Forum

Kuchenne porady

ryż w gołąbkach

  • Autor: kaki1020 Data: 2010-09-18 10:00:47

    dziś po wieloletniej niemal przerwie robienia tradycyjnych zawijanych gołąbków
    na rzecz tych "oszukanych" na bazie surowego ryżu
    - zastanawiam się
    się czy do zawijanych w liście kapusty tradycyjnych gołąbków też można dać surowy ryż??

    co o tym sądzicie - naszła mnie autentyczna tęsknota "za klasyką" - czyli zawijanymi w kapuste i sosem pomidorowym....

    i czy lepsza kapusta włoska czy tradycyjna - ta włoska wydaje się delikatniejsza...

    pozdrawiam

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-09-18 11:07:07

    Bardzo często daje surowy ryż do mięsa, mieszam i zawijam gołąbki , tylko trochę luźniej, bo ryż póżniej pęcznieje.:) Dzisiaj w planach są gołąbki, mięso zmieliłam już wczoraj, zaraz biorę się do roboty........kapustę mam zwykłą, wstawię później zdjęcia.
    Pozdrawiam i do zawijania gołąbków zapraszam:)

  • Autor: Olciaa Data: 2010-09-18 11:13:38

    nigdy w zyciu nie zrobiła bym tych oszukanych. to jakas profanacja gołąbków bynajmniej wg mnie.

    gołąbki zawsze zawijam w białą kapuste. bo takie najbardziej lubie.jest troszke wiecej pracy w obieraniem kapusty ale w kapuscie włoskiej wyglądaja jak w papierze toaletowym. no i smak nie ten.chociaz tesciowa jak zrobi w kapuscie włoskiej jem bez wybrzydzania zeby sobie nie nagrabić :)

    surowego ryzu nie radzila bym dodawac bo jak ściśle zwiniesz gołąbki pod wpływem gotowania ryżu który napęcznieje gołąbek moze sie rozpaść a i przypuszczam ze sie nie dogotuje.

    także jadam gołąbki z sosem pomidorowym,chociaz mąż zawsze jadał z ketchupem( przypuszczam ze tesciowej nie chciało sie robic sosu),ale jak spróbowal z sosem juz innych nie chce.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-09-18 14:56:22

    Przy pomocy mojej córy, która zawinęła pięknie gołąbki, już jemy obiadek, gołąbki palce lizać:)
    Na kilogram mięsa, dałam pół szklanki suchego ryżu i pół szklanki suchej jęczmięnnej kaszy wiejskiej.
    Wlałam własnej roboty, przecier pomidorowy, nie zaprawiałam mąką............ bo wolimy gąłąbki niezagęszczane, a to nasze gołąbki.

  • Autor: Glumanda Data: 2010-09-18 14:59:59

    Ale smakowicie wygladaja ;)))) mniam...

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-09-18 15:10:24

    Danusiu , bardzo dobre wyszły, mężuś wpadł na obiadek i zjadł 4 sztuki,  4 dałam dla mamy w garnku z sosikiem, wyszło 17 szt:) została kapusta po gołąbkach, więc różyczka ją pokroiła, dodała skwarek z boczku i się gotuje, mówi że zrobi z pomidorami na słodko:)

  • Autor: darai Data: 2010-09-18 18:39:30

    Ale cudne... a ja nie umiem zrobić sensownie wyglądających gołąbków, moje wyglądają jak nieudaczne naleśniki. :)

  • Autor: jareksz Data: 2010-09-18 18:50:06

    No to na zdjęciu MR masz gotową recepturę:)

  • Autor: darai Data: 2010-09-18 20:07:17

    U mojej Matul una obiadkach też:) Ale nijak nie umiem... może to i dobrze, chętnie mnie zaprasza.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-09-18 20:17:55

    MR uwielbiam oglądać Wasze fotki :):)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-09-18 20:31:45

    Agusiu, to różyczka robi zdjęcia:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu