Forum

Kuchenne porady

Borówka czerwona

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-20 17:54:30

    Zostałam obdarowana 3 litrami borówki czerwonej (brusznicy) i... nie bardzo wiem, co z niej zrobic Chciałabym jakoś przetworzyć i zapakować w słoiki - byłoby najwygodniej.
    Widziałam przepis tineczki na borówki po szwedzku. I jeszcze jeden podobny. Ale to podobno tylko do mięs się jada?
    A czy ktoś wie, jak przerobić borówki na jakiś dobry dżem do świeżej bułeczki z masłem? czy w ogóle to się nadaje?
    Będę wdzięczna za wszelkie pomysły.

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-20 19:11:46

    Slodyczo, ugotuj borowki pol na pol z cukrem ( 3 l cukru) bez dodawania wody. Na malym ogniu podgrzewaj do rozpuszczenia sie cukru i owocow, podwyzsz ogien, zagotuj i chwile gotuj na mniejszym ogniu do wyparowania wiekszej ilosci plynu. Zdejmij z ognia zbierz szumowiny. Do goracych sloikow goracy dzem i dnem do gory wystudzic. Nie potrzeba pasteryzowac.
    Smacznego:)

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-20 19:16:49

    oooo! dziekuję!
    A czy wyjdzie wtedy z tego jakis pyszny dżem? Do czegoś w smaku podobny?
    Przyznam się szczerze, że nigdy nie jadłam borówek, nie mówiąc o wykorzystaniu ich w kuchni.
    A na jakies ciasto można rzucić, czy szkoda?

  • Autor: monilen Data: 2010-08-20 19:36:56

    Słodki buraczku borówki są pyszne i jako dżem ale u nas uwielbiamy jeść borówkę z mięsem pieczonym na zimno(pieczony schabik, szynka lub karczek). 

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-20 19:37:06

    Wyjdzie dobry dzem:) Mozesz uzywac do ciast, tak samo jak inne dzemy, wcale nie zaluj, tylko probuj i sie sama przekonasz:)
    Jak chcesz, to mozesz dodac, laske cynamonu i pare gozdzikow do gotowania dzemu.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-20 19:41:25

    Mniam! Juz nabieram smaka na ten dżemik. Jutro z rana biorę się do roboty, ale najpierw po zakupy, bo cały cukier mi z chałupy wyszedł

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-20 19:52:11

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-22 19:25:11

    MNIAM!!!! Wyszło przepysznie!
    Na 1,25 kg borówek dałam 1 kg cukru, 2 laski cynamonu i 5 gozdzikow.
    Dziekuje, tineczko!

  • Autor: Wkn Data: 2010-09-01 15:30:40

    Ojej, jak ja bym chciała się wypuścić w las na borówki.
    Dobrze, że chociaz mogę sobie popatrzeć na te na banerze :/

  • Autor: Glumanda Data: 2010-08-20 20:07:59

    Ja tez bede robic w tym tygodniu i zamierzam dodac pomarancze wraz ze skorka, takie ekologicznie czyste, niespryskiwane. Takie polaczenie z czarnymi jagodami dalo wspanialy efekt. A borowki robilam dodajac likieru pomaranczowego tez pycha, teraz sprobuje z pomaranczami.

  • Autor: jagoda.pik Data: 2010-08-23 20:35:29

    Brusznicę i żurawinę robię co roku. Nie gotuję, nie wysmażam, bo szkoda mi witamin. Miksuję wypłukane owoce dodaję do tego gruszkę, i cukier do smaku, przekładam do wyprażonych słoików, i pasteryzuję. Wychodzi znakomite tak do mięs, jak i chlebka z serem, czy też samego chleba. Uwielbiamy to.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-23 21:05:26

    Dziekuje za kolejny pomysl. A czy twoj przepis nadaje do wykorzystania borowek mrozonych?
    Zakochalam sie w czerwonej borowce.

Przejdź do pełnej wersji serwisu