Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Na jakiej wodzie gotować zupki dla dziecka?

  • Autor: jedzonko Data: 2010-11-02 08:21:36

    Witam wszystkich żarłoków ;)

    Mam pytanie - w mojej dzielnicy jest ostatnio jakiś remont i nie ufam mojej wodzie z kranu - czasami wydaje się, że wszystko jest ok, a zaraz później odkrywam ciemny osad np na dnie wanny jeszcze przed kąpielą. W związku z tym postanowiłam gotować przez jakiś czas z wykorzystaniem wody butelkowanej - jaką polecacie w tym celu?

  • Autor: kokarda Data: 2010-11-02 08:45:29

    jak urodziła się moja siostrzenica (okres wakacyjny) to glukoza była jej podawana z przegotowaną niegazowaną ŻYWIEC ZDRÓJ ;)

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-02 08:59:32

    Myślę, żę sprawdzi sie nałęczowianka, cisowianka i żywiec.

    Ja od jakiegoś czasu używm flitra do wody typu "Britta"
    (są też inne ale ten ma chyba największą pojemnośc) do kupienia w każdym sklepie z agd i supermarketach.
    Dobrze wytrąca z wody kamień i zanieczyszczenia jednak pozbawia ją także wszelkich zawartych w niej innych substancji, niekoniecznie szkodliwych.
    Po przefiltrowaniu pozostaje tylko wyjałowiona czysta woda.
    Może to byc baza do zupek, ponieważ soli mineralnych dostarczą zupce jarzyny i warzywa.
    Powiem tylko, że herbata na wodzie z britty jest wiele smaczniejsza niż na " kranówie" i przedewszystkim nie jest mętnawa.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-11-02 09:09:57

    Moje dziecko od urodzenia piło wodę kranową.. Na początku wodę gotowałam mu ok 10 minut (od momentu zagotowania).
    Nie popieram dawania dzieciom wody z filtrów czy butelkowanej, bo wiadomo, że prędzej czy poźniej zacznie pić "normalną" wodę i potem mogą zacząć sie problemy..
    Pomijam fakt, że kranówa jest bardziej sprawdzana niż butelkowana....

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-02 09:40:53

    Jest dużo racji w tym co piszesz, jednak w sytuacjach awaryjnych zastąpienie wody z kranu butelkową czy filtrowaną nie powinno nikomu zaszkodzic.
    Nie jestem zwolennikem korzystania wyłacznie z filtrowanej czy butelkowej wody, jednak do herbaty wodę filtruję, taka moja fanaberia.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-11-02 10:12:45

    Oczywiście- w sytuacji awaryjnej wszystko jest dozwolone..
    Łącznie ze słoiczkami (które moje dziecię jadało tylko awaryjnie) :)

    Wiesz- z dorosłymi jest inna sprawa.. Ja osobiście nie filtruję, nie mam takiej potrzeby.. :) W pracy mamy wode z bytelki i szczerze- wole  kranówę..

  • Autor: tineczka Data: 2010-11-02 18:31:40

    Haha Agus, to gotowanie wody 10 minut mnie rozbawilo:))) Co tak dlugo z tej wody wygotowywalas ???
    Kochana moje dzieci sa wychowane na wodzie z kranu i teraz wnuczek taka wypija kazdego dnia:) Jedynie w pewnych krajach na przyklad w Azji, Afryce nie pije wody z kranu i nie pozwole sobie na lod do drinkow, ani na jedzenie lodow.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-11-02 20:23:36

    :)
    Robiłam tak jak mama :D W dobie czajników elektrycznych, gdzie woda zaraz po zawrzeniu robi pyk- Mamunia mówiła- pogotuj chwilę wodę- na mleko i herbatę..
    Ciort wie po co.. :) Moja Mama wszystkie dzieciaki tak wychowała i wszystkie zdrowe :D

  • Autor: tineczka Data: 2010-11-02 23:20:32

    :)
    HIhi, a ja zawsze Mamuni sie pytam : a dlaczego??? Matula odpowiada: bo moja Mama tak robila:)))))) Nie dyskutuje dalej, robie po swojemu.......hihihihihi

  • Autor: agus2404 Data: 2010-11-03 07:32:42

    Ja Mamuni ufam bezgranicznie :D
    Czasem przyjmę jej racje i robie ..po swojemu.. Ale w tym przypadku, nie było podstaw, żeby jej nie wierzyć :D

  • Autor: as Data: 2010-11-02 10:04:43

    Ja mam założony porządny filtr do wody więc jestem spokojna ale zawsze była zagotowana. Podobno nawet bakterie się nie przedostaną.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-11-02 10:13:09

    No.. ani złe ani dobre..

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-02 11:27:31

    Filtrowana woda to czyste H2O nic pozatym.
    W procesie filtrowania giną złe ale i dobre bakterie, sole i wszelkie minerały który powinniśmy dostarczac organizmowi.
    Sama używam filtrowanej wody jedynie do herbaty bo jakoś mi tak bardziej smakuje.

  • Autor: jareksz Data: 2010-11-02 11:44:50

    Tak z ciekawości: próbował ktoś filtrować posoloną wodę? My już dawno zrezygnowaliśmy z filtrów, więc nie sprawdzę, czy taka woda przestaje być słona.

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-02 11:56:08

    Ciekawe pytanie, spróbuję i dam znac.

  • Autor: as Data: 2010-11-02 14:19:25

    Chyba tak . Czytałam, że tych filtrów używali amerykanie w czasie pustynnej burzy. oczywiście o większej mocy. Niestety bez filtra nie nadaje się do picia. Ludzie pija ale woda jest gęsta i jest w niej mnóstwo białego osadu.

  • Autor: jareksz Data: 2010-11-02 14:49:33

    Jakoś nie zrozumiałem. Najpierw jakaś chemia a potem filtrowanie?

    Tak btw: kiedyś woda w wawie była rzeczywiście nie do picia i filtr miał każdy. Teraz już chyba mało kto.

  • Autor: Olciaa Data: 2010-11-02 10:33:44

    ja uzywam zywiec zdrój i mama i ja.zawsze gotuje dziecku wode buletkową. na mleko,na zupki i na herbatke.

  • Autor: kasia146 Data: 2010-11-02 10:35:13

    poszukaj takiej na ktorej jest oznaczenie ze jest polecana przez instytut matki i dziecka o ile sie nie myle to chyba zywiec zdroj ma takie oznaczenie , nestle tez warto popatrzec na te oznaczenia

  • Autor: kiki1101 Data: 2010-11-02 17:35:31

    tak, zgadzam sie,na butelkach na ktorych jest pozytywna opinia instytutu matki i dziecka jest woda przeznaczona dla dzieci.trzeba tez zwracac uwage czy nie zawiera za duzo mineralow, bo te z kolei obciazaja nerki maluchow.Butelka juz otwarta powinna byc przechowywana w lodowce i zuzyta w ciagu 12h

  • Autor: pyszotka111 Data: 2010-11-02 12:20:28

    Witam .Moja córcia wychowala sie na żywcu ale sa tesz wody specjalne dla niemowlat jak np. Gerbera ponoc jej nietrzeba gotowac.pozdrawiam

  • Autor: jareksz Data: 2010-11-02 12:58:32

    Może do gotowania zupek to nie, ale do zaparzania herbaty, to taką wodę bym kupił:)

  • Autor: kasnik Data: 2010-11-02 17:48:05

    Witaj:)

    Moje dziecko dostaje herbatke i czasami mleko zrobione na kranówie, a ma dwa miesiące. Używam tez czasami wody butelkowanej MAMA I JA i sama tez taka pije litrami zeby było mleczko dla dzidzi:) Uważam, że dobrze jest miec wypróbowana jakąś wodę z butli na wypadek awarii, wyjazdu, czy wczasów.
    Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-11-02 21:16:30

    Ja bardzo długo używałam wody primavera kupowałam ją w 6 litrowych baniakach. Ma atest instytutu matki i dziecka i w przeciwieństwie od żywca rozsądną cenę. :)

  • Autor: zarloczna Data: 2010-12-07 13:21:12

    Ja słyszałam że dla takich maluchów najlepiej gotować na bazie butelkowanej źródlanej - moja lekarka poleciła nam Dobrawę i tak się przyzwyczailiśmy że kupujemy ją do dzisiaj mimo że mój Kubuś ma już 4 lata ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu