Forum

Gawędy o jedzeniu

Wątek porządkujący przepisy do odpowiednich działów.

  • Autor: makusia Data: 2010-09-13 20:49:35

    Zakładam ten wątek z myślą o dziale "Kuchnie narodów" , i bardzo proszę o wklejanie tutaj linków z przepisami niepasującymi absolutnie do danej kuchni.

    Jeśli ktoś znajdzie przepisy w innych działach, które nie powinny się tam znajdować, tez proszę o linki.
    Mam nadzieję że z Waszą pomocą, uda nam się troszkę posprzatac, ku uciesze wszystkim:))

    Przepisy będziemy systematycznie przenosić, a wpisy automatycznie usuwać , aby uniknąć powtórek i zaoszczędzic sobie czasu.

    Za pomoc z góry serdecznie dziękuję
    Makusia

  • Autor: Krystyna911 Data: 2010-09-14 09:20:21

    ......

    Na razie tyle, bo zaczęłam miec spore wątpliwości co do kuchni polskiej. Są tam różne ciasta drożdżowe i inne ciasta. Ja bym chętnie je stamtąd wygruziła, ale nie wiem co na to moderatorzy. Generalnie mocno się zastanawiam nad tą kuchnią polską. Przepisy na leczo są w niej naprzykład, bo zrobione "po polsku" Może by tylko takie typowe dla regionów dania zostawic ? W kuchniach innych narodów też są ciasta, które wcale nie są ewidentnym przedstawicielem danej kuchni. W kuchniach narodów, z wypieków słodkich można by zostawic jedynie takie typowe dla danych regionów, np. kada  dla kuchni kaukaskiej czy pahlava (ormiańska), baklawa (turecka), Całą resztę przerzuciła bym do ciast

  • Autor: makusia Data: 2010-09-14 10:51:37

    Krysiu, to wstawiaj linki jesli mozesz, a my w porozumieniu z adminami,i z pomocą Wikipedii, będziemy przenosic lub nie:)

  • Autor: tineczka Data: 2010-09-14 14:31:06

    To Makusia ma sporo roboty:))

  • Autor: Krystyna911 Data: 2010-09-16 20:00:04

    I maleńka moja uwaga. Ja bym troszkę inaczej nazwała ten dział. Toż tu są przepisy z kuchni ukraińskiej, gruzińskiej, ormiańskiej i innych, byłych krajów dawnego ZSRR. Część potraw z tych kuchni, została niejako przyswojona w kuchni rosyjskiej, ale nie są to typowe dania kuchni rosyjskiej. Np. czebureki, mchali, beliaszi czy chaczpuri, które są rodem z Gruzji

  • Autor: Regina Florczak Data: 2010-09-20 07:37:18

    Dobrze byłoby, żeby przepisy nie były by kopiowane z innych stron i wklejane jako swoje

  • Autor: makusia Data: 2010-09-20 10:44:14

    Użytkownik Regina Florczak napisał w wiadomości:
    > Dobrze byłoby, żeby przepisy nie były by kopiowane z innych stron i
    > wklejane jako swoje

    Takie przypadki również proszę zgłaszac do nas, tutaj lub na PW :)

  • Autor: tineczka Data: 2010-09-21 11:04:34

    Poprawna nazwa dania jest cevapcici , cevapi  (cevap =kebab) , narodowe danie w Bosnii.  
    Danie przyszlo na Balkan z Turkami i jest odmiana kebaba.
     W kuchni bulgarskiej nazywa sie kebabcheta. Cevapcici wystepuja we wszystkich kuchniach krajow Balkanskich , lecz pod innymi nazwami.

    Poza blednym "a" w nazwie dania, przynaleznosc do kuchni tureckiej, arabskiej i bulgarskiej jest poprawna.

  • Autor: bahus Data: 2010-09-22 22:29:02

    A skąd wiesz?

  • Autor: tineczka Data: 2010-09-22 22:43:46

    Hmmm, co za glupie pytanie, jakbym nie byla pewna, to bym nie wymadrzala sie tutaj!
    Poczytaj na temat historii "kebaba" i tez bedziesz wiedzial.

  • Autor: bahus Data: 2010-09-22 22:48:33

    Użytkownik tineczka napisał w wiadomości:
    > Hmmm, co za glupie pytanie, jakbym nie byla pewna, to bym nie wymadrzala sie
    > tutaj!Poczytaj na temat historii "kebaba" i tez bedziesz wiedzial.

    a skąd wiesz?

  • Autor: makusia Data: 2010-09-22 23:41:35

    Proszę mi tu nie spamowac

  • Autor: tineczka Data: 2010-09-22 23:50:18

    Makusiu, Bahusek sie tylko drazni ze mna, bo nikt inny by nie zrozumial Jego dobrych checi :)))))))))

Przejdź do pełnej wersji serwisu