Forum

Kuchenne porady

Jak upiec pieczeń bez piekarnika?

  • Autor: renataz36 Data: 2010-10-31 08:26:06

    Kochane żarłoczki potrzebuję pomocy w kwestii technicznej.
    Niedługo jadę do przyjaciela, który pracuje na farmie w Szkocji, mają wynajęty mały domek, prawie w pełni wyposażony. Brak w tym domku jedynie piekarnika, jest kuchnia z blatem elektrycznym ale ma popsuty piekarnik (niestety nie da się naprawić).
    Chciałabym będąc tam trochę pogotować (mieszkają tam sami Panowie, szt 2) haha no i na pewno ucieszyli by się gdybym upiekła im jakąś pieczeń, np. karczek, boczek, czy schab, czy nawet kurczaka na obiad
    W sklepach niestety jest tam bardzo mało dobrych rzeczy do chleba, nie mówiąc już o beznadziejnej kiełbasie, która przypomina naszą mortadele, czy obrane ze skóry grube parówki (zreszą w smaku podobno okropne).
    Ale do rzeczy, zastanawiam się jak to zrobić, czy np można użyć worków czy rękawa do pieczenia i zrobić to na blacie kuchennym? na patelni? Czy trzeba kupić jakieś naczynie do zapiekania z pokrywką?
    Może coś mi doradzicie w tej sprawie i podrzucicie jakieś rozwiązanie.
    Dziękuje za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Pozdrówka

  • Autor: Jagoda B Data: 2010-10-31 09:04:17

    Witam myślę że możesz śmiało udusić tak jak każde inne mięsko w garnku przykryte pokrywką .Oczywiście przyprawić .Ja dzisiaj na obiadek robię takie mięsko .Normalnie udusilam jak ostygło pokroiłam zrobiłam sosik i gotowe,a resztę mięska zostawwiłam na kanapki.Życzę udanego gotowania i smacznego!!

  • Autor: Ania86y Data: 2010-10-31 10:27:27

    Podam Ci mój sposób. Gotowy przyprawiony kawałek miesa wkładam do garnka na nie wielką ilość rozgrzanego tłuszczu obsmażam z każdej strony podlewam 1 szklanką białego wina przykrywam duszę w nim jakieś 10 min,po tym czasie podlewam jeszcze 2 szklankami wody lub wywarem warzywnym i duszę pod przykryciem aż do odparowania całkowicie płynu,mięso musi się zacząć smażyć,jeśli na Twoje oko mięso nie jest jeszcze gotowe podlewasz jeszcze wodą,tak przygotowane mięso smakuje nawet lepiej niz z piekarnika.

  • Autor: Ania86y Data: 2010-10-31 10:27:28

    Podam Ci mój sposób. Gotowy przyprawiony kawałek miesa wkładam do garnka na nie wielką ilość rozgrzanego tłuszczu obsmażam z każdej strony podlewam 1 szklanką białego wina przykrywam duszę w nim jakieś 10 min,po tym czasie podlewam jeszcze 2 szklankami wodylub wywarem warzywnym i duszę pod przykryciem aż do odparowania całkowicie płynu,mięso musi się zacząć smażyć,jeśli na Twoje oko mięso nie jest jeszcze gotowe podlewasz jeszcze wodą,tak przygotowane mięso smakuje nawet lepiej niz z piekarnika.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-10-31 10:57:44

    Jeśli chodzi o mięso- możesz wypróbować "najdelikatniejszy schab według Aleex" - mięso się wprawdzie gotuje, ale w smaku wychodzi cudne... Można używać jako wędlinki albo do obiadu- z sosem...

  • Autor: djbar Data: 2010-10-31 13:24:02

    Mam przepis na mięsko, które smakuje lepiej niż pieczeń, a robi się ro w zalewie, można potem kroić to na kanapki, zrobić do tego sos, nadaje się na zimno i ciepło i jest pyszne. Przepis mam od pół roku, ciągle to robię i nie nudzi mi się, ani moim dzieciom. Oto przepis. Jednocześnie można zrobić kawałek schabu schabu, karkówki, łopatki albo fileta z indyka. Łącznie nie więcej niż 2 kg mięsa. Więć tak mniej więcej 3 kawałki mięska. Robimy zalewę: do dwóch litrów wody dodajemy ok. 1/3 szklanki soli, jak kawałki większe to może trochę więcej. To trzeba samemu wyczuć. 1,5 łyżki cukru, 1 łyżeczka pieprzu ziołowego, 0,5 łyżeczki pieprzu naturalnego, 4 ząbki czosnku zmiaźdżonego przez praskę. Do zalewy można wg uznania dodać jeszcze ziele angielskie, jałowiec. majeranek, kolendrę i liść laurowy. Zalewę zagotować i wystudzić. Do zimnej włożyć mięska, wolniutko zagotować i na najmniejszym ogniu gotować 5 min. Wystudzić, znowu zagotować jak za pierwszym razem. Po ponownym wystudzeniu można konsumować. Przypomina to trochę karczek lub boczek pieczony na szaro, który można kupić w naszych   sklepach, tylko jest o wiele smaczniejszy. Polecam.

  • Autor: asiaff Data: 2010-11-01 09:04:58

    Tutaj jest ten przepis http://wielkiezarcie.com/recipe22845.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu