Forum

Kuchenne porady

przepis na bimber ???

  • Autor: Atax Data: 2010-09-21 19:36:51

    Czy ktoś z Was może się podzielić prostym przepisem na bimber?

  • Autor: bogdzia Data: 2010-09-21 19:42:46

    Zastanawiam się, czy robienie bimbru jest dozwolone, bo niby na własne potrzeby ale...?

  • Autor: Atax Data: 2010-09-21 19:54:37

    myślę, że na potrzeby podkurowania się zimowego posiadanie odrobiny w/w lekarstwa nie zaszkodzi nikomu...;)

  • Autor: Alll Data: 2010-09-21 20:22:00

    Pędzenie bimbru nawet na własne potrzeby jest karalne.
    A bimber to lekarstwo???
    Ciekawe.....

  • Autor: kiri Data: 2010-09-22 15:55:17

    Samogon z miodu

    3 litry miodu
    3 kg cukru
    27 l ciepłej, przegotowanej wody
    300g drożdży

    Wszystkie składniki dokładnie zmieszać, odstawić w ciepłe miejsce na 7 dni. Po przedestylowaniu uzyskujemy 7 litrów.

  • Autor: Atax Data: 2010-09-22 16:42:14

    Użytkownik kiri napisał w wiadomości:
    > Samogon z miodu3 litry miodu3 kg cukru27 l ciepłej, przegotowanej wody300g
    > drożdżyWszystkie składniki dokładnie zmieszać, odstawić w ciepłe
    > miejsce na 7 dni. Po przedestylowaniu uzyskujemy 7 litrów.

    Dzięki bardzo za kolejny przepisik kiri

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-09-21 20:28:48

    A wiesz w którym roku była bitwa pod Grunwaldem? 1410:)) podobno to składniki na bimber,  1 kostka drożdży, 4 kg cukru, 10 litrów wody:))
    Tak na poważnie, nie lepiej sobie butelkę wódki kupic, niż samemu bawic się w takie rzeczy.Bimber jest ohydny w smaku, jak ludzie mogą pic taki szajs, przy okazji możesz dużą grzywnę zapłacic.

  • Autor: kiri Data: 2010-09-21 20:54:16

    Bimber jest ohydny w smaku, jak ludzie mogą
    > pic taki szajs, przy okazji możesz dużą grzywnę zapłacic.

    Bimber jest dobry o ile go ktoś potrafi dobrze zrobić. U nas, to już chyba jedynie górale go pędzą.

    Kawał:

    Policjant pyta Bacy

    - Baco macie bimber?
    - Nie- odpowiada Baca
    - A aparaturę macie?
    - Aaaaaaaaaaa, mam!
    - No, to Cię aresztujemy za pędzenie bimbru
    - To mnie od razu i za gwałt aresztujcie
    - A zgwałciliście kogo Baco?- Policjant robi wielkie oczy ...
    - Nie, ale aperaturę także mam!

    ;););)

  • Autor: bunia Data: 2010-09-23 21:07:06

    nie tylko górale :)

  • Autor: Atax Data: 2010-09-21 23:23:50

    Dzięki wielkie! Widzę, że trochę ludków ma jeszcze w sobie młodego ducha odkrywców i szperaczy. - Dzieciaków jeszcze nie mamy, a narzeczony chce poeksperymentować. Znakomity bimber piliśmy w łażąc po górach. Tu: pozdrawiamy wszystkich górali i miłośników gór oraz życzliwych ,,niesztywnych'' !

  • Autor: skopolendra Data: 2010-09-22 07:47:27

    ach tam, gadanie..:)Bimber moze smakowc lepiej niz kazda wodka ale nie kazdy potrafi to zrobic.Zachwycama sie chorwacka rakija czy trawarica a to przeciez nic innego jak bimber. Osobiscie przepisu nie znam, nawet nie wiem jak wyglada produkcja ale zdarzylo mi sie skosztowac i zapewniam , ze to wcale nie musi bac szajs.,A ze karane to juz inna sprawa.Wolalabym wypic duzo byle jakiego bimbru niz kieliszek ruskiej wodki z karnistra.Pozdrawiam

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-09-22 09:25:47

    Wiem że takie wódki własnej roboty, są bardzo mocne. Jak byłam na wycieczce w dawniejszej Jugosławi, to po zakupie śliwowicy od chłopa(kupował ją cały autokar) i wypiciu 2 kieliszków normalnie ścięło mnie z nóg, i ręsztę drogi przespałam,ale............     smak był jedyny w swoim rodzaju. Już nigdy więcej nie piłam tak wspaniałej śliwowicy.Żałuję tylko że nie kupiłam więcej butelek, tylko jedną, bo była przepyszna:)
    Próbowałam też w Polsce kilka razy bimber, ale żaden mi nie smakował.

  • Autor: as Data: 2010-09-22 10:54:36

    Z gruszek czy innych owoców też jest fajna. Piłam  takie ponad 60%

  • Autor: skopolendra Data: 2010-09-22 13:01:46

    Ohoooo kobitki widze, ze sa tu koneserki mocnych trunkow.Ja w ubieglym roku bedac na Chorwacji wypilam 2-3 kieliszki rakiji (tak nas przyjmowali i zegnali gospodarze).Smak bardzo zadowalajacy, zadnego odoru, sliczna zielona galazka plywajaca w srodku, same ochy i achy.dziwnym trafem nie moglam sie podniesc.Gospodarz pan Nikolic powiedzial, ze nie powinnam sie dziwic, rakija ma ok 75% alkoholu.Wow!!! ale czulam sie po niej wybornie a jakbym kilka kieliszkow wodki wypila to bylabym schorowana na maxa:)

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2010-09-23 15:32:33

    No wlasnie skopolendro,to nic tylko wlasciwie bimber rakija i jej odpowiedniki-tureckie raki,greckie uozo-te dwie z dodatkiem anyzu czy wloska grappa,ale jakze smaczne hihiih....

  • Autor: kiri Data: 2010-09-21 20:39:23

    Samogon w jedną noc- przepis górali;)

    5 kg cukru
    500g drożdży
    1 litr mleka
    1 kg grochu
    15 l ciepłej wody

    Składniki dokładnie wymieszać dolewając ciepłą wodę, odstawić w ciepłe miejsce na 12 godzin, przedestylować.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-09-21 20:51:30

    przepis świetny, kołomej w głowie gwarantowany przez 2 tyg.:))

  • Autor: Wkn Data: 2010-09-21 22:40:56

    Wariactwo!
    Dokupić boczek (pyry pewnie już kupione), na grochu ugotować grochówkę, mleko wypić ze smakiem albo zrobić budyń dziecku, ewentualnie wymieszać z drożdżami i cukrem i upiec drożdżówkę.

  • Autor: Atax Data: 2010-09-21 23:06:03

    Dzięki, dzięki, dzięki!

  • Autor: Scooby Data: 2010-09-22 15:34:12

    Witaj. Produkcja bimbru w Polsce jest zabroniona.Oczywiście niektórzy i tak tego nie przestrzegają.Jesli dobrze jest zrobiony bimber to po nim nie powinna bolec głowa i bimber nie smierdzi tylko to jest jego taki specyficzny zapach. Co najważniejsze to po nim na drugi dzień nie ma  kaca.Ja piłam dobry bimber i dobrze później się czułam.

  • Autor: as Data: 2010-09-22 16:35:34

    Produkcja nie jest zabroniona tylko trzeba mieć pozwolenie i płacić podatki:D

Przejdź do pełnej wersji serwisu