Forum

Kuchenne porady

Automat do chleba

  • Autor: myszura Data: 2010-11-07 19:29:01

    Czy w automacie można wyrabiać ciasta na pierogi jeżeki można to w jakiej firmie i jakim typie

    Proszę o szybką pomoc i sugestie

  • Autor: Wkn Data: 2010-11-07 22:31:27

    Dlaczego szybką? Stoisz akurat nad kilkoma modelami maszyn do chleba i zastanawiasz się, w jakim wyrobić ciasto na pierogi? :D

    Ja mam maszynę do chleba Kenwooda i nie wyrabiam w niej ciasta na pierogi, wyłącznie pieczywo na zakwasie i wszelkie wypieki drożdżowe, słodkie i pikantne. W ogóle jakoś tak ostatnio poszła w zapomnienie, muszę ją reaktywować, bo fajna bestia jest, chociaż klamocior nie z tej ziemi.

    Ciasto na pierogi bosko wyrabia Thermomix i Kenwood Master Cheff, ale one są pieruńsko drogie :/
    Więc ręcyma, kochana, ręcyma, jeśli się nie da inaczej :D Mycia też będzie mniej.

  • Autor: myszura Data: 2010-11-08 04:58:20

    Rękoma powiadasz robiłam wiele lat.Nie było problemu dzieci malutkie mało jedzą,w tej chwili z kila mąki to nawet nie ma co zaczynać,bo i tak braknie pierogów dla wszystkich.Muszę se obejrzeć tego Thermomix.Napawdę nie ma na rynku nic tańszego co by robiło taki typ ciasta.

  • Autor: Wkn Data: 2010-11-08 15:33:23

    Jeśli zamierzasz używać Thermimixa głównie do ciasta na pierogi, to go nie kupuj, inwestycja się nie zwróci, a i miska tez nie jest nie wiadomo jak duża. Ja nie mam, bo za dużo kosztuje. I zawsze wyrabiałam łapskami wszystkie ciasta, niestety.
    Na pewno jednak są na rynku tańsze sprzęty niż te w stylu Kitchen Aida, które kosztują ponad 2 tys zł i też sobie z powodzeniem poradzą z twardszymi ciastami.

  • Autor: belkot68 Data: 2010-11-07 23:24:47

    Wtam ,ja mam Moulinex  xxl  super wyrabia ciasto na pierogi.

  • Autor: Shanna Data: 2010-11-07 23:31:47

    ja mam ....kurcze...zapomnilam nazwe a nie chce mi sie do kuchni isc sprawdzac.....;/ w kazdym razie wyrabiam w niej kazde ciasto z wyjatkem wlasnie ciasta na pierogi.

  • Autor: skopolendra Data: 2010-11-08 08:00:38

    Ja mam automat z Lidla- Bifinet za bardzo niewielkie pieniadze.Wyrabia ciasto na pierogi, makarony.Sama nigdy bie robie ciasta na pierogi automatem bo nie mam ochoty tego myc.ciasto na pierogi jest mieciutkie i latwo sie je robi (mam 5 osobowa rodzine glodomorow).Radze Ci poszukac na WZ jakiegos fajnego prepisu, zeby wyraqbianie ciasta bylo latwiejsze.

  • Autor: monciakrk Data: 2010-11-10 13:54:38

    Ja mam Clatronic i służy mi najczęściej właśnie do wyrabiania ciasta na pierogi myślę że każdy wyrobi takie ciasto gdyż z reguły ciasto chlebowe jesty ciężkie i zapewne każdy ma moc która takie ciasto uciągnie.

  • Autor: bietka Data: 2010-11-10 21:14:11

    Wyrabiam na pierogi,makaron i na faworki.Mój moulinex ma do tego specjalny program ale w poprzedniej maszyie AFK wyrabiałam na programie w którym nie było podgrzewania na początku tylko od razu wyrabianie.Automat do chleba jest przy tej pracy bardzo przydatny.

Przejdź do pełnej wersji serwisu