Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Zabawy z maluszkami

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-09-17 22:40:30

    Witajcie chciałabym was prosić o sprawdzone zabawy z dziećmi. Moja szkraby mają 2 i 3 latka szybko się nudzą zabawą. Przez ostatnią pogodę ciężko wyjść z domu. Synek 3 latka ostatnio bardzo lubi poznawać literki i cyfry może coś w tym kierunku??

  • Autor: darai Data: 2010-09-17 22:57:26

    Młode kiedy były jescze bardziej mlode, uwielbiały bawić się w zabawę "czego brakuje", układałam kilka rzeczy różnego rodzaju takich, które łatwo im było zapamiętać i skojarzyć, po minucie jedna się odwracała, zabierałam jedną rzecz i zadaniem było odgadnąć której nie ma. O dziwo zazwyczaj ja przegrywałam. Lepiłyśmy też mnóstwo rzeczy , kształtów z zabarwionego barwnikami spożywczymi ciasta na pierogi. takiego z mąki i ciepłej wody z odrobiną oleju. Plastyczne to bardzo, identyczne jak ciastolina tylko duuużo tańsze. Odchodziło też malowanie rękoma i nogami na olbrzymich płachtach papieru. Mam ciekawę książkę na ten temat, rano poszukam na pewno będą w niej lepsze od wymienionych propozycje.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-09-17 23:00:20

    Będę bardzo wdzięczna. A malowanie rękoma bardzo mi się podoba ale skąd taki duży papier??

  • Autor: darai Data: 2010-09-17 23:11:43

    Format a3 sklejany od spodu taśmą klejąca w jeden wielki arkusz. pod spodem tak samo posklejana folia o pół metra szersza z każdej strony, folię mam do dziś:) przydała się wiele razy. Oprócz tego kleiły na tych arkuszach różne kawałki materiałów, kasze, ryż, malowały pastą do żębów, kawałki gazet i co jescze udało mi się znaleźć. Takich prac do tej pory robimy sporo.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-09-19 10:29:35

    Moj syn tez bardzo lubi poznawac literki i cyferki :)
    Mozesz z dziecmi kolorowac duze literki , tutaj masz przyklady kolorowanek http://www.mojekolorowanki.pl/d.130.Kolorowanki_Litery.html , http://miastodzieci.pl/kolorowanki/59:kolorowanki-i-malowanki-alfabet/452:kolorowanki-i-malowanki-alfabet , mam jeszcze duze litery z postaciami bajkowymi , jezeli chcesz to przesle Ci na maila. Takie literki mozesz kolorwac kredkami, farbami, wyklejac papierem kolorowym, plastelina, sami potem z modeliny, ciastoliny robic.
    Rowniez moj syn bardzo uwielbiam jak pisalam mu duza literke na kartce i np z ulotek, gazet wycinal rzeczy na ta literke a potem przyklejal na kartce. Jak mialam czas to sama mu drukowalam rozne rzeczy (wyszukiwałam z clipatr) To na razie tyle :)

  • Autor: as Data: 2010-09-23 11:45:15

    Moje dzieci nie lubiły jak dorosły się z nimi bawi. Woleli bawić się sami.Było mi łatwiej bo mam ich aż 3. Jak przyjeżdżał dziadzio to płaczu było strasznie dużo bo on chciał się z nimi bawić, a oni nie chcieli tak tylko po swojemu. U mnie w wieku 3 lat doskonale sprawdziły się klocki wafle(klik) . Początkowo budowle były proste a teraz już bardziej skomplikowane.

    . Te udało mi się im pomóc Lub z innego rodzaju klocków . Dziś chłopcy w wieku 5 lat budują już tak:

  • Autor: piszczalka Data: 2010-09-23 11:54:40

    Super te klocki ! Nie widzialam takich nigdzie :)

    Z klockow to moj syn uwielbia budowac kolejke i autostrady, z wadera sa i ma juz kilka czesci wiec jak sie rozbuduje to autostrady na caly pokoj ma :) Mala tez chetnie sie z nim "bawi", gorzej jak cos zepsuje ;)

  • Autor: as Data: 2010-09-23 11:58:15

    Te autostrady z wadera tez polecam. Jak w mojej wiadomości ze zdjęciami klikniesz w klocki wafle to wejdzie w link allegro by zobaczyć różne warianty i ceny.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-09-26 12:34:07

    Tak, widzialam juz na allegro, jednak na razie jestesmy na etapie kupowania kolejnych czesci do kolejek, torow. Na 30 teraz dostanie od nas kobitek garaze :)))

  • Autor: skopolendra Data: 2010-09-23 12:56:24

    nie moge uwierzyc w istnienie dzici, ktore nie lubia sie bawic z rodzicami.Mysle, ze to mozliwe tylko wtedy, gdy rodzic nie umie sie bawic z dziecmi lub narzuca im swoj sposob zabawy. Moj najmlodszy ( 8 lat) do dzis uwielbia sie ze mna bawic ale to co dla niego jest zabawa dla mnie jest nia niekoniecznie:). Poprzez zabawe od najmlodszych lat tworzymy z dziecmi wiez, ktora zaprzepaszczona w wieku dzieciecym jest niemozliwa do odbudowania. Rozumiem jednak Twoj brak czasu, trojka maluchow i WZ do tego to musi byc trudne

  • Autor: piszczalka Data: 2010-09-26 12:41:32

    Mozesz tez dzieciom czytac / uczyc na pamietac krotkich wierszykow o literkach. Nie wiem, moj syn mial 2,5 roczku jak Lokomotywe mowił z pamieci :)))

    Przykładowe wierszyki z internetu:

    Literka „A"
    "A" alfabet rozpoczyna,
    "A" wygląda jak drabina.
    Jaś ma w środku jedno "A",
    Asia z boków ma aż dwa.

    Literka „F"
    Jest we Francji fachowa fryzjerka,
    co z fantazją farbuje futerka.
    Foka fika z radości fikołka,
    zawsze chciała być w kolorze fiołka.

    Literka „G"
    Gospodyni gdzieś w góralskiej chacie
    gotowała grochówkę na gnacie.
    Gdy gorący gar wnosi gotowy,
    głodni goście się łapią za głowy!
    Czemu robią grymasy tak głupie?
    Gąsienica się grzeje w tej zupie!

    Literka „D"
    Przyduszone dużym głodem,
    dwa diabełki z piekła rodem
    skradły dynię od sąsiadów,
    by ją dodać do obiadu.
    A że wpadły w wielki dół,
    to oddały... dyni pół

    Literka „I"
    W igielniku cioci Misi
    imieniny igły dzisiaj.

    Szpilki, nitki i guziki
    robią istne fiki-miki.

    Nie wiem, ile ich tu tkwi.
    Znajdź wśród nich literki "i".



    My od tamtego roku kolekcjonujemy ksiazeczki m. in. z literkami, cyferkami, w bibliotece powinni tez miec wiec popytaj :)

  • Autor: Limonka200 Data: 2010-10-02 09:51:55

    Śiwetne wierszyki, choc moj synek ma juz siedem lat te sie bardzi spodobały.

Przejdź do pełnej wersji serwisu