Forum

Kuchenne porady

Maszynka do robienia makaronu - jaką polecacie?

  • Autor: aloalo Data: 2010-08-30 21:25:25

    Pytanie, jak w tytule.

    Moja mama zapragnęła kupić maszynkę do robienia makaronu. Kupiła na targu za 60 zł.  Ani nie wciagała ciasta ani nic. Wymieniła i to samo. Oddała zatem. Sprzedawca zapewniał nawet, że  instrukcja jest w języku polskim, ale chyba pomylił flagę polską z flagą Monako...

    I teraz szuka porządnej, ale w dobrej cenie. Takiej, ktora dobrze rozwałkuje i bez problemu pokroi. Czy możecie mi jakąś polecić? Jakiej firmy warto kupić?

    Z góry bardzo dziękuję za  sugestie!

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-31 10:24:15

    Nie wiem jakie w kraju sa do kupienia, ale tylko i wylacznie powinnas szukac orginalnych produkcji wloskiej. Ja mam firmy Marcato, jest bardzo ciezka, nierdzewna. Mam rozne ustawienia i moge zrobic szerokie platy na lasagne albo grubsze makarony do cienkich spaghetti. Do tej maszyny mozna dokupic motor, ale ja krece raczka i idzie mi to bardzo szybko:)
    tak wyglada moja:)

  • Autor: aloalo Data: 2010-09-10 08:27:37

    Tineczko, przekonałam mamę do zakupu maszynki tej firmy. Jak pisałam niżej zaoferowałam, ze się dorzucę w zamian za zrobienie dla mnie makaronu od czasu do czasu :)

    Jeszcze ciekawostka. Szukałam tej maszynki na Allegro i znalazłam. Niby wszsytko w porządku i cena o połowę niższa, niż w innych sklepach internetowych. Na zdjęciu również była (na szczęście) ta maszynka wyjęta z pudełka i na tej maszynce pod firmowym symbolem M nie było nazwy Marcato tylko coś innego. Zdjęcie niewyraźne, więc nie mogłam odczytać. A już chciałam zamawiać! Opakowanie ok, znaczek też a nazwa - inna.

    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź!

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-31 10:28:23

    znalazlam na rynku krajowym, mam dokladnie taka sama Atlas, jest superowa:)

    http://www.galeriakuchenna.pl/index.php?&id3=10&id4=1

  • Autor: josephine Data: 2010-08-31 14:15:55

    ja rowniez posiadam te wloska maszynke jestem super zadowolona a rodzicom w prezencie gwiazdkowym rowniez takowa zakupilam i sa zadowooleni. w sumie od czasu nabycia ani razu nie kupilismy gotowego makaronu a sama maszynka sprawuje sie bez zarzutu. pozdrawiam

  • Autor: aloalo Data: 2010-08-31 17:57:50

    Tineczko, Josephine bardzo dziękuję. Muszę mamę przekonać, że warto zapłacić nieco więcej i mieć porządną rzecz. Pozdrawiam!

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-09-01 13:00:57

    Niedawno u znajomych rozmawialiśmy o "swojskim" makaronie i zaciekawił mnie temat,bo synek stwierdził,że nigdy nie było u nas w domu makaronu własnej produkcji i nie byłbym sobą ,gdybym mu nie obiecała takowego zrobić:))))) Kiedy to nastąpi-nie wiem,ale pewnie wezmę się za to albo przynajmniej spróbuję:))))
    Więc za info o maszynce  też dziękuję.

  • Autor: aloalo Data: 2010-09-10 08:22:01

    Jaska  - ja też w zyciu nie robiłam makaronu, ale moja mama robiła,jak byłam mniejsza :) Młodsza i mniejsza. A potem pojawiły sie makarony w sklepie, niby całkiem dobre i tak mama robić przestała,
    A ostatnio ją naszło i zrobiła na tej tandetnej maszynce i powiedziała, że już nie kupi makaronu, bo ten domowy jest nieporównywalny w smaku.
    Zaoferowałam zatem zrzutkę na dobrą maszynkę w zamian za zrobienie dla mnie makaronu przez moją mamę. Ot, taki interes :)

  • Autor: Scooby Data: 2010-09-01 15:23:15

    Moja mama kiedyś miała taką maszynkę do krojenia ciasta na kluski,ale była chyba wykonana z tandetnego tworzywa bo po jednym krojeniu zaczęła się jakoś krzywić stopka jakby miała sie zaraz złamać.Tamtymi czasy nie była wcale taka tania.No cóż bywa i tak. Teraz wolę pokroić nożem,bo to tańszy sposób i już.

  • Autor: tineczka Data: 2010-09-02 09:16:44

    Scooby, moja maszyne mam 20 lat i ciagle jest jak nowa. Nie musze walkowac ciasta recznie i to jest najwieksza wygoda, samo krojenie idzie rowniez w mig:)

  • Autor: as Data: 2010-09-12 20:20:47

    Pozwól, że znowu lekko zaspamuję.Jeżeli chcę mieć 250 gram makaronu to ile mam dać mąki -  250 gram czy więcej? Jeżeli więcej to ile.

  • Autor: aloalo Data: 2010-09-17 10:25:00

    As, mozesz spamować, ile chcesz :))

    Nie mam pojęcia, ile się daje mąki, bo nigdy sama makaronu nie robiłam. Ale przypuszczam, ze jeśli zrobisz z mąki i jajek to z 250 g nie powinno wyjść mniej makaronu... Ale ja się nie znam zupełnie.

  • Autor: as Data: 2010-09-17 11:26:48

    To może poprosisz kiedyś swoją mamę by sprawdziła czy wyjdzie tyle samo czy mniej? Tak dla dobra nauki:)

  • Autor: aloalo Data: 2010-09-17 10:25:48

    Tineczko, Josephine jeszcze raz dzieki za podpowiedzi,
    Mama kupiła Atlas i jest zachwycona :)

  • Autor: franuś Data: 2018-01-10 14:22:30

    Odświeżam temat maszynki do makaronu. Jaką maszynkę wybrać bo na all. jest ileś gatunków i ceny też różne, chodzi mi o maszynkę sprawdzoną z którą nie będzie problemu.

  • Autor: kasiia2 Data: 2018-01-10 21:51:09

    mam tak jak tineczka marcato ale z elektrycznym motorem
    Marcato 08 0155 12 00 Nudelmaschine Atlasmotor

  • Autor: franuś Data: 2018-01-11 10:46:22

    Mam maszynkę Imperia która ma ok. 10 lat która się już wysłużyła i nie mogę już robić nitek. Wygląda na to że wałki minimalnie się przesunęły i trą o siebie, domowe naprawy nic nie dają i dlatego pytam o jakiś nowszy model.

  • Autor: makaronka Data: 2018-01-11 11:03:06

    Zobacz na amazonie lub ebay czy nie ma wymiennych części lub poproś kogoś kto jedzie do Włoch o kupienie bo one są w każdym większym sklepie .Ja znalazłam coś takiego https://www.galeriakuchenna.pl/index.php?id3=10&id4=6

  • Autor: makaronka Data: 2018-01-11 11:03:07

    Zobacz na amazonie lub ebay czy nie ma wymiennych części lub poproś kogoś kto jedzie do Włoch o kupienie bo one są w każdym większym sklepie .Ja znalazłam coś takiego https://www.galeriakuchenna.pl/index.php?id3=10&id4=6

  • Autor: franuś Data: 2018-01-11 11:18:58

    Dzięki to dobry pomysł nie pomyślałam o tym zaraz zaczynam poszukiwania.

Przejdź do pełnej wersji serwisu