Forum

Rozmowy wolne i frywolne

co czytamy....co będziemy czytać...

  • Autor: kamaxyz Data: 2010-09-03 08:19:10

    moja najukochańsza przyjaciółka..... taka od serca

    poleciła mi Anthony de Mello " Przebudzenie"

    polecam wszystkim,
    czyta się jak coś kto tylko do Nas kieruje swoje słowa
    to filozofia połączona z mistyką
    jestem pod wrażeniem
    polecam

  • Autor: Maddalena Data: 2010-09-03 11:11:31

    "Przebudzenie" czytalam juz kilka razy, pierwszy raz z 10-15 lat temu. Ja czytam kilka rzeczy na raz, uwazam, ze to bardzo glupie przyzwyczajenie, ale takie mam:)

  • Autor: ekkore Data: 2010-09-03 11:30:13

    Ja ostatnio czytałam prawie wszystkie książki z serii Merde...Prawie bo została jedna - nowa, która niedawno się ukazała. Czytałam w dowolnej kolejności - taka część jak mi się udało wypożyczyć z biblioteki. Na końcu pierwszą - którą kupiliśmy
    Naprawde rewelacyjna seria o Francji i Francuzach, ich przywarach i wadach -widziana oczami obcokrajowca - zakochanego we wszystkim co francuskie Brytyjczyka. Czytając - generalnie zgadzam się z opinią - choć nie miałam okazji mieszkać, a jedynie przez 10 lat bywać co rok...

  • Autor: darai Data: 2010-09-03 11:41:32

    Czytam "Krótki i niezwykły żywot Oskara Wao"- historię o losach młodego Dominikańczyka i jego rodziny na tle historycznych wydarzeń na Dominikanie, "Hamleta"  z dziećmi. Kilka dni temu skończyłyśmy czytać "Powrót do Stumilowego Lasu" i naprawdę książka idealnie wpasowana jest w klimat poprzednich historii o Kubusiu Puchatku.

  • Autor: makusia Data: 2010-09-03 11:47:57

    Aż wstyd sie przyznać, ale nie mam czasu ostatnio na czytanie:(((
    Zapiszę sobie tytuł tej książki, zapowiada się super.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-09-03 12:31:30

    Julia Onken " Kobieta spod znaku ognia "
    polecam paniom w srednim wieku, optymistyczne
    spojrzenie na pewne sprawy:))

  • Autor: anneau Data: 2010-09-03 15:55:08

    "Dziennik Anny Frank" 15 letnia żydówka, która wraz z rodzina ukrywa się w przez prawie 2 lata w oficynie.
    "Ryby spiewają w Ukajali" A. Fiedlera. Coś dla wielbicieli podróży i B. Pawlikowskiej o podobnym tytule ;)

  • Autor: Wkn Data: 2010-09-03 22:31:21

    Ja niestety nie mogłam przebrnąć przez Dziennik Anny Frank - narracja z perspektywy dziewczynki jest dla mnie nie do przełknięcia, styl, co jest oczywiście zrozumiałe ze względu na wiek piszącej, pozostawia tak wiele do życzenia i jest tak naiwny, że powiedziałam veto :/
    Natomiast Dziewczyna w czerwonym płaszczyku Niny Ligockiej poruszyła mnie bardzo. Kto nie zna, polecam.

  • Autor: anneau Data: 2010-09-04 13:15:44

    ...hmmm. JA odniosłam zupełnie inne wrażenie. Mnie zadziwiła dorosłość tej nastolatki. Jej przemyślenia, sposób w jaki pisała.
    Cała jej rodzina zginęła oprócz ojca. Ktoś jednak doniósł o ich kryjówce i zostali rozdzieleni. Matka zmarła z wycieńczenia w obozie, Anna z siostrą na tyfus miesiąc przez wyzwoleniem. Ocalił się jedynie ojciec, który ponownie ożenił się- z byłą obozowiczką...

Przejdź do pełnej wersji serwisu