Forum

Kuchenne porady

czy ogórki szklarniowe/wężowe nadają sie do słoików?

  • Autor: Daria P. Data: 2010-09-29 23:30:15

    Mam taki dylemat, ponieważ mieszkam w kraju, gdzie trudno o ogórki gruntowe to słowo zbyt łagodne, więc moje pytanie i zarazem prośba - Czy ogórki szklarniowe/wężowe/sałatkowe nadają się na zaprawy i jak można je przygotować (proszę o przepisy) . Strasznie tęsknie za takimi domowymi, nie kupnymi i byłoby super gdybym z takich nawet ogórków coś wykombinowała dobrego do słoików. Z góry dzięki

  • Autor: jolka60 Data: 2010-09-30 05:24:25

    Daria-ja tak szybciutko,gdyż wychodzę do pracy.Na sałatki zakwaszane (octem czy kwaskiem) nadają sie jak najbardziej.Moje gruntowe dawno się skończyły,a szklarniowe przerabiam w dalszym ciągu.Ile będą stały,zobaczysz sama.Po prostu od czasu do czasu otworzysz słoik do konsumpcji i będziesz widziała,czy nie zmiękły za bardzo,czy zalewa nie zmętniała itp.Jesli chodzi o kiszenie,też można,ale na krótszy okres przechowywania.Kisiłam je i były dośc smaczne,ale po kilku miesiacach potrafiły całkowicie "rozpłynać "się w wodzie.

  • Autor: Daria P. Data: 2010-09-30 09:05:00

    Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedz. Więc poprostu mozna i lepiej je robić na bieżąco. A powiedz czy należałoby je obierać ze skóry czy smaczniejsze są wraz z jej zawartością? Ja robię tylko ogórki z chilli/papryką, bo takie nam najbardziej podchodzą, ponieważ inne mogę sobie kupic w sklepie za grosze i 1 słoik ok.1 l starcza mi na bardzo długo (3-4 obiady).

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-09-30 10:17:06

    Daria a to zależy jakie ci bardziej smakują. ja lubię nie obierane :):) Wydają mi się twardsze. i bardziej chrupiące. :):)

  • Autor: jolka60 Data: 2010-09-30 19:00:04

    Dariu,to traktuję dośc elastycznie.Po prostu,jeśli ogórek jest świeży,nieprzerośnięty,skóra gładka i bez zrogowaceń,niezbyt twarda,to ją zostawiam.Tak "po chłopsku",naciśnij ją paznokciem.Jak stwierdzę,że coś z nią nie tak, obieram.Sama wypróbuj,najlepiej na początku na małych ilościach.

  • Autor: jolka60 Data: 2010-10-01 02:53:01

    Dopowiadam''-skora gladka znaczylo,ze pozbawiona dziwnych narosli,zdrewnien itp,gdyz niektore ogorki sa jakby ''prazkowane'' wzdluz (chodzi o pofaldowanie powierzchni,a nie o barwe) i to nie pogarsza ich smaku.

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-09-30 14:36:14

    Z doswiadczenia nie polecam ich do kiszenia (po 2 tygodniach mialam z nich miekka paciaję, a gruntowe były ok). Do wszelkich sałatek i w ocet możesz je spokojnie używać.

  • Autor: Daria P. Data: 2010-09-30 17:13:14

    właśnie myślę o occie, bo zdaję sobie sprawę że do kiszenia napewno sie nie nadają , dzieki

  • Autor: jolka60 Data: 2010-09-30 19:04:11

    Moje kiszone (szklarniowe) wytrzymywały i  2-3 miesiące,ale ogólnie nie nadają się do długiego przechowywania.

Przejdź do pełnej wersji serwisu