Forum

Kuchenne porady

trudna decyzja - jaki robot kuchenny wybrać?

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-15 20:04:55

    .....robot kuchenny Philips hr 7775.0 czy Zelmer Fenomen 880.5 ...oto jest pytanie .......
    proszę o pomoc ! moze ktos posiada jeden z takich modeli i może mi coś w tym temacie  podpowiedzieć ?

  • Autor: Alicja9 Data: 2010-11-16 07:05:59

    Nikt nie odpowiada więć ja może cos napisze od siebie: nie posiadam Philipsa natomiast mam trzy różne roboty Zelmeru, jeden robot ma ponad 25 lat i nigdy nie był zepsuty mam też inne wyroby Zelmerowskie i jestem bardzo z nich zadowolona. Zelmer to też marka, kiedyś pracowałam w tej firmie i wiem coś na ten temat. Z całego serca polecam wyroby Zelmerowskie bo nigdy się na nich nie zawiodłam. Pozdrawiam   :-))

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-16 07:22:29

    ...dziękuję :)
    może dla innych nie jest to problem ....ale ja niestety już tak mam :)
    wydajac 1000zl  chcę się dobrze zastanowić :) pomyślałam że na takim portalu jak ten , na pewno spotkam kogos kto już posiada taki robocik i moze mi powiedzieć o wadach i zaletach użytkowania .
    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki , pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-11-16 07:19:47

    bardzo często są takie tematy na WZ wpisz w wyszukiwarkę Robot kuchenny i zobaczysz ile tego wyskoczy. Myślę ,że nikt Ci nie odpowie na pytanie czy wybrać ten czy ten. Sama musisz zdecydować. Poczytaj opinie w necie itd. Ja mam Zelmera (  nie za 1000 zł tylko 250 )  jestem zadowolona.

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-16 07:27:56

    ...wiesz właśnie wczoraj siedziałam w necie ...i głupiałam .... już sama nie wiem czy ludzie wpisują te opinie, czy to jest po prostu walka o rynek .
     Jak to możliwe że jedni zachwalają dany produkt jako rewelacyjny a drudzy całkowicie negują ,jednym służy latami a drugim przez miesiąc itd.....
    Pomyślałam że tutaj uzyskam bardziej prawdziwe opinie :(

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-11-16 08:18:13

    Ja zawsze licze ile jest negatywnych opini ile pozytywnych. Jak mi totalnie nie pasuje to szukam innego modelu :)  Jest to trudne i rozumiem Ciebie, że nie chcesz wydawać takich pieniędzy na produkt bez wartościowy. Tylko pamiętaj o tym, że wysoka cena nie gwarantuje Ci doskonałej jakości. Sytuacje bywają różne jak to mówią jeden lubi rybki inny akwarium. Jeden używa miksera 3 razy w tygdniu,inny raz na 3 miesiące. Temu drugiemu posłuży lata, pierwszemu niekoniecznie. Miałam mikser firmy noname służył mi z 7 lat dość często używam. Kupiłam firmowy pochodził z 3.  W zeszłym roku kupiłam Zelmera. Jestem zadowolona. Po roku częstego używania plastiki przy mieszadłach lekko pekły. Jeszcze używam starych ale zakupiłam w sklepie AGD nowe koszt 12 zł. To mi się bardzo spodobało, że nie muszę w tej sprawie udać się do serwisu. Jesli chodzi o firmę Zelmer to kupilismy odkurzacz po miesiącu odpadło kółko od szczotki. Zadzwoniliśmy bezpośrednio do firmy bo przeciez nie bedziemy ze szczotką do serwisu chodzić. Pan poprosił aby wysłać do nich ( droga elektroniczną ) skan paragonu i szczotka w terminie 2 tygodni została do nas wysłana nowa. Ja wychodzę z takiego założenia jak często używasz miksera to nie wiem czy warto wydac aż tyle pieniedzy. Nigdy nie miałam tak drogiego miksera. Uważam że przy moim używaniu i tak go szlag trafi po 3, 5 latach więc nie ma sensu inwestować.

  • Autor: lalasek Data: 2010-11-16 10:09:32

    Witam!

    Ja posiadam od 4 lat robot wielofunkcyjny ZELMER, tyle że z niższej półki cenowej, model TALENT.
    Ten o który pytasz jest zdecydowanie lepiej wyposażony.
    Napiszę o moich doświadczeniach:
    Maszyna super się sprawuje, pracuję z nim bardzo dużo i jest to moja prawa ręka w kuchni.
    Szatkuje, przeciera, miksuje - wszystko baaaaardzo szybko.
    Przez ten czas nie miałam z nim najmniejszych problemów, jest porządnie zrobiony, nic się nie odłamało, nawet napisy się nie starły, co się często zdarza.
    Na model o który pytasz dosłownie choruję, kusi mnie zwłaszcza mieszacz do ciasta ;)
    Jedna rada - urządzenie musi stac w zasięgu ręki. Jak miałam to schowane w szafce to korzystałam rzadko gdyż nie chciało mi się go wyciągac, więc brałam np tarkę i jechałam z koksem ;)
    Odkąd postawiłam bazę na szafce kuchennej wszystko co mogę robię w robocie!!!

    Co do Philipsa to nie mogę się wypowiedziec, Zelmera zdecydowanie POLECAM!!!

    W przeciwieństwie do odkurzaczy tej firmy ale to już inna historia ;)

    Pozdrawiam i mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłam.

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-16 10:39:19

    ...dziękuję Ci bardzo :)
    właśnie o to mi chodziło ,o takie osoby które mają i używają , takie opinie są bezcenne :)
    bardzo dziękuję raz jeszcze :)

  • Autor: Kormag Data: 2010-11-16 11:18:34

    zelmera odradzam w srodku ma bardzo duzo plastikowych elementow ktore sie szybko zuzywaja i jest pozniej klopot
    na zelmerze sie zawiodlem

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-11-16 12:27:00

    Mój malakser Philipsa ma 12 lat, przerobił masę warzyw i innych surowców, to jest dobra firma. Zelmera mam mały robot kuchenny " Robi ", który też sprawuje się dobrze. Pozdrawiam !

  • Autor: piszczalka Data: 2010-11-17 11:31:02

    Witaj, watek dla mnie na czasie poniewaz jestem na poszukiwaniu dobrego fajnego robota kuchennego. Dostalam pieniazki na TM ale nie przypadl mi do gustu a moja kuchenna "Ula" jest na wyczerpaniu :)))
    Modele, ktore pokazalas sa fajne, najbardziej podoba mi sie jednak zelmer bo jest tam chyba fajnieszja sokowirowka na ktorej mi najbardziej zalezy zaraz po siatkowaniu :) Dodalam sobie robot do ulubionych a wyborem to sie raczej zajme w nowym roku :)

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-17 12:50:45

    ..wiesz tez się zastanawiam nad zelmerem poważniej ...bo częsci tańsze i bardziej dostępne jeśli coś sie skopsaaaa :)))
     philips bardzieej podoba mi się wizualnie ale przecież nie dla oka tylko dla ułatwienia pracy kupuję :))))
    jeśli chodzi o sokowirówki to myślę ze i w jednym i drugim modelu są dość podobne jeśli chodzi o jakość :)

  • Autor: ella Data: 2010-11-17 13:06:51

    niedawno miałam tel sam dylemat - ale po dłuzszym zastanawianiu się kupiłam robot Boscha MUM47 - używam go nie cały miesiąc więc jestem w fazie testowania - robiłam już ciasto drożdżowe, ciasto na chleb i jakieś tam inne, na pewno trzeba się wprawić. Dla mnie ważną zaletą jest to że prawie wszystkie części można myć w zmywarce. Zapłaciłam 700 zł i stoi oczywiście pod ręką - gotowy w każdej chwili do wykorzystania. Jego wadą jest to że dodatkowe wyposażenie jest bardzo drogie - stwierdziłam że przydałaby się jeszcze jedna misa (mój ma ze stali nierdzewnej) zamówiłam plastikową która i tak kosztować będzie prawie 40 zł bo o nierdzewce już nie wspomnę

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-17 13:53:54

    bardzo fajny podoba mi się bardziej wizualnie niż zelmer . ale chciałabym coś o większej mocy . no i te ceny częsci dodatkowych :)
    ale dziękuję że zabrałaś głos w tej sprawie ..każda porada jest cenna . przyznam sie ze wcześniej brałam też pod uwagę Boscha ale taki 1000W  kosztuje OK1500.00 złotych :((((
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-17 14:11:19

    Bosch jest mikserem planetarnym, fonomen z mieszadłem na dnie.
    I moim zdaniem - w fenomenie (piszę ogólnie) dobrze wyjdą wszystkie ciasta ciężkie, dla których nie ma znaczenia napowietrzenie - ucierane
    Z biszkoptem może być problem. Bo to ciasto ubijane.

    Bosch daje możliwość wykonywania obu tych ciast.
    Kitchen Aid też nie dysponuje wielka mocą  -a jej jednym z lepszych robotów.

    Ja przez jakiś przymierzałam się do Boscha (jako biednego krewnego KA). Ale ma za dużo osprzętu, którego nie potrzebuję. A wszystko trzeba gdzieś przechowywać.

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-17 14:17:29

    Ups - chyba rozbudowali fenomena. Teraz poszłam na aledrogo, aby sobie pooglądać. Kiedyś zelmer nie miał tego do ubijania - było tylko mieszadło dolne. Co mnie zniechęciło i nigdy więcej mnie nie interesował.

    Wobec czego mój wpis chyba można uznać za nieaktualny - bo to żadna rada

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-17 14:29:50

    :)))
    widzę że znasz się trochę na tym ..ja jestem zielona :))
    więc zmieniasz zdanie ? biszkopt też będzie niczego sobie ??? :))))
    jeśli nie sprawi Ci to problemu to plissss zerknij na niego uważniej i wypowiedz się czy będzie z niego pomoc :)))))

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-17 15:49:10

    swojego czasu chciałam wymienić mojego 20-letniego zelmera (tradycyjny mikser), o słabej mocy na nowszy sprzęt. Tyle, że stary działa. No i pewnie jak wymienie to na zwykły mikser - bo resztę osprzętu już mam.

    Fonomen wtedy odpadł - ze względu na to, że miał tylko i wyłącznie funkcję ucierania (czyli wszystkie ciasta robione dolnym mieszadłem), mniej więcej jak termomix (który akurat posiadam).
    Dzisiaj jak popatrzyłam na zelmera - ma końcówkę, którą ubijasz, dokładnie taka samą jak miksery planetarne (czyli np bosch). czy działa tak samo - nie wiem - ale przy tej mocy urządzenia  i szrokości "łopatek" powinien sobie dać radę.


    Czyli patrząc obiektywnie - zawiera wszystkie sposoby miksowania - zarówno ucieranie (za pomocą dolnego mieszadła), jak i ubijanie (za pomocą ubijaka).
    No i mnóstwo innych części - jeżeli nie posiadasz ich w innych konfiguracjach i zestawach, wydaje mi się ,że warto.
    Bo porównujac z Boschem - tam maszynka do mięsa podobno jest kijowa.

    Obecny zelmer to nie ten sprzed lat - ale wszystkie "pewne" marki teraz tak mają. Zelmer ma największą sieć serwisów, najprościej do niego kupić części - i nie są one bajońsko drogie.
    Jeżeli miałabym wybierać między philipsem a zelmerem - wybrałabym zelmera.

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-17 15:55:18

    dziękuję za radę :) i czas poświęcony :)
    życzę miłego wieczoru :)

  • Autor: Bilka Data: 2010-11-26 17:17:35

    Może to już"musztarda po obiedzie" ,ale ja kierując się stwierdzeniem "dobre bo polskie" doświadczyłam wielkiego rozczarowania. Byłam posiadaczką fenomena-wszystko wskazywało na to,że jest niezniszczalny.Duża moc ,metalowy hak do ciasta drożdżowego i taka sama solidna trzepaczka do biszkoptu, czy bitej śmietany. Bajka trwała około roku. Po tym czasie zarówno hak jak i trzepaczka zaczęły "wypuszczać z siebie" jakiś smar... Wyobraź sobie jakie było moje zdziwienie gdy okazało się ,że wyrobione ciasto drożdżowe ma kolor szaryPóźniej coś w nim chrupnęło i zakończył swoją pracę. Miskę wymieniono mi na nową . Niestety po niedługim czasie znów zaczął wypływać z trzepaczki smar. Gwarancja minęła i dałam sobie spokój z zelmerem.Jeśli chodzi o część do szatkowania -czyli osobna miska z tartkami-nie mam uwag, działała ok. Teraz mam siemensa 1100W ,kosztował połowę tego co fenomen , części ma plastykowe i od dwóch lat działa rewelacyjnie

  • Autor: bettybez Data: 2010-11-26 22:14:29

    Kiedyś, gdy stałam przed podobnym problemem, po przekopaniu informacji w necie, wybrałam Siemensa Mk55300. Miał jedną wadę, z której długo nie zdawałam sobie sprawy, bo nie używałam miksera. Otóż plastikowy języczek był za mały i za słabo dociskał w miejscu w którym miał dociskać i dlatego nie chciał się uruchamiać.

    Wkurzyłam się w końcu i kupiłam Kenwooda Majora 023. W międzyczasie mąż naprawił mikser w Siemensie i wróciłam do niego z wielką radością. 

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-27 07:43:13

    .....niestety musztarda po obiedzie :)))
    zamówiłam "fenomena" pomyślałam że jak cos wysiądzie to chociaż częsci będą bardziej dostępne i tańsze.
    o każdym robocie pisano i złe i dobre opinie ,więc nie mogłam się zdecydować .
    "fenomen " wydaje sie taki solidy ...... te wszystkie noże ,mieszacze metalowe .......
    dziękuję za opinię , będę uważać na wszelkiego rodzaju wycieki .
    Pozdrawiam i zyczę miłej soboty :))

  • Autor: piszczalka Data: 2010-11-28 10:59:36

    Zamawialas przez internet czy w sklepie? Chyba tez sie zdecyduje w tym roku jeszcze kupic :D

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-29 09:39:35

    Zamawialas przez internet czy w sklepie? Chyba tez sie zdecyduje w tym roku
    jeszcze kupic :D

    ....zamówiłam w sklepie ,znalazłam w bardzo dobrej cenie 705 zł  /jak na sklep /
    przyznam sie szczerze że nie bardzo lubię robić zakupy przez internet , raz się sparzyłam i więcej nie chcę :)))) ceny w sklepach internetowych są bardzo zachęcające :)))

  • Autor: piszczalka Data: 2010-11-29 09:46:33

    Moze tez poszukam w sklepie :))) Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam :)

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 13:12:47

    http://dukapolska.com/katalog-produktow,produkt,kenwood-cooking-chef-km070 mi sie ten podoba jezu jaki super aparat zakupie se na przyszly rok :)) zabujalam sie w maszynie

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-27 14:07:15

    ..oj mozna sie zakochać :)))) gdyby jeszcze zmywał po sobie :)))))

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 16:16:39

    mam zmywarke:))

Przejdź do pełnej wersji serwisu