Forum

Kuchenne porady

Pieczenie chleba i... problem...

  • Autor: Patrycja0 Data: 2010-09-10 20:31:13

    Witajcie Żarłoczki :)
    Kilka razy piekłam chlebek na zakwasie (w piekarniku, w blaszce). Blaszkę zawsze wykładałam papierem do pieczenia, smarowałam masłem, czasem dodatkowo wysypywałam jeszcze bułką tartą. Za każdym razem jednak pojawiał się problem: papier do pieczenia tak mocno przywierał do upieczonego chlebka, że nawet po jego wystygnięciu nie sposób go było oderwać, bo odchodził razem ze skórką chleba...:( Kończyło się zawsze na tym, że mój chleb był okrojony ze wszystkich stron i w takiej postaci miałam dopiero pewność, że nie zjemy kanapek... z papierem... Jaka może być tego przyczyna? Podpowiedzcie coś, bo ja nie mam pojęcia... Chciałabym niebawem znów upiec chlebek, ale jak sobie pomyślę o tym nieszczęsnym papierze to mi się odechciewa...:( Co mam zrobić, żeby tym razem mój chleb wyszedł "bezproblemowo"? Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie :)

  • Autor: krysia64 Data: 2010-09-10 20:47:08

    Patrycja .....nie wiem co robisz nie tak ...ale spróbuj chleba który ja mam od lat juz sprawdzony, nie uzywam zadnych papierów , bułki tartej itp...jedynie co to masłem smaruje blaszkę i zawsze odchodzi idelanie od formy..
    Moze masz coś nie tak z przepisem ...z proporcjami w danym przepisie.
    polecam Ci ten przepis ...zawsze wychodzi .

    http://wielkiezarcie.com/recipe26180.html

    Życzę powodzenia :-)

  • Autor: reniapos Data: 2010-09-10 21:11:39

    Wiesz co? Ja zawsze odkąd pamiętam wykładam blaszke folia aluminiową, nigdy niczym nie smaruje i wszystko ładnie odchodzi od foli. Możesz dla pewności posypać mąka. Ale to tak na wszelki wypadek.Polecam folię. Nigdy mnie nie zawiodła.

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-09-10 22:58:28

    A może to wina papieru ? Kiedyś dawno temu kupiłam taki papier co się przyklejał do ciasta. Pozdrawiam !

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-09-10 23:27:43

    Dobrze upieczony chleb po odwróceniu blachy do góry dnem sam "wyskakuje"-przynajmniej u mnie.Smaruję masłem lub olejem i najczęściej piekę z przepisu który mam na wż.Przy innych chlebach też nie było problemu.

  • Autor: jareksz Data: 2010-09-11 08:39:53

    Teflonową keksówkę smaruję olejem i obsypuję żytnią mąką typ 2000. Tak od serca

  • Autor: ekkore Data: 2010-09-11 09:50:47

    Jak używasz papieru do pieczenia - nie powinnaś niczym smarować go.

    teraz sprawdź na opakowaniu - czy masz papier jedno- czy dwustronny. Jeżeli jest woskowany jednostronnie, musisz go dobrze układać. Jeżeli jest dwustronny - zmień papier, bo te tanie (np marka carrfoeur) są czasami beznadziejne - nie wszystkie - ale ryzyko duże.

    Ja obecnie używam papieru do pieczenia z Lidla - jest rewelacyjny.

  • Autor: Jagoda B Data: 2010-09-11 19:36:16

    Piekę chlebek od kilku lat i piekę co tydzień zawsze keksówkę,(blaszkę) smaruję lekko olejem i wychodzi super,.Pozdrawiam.

  • Autor: bietka Data: 2010-09-13 08:46:11

    masło plus żytnie otręby i zero problemu

  • Autor: matani Data: 2010-09-15 20:17:40

    Papieru z Lidla używam odkąd otwarto u nas Lidla, i rzeczywiście nigdy mnie nie zawiódł. Ale chleb to w blaszce tylko wysmarowanej olejem, nigdy nic więcej nie potrzebowałam.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-09-15 20:55:41

    Sama foremke natluszczam i chlebek wyskakuje z niej elegancko.
    Wczesniej z papierem (do pieczenia) sie mordowalam, bo przywieral do chleba.

Przejdź do pełnej wersji serwisu