Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

protal dla karmiących

  • Autor: marialeksandra Data: 2010-11-10 07:24:59

    hej, chciałam się poradzić, w książce dukana znalazłam opcję dla mam karmiących, to protal III z dodatkowym owocem i półtłustym nabiałem w miejsce chudego. czy któraś z Was jest w takiej sytuacji? wiem, że podczas karmienia niby żadnych diet, ale to tak naprawdę sprowadza się w praktyce do rezygnacji ze słodyczy, chleba, ziemniaków, makaronu... to chyba dobrze? zostają mięsa, ryby, warzywa i owoce...

  • Autor: mariolan76 Data: 2010-11-10 15:01:24

    http://www.babyonline.com.pl/niemowle_noworodek_artykul,1719.html
    na tej stronie możesz poczytać o zdrowej diecie karmiącej mamy (jest tam kilka stron) i nawet nie stosując żadnej diety można schudnąć ponieważ wzrazsta zapotrzebowanie na kalorie wiem co mówie ja w czasie karmienia jadłam normalnie i okropnie schudłam dieta może się odbić na maluszku więc lepiej to przemyśleć . Pozdrawiam

  • Autor: Olciaa Data: 2010-11-10 19:43:37

    to fakt ze przy karmieniu zadnej diety.ale ja od 6 miesiecy uwazam na to co jem,stosuje sie do podobnych wskazówek jak te co podalas i prawie nic nie chudne:( chodzimy na dlugie spacery, nie leze przezd TV bo czasu na to nie mam a wciaz waze baaardzo duzo.

     

    kazdy organizm niestety jest inny.

    tez myslałam nad protalem dla karmiacej ale jakos boje sie o synka.wole poczekac,az tak mi sie nie spieszy

  • Autor: marialeksandra Data: 2010-12-28 20:29:55

    ech, to moja trzecia ciąża była, po pierwszych dwóch odżywiałam się tak, jak opisali w tym artykule i nic nie chudłam dopóki nie skończyłam karmić. wiem, że większość kobiet chudnie ponoć od samego karmienia, mam na to dowody w swoim środowisku, ale mi lekarz powiedział, że jest też grupa, której laktacja hamuje chudnięcie i koniec. to moja :( teraz wbrew niektórym opiniom, oprócz słodyczy wyeliminowałam chleb i inne produkty zbożowe(czyli protal 3) i ... jednak chudnę. nie tak spektakularnie, jak na normalnej diecie dukana, ale mi to tempo odpowiada.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2010-12-31 13:45:05

    Mam ten sam problem. Napisałam o tym na mojej stronie: magdaityle.pl - kliknij, a przeniesie Cię do artykułu. O diecie Dukana słyszałam i sprawdza się. Natomiast nie eksperymentowałabym z niejedzeniem, a raczej dobrze dobranymi produktami. Dieta matki karmiącej musi być urozmaicona.

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-12-31 19:43:20

    Mam kilka znajomych pielęgniarek.
    Postanowiły one zastosowac protala grupowo, wspierac się wzajemnie itd.........
    Wszystko było ok, jadły zgodnie z dietą, waga zaczęła spadac, były bardzo zadowolone.
    Jednak po pewnym czasie zaczęły się gorzej czuc ( byc może przypadek),
    aż doszło do omdleń u jednej z nich i wylądowała na oddziale.
    Po wnikliwych badaniach okazało się, że jej stan zdrowia jest " opłakany".
    Koleżanki też zrobiły sobie badania i u nich r.ównież nie było najciekawiej.

    Nie piszę tego żeby kogokolwiek w jakikolwiek sposób straszyc, chodzi mi o to aby osoby stosujące diety, oprócz ścisłego przestrzegania tabel i tabelek zachowały zdrowy rozsądek.
    Nie jest chyba zbiegiem okoliczności, że grupa młodych, zdrowych kobiet po zastosowaniu diety i zrobieniu badań miała gorsze wyniki niż przed dietą.

Przejdź do pełnej wersji serwisu