Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Strój dla dziecka na Halloween!

  • Autor: morisek11 Data: 2010-10-27 00:41:11

    Witam! Macie może jakis pomysł na strój dla dziecka do przedszkola na Halloween? Dowiedzialam sie dzisiaj ze zabawa jest w piatek tj.29 pazdziernika.Poradzcie proszę w co wasze dzeciaczki były przebrane lub dajcie jakies propozycje,Dzięki! Pozdrawiam!

  • Autor: as Data: 2010-10-27 07:18:59

    Może jakaś peleryna, a na twarz papierowe okulary w kształcie nietoperza?

    Może za ducha: stare prześcieradło białe z dziurami na oczy, nos i buzię?
    To mi przyszło do głowy

  • Autor: olenka_chicago Data: 2010-10-27 07:40:37

    Moje obydwie coreczki beda przebrane za czarownice w ubieglym roku jedna byla krolawa sniegu, a druga "Tinkerbell" (nie mam pojecia jak jest po polsku).
    Pomyslow wiele i jeszcze wiecej kostiumow, no niemasz jus duzo czasu na przygotowania.
    A tak nawiasem nie mialam pojecia ze w Polsce Halloween sie obchodzi?!

  • Autor: as Data: 2010-10-27 07:46:15

    Sprawdziłam w Google: - Tinkerbell to po Polsku elf o imieniu Dzwoneczek. Bardzo lubiany przez polskie dzieci. Przynajmniej przez moje:)


  • Autor: aggusia35 Data: 2010-10-27 08:58:00

    Wpisz w goodla makijaż dla dziecka na Helloween wyskoczy dużo ciekawych propozycji. Ja robilłam dzieciakom makijaże córce czarownicy do tego była ubrana na czarno, a synkowi zmasakrowanej twarzy. Miałam książkę jak to zrobić. Teraz w necie patrzyłam jest duzo propozycji może zacznij od zapytania dzieci w co chciały by być przebrane i działaj :):)

  • Autor: Optyczka Data: 2010-10-27 11:48:12

    Mam ten sam problem:( Szczerze to cale Halloween to dla mnie idiottyzm. Po co dzieciom w wieku przedszkolnym takie rzeczy do głowy wbijac. Osobiście nie uznaję te go świeta i zastanawiam sie czy w ogóle puścic chłopców na ten bal. Sami pewnie nie zrozumieją o co w tym tak naprawdę chodzi.
    Bal karnawałowy, mikołajki to ok ale to całe Halloween porażka jak dla mnie.

  • Autor: martucha2008 Data: 2010-10-27 15:11:09

    Zgadzam się z tobą

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-10-27 15:19:54

    eee a kiedy dzieciaczki będą się bawić :) Dla dzieciakow to jest fajna radocha. Nie ma nic złego w zabawie. Niekoniecznie trzeba niewiadomo jakie stroje wymyślać . Ja swoją córke ubrałam w swoją bluzę wyrozciąganą i przewiązałam kawałkiem lnianego sznurka, włosy natapirowałam.
    Syn raz nie chciał się przebierać to namalowałam mu swoją kredką pajęczyne na oku i z oka spuszczał się na niteczce pajączek. Mieliśmy ubaw przy tych przebierankach i malowankach. To nie chodzi o to żeby nie wiadomo w co się ubrać i wiedzieć o co chodzi. Małe dzieciaki potrafia się śmiać z siebie a śmiech to zdrowie czyż tak nie jest ? W przedszkolach są organizowane przy tych balach fajne konkursy i zabawy to o to chodzi żeby zrobić coś innego.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-10-27 15:20:26

    morisek nie napisałś dla kogo ma być strój dziewczynki czy chłopaka i ile lat ?

  • Autor: rak Data: 2010-11-19 15:54:08

    Uważam, że powinniśmy propagować nasze, polskie zwyczaje i obrzędy a nie jak kopiowac z zachodu. Bo to powinno być jak przekaz - "Polacy nie gęsi i swój język mają".
    Widać, że jesteśmy gorzej niż gęsi.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-11-19 15:57:26

    to propaguj jak Ci to szczęście przyniesie :)

  • Autor: rak Data: 2010-11-19 16:07:39

    Nie musisz byc złośliwa. Ja tylko wypowiedziałam własne zdanie. Mam do tego prawo?

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-11-19 18:05:18

    nie jestem złośliwa  przepraszam jeśli tak to odebrałaś. Zastanawia mnie jak do tego zamierzasz zmusić wszystkich. Piszesz propagujmy. Kto ma propagować ja, Ty ? Raczku pewnych rzeczy przywrócić już się  nie da -, niestety.

    Pozdrawiam

  • Autor: rak Data: 2010-11-22 09:27:01

    Masz racje, nie da sie. Ale pisząc propagujmy myslałam o rodzicach, bo to oni mają największy wpływ na kształtowanie postaw dziecka, społecznych, patriotycznych itp. Nie sądź, że się wymądrzam, po prostu tak uważam.
    Moim zdaniem powinniśmy zachować polskość i wszystko co z tym związane. Pozdrawiam.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-11-23 08:48:11

    Ale jednocześnie dobrze by było, gdybyśmy byli otwarci na nowe, inne, obce....!!
    Nie jedna Polska jest na świecie..Pozwólmy dzieciom poznawać obce tradycje i obyczaje...

  • Autor: Martynka_cytrynka87 Data: 2012-03-11 20:13:22

    Chłopczyk podoba mi się w stroju kowboja lub supermana... choć to powszechne, mi sie to podoba.. a dziewczynke za biedroneczke... :-))

  • Autor: jus1 Data: 2012-07-04 11:29:56

    Ja mam taki pomysl by zabronić urzadzania tego całego halułin.

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu