Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

śniadanie dla ucznia

  • Autor: agafi9 Data: 2010-09-10 09:12:04

    Moi Drodzy, jestem świeżo upieczoną mamą uczennicy - pierwszoklasistki i - obok wielu innych obowiązków - mam teraz i taki związany z przygotowywaniem śniadania dla Zuzi: rano - przed szkołą i do szkoły (Ah, jak pięknie było w przedszkolu, kiedy dziecko zawoziłam na śniadanko przedszkolne!).
    Co Wy przygotowujecie swoim dzieciom rano i do szkoły?
    Ja nie mam wiel czasu, bo śpieszę sie do pracy, a moja córka nie bardzo chce jeść śniadanie wczesnie rano. Dzisiaj jednak zamiast kanapki ugotowałam zupę mleczna (jak w przedszkolu, czyli kluski lane na mleku). Robi sie błyskawicznie, a mała spałaszowała całą miseczkę.
    Do szkolnego pudełka z jedzeniem staram się pakować i coś pozywnego (kanapki), i owoce (u nas sprawdzaja się najbardziej wionogrona i banan) i warzywa, np. pokrojone w słupki ogórki (lubi je bardzo moja córka) i takze coś do przekąszenia (herbatniki, kawałek czekolady czy zbożowy wafelek - w bardzo małej ilości).
    Dzisiaj zamiast kanapek przygotowałam podpatrzone w gazecie naleśniki - ślimaki:
    Naleśniki (z dodatkiem przecieru pomidorowego) usmażyłam wczoraj, dzisiaj rano posmarowałam je serkiem śmietankowym i zawinęłam z sałatą i szynką - nic więcej pracy niz z tradycyjnymi kanapkami. (Na zdjeciu widać oczywiście moje śniadanie, bo córka dostała połówki nalesników zawinięte w folię)


    Opowiedzcie o szkolnych śniadaniach waszych dzieci. Na pewno macie rózne ciekawe doświadczenia i pomysły

  • Autor: Agulek74 Data: 2010-09-10 10:39:53

    Witaj.
    U nas na śniadanie przyjęły się chrupki z mlekiem. Zmieniam od czasu do czasu te płatki śniadaniowe. Ja mam szybkie przygotowanie a dzieci mleko, co dla mnie jest ważne u dziecka. Do szkoły pakuje im zawsze kanapkę z serem, wędlina czy pasztetem w zalezności co dzieci chcą. Zawsze dostają kawałeczek jakiegoś batonika lub dwie kosteczki czekolady. Dziewczynki dostają jeszcze owoce i herbatę do termosu a w ciepłe dni sok. Syn nie przepada za owocami a herbatę robi mu pani w szkole.Jak córki mają na popołudnie do szkoły to czasem zdaża się że zamiast kanapek mają naleśniki ale to jest bardzo rzadko.

  • Autor: zuzak Data: 2010-09-14 13:39:17

    no więc przed szkołą moi chłopcy piją szklankę ciepłego kakao. Nie jedzą nic ponieważ nie chcą, zmuszanie nie miało sensu. Do szkoły robię im chleb lub bułkę z wędliną, serem, pomidorem i ogórkiem. Czasami zapiekam tosty z szynką i serem z dodatkiem ketchup'u i to niestety im najlepiej smakuje. W szkole dostają jeszcze mleko smakowe.

  • Autor: skopolendra Data: 2010-09-14 14:19:25

    Moje pociechy sa  juz nieco starsze ale i ja podziele sie swoimi doswiadczeniami.Na sniadnie dzieci dostaja jogurt typu Actimel (zawsze) a do tego tostowany chleb pelnoziarnisty z szynka, salami, serem, nutella (zaleznie od upodoban).Do tewgo herbata mietowa lub kakao.Czysem jedza platki kukurydzine z rodzynkami i pokrojonym nbananem ale rzadko.Starsi biora do szkoly tylko jakis owoc np jablko lub banan a najmlodszy (8 lat) bierze mala kanapeczke, 2 pomidorki koktailowe, jakis owoc, ser zolty pokrojony w male kosteczki albo taki specjalny dla dzieci Babybell.Do tego czasem marchewka pokrojony ogorek, rzodkiewkaalbo krojona kalarepa,  zalezy co jest w domu i na co ma ochote. U nas dzieci dostaja w szkole warzywa i owoce ale Kuba i tak woli brac z domu.Do picia jakis woda bo kakao lub mleko tez jest w szkole.

  • Autor: marcia33 Data: 2010-09-14 15:32:55

    moje dzieciaki za zadne skarby przed szkola nie chca jesc tylko herbata mleko lub kakao do szkoly po dwie kanapki z czym tam chca czyli wendlina ser pasztet zawsze cos do picia-corka przewaznie wode niegazowana a syn wode smakowa owocow nie chca bo nie maja na to czasu jak mi powiedzieli owoce soki i slodycze lubia w domu po obiedzie na spokojnie i to praktykuje od lat (corka ma 17 a syn 12lat) pare razy chcialam polepszyc im zycie i dokladalam cos do plecakow-owoc czy pomidorka-ale wracalo to bo"mamo-kto ma na to czas na przerwie"? no i odpuscilam Powodzenia wszystkim mamom)(

  • Autor: agafi9 Data: 2010-09-15 09:24:50

    Ostatnio słyszałam, że wypity rano ciepły napój przed wyjsciem z domu chroni dodatkowo organizm - nie wiem, daleczego?

    Z tymi porannymi śniadaniami to rzeczywiscie dla mnie problem. Biorąc pod uwage fakt, że wyjeżdżamy z domu po godz. 7, Zuzia dostaje śniadanie jeszcze 20 min. wcześniej. Pije szklankę kakao i raczej coś przeżuwa niemrawo niż zjada porządne śniadanie, ale raczej staram się ją zmobilizować. To jest jednak tak wcześnie..... mam nadzieję, że z czasem się przyzwyczaimy.

  • Autor: Atax Data: 2010-09-23 21:53:28

    W 3 min przygotujesz płatki z mlekiem lub kaszka na mleku z sokiem. To są express potrawy i zdrowe, bo zawierają mleko, tak potrzebne w tym wieku do budowy kości. Stwierdzono, że mózg dziecka nie jedzącego 1 śniadania pracuje WOLNIEJ.

  • Autor: as Data: 2010-09-23 22:29:41

    Fajna jesteś mamą, że tak dbasz o córkę.Ja mojej na śniadanie daję kanapki z czym akurat mam i lubi np z serem, pomidorem i wędliną.Czasem płatki kakaowe z mlekiem Do szkoły nie daję jej nic bo je obiad jednodaniowy w szkole.

  • Autor: Limonka200 Data: 2010-10-09 14:21:53

    Rzeczywiście cieżko z tymi śniadankami. Moj mały nie chce jeść w domu, wypija ciepłe kakao albo mleko (o dziwo lubi) i ugryzie kawałek kanapki. Zdecydowanie bardziej lubi kaszkę na mleku. DO szkoły daje mu kanapki i owoce albo warzywa, pokrojona w słupki marchewka robi furorę - pakuję jej zawsze więcej, bo koledzy tez wcinają z moim synkiem.

Przejdź do pełnej wersji serwisu