Forum

Gawędy o jedzeniu

Do czego używacie octu jabłkowego?

  • Autor: pralina Data: 2010-10-23 15:26:24

    Witam serdecznie i proszę o poradę bardziej doświadczonych kucharzy . Na wiosnę na potrzeby jedengo przepisu kupiłam litrową butelkę octu jabłkowego. I na tym moja wena się skończyła . Pieroństwo wyniosło mnie 15 zł. i teraz starzeje się w szafce czekając na przeterminowanie i rychłą śmierć w koszu na śmieci . Może pomożecie i podpowiecie jakie potrawy mogę doprawić / wzbogacić tym octem ?
    Korzystając z chwilowej uwagi zapytam od razu do czego używacie octu winnego czerwonego i białego ? Nieraz Teściowie podpowiadają żeby smak jakiejś potrawy wzbogacić takim właśnie octem ale nie uśmiecha mi się kupowanie kolejnych flaszek których później nie będę miała do czego użyć .
    Dzięki za porady, będe wdzięczna

  • Autor: smakosia Data: 2010-10-23 15:42:16

    Ten ocet jabłkowy moim zdaniem może mieć takie samo zastosowanie, jak ocet zwykły. Ja stosuję np. przy robieniu zalewy do ryb. Możesz nim równiez zakwaszać wszelkiego rodzaju surówki czyli do wszelakich dressingów (np. winegret). Jeśli jest to sok dobrej jakości bez dodatku zwykłego octu można go nawet pić

    A tutaj (tak na szybko) parę informacji o jego zdrowych właściwościach: http://www.biomedical.pl/uroda/otylosc-przyprawa-ktora-leczy-ocet-jablkowy-36.html

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-10-23 18:53:06

    tak polecam picie :) i ze wszystkim co napisala smakosia się zgadzam. ja czeronego octu używam do zakwaszania barszczu. D sosów ala vinegred  jaki mam ochotę :)

  • Autor: agus2404 Data: 2010-10-23 19:16:13

    Ja w ogóle nie używam zwykłego octu . Do wszystkeigo mam jabłkowy albo winny :) Używam jednego albo drugiego- w zależności od...nastroju :P

  • Autor: jolka60 Data: 2010-10-23 20:31:03

    O kurcze,to niezle zaplacilas.Nie wyrzucaj go,lepiej sie z nim zaprzyjaznij.Ocet jablkowy czy winny (oba wlasciwie identyczne pod wzgledem chemicznym) sa lepszym dodatkiem do potraw niz zwykly,spirytusowy.Uzywam je do surowek,przetworow warzywnych wekowanych,zakwaszam zupy,dodaje do marynat (do miesa-gdy akurat nie mam bialego wytrawnego wina).

  • Autor: Olciaa Data: 2010-10-24 21:37:17

    ale przepłaciłas.ja przed swietami w biedronce kupilam za 2.99 za pol litra.(ale o rok temu :)
    pilam przy odchudzaniu.1/4 szklanki i dopielnialam woda.szybko w siebie wlewalam i nie bylam glodna przez wiele godzin.dodaje go do sałaty ze smietana,do barszczu, vinegretu

    nie wiem czy masz program kuchnia tv.tam co chwile do czegos wlewaja  ocet winny,do mies,sałatek,sosow,zup....

Przejdź do pełnej wersji serwisu