Forum

Zdrowie i uroda

opryszczkowe zapalenie gardla...

  • Autor: ania205 Data: 2010-10-15 12:19:11

    witam..! mamy maluszka w domu...ma 18-m-cy wczoraj strasznie zachorował..wysoka tem.silne wymioty..ospały..padła diagnoza j|w..dostał tylko lek,, Hydronea żeby się nie odwodnił.. i  nurofen w czopkach na zbicie gorączki ..pić pić.. dużo.. ponoć nie ma żadnego na to antybiotyku..jak tem. mu spadnie jest dobrze..jak lek przestanie działać leci z rąk..czy ktoś przechodził to choróbsko? jak długo to trwa? dziękuję.. pozdrawiam..Ania..

  • Autor: jareksz Data: 2010-10-15 12:24:02

    Antybiotyki są na bakterie. Broń boże nie wymuszaj na lekarzu antybiotyków. Z wirusami organizm musi poradzić sobie sam, np. gorączką. I sobie poradzi, pilnuj tylko, by dziecka nie odwodnić i stale kontroluj temperaturę. Do 38 to jeszcze nie gorączka.

  • Autor: ania205 Data: 2010-10-15 14:15:37

    no wlaśnie...to najgorsze że dzis nie chce pic..wogóle nic nie je..ślinka mu cieknie bo nie może połykac..boli gardełko..zaczerwienione..a najgorsze to..ze jak nie bedzie lepiej..ma skierowanie do szpitale..wypisane wczoraj..nawadnianie przez kroplówkę..

  • Autor: jareksz Data: 2010-10-15 14:48:05

    Moja córcia, gdy miała ok 2 lat trafiła do szpitala, bo właśnie się odwodniła. Przyczyną była alergia na antybiotyk i niewyobrażalna ignorancja naszej lekarki rodzinnej. Do tej pory (a minęło już 10 lat) mnie szlag trafia jak o tym myślę. Jak można przez tydzień czasu nie rozpoznać u dziecka uczulenia na antybiotyk! Zewnętrznie wyglądało to identycznie: wisiała na ramieniu... no nie mogę, wkurw mnie bierze.  Dopiero inny lekarz "w zastępstwie" natychmiast skierował nas do szpitala. Po podaniu hydro...cośtam, zmianie antybiotyku i kroplówce dziecko odżyło.

    A w szpitalu nie jest źle. Pewnie też zależy w jakim. Jak personel nie robi problemów co do obecności rodziców, to dzieci znoszą to bardzo dobrze.

  • Autor: kokarda Data: 2010-10-15 15:14:33

    Kochana.. bierz maluszka i na odział ,tam dostanie kroplówkę i będzie z TObą pod fachową opieką!

  • Autor: 100-krotka Data: 2010-10-15 15:29:15

    Moja 12 miesięczna córka to miała i dostała Heviran - tabletki, które rozcieńczałam w wodzie.  Też miała temperaturę i doktor mówiła, że dopóki cała opryszczka się nie wykluje to temp. nie spadnie, a trwa to do 7 dni. Też jej podawałam czopki (Efferalgan), ale dopiero jak temp. przekraczała 38 st C. A jak nie chciała pic z butelki to nabierałam do strzykawki przegotowana wodę i podawałam po 5 - 10 ml do buzi, żeby nawilżyc. Oczywiscie w tym czasie nic mi nie jadła i schudła z 1,5 kg ;( Okropna choroba. Powodzenia

  • Autor: ekkore Data: 2010-10-15 15:31:42

    U nas teraz panuje wirusowe zapalenie płuc - maluchy lądują na oddziale (wiem, bo koleżanki szkrab właśnie zachorował, wracała ze szpitala to weszła na moment - mieszkam po drugiej stronie ulicy ) - leczenie bez antybiotyku. Ważne jest, aby szybko rozpoznać - u małego Krzysia odkryli przez przypadek - bo dziwnie zakaszlał, nawet nie ciągle, ale z racji tego, że ojciec jest astmatykiem, to wszelkie podejrzane kaszle są konsultowane

Przejdź do pełnej wersji serwisu