Forum

Rozmowy wolne i frywolne

A dla mnie "niespodzianką" na forum jest...

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-26 22:42:28

    ...wypinkolenie Tineczki. Nie wiem, o co chodzi, nie wnikam, po prostu jest mi przykro... I proszę na mnie nie napadać, nie mówić, że prowokuję. Proszę nawet wystrzelić w kosmos ten wątek, jeśli jest nie taki jak trzeba.
    Ja po prostu mam potrzebę wyrazić swój wielki żal.
    I tyle

  • Autor: kokarda Data: 2010-11-26 22:44:55

    cooo?? a co sie stało z Tineczką?? ja nie wiem ;/

  • Autor: basiulka Data: 2010-11-26 22:55:34

    wreszcie nastał spokój:) juz dawno powinno jej nie byc....

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-26 23:02:57

    O tak! Spokój, nuda, kwestia rozmiaru cycków i doboru sprzętu kuchennego...
    Dobra, zamykam się już, bo co tu zresztą pisać...

  • Autor: holly Data: 2010-11-26 23:18:11

    haha, cycki + sprzęt

    spokój? bardzo nudny ten "spokój", dla mnie to negatywny "spokój"
    przyznaję że Tineczka ma swoje fify, których zupełnie nie rozumiem, ale koniec końców odczuwam zdecydowany jej brak, nudno i jakoś smutno bez niej
    mam nadzieję że wróci szybko :)

  • Autor: hanah30 Data: 2010-11-26 23:55:52

    jestem ciekawa za co?

  • Autor: holly Data: 2010-11-27 01:26:15

    och, tego nie czytałam
    dobrze wiedzieć

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 00:17:05

    Jej ostatni wątek na temat reklam na WŻ wyleciał

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 02:54:58

    aaaaaaaaaaaaa

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 02:54:16

    I za to??

     

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 02:55:34

    to nawet tineczka nic nie wiem a ja do nienpisalaam na wp

  • Autor: ASTI Data: 2010-11-27 07:58:54

    Ja dzięki WŻ poznałam tineczkę i wiem ,że jest bardzo wartościową i pomocną osobą .Widocznie ten portal nie jest jej wart , a Wkn ?...szkoda pisać..

  • Autor: lajan Data: 2010-11-27 08:21:19

    utor: Wkn
    Temat: Młoda Szwedka od trzech miesięcy w śpiączce.
    Data: 2010-11-23 20:34:23 Nie chodzi jej o bezsensowną wypowiedź o reklamach, ale sposób traktowania użytkowników. Pomimo wielokrotnych próśb i ostrzeżeń moderatorów Tineczka uprawiała prywatne wycieczki, obrażała wiele osób, manipulowała często pozbawionego pełnego kontekstu cytatami z przeszłości, pisała w sposób złośliwy i bardzo często nietolerancyjny. Za takie właśnie zachowanie została w przeszłości zbanowana i zadeklarowała chęć kulturalnego udzielania się na forum z poszanowaniem zdania innych użytkowników, również tych mających diametralnie inne poglądy od jej własnych. Obietnicy nie dotrzymała, udzielając się na forum dużo dłużej niż powinny zezwalać na to zasady najbardziej elastycznej netykiety.
    Zainteresowanych proszę o skorzystanie z archiwum forum i zapoznanie się z serią zakłanych przez nią ciekawych dyskusji, które następnie prowadziła i niemal wszyscy je uwielbialiśmy,
    a potem zestawienie ich z postami równolegle i nieustanne budującymi negatywną atmosferę na stronie.
    To prawda, że przez długi czas byli tutaj równi i równiejsi, a raczej równiejsza, choć wciąż mieliśmy nadzieję, że Tineczka przestanie być tą "równiejszą" i zacznie honorować zasady kulturanej rozmowy w stosunku do wszystkich. Ponieważ tak się jednak nie stało, mimo naszych próśb i długiego oczekiwania, nadszedł czas definitywnego z nią pożegnania.
    Każdego czasami ponoszą emocje, ale nie możemy pozwolić na to, aby rządziły nami nieustannie i dominowały nad rozsądkiem. Nie wierzę w to, że ciągłe poniżanie innych i jednoczesne deklarowanie miłości i tolerancji to droga, którą podąża osoba otwarta na drugiego człowieka.
    Uważam ten temat za zamknięty - mój post proszę traktować czysto informacyjnie. NIE jest zaproszeniem do dalszej dyskusji, lecz przedstawieniem pobudek decyzji administracji o odcięciu dostępu do strony jednemu z użytkowników.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-11-27 08:36:11

     Łączę się z Tobą w żąlu :(

  • Autor: megi65 Data: 2010-11-27 08:48:46

    Proszę bardzo ....
    Możesz  nadawać ciekawe wątki na forum ..:)
    '' typu tineczkowego '''
    żal bedzie może troszkę utulony ...... ))))

  • Autor: spajdermen Data: 2010-11-27 09:07:27

    No to już całkiem nudą zawiało , tutaj ludzie , którzy mają coś do powiedzenia często dostają po głowie,
    czasami zajeżdża mi tu Toruniem.
    Szkoda że nie zbanowano osoby która sprowokowała, i prowokuje,
    faktycznie bezpieczniej jest porozmawiać o garach i cyckach, może na weekend wrzucę pytanie czy rozmiary waszych mężów wam odpowiadają, zauważyłem że w tym temacie jest najwięcej postów

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 09:11:50

    a wiesz, że o tych męskich rozmiarach to ja bym chyba wolała pogadać

  • Autor: megi65 Data: 2010-11-27 09:20:52

    Baaardzo dobry temacik na weekend !!
    Nie bedzie wiało nudą ....
    Wypowiadać się mogą nawet posiadacze .... ::)
    Zakładaj wątek .....

  • Autor: megi65 Data: 2010-11-27 09:22:54

    Upss .. ranne rozkojarzenie ...
    Powinnam pod spajdusia podpiąć ...
    Przepraszam ... :)

  • Autor: alicja37 Data: 2010-11-27 09:46:39

    Megusiu .....kochana kobitko, właśnie zerknęłam na Twoją fotkę i..................kurna olek inaczej sobie Ciebie wyobrażałam.Muszę popracować nad swoją wyobraźnią.Cmokasy zasyłam.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 10:15:13

    właśnie tineczkowe pierniczenie się spierniczyło , a szereg osób z tego ciekawego wątku korzystało

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-27 10:45:42

    Ale wątek o pierniczeniu dalej jest i nawet bez Tineczki może istnieć. Akurat teraz jest taki czas kiedy wszyscy mają już ponastawiane swoje pierniki i dlatego zapadła cisza. Zaraz na początku grudnia jak tylko niektórzy zaczną już piec placki czy pierniczki wątek znowu odżyje, zobaczysz :)

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 12:33:17

    Masz rację bez tineczki wątek może istnieć ,inne strony kulinarne jakoś sobie radzą bez Niej ,a piernik też pieką .

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-27 12:54:18

    Mnie też jej bardzo brakuje bo lubiłam ją czytać i w tych fajnych wątkach i w tych nie za bardzo. Moim zdaniem miała osobowość i tak naprawdę jest bardzo dobrym człowiekiem (akurat ja coś na ten temat wiem). Może czasami za bardzo ją ponosiło, palce szybsze niż rozum :)

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 12:56:21

    Mi sie wydaje ze kazdemu zdarzyc ze palce chodza szybciej niz mysli :) I palnac cos nie przemyslanie

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-27 13:38:48

    Pewnie, że tak. Każdy ma swoje nerwy, nie ma ludzi, których nie ponoszą emocje. No chyba, że są na silnych lekach :) Tylko, że czasami lepiej pewne rzeczy przemilczeć.

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 13:40:59

    Tu masz racje , wiem sama po sobie nie raz jak mnie nerwy poniosa to popale wszystkie mosty dlatego staram sie nie denerwowac :))

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-27 13:43:28

    Właśnie o to chodzi, że w nerwach nie zawsze myślimy mądrze. A potem żałujemy, że komuś sprawiliśmy przykrość.

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 13:44:52

    no ja jestem uparta jak osiol :))

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-27 13:55:46

    Ja już pomalutku zaczynam z tego wyrastać :):):)

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 14:02:49

    taki mam charakter jaka jestem taka jestem i juz ale jak widzisz nie jestem kłótliwa

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-27 14:17:07

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 15:54:48

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-27 10:11:34

    Moim zdaniem tineczka owszem, bywała prowokacyjna i niemiła.
    Niejednokrotnie zmywała głowy użytkownikom tylko za to że mieli odmienne od niej zdanie,
    jednak trzeba przyznać, że wniosła także sporo dobrego do tej strony.
    Nie chcę dyskutować na temat zbanowania tineczki,
    była to decyzja adminów i mam nadzieję, że była dobrze przemyślana.
    Jednak zastanawia mnie dlaczego nie została zbanowana Mama Różyczki?
    Często bywała podobnie jak tineczka bardzo niemiła i wielce prowokacyjna, poziom jej wypowiedzi nie był zbyt wysoki, do strony prócz kłutni i zatargów moim zdaniem nie wniosła nic.
    Tineczka odeszła po ostrej dyskusji z MR na temat grissini a przecież obie dały upust swoim emocjom.

    Nie opowiadam sie po żadnej ze stron, jest to jedynie moje zdanie,
    użytkownika, który na te kłótnie patrzył z boku i często zastanawiał się skąd w ludziach tyle jadu  i żółci.

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-27 10:54:58

    Napisałaś to co sama czuję.
    Tineczka długo pracowała na bana. Ale ta sytuacja - ani niezadowlenie z reklamy, ani zażarta dyskusja nie były adekwatne do poniesionek kary. W tym momencie. A jeżeli miały byc - to obie strony powinny być jednakowo ukarane.
    Tak w moim mniemaniu wygląda sprawiedliwość...

    Nie mnie oceniać postępowanie aministratorów -to ich decyzja i prawo wyboru - ale wydaje mi się, że powinni wiedzieć, że nie  wszystkie ich decyzje są zrozumiałe i łatwe do zaakceptowania.

  • Autor: J.K45 Data: 2010-11-27 10:25:17

    Bardzo lubie Tineczke i dla mnie jest to duża 'strata' bo klimat strony tworzą ludzie .Tacy własnie jak ona .

  • Autor: skopolendra Data: 2010-11-27 10:29:06

    Mnie tez szkoda, ze nie ma tu juz Tineczki. Ja lubie jak ludzie sa tacy kolorowi jak Ona czy Mama Rozyczki.Z obydwiema nie zgadzam sie baaardzo czesto ale sa JAKIES, nie sa mdle. Mama Rozyczki w akcie (domniemanym) solidarnosci tez niewiele tu zaglada, pewnie nie ma sie z kim klocic:) Nuda....

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-11-27 11:14:12

    Nie zaglądam bo mam teraz bardzo mało czasu, mąż wykańcza nowy dom na działce, a ja mam pracowników w domu, którzy malują nam pokoje i cyklinują podłogi. Gotuję im obiady , żeby nie tracili czasu na jeżdżenie na obiad i szybciej skończyli, bo święta idą.
    Nie czuję się winna  że Tineczki nie ma między nami, nie jednej osobie było przykro po jej postach, tylko że ja jedna odpierałam jej ataki i nie tylko jej, bo chyba Skopolendro nie zaprzeczysz że jak ona ruszała do ataku , to za nią reszta jej pomocników.
    Nie wiem po co zakładac kolejny prowokujący wątek, jak ktoś się nudzi to może przecież poszukac inną stronę gdzie sobie dowalają i jest bardzo wesoło.
    To jest strona kulinarna, a  nie program Jerrego Springera
    Przykro mi bardzo, że niektórzy są bardzo zawiedzeni że nie zostałam zbanowana razem z Tineczką.

    Jeszcze kilka słów do użytkowniczki która twierdzi ze ja nic nie wniosłam na tą stronę a Tineczka dużo.

    Chyba się mylisz , bo nie wszystkie przepisy które wstawia moja córka są jej, jest też dużo przepisów moich, chyba jednak ktoś ją nauczył gotowac.
    Ale jeżeli komuś to przeszkadza że wszystkie są razem , to zacznę  wstawiac przepisy też na swoje konto.
    Proszę użytkowników o darowanie sobie komentarzy pod moim adresem ,bo nie mam zamiaru więcej dyskutowac w tym prowokującym wątku.

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 11:24:08

    A ja tam nie wcinam sie ale ja nie jestem za blokadami uzytkownikow w ogole , chyba zeby naprawde sie brzydko wypowiadal. Np. mnie mam nie uczyla gotowac sama sie nauczylam bo musialam :P:))

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-27 11:58:34

    Wybacz- ale pomocnikiem Tineczki sie nigdy nie czułam, a raczej prowadziłam z nią dyskusje, nie zgadzając się z jej sposobem patrzenia na świat - może nie z treścią  -ale samym sposobem.

    Nie jestem też za zabanowaniem Ciebie - nie o to chodzi. Każdy ma prawo być tu - i nikt nikogo nie powinien wyganiać.

    Natomiast nie podoba mi się sytuacja, w której po uszach obrywa jedna osoba  -a winne są obie.
    W każdej innej sytuacji, w której moim zdaniem kara się należała  -słowem bym sie nie odezwała - ale w tym wypadku jest to niesprawiedliwe. Albo obie - albo żadna.


    Dyskusja o zasadnosci nazwy pod przepisem toczyła sie niejednokrotnie - i nikt za to nie został zabanowany, jeżeli nie używał inwektyw. Tineczka atakowała  -ale słów niecenzuralnych nie używała.


  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 12:02:13

    Wiem ze Tineczka brzydkich slow nie uzywala bo czytalam jej wypowiedzi. I oczywiscie masz racje albo obydwie albo zadna :)

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-27 13:07:58

    .Proszę użytkowników o darowanie sobie
    komentarzy pod moim adresem ,bo nie mam zamiaru więcej dyskutowac w tym
    prowokującym wątku.

    MR czy każdy wątek w którym ktoś napisze kilka slów prawdy na twój temat jest prowokujący ?



  • Autor: spajdermen Data: 2010-11-27 17:38:04

    Jeśli masz za grosz przyzwoitości, to nie powinnaś w temacie zabierać głosu, bo  na bana tak samo zasłużyłaś  tak samo jak Tineczka bo to ty zaczełaś od uszczypliwości, mam nadzieję że administratomistrz  nie ukryje tego twojego wpisu.
    A poza tym jej już nie ma więc nie ma możliwości się bronić.

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 12:30:22

    Tineczka dbała o jakość tego miejsca.
    Piętnowała bylejakość, nudę, pokazywała zupełnie inny kulinarny świat, w którym miejsce schabowych jest w barze dla tirów, a nie na świątecznym stole.
    Dbała o prawidłowość w przygotowaniu posiłków.
    Z temperamentem i prawdziwą pasją.
    Zawsze słuzyła swoim doświadczeniem, biorąc udział w dyskusjach, nadając im zupełnie nieoczekiwany kierunek ( i nie piszę tu o kłotniach)
    Z ciepłem i niesłychaną cierpliwością traktowała osoby dopiero raczkujące w kuchni.
    Pokazywała, jak gotować na codzień- zdrowo, kolorowo, nie nudnie i tanio. I jak gotować od święta- wykwintnie i niesłychanie smacznie.

    Przeczytałam dyskusję pod grisini- jeśli jest cała ( znaczy nie zostały usunięte jakieś komentarze) to każde Jej słowo było merytoryczne.

    Głowa jej się czasem paliła, rozpędzała się, wystawiała armatę na muchę, ale dawało sie z Nią dogadać.
    Jeśli jeszcze pamiętacie- mój pobyt na tym forum zaczął się od kłotni z Nią i wymianie złosliwości.
    I później jeszcze wiele razy stawałyśmy po przeciwnych stronach, ale zawsze udawało nam się porozumieć.
    I nikt mi nie powie, że Tineczka psuła atmosferę na forum. Owszem, jak ktoś każdy ejden sprzeciw traktuje, jak obrazę majestat, to moze tak uważać, bo Tineczka z lekceważeniem odnosiła się do wszelkich autorytetów, ale wystarczyło posłuchać, co miała do powiedzenia i nie dyskusji o nazwie przepisu ( na przykład) nie traktować osobiście.

    Jak Administratorzy zamierzają Ją ( Jej osobowość, Jej doświadczenie i Jej pasję) zastąpić, to nie mam pojęcia.
    Mam tylko nadzieję, że macie choćby zarys pomysłu, bo jeśli nie to właśnie strzeliliście sobie w kolano.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 13:03:58

    Agik pieknie to ujelas ale jest tez takie madre powiedzenie :
    '' Nie ma ludzi niezastapionych "      i dlatego mam nadzieje ze i bez
    tineczki ta strona bedzie tetnic zyciem i bedziemy do niej czesto
    wracac bez obawy ze na forum znow trwa jakas wojna

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 13:14:24

    Tylko z czego wynikają te wojny?
    Moim zdaniem bardzo często wyglądało to tak: Tineczka wychwytywała nieprawidłowość i w sposób merytoryczny wyrażała swój sprzeciw, natomiast autor urażony w swoim majestacie strzelał focha i smarkał, jojczył i leciał z płaczem jaki to jest biedny, atakowany...
    To ma być ta wojna? I to Tineczka była w niej tą stroną zaczepną?
    To jest wykręcanie kota ogonem właśnie.
    Gdyby wszyscy pisali "och, jaka pyszna sałatka z majonezem, w życiu bym nie uwierzyła, zę tak smacznie można wymieszać zawartosć 3 puszek z majonezem, mąż 4 razy brał dokładkę, a wszystkie sąsiadki poprosiły o przepis... itd,itd- bo przeciez autorowi moze się zrobić przykro, jak ktoś powie, że można inaczej, a Tineczka mówiła, że można inaczej. I mówiła jak to zrobić.

    Ala, ja tez się z Tineczką kłociłam. Ale zawsze do tanga trzeba dwojga i nawet najlepszy tancerz wypada z roli, kiedy nie ma z kim tańczyć. I nikt mi nie powie, że Tineczka prowokowała wojny!

    I uwierz mi, że są ludzie niezastąpieni. Tacy, po których odejściu zostaje wielka pustka.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 13:30:38

    Wszystko to pieknie , tylko nie powiesz mi ze tineczka nie prowokowala w swoich watkch
    przeciwnie , wiekszos z jej watkow to byla zakamuflowana prowokacja !!!
    jedynie jak ja to zauwazylam byl jeden tylko taki watek bez agresji a mianowicie
     " Jej wlasny watek "
    A z tym tancem to mysle ze jest na tym forum wiele osob z ktorymi mozna tanczyc nawet
    do bialego rana :)

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 13:32:09

    na przyklad ze mna :)) bo pod koniec tygodnia siedze dluzej na kompie :))

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 13:56:38

    Zgadzam się: Tineczka PROWOKOWAŁA. Ale dlaczego wszyscy tu odczytują znaczenie "prowokacji" na jakąś pejoratywną peerelowską nutę?
    Według mnie prowokować to pobudzać do myślenia, to walczyć ze stereotypami, to obnażać "świetości". Prowokacja to energia... choćby się miało człowiekowi z nerwów w żoładku przewracać, to wolę być sprowokowana do dyskusji niż pinkolić w haftowaną chusteczkę: co u Ciebie kochanie, jak miło Cie widzieć, ah, Twoje ciasto wygląda smakowicie...

    Zapętliłam? Chyba tak. Miałam na mysli tylko to, że "prowokacje" Tineczki otwarte głowy pobudzały do przeanalizowania i zastanowienia się nad swoimi poglądami na różne sprawy: jedzenia, stylu życia, światopoglądu. Głowy zamknięte zaś - rzeczywiście mogły wnerwiać do tego stopnia, że nic tylko "prowokatorkę" wystrzelić w kosmos, splunąć przez ramię i przytupać ziemię.

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 14:11:58

    A podobało Ci się również jak Tineczka wielokrotnie  pisała o Polsce i Polakach? Były to ciosy poniżej pasa. Już choćby z tego powodu można się cieszyć że jej tu nie ma. Niech sobie spokojnie żyje w tej swojej ukochanej Szwecji, z dala od naszego forum.
    Bahus

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 14:28:18

    Tineczka jest Polką!
    Posługuje się sprawnie kilkoma językami- mogła być na różnych forach, a wybrała akurat po polsku. Nauczyła się z powrotem mówić, pisać po polsku. Organizowała pomoc dla Polaków, teraz również pomaga.

    Tego też nas tu uczyła- trzeba głośno powiedzić, co jest źle i naszym obowiązkiem wobec kraju w którym żyjemy  jest zrobić wszystko co jest możliwe, by to zmienić.
    Bez ochania i achania. I bez narzekania, że ktoś tego za nas jeszcze nie zrobił. I bez tych wszystkich wielkich patetycznych słow, za którymi nie kryje się naczęściej żadna treść

    Te wszystkie napaści na nią z tego powodu są śmiesze wręcz, bo wychodzi na to, ze jak sami jojczyny na nasze urzędy, drogi, korupcję, służbę zdrowia- to nam wolno i to jest patriotyczne.
    Jej nie wolno- morda w kubeł i na zmywak, tak?

  • Autor: J.K45 Data: 2010-11-27 14:34:32

    Całkowicie się z Tobą  zgadzam, nie umiałam tego jednak tak trafnie 'ubrać' w słowa jak Ty.Pozdrawiam Jadzia.

  • Autor: J.K45 Data: 2010-11-27 14:34:40

    Całkowicie się z Tobą  zgadzam, nie umiałam tego jednak tak trafnie 'ubrać' w słowa jak Ty.Pozdrawiam Jadzia.

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 15:03:04

    Paroles, paroles, paroles.

    PS. Kiedy odsłonięcie pomnika ?

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 15:12:52

    A Twoje- to co?

    Jeszcze niedawno cukrowałeś Jej tak, że aż mdliło. Powiał wiaterek i już odwrót?

    Szukasz jakiś argumentów, tylko, że ich nie znajdujesz, wiec jedziesz na emocjach- argumentacja jakby Świadków Jehowy to jest...
    Nie uwierzę, że ktoś tak inteligentny, jak Ty, posługuje się tą "polskością". No chyba, że to ta druga możliwość...

    Nie ma potrzeby odsłaniac pomnika. Osoba ciągle jest żywa :) I na wielkie szczęście wielu z nas ma ciagle możliwość uczenia się od Niej i zyskiwania na własnej wyższej jakości- właśnie dzięki Niej :)

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 15:19:44

    Bez komentarza....rozmawialiśmy na temat tineczki ...nie mój... jakakolwiek polemika nie ma sensu.
    Bahus

    PS. Jeśli chcesz mnie pokrytykować załóż inny wątek i na nim "mąć" dalej.

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 15:31:38

    Ojej :(
    Znów naruszyłam widocznie majestat:(

    Po co ja mam Cię krytykować? Odniosłam się tylko i wyłacznie do Twojego wpisu, myślałam, że moze padną jakieś argumenty szanujące inteligencję czytelnika, a nie tylko "paroles, paroles, paroles" i to jechane pod publiczkę.
    Jak widzisz ta publiczka niezbyt liczna jest...

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 15:48:24

    Ojej :(Znów naruszyłam widocznie majestat:(Po co ja mam Cię
    krytykować? Odniosłam się tylko i wyłacznie do Twojego wpisu, myślałam,
    że moze padną jakieś argumenty szanujące inteligencję czytelnika, a nie
    tylko "paroles, paroles, paroles" i to jechane pod publiczkę.Jak widzisz ta
    publiczka niezbyt liczna jest...

    Ciekawe kto to niedawno napisał i do kogo? Czyżby wiaterek też zawiał w drugą stronę?
    cytuję:

    "O tyle, robienie Inkwizycji ( w dodatku Świetej) z powodu byka jest dla mnie absurdalne, śmieszne i niegodne. I w tym uczestniczyć nie będę.

    Zdaje się, że skutecznie próbujesz mnie z tego forum przegonić. Staraj się dalej, bo dobrze Ci idzie.

    Pozdrawiam."  koniec cytatu

     

    Nie pisałaś tego przypadkiem do tineczki i to wcale nie tak dawno?

    (Stąd moje "paroles, paroles, paroles")

    Bahus


  • Autor: agik Data: 2010-11-27 15:56:24

    Pętelkę robimy? ;) I kota ogonem wykręcamy? ;)
    Tak też można , tylko po co? Przytaczasz cytat z tematu poświęconego błedom ortograficznym - myslisz, że nie pamiętam?

    Jak już pisałam w tym temacie- czesto się z Tineczką kłóciłam, często nie zgadzałam. Co jednak zupełnie nie przeszkadza odbierać Ją, jak Kogoś!
    Co więcej, mimo, że Ona często polemizowała ( eufemizm :P ) z tym, co ja piszę, nigdy, ale to przenigdy nie doświadczyłam od Niej braku szacunku. Moze po prostu ja mam majestat z innej gliny :D

    A w ogóle to rośmieszyłeś mnie :) I jeśli tłumaczenie, czemu Tineczka dostała bana, wystosowane przez Wkn uznać za prawdziwe- to robisz coś, za co Tineczka dostała bana :D

    Nie mówiłam, ze absurd? :D

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 15:59:01

    Pętelkę robimy? ;) I kota ogonem wykręcamy? ;)Tak też można , tylko po
    co? Przytaczasz cytat z tematu poświęconego błedom ortograficznym -
    myslisz, że nie pamiętam?Jak już pisałam w tym temacie- czesto się z
    Tineczką kłóciłam, często nie zgadzałam. Co jednak zupełnie nie
    przeszkadza odbierać Ją, jak Kogoś!Co więcej, mimo, że Ona często
    polemizowała ( eufemizm :P ) z tym, co ja piszę, nigdy, ale to przenigdy nie
    doświadczyłam od Niej braku szacunku. Moze po prostu ja mam majestat z innej
    gliny :DA w ogóle to rośmieszyłeś mnie :)

    Paroles, paroles, paroles....
    Bahus

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 16:03:27

    :)
    Tak myślałam, ze wiele masz do powiedzenia :P

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 14:46:59

    Czasami mi się nie podobało, ale nigdy to, co pisała, nie było pozbawione racji.
    To, co Ty piszesz, też czasami mi się nie podoba, co nie znaczy, że życzę Ci wużetowej egzekucji

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 15:01:12

    Czasami mi się nie podobało, ale nigdy to, co pisała, nie było pozbawione
    racji.To, co Ty piszesz, też czasami mi się nie podoba, co nie znaczy, że
    życzę Ci wużetowej egzekucji

    Ja też "egzekucji" nie życzę nikomu. A że jestem z DOKONANEGO JUŻ FAKTU !!!! zadowolony to inna sprawa.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-11-27 20:58:19

    Ne zgodzę się z Tobą. Myślę że jako Polacy nie potraficie być oiektywni. Swój swoje chwali. Trafiało Was że gdzieś tam można inaczej. a w naszej zacofanej Polsce jeszcze nie.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 14:32:21

    Twoj post swiadczy o tym ze dla Ciebie tineczka byla wyrocznia !!!!!
    mozna sie nie zgadzac i miec inne poglady, mozna dyskutowac w jakis tam kulturalny sposob
     
         ale w imie czego ktos ma uwazac ze jest ciagle blee i wszystko co robimy jest zle  nie na tym to chyba polega
    tak naprawde to nie za bardzo wierze aby tam to bylo tak cudnie i kolorowo
    Otwartych glow tutaj nie brakuje !!!

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 14:42:10

    Źle odczytałaś Alu mojego posta, podobnie jak i z pewnością źle odczytywałaś osobę Tineczki. Ona wcale nie uważała, że "jest ciagle blee i wszystko co robimy jest zle... itd, a w Szwecji jest kolorowo. w każdym razie ja jestem chyba z innej planety, bo tak jej nie odbierałam. Odbierałam ja raczej jako osobe bezkompromisową, do bólu szczerą, zawsze mówiącą prawdę i niegdy nie pierdzaca słodko w stołek (za wulgaryzm z góry urażonych przepraszam).
    Nie, nie była dla mnie wyrocznią. Ale przyznaję, że była Kimś.

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 14:46:10

    :)
    Jest :)

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 14:49:01

    Oczywiście, że Jest.
    "Była" Kimś na wużecie, bo nie sądzę, by kiedykolwiek tu wróciła

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 16:16:34

    Masz prawo tak uwazac, jednak dla mnie osoba ktora stosuje
    chwyty ponizej pasa np. wywlekajac na forum prywatna korespondencje
    a to tineczce sie czesto trafialo jako wedlug niej odpowiedni argument
    nie zasluguje na takie miano , dla mnie moze byc ale tylko... kims

  • Autor: lajan Data: 2010-11-27 13:29:41

    ,, Epitafium,, dla Tineczki


    Mój kochany Muchomorku Sromotnikowy,

    gdzie się podziałaś? Walczyć jestem gotowy.
    Niespodzianka na forum, temat ciekawy,
    wypinkowali Tineczkę? Nie ma sprawy?
    Tylko wydawać się tak każdemu może,
    każdy ma inne zdanie, ktoś jej pomoże?
    Nastał spokój, czy wkradła się nuda?
    Smutek, czy radość, że odeszła paskuda?
    Kontrowersyjne do innych jej wypowiedzi,
    ciekaw jestem, komu zależało, kto śledzi?
    Ostrzeżenie już kiedyś od adminów dostała,
    że będzie uległa i im we wszystkim dogadzała.
    Niestety, według adminów i części gości,
    Tineczka raz kochała, raz łamała kości.
    Emocje nad rozsądkiem zapanowały,
    uczciwie powiedzieć, wszystkich prowokowały.
    Wiem, że admini twarde weto postawili,
    koniec, kropka, dostępu Tineczce zabronili.
    Groza na WŻ swe wstrętne łapy wyciąga,
    wychylić się, czy przytakiwać wypada?
    Czyją stronę trzymać? Wroga? To się spada.
    A może temat zmienić, na seks należy?
    Komu i jak stoi a może już tylko leży?
    Może o pierniczeniu sobie pogadamy,
    bo zbliżają się święta, ciasta nastawiamy.
    Pewnie jeszcze długo dyskutować tu będziemy,
    lecz takiej drugiej Tineczki, nie znajdziemy.
    Każdy ma prawo być tutaj goszczony,
    tylko wulgaryzmami nie może być karmiony.
    Tineczka przekleństw tutaj nie używała,
    była ,, równiejsza,, i za to bana dostała.


  • Autor: anboku Data: 2010-11-27 13:40:24

    No właśnie-drugiej takiej nie znajdziemy!

    Mi też brakuje Tineczki-lubiłam poczytać jej posty.Nawet nie wiedziałam,że jest zablokowana. Sama za dużo się nie udzielam w dyskusjach, bo nie mam za wiele czasu żeby siedzieć przy komputerze-a jak już się coś napisze to trzeba mieć czas żeby śledzić dyskusje i odpowiadać.
    Zastanawiałam się, czemu milczy tyle czasu w wątku o pierniczeniu a teraz już mam odpowiedź...  
    Ten ban to już na zawsze czy tylko jakiś tymczasowy?-pytam bo się na tym nie znam.

  • Autor: holly Data: 2010-11-27 14:32:26

    powiem tylko że zgadzam się z Tobą całkowicie

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 15:18:40

    Jak Administratorzy zamierzają Ją ( Jej osobowość, Jej doświadczenie i Jej pasję) zastąpić, to nie mam pojęcia.
    Mam tylko nadzieję, że macie choćby zarys pomysłu, bo jeśli nie to właśnie strzeliliście sobie w kolano.

    Ja jakoś nie mam odczucia, że portal WŻ bez tineczki padnie w internetowy niebyt. Oczywiście zgadzam się, że im więcej wejść na portal tym więcej sponsorów-reklamodawców, a co za tym idzie pieniądze. Ale nie oszukujmy się, tineczka nie była filarem tego portalu. Nie dzięki niej istniało WŻ. Nie dla wszystkich była wyrocznią i guru.


  • Autor: agik Data: 2010-11-27 15:27:55

    Ale ja całkiem nie o tym, Ewa :)
    Nie użyłam ani jednego z tych patetycznych słów, którymi odpowiadasz...

    Widzisz bywało tak: ktoś zupełnie niewprawny w kuchni, szukał jakiegoś przepisu. Patrzył- 200 ochów i achów w komentarzach na ryż z torebki z dodatkami :) I ta niewprawna w kuchni osoba podawała "risotto" na przyjeciu imieninowym- 14 osób obecnych na przyjęciu było zachwyconych, bo co może byc niesmaczne w ryżu z dodatkami :) 4 z tych 14 osób postanowiło przesłac przepis dalej, bo przeciez nie było ani jednego głosu, że to nie jest risotto, bo każdy się boi, bo możliwe, ze to jeden z tych przepisów, co do których wolno tylko ochać. Tineczka się nie bała. Swego czasu Kokliko tez się nie bała.

    ... tylko, że to był inny czas...

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 16:03:35

    Agik, moja wypowiedź była ogólna. Może powinnam podpiąć się do pierwszego postu.
    Dla mnie nie jest ani niespodzianką, ani zaskoczeniem, ani powodem do smutku to zbanowanie.
    Każdy może mieć inne zdanie na temat majonezu czy innej przyprawy, ale mi nie o to chodzi. Tineczka obrażała innych, zwłaszcza mających odmienne od niej zdanie. Mnie również parę razy wytknęła braki w inteligencji. Nie trzeba używać wulgaryzmów, żeby komuś zrobić przykrość.
    A mówienie wszystkiego co ślina na język przyniesie....no, to raczej dzieciom bardziej pasuje niż dorosłej, rozważnej i inteligentnej osobie.

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 16:05:07

    Ale mnie wolno myśleć tak, jak napisałam? :)

    Dziękuję z góry :)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 16:11:32

    Agik, możesz myśleć co tylko chcesz :) To są Twoje uczucia i nikt Ci ich nie odbierze. Potrafię nawet zrozumieć, że jest Ci bardzo przykro.

    Mnie nie jest, tak po prostu.
    Choć powiem szczerze, zastanawia mnie to, dlaczego ta dyskusja jest dopiero po tygodniu. Tego bana zobaczyłam 20 list. rano i byłam pewna, że wczesniej komuś zrobi sie przykro. Czyżby wszyscy, którzy podziwiali tineczkę bali sie wyjść przed szereg??? Nie sądzę.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 16:26:29

    Bana 20 list nie było , bo 21 list otworzyła wątek o reklamie na WŻ  , który wyparował 22 jak zaczął się rozwijać . Wątek był w niedzielę ale tylko pare osób skrytykowało tineczkę , że przesadza . W poniedziałek szala przesunęła się na korzyść , pojawiły się osoby popierające tineczkę . Padły argumenty admin ( Wkn ) o płatnych wejściach itp. ( a tak naprawdę portal żyje dlatego , że ludzie na niego wchodzą (choćby sprawdzić co napisała tineczka ) i im więcej ludzi tym portal atrakcyjniejszy dla reklamodawców ). Później wyparował wraz z autorką .

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 16:45:20

    to przepraszam, zauważyłam tego bana od razu rano jak wyparował wątek, możliwe że był to poniedziałek. Przez ten tydzien nadal forum istnieje i stali bywalcy na niego wchodzą. Ja osobiście nigdy nie uzależniałam swoich wejśc na forum od tego czy tineczka na nim była czy nie.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 16:58:36

    Ja nie piszę o uzależnieniu swoich wejść od tego czy tineczka była czy nie . Ja piszę  o osobach , które  ożywiają forum . Wchodzisz na forum żeby przeczytać jaki czajnik lub serek ktoś chce kupić ?

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:00:51

    Ja nie piszę o uzależnieniu swoich wejść od tego czy tineczka była czy
    nie . Ja piszę o osobach , które ożywiają forum .
    Wchodzisz na forum żeby przeczytać jaki czajnik lub serek ktoś chce kupić
    ?

    A wyobrażasz sobie życie bez czajnika?

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 17:11:50

    Scenka z życia rodziny :
    Wyłączyli prąd . Mój ojciec :Nie ma jak chleba ukroić . ( Korzystamy z maszynki do krojenia )
    Odpowiedź : Weź nóż.

    Wyobrażam sobie życie bez czajnika , zagotuje w garnuszku .

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 17:05:02

    Dorotko, wchodzę na forum bo: polubiłam ludzi, którzy tutaj są, bo mogę posiedzieć cicho w kawiarence, poczytać wiersze Lajana, zobaczyc spokojny uśmiech Makusi i Smakosi, trzymać wirtualne kciuki za mieszkanie Myschy, rozweselić swój nieraz zły humor postami Aloalo i Lenki, poczytać radosne chwile Megi i jej spojrzenie na świat. I dzięki temu forum poznałam swoją Internetową Przyjaciółkę Alę06.
    Czy to mało ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:08:52

    Alez nikt Ci się nie każe tłumaczyć, czemu Forum jest dla Ciebie ważne.
    Ja się cieszę, razem z Tobą, że znajdujesz tu tyle radości, choć jej obecnie nie podzielam, bo porównując to co jest, z tym co było, odczuwam wielki, olbrzymi BRAK.

    I w moim odczuciu- jedzie w dół, jak na ślizgawce i to coraz szybciej.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 17:21:50

    I o to chodziło ! Wszyscy czytają ale nikt nie odpowiada na wątki ( wyjątki tineczka )

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 17:10:02

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:12:47

    Dorotko, wchodzę na forum bo: polubiłam ludzi, którzy tutaj są, bo
    mogę posiedzieć cicho w kawiarence, poczytać wiersze Lajana, zobaczyc
    spokojny uśmiech Makusi i Smakosi, trzymać wirtualne kciuki za mieszkanie
    Myschy, rozweselić swój nieraz zły humor postami Aloalo i Lenki,
    poczytać radosne chwile Megi i jej spojrzenie na świat. I dzięki temu forum
    poznałam swoją Internetową Przyjaciółkę Alę06. Czy to mało
    ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    Tak...ani słowa o Bahusie...!!!

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-27 17:17:00

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 17:30:02

    No przepraszam, ale jeszcze nie skończyłam i musiałam przerwać :) Oczywiście jest i bahus ( juz sama nie wiem bahus czy Bahus, ale o tego jedynego chodziło), który też potrafi podgrzać atmosferę i dzięki któremu niejednokrotnie oplułam monitor ze śmiechu.

    Prawda, nikt mi się nie każe tłumaczyć, ale jeśli ktos twierdzi że forum jest tylko od czajników to chyba nie chce niczego innego czytać.
    Dla mnie Ci ludzie o których napisałam ( przepraszam Tych których pominęłam, a są jeszcze tacy) tworzą serce forum.

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:33:22

    No i zaraz się lepiej poczułem... jak niewiele trzeba aby poprawić Bahusowi humor

  • Autor: krysia64 Data: 2010-11-28 00:06:09

    ...czy piłeś pifffffoooooo w tym momencie ?

  • Autor: bahus Data: 2010-11-28 00:09:51

    ...czy piłeś pifffffoooooo w tym momencie ?

    Niestety nie :(

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 17:36:28

    No i do tego serca należałą tineczka . Uważasz , że nie ?

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 17:43:14

    No widzisz Dorotko, dla mnie nie. To już wyjaśniłam wczesniej.
    Każdy ma swoje poglądy i swoje racje, szanuję Twoje, ale mam inne zdanie na ten temat.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 18:07:00

    Ale ostro się zangażowałaś w wątek o  tineczce , we wcześniejszych wątkach byłaś  mało zauważalna !

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 18:15:55

    Zaangażowałam sie w wątek o forum, ale chyba tego nie zauważyłaś. Trudno, szkoda jednak, że nie czytasz tego co jest napisane, tylko to co chcesz przeczytać :)
    Z Twoich tutaj wypowiedzi wnioskuję, że bardziej Ci chyba brakuje wojowniczych watków niż samej tineczki :)
    Pozdrawiam i kończę, bo co miałam do powiedzenia powiedziałam i nie bedę mielić w kółko tego samego. Nieprzekonanych i tak nie przekonam.
                   

    Dopisano 10-11-27 19:10:50:

    dorotask - od kiedy z nami: 2008-09-08
                   

    Dopisano 10-11-27 19:13:21:

    dorotask- 2008-09-08
                  wypowiedzi na forum 41


    ewka63 -od kiedy z nami;2009-08-23
                 wypowiedzi na forum 1640

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 18:28:10

    Podobno myślenie nie boli ? Uwazasz inaczej ?

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 19:29:20

    No i???

    Nie zrozumiałam- zamierzasz się licytować z Dorotask o ilość napisanych postów?
    Czy jak?

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-11-27 21:09:21

    Ewa uwaza, ze im wiecej postow tym wiecej ma racji .... :-))))))

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 21:11:24

    Czesław, ożeń się ze mną :)
    To ja mam bardzo dużo racji- bo napisałam swego czasu bardzo wiele postów :)- taka argumentacja mi się podoba :*

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-11-27 21:18:57

    Z dzika rozkosza ....

  • Autor: makusia Data: 2010-11-27 21:23:36

    Czego nie zrozumiałaś agik, lub nie chcesz zrozumieć?  Ewka odpowiedziała dorotask :
    cyt. Ale ostro się zangażowałaś w wątek o  tineczce , we wcześniejszych wątkach byłaś  mało zauważalna !

    Teraz widać kto był mało zauważalny:)

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 21:59:41

    ????
    To, ze Dorotask nie angażowała się w innych wątkach ma świadczyc o tym, ze nie powinna się wypowiadać???
    Naprawdę nie zrozumiałam, Madzia :(

    To juz nie wolno czytać??? Nie wolno swoich prywatnych sympatii udzielać według swojego prywatnego rozdzielnika???


    I jak chce się pisać na forum- to najpierw trzeba się zapoznać z oficjalną oceną... Kogo?
    I gdzie się można z tym zapoznać?

    Bo jesli chodzi TYLKO o to utarcie nosa Uzytkownikowi Dorotask przez Ewkę ( że niby jest bardziej zasiedziała na forum, czy coś w tym stylu)- to ja to odbieram, jako fuj. Wielkie obrzydliwe fuj, bo każdy kiedys był "nowy"
    A tak to właśnie zrozumiałam...
    Mam wielką nadzieję, że źle zrozumiałam ( na pewno ze swoje winy :( ) i zaraz mi to ktos wyjaśni, jak 4- latce...

  • Autor: makusia Data: 2010-11-27 22:10:52

    Widzę że faktycznie nie rozumiesz, to tylko odpowiedź na zarzut, że Ewka się nie udzielała wcześniej.
    Bez żadnych podtekstów;)
    I powiem Ci że Ewce daleko od "ucierania nosa" komukolwiek:) A to "utarcie nosa" bardziej pasuje w drugą stronę, stwierdzeniem że się nie udzielała, bo to nieprawda, udzielała się zawsze i dała się poznać jako miła i  ciepła osoba:)

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 22:52:58

    Madzia- ale czyj zarzut???
    Przeciez Dorotask nic nie zarzucała Ewce- tylko na odwrót!!!
    Ewka wkleiła coś, co miało co znaczyć????


    Ja nie zaprzeczam temu, zę Ewka jest miłą i ciepłą osobą- bo właśnie takie odnosze wrażenie, choć żadnej konkretnej wiedzy na ten temat nie mam, tylko wrażenie.

    Nadal nic nie rozumiem.

  • Autor: skopolendra Data: 2010-11-27 22:56:25

    agik przeczytaj sobie post nr 94.To nie byl zarzut Ewy

  • Autor: makusia Data: 2010-11-27 22:58:19

    Zostawię to bez komentarza, bo wygląda na to że widzimy różne wypowiedzi :) A nie będę kopiować, bo to bez sensu;)

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-28 12:02:32

    Agnieszko przeczytaj jeszcze raz, tak na spokojnie "rozmowę" Dorotask z Ewą.

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-11-27 17:31:46

    Dziękuję

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 16:53:51

    Daj spokuj , smieszne mi sie wydaje stwierdzenie ze wchodzilo
    sie na forum aby tylko czytac tineczke , ja napewno do takich osob nie nalezalam

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 17:00:19

    Wchodzisz po to zeby przeczytać jaki serek kupić i blachę ?

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 17:07:57

     Uwazasz  to za glupie tematy?? moze wlasnie ktos kto zaklada taki watek
    liczy na nasza pomoc i jak tylko mozna, trzeba pomoc

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:09:53

    Koniecznie!!!
    Bo to jest straszna tragedia, jak ktoś kupi zły czajnik.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 17:11:54

    wiem , wiem, agik ze potrafisz ironizowac

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:15:09

    To prawda :)
    Tylko, że nie wybrażam sobie, zebym poświęcała swój czas WYŁĄCZNIE na takie pierdoły- są większe nieszczęścia, niż zły zakup czajnika i są bardziej pasjonujące tematy. Znaczy- były...

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 17:36:14

    Ja nie twierdze ze caly swoj czas , mam wazniejsze sprawy ,
    ale chocby chwile to chyba warto
    Napewno pasjonujace tematy nie skoncza sie wraz z odejsciem tineczki,
    radze ,poczekaj a zobaczysz , czyzbys nikomu nie dawala szans
    bez tineczki forum tez tetnilo zyciem i nawiazywaly sie nawet przyjaznie

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 17:40:38

    no jest zakupienie zlych gatek

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 17:14:06

    Alu, temat blachy, robota kuchennego, przepisu na owsiankę, nawet cycków... - to wszystko jest ważne i potrzebne. Ale jeśli tylko takie tematy mają istnieć, to... raczej klapa, nuda i załamka. Jakbyśmy nie gloryfikowały naszych domowych zajęć, to chyba nie powinnysmy się do nich ograniczać. Najfajniej jest podyskutować z jednej strony o pierniku, z drugiej o pokoju naświecie, a z trzeciej jeszcze - o przysłowiowej dupie Maryny

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-27 17:22:07

    O!!! to okreslenie wrecz uwielbiala tineczka czyzbys ja powielala:))
    przeciez twierdzisz ze zawsze masz "swoje zdanie " :)

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:26:58

    O!!! to okreslenie wrecz uwielbiala tineczka czyzbys ja powielala:))przeciez
    twierdzisz ze zawsze masz "swoje zdanie " :)

    Ja też staram się mieć własne zdanie, ale "dupa Maryny" mnie nakręca i zawsze nakręcała, tyle że w sensie DOSŁOWNYM !!!
    Bahus

  • Autor: daga26 Data: 2010-11-27 17:41:57

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 17:45:17

    Masz to w genach , każda Cię nakręca ! nie tylko Maryny

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:52:08

    Masz to w genach , każda Cię nakręca ! nie tylko Maryny

    Po bardzo dogłębnym i wnikliwym przeanalizowaniu Twojej wypowiedzi muszę (choć robię to niechętnie) przyznać Ci rację...
    Bahus

    PS> Genów nie pytałem...

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 17:54:30

    Ciesze się ! ( aczkolwiek niechętnie )

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:27:30

    I po co Ci to?
    To nie jest określenie Tineczki. Ogólnie używane w języku polskim, jako gadki o wszystkim i o niczym.

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 17:30:51

    Jacie pikuje kobieto, Ty musiałas rzeczywiście nienawidzić tej Tineczki! Czemu tak mnie atakujesz? To dość proste - uważasz mnie za "poplecznika" Tineczki, co jest równoznaczne z koniecznoscią niecierpienia i mnie. Zważ jednak, o ile uda Ci się pochamować trudne dla mnie do zrozumienia emocje, że ja nie prowadzę tu żadnej wojny, z nikim się nie kłócę, a nawet nie prowadzę jakiejś agitacji w imię ratowania Tineczki czy wystawiania jej pomnika pamięci.  Po prostu wyraziłam żal, że jej nie ma, bo ją lubiałam i z nią było ciekawie.

    I z Toba też kłócić się nie będę - bo szczerze mówiąc wcale mi się nie chce

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:35:47

    Jacie pikuje kobieto, Ty musiałas rzeczywiście nienawidzić tej Tineczki!
    Czemu tak mnie atakujesz? To dość proste - uważasz mnie za "poplecznika"
    Tineczki, co jest równoznaczne z koniecznoscią niecierpienia i mnie.
    Zważ jednak, o ile uda Ci się pochamować trudne dla mnie do zrozumienia
    emocje, że ja nie prowadzę tu żadnej wojny, z nikim się nie
    kłócę, a nawet nie prowadzę jakiejś agitacji w imię ratowania
    Tineczki czy wystawiania jej pomnika pamięci. Po prostu wyraziłam
    żal, że jej nie ma, bo ją lubiałam i z nią było ciekawie.I z Toba też
    kłócić się nie będę - bo szczerze mówiąc wcale mi się nie
    chce

    A ze mną?....

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 17:44:24

    Czy ja wiem...? Z mistrzem ciętej riposty? Nie wiem, czy psychicznie podołam... Nie wytrzymam, odpyskuję - wybanują i mnie.
    A Ty znów bedziesz miał radość z DOKONANEGO FAKTU

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:59:54

    Czy ja wiem...? Z mistrzem ciętej riposty? Nie wiem, czy psychicznie
    podołam... Nie wytrzymam, odpyskuję - wybanują i mnie.A Ty znów
    bedziesz miał radość z DOKONANEGO FAKTU

    "Mylić się jest rzeczą ludzką powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej"... Na szczęście ani ja nie jestem jeżem, ani Ty szczotką ryżową, Czyli pomyłkę należy wykluczyć. Pwenie (gdyby nie daj Boże) dla Twojej osoby "FAKT się DOKONAŁ", to szczerze bym z żalu zapłakał....

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 18:07:59

    Musisz mnie przewyższać inteligencją, bo niespecjalnie zrozumiałam Twojego posta, a to, co zrozumiałam - coś o jezu schodzącym ze szczotki - ma dla mnie ewidentny podtekst seksualny i jako taki w ogóle mi się nie podoba

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 18:17:09

    Agafi- płaczę ze śmiechu...
    Tez nic nie zrozumiałam, skojarzyło mi się z "jezu malusieńki" i jako takie mam skojarzenie czysto... hmm... religijne..


    W oparach absurdu...

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 22:48:49

    Jeden z moich przyjaciół (psycholog) twierdzi, że u normalnego człowieka prawie wszystko kojarzy się z seksem...Czyli jesteś normalna. Gratuluję z całego serca.
    Bahus

  • Autor: mahika Data: 2010-11-27 16:48:15

    że wczesniej komuś zrobi sie przykro. Czyżby wszyscy,
    którzy podziwiali tineczkę bali sie wyjść przed szereg??? Nie
    sądzę.

    no wiesz, temat podobny, zaraz po zniknieciu tineczki założyła Kulebiak i też jej już tu nie widzę, ani tego tematu....

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-27 16:50:59

    Widziałam ten wątek, ale kulebiak nie została zbanowana, chyba :) Zresztą to nie pierwsze jej odejście z tego portalu.

  • Autor: mahika Data: 2010-11-27 17:05:08

    Widziałam ten wątek, ale kulebiak nie została zbanowana, chyba :) Zresztą
    to nie pierwsze jej odejście z tego portalu.

    Taaa, pewnie sama odeszła i zabrała wątek który założyła

    Pieszę o Kulebiak, odnośnie Twoich słów "Czyżby wszyscy, którzy podziwiali tineczkę bali sie wyjść przed szereg??"

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-27 17:01:53

    Wybacz ewko, ale jakiekolwiek będa istniały obwarowania i regulaminy na wż, to i tak bedzie mi się robiło przykro własnie wtedy, kiedy ja uznam to za stosowne

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:03:09

    :)
    To masz tak, jak ja :)

    Jeśli z powodu tej mojej samowoli komus przykro- to przepraszam ...

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 16:32:21

    Ale mnie wolno myśleć tak, jak napisałam? :)Dziękuję z góry :)

    Jasne, że wolno...tylko po co o tym pisać?
    Bahus

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:00:29

    Ale mnie wolno myśleć tak, jak napisałam? :)Dziękuję z góry
    :) Jasne, że wolno...tylko po co o tym pisać? Bahus

     

    Mam wrażenie, że to ostanie zdanie wyraża politykę serwisu na chwilę obecną <gorzki uśmiech>

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:02:42

    Ale mnie wolno myśleć tak, jak napisałam? :)Dziękuję z góry:)
    Jasne, że wolno...tylko po co o tym pisać? Bahus Mam wrażenie, że
    to ostanie zdanie wyraża politykę serwisu na chwilę obecną
    uśmiech>

    Nie mój serwis, nie moja polityka, ale zdanie moje
    Bahus

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:03:58

    Ale ja się odniosłam do Twoich słow ...

  • Autor: lenka075 Data: 2010-11-28 13:38:26

    Bardzo trafnie ujęte. Sama bym nie napisała lepiej.

  • Autor: Piper Data: 2010-11-27 14:53:19

    ano szkoda ze jej nie ma :(
    ad MR, w moim odczuciu jest prowokatorka i jak czytam jej posty,jad plynacy az pali.
    Czesto sa przepychanki pomiedzy nia a innymi. Coz to za kobieta, zeby nie powiedziec baba??

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 16:10:51

    trafna diagnoza

  • Autor: kokarda Data: 2010-11-27 16:18:14

    dajcie jej spokój ! ma remont  i musi obiady gotować ;)

  • Autor: mag141 Data: 2010-11-27 16:22:10

    Bardzo rzadko zabieram głos , choć jestem tu od 4 lat, niewiele wniosłam do WŻ, za to wiele wynoszę:-)ale do  rzeczy. Patrząc wstecz całe WŻ było dla mnie czymś fantastycznym, forum gdzie zawsze coś się działo, gdzie krzyżowały się poglądy, argumenty, i doświadczenia (swoje)a nie koleżanek, czy rodziny, uważane potem za swoje i dające prawo do zajmowania głosu!Nie zliczę ile razy oplułam monitor, ześmiechu,i ile nocy zarwałam czytając fora. Teraz no cóż, nie ma ludzi niezastąpionych, ale są tacy, którzy dawali WŻ to coś, co różniło go od innych portali o gotowaniu. Miałam okazję poczytać wypowiedzi wielu mądrych-kontrowersyjnych ludzi, którzy wiele przeżyli, widzieli, doświadczyli-podkreślam ONI, (a nie ktoś tam kogo znali) wątki są ale nie ma tej iskry, tego czegoś co nakręcało WŻ-i nie mówię tu o dokopywaniu komukolwiek, choć wielu z nas traktuje WŻ jak ring.
    Co do "Świata Różyczkowego" cóż róże mają to do siebie, że uważają się za najpiękniejsze kwiaty, królowe, ale tracą wiele przez swoje kolce. "Świat Różyczkowy" ze wszystkimi różyczkowymi osobami, jest piękny, wniósł wiele, możemy go podzwiać,może nam imponować,ale zawsze coś w nim jest nie tak. A młoda Rózyczka, czy jest niebieska, żółta, czy inna to nastolatka, której mądra mama powinna pokazać, że istnieje inny świat niż kuchenny, młodzieżowy, bardziej luźny, po to by w przyszłości wchodząc w dorosłośc miała szersze horyzonty, większą życiową wiedzę, co pozwoli jej niezachłysnąć się  rzeczywistością-która nie jest różyczkowa, a co najważniejsze nie pogubi się dziewczę. Bo życie takiej młodej osoby  to nie tylko konkursy, pasje kulinarne, śledzenie wątków, forum itd. To rowieśnicy, zabawa, koleżanki i cały świat nastoletni- i nie piszę tu nikomu na złość, by dokopać, tylko wypowiadam się jako ktoś pracujący z młodzieżą, różną, mający swój świat nie zawsze kolorowy.Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 18:35:58

    slyszałam na mieście , że ma być podkuchenną w Bristolu , może kiedyś zostanie kucharką przecież mama ją uczyła !!!

  • Autor: mag141 Data: 2010-11-27 18:58:12

  • Autor: Kormag Data: 2010-11-27 19:13:14

    a na wsi mowia pewnie zle jezyki  ze to ty jej zalatwilas robote po tym jak  awansowalas  na operatora powierzchni plaskich w warsie

  • Autor: mag141 Data: 2010-11-27 19:20:59

    i tak można bez końca. Kto następny?

  • Autor: jareksz Data: 2010-11-27 19:29:00

    Ja. Ja przemilczę.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 19:25:47

    z Ty w Warsie pracujesz ?

  • Autor: sanella* Data: 2010-11-27 17:23:21

    Tineczka, dzielila WZ na dwa obozy:)

    Pierwszy to uzytkownicy, ktory na widok postow tineczki, wyciagali czerwona plachte i byli gotowi do boju.
    Obojetnie jakie intencje tineczka miala odbierali jej posty jako napad, obrazanie i ponizanie.

    Drugi to uzytkownicy lubiacy "glebsze" dyskusje prowadzone przez tineczke. Mozna sie bylo w nich wiele w dowiedziec, nauczyc, ale rowniez przekazac swoja wiedze, poglady...

    Nalezalam do tych drugich.Wiele razy sie z nia nie zgadzalam co doprowadzalo do ostrej wymiany zdan miedzy nami, ale chetnie sluchalam co ma "znowu" do powiedzenia,... wiele wynioslam z jej watkow.
    Dziekuje ci tineczko:)

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:32:19

    :)
    No widzisz, tak dużo slow napisałam, a o najważniejszym zapomniałam.

    Dziękuję Ci, Tineczko! Za wszystko! za to, że mnie nauczyłas gotować, za to, że mnie nauczyłas dyscypliny w kuchni, za to, że mi otworzyłaś oczy- nie tylko na gotowanie.
    Za to, ze mnie zachęcałaś do próbowania, za to, że mnie podnosiłaś, kiedy mnie brakło entuzjazmu.
    Za wiedzę, którą chciałaś się ze mną podzielić, za cierpliwość.

    I dobrze, że jesteś! Choć nie możesz tego przeczytać.

  • Autor: mahika Data: 2010-11-27 17:37:17

    czytać to chyba można, nie będąc użytkownikiem forum, bez logowania?

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 17:38:44

    Jesli administracja nie zablokuje Ci IP- to rzeczywiście- można...

  • Autor: mahika Data: 2010-11-27 17:41:09

    aha. chyba ze tak.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 17:41:27

    aż taka ta administracja WŻ ?  A fe

  • Autor: mahika Data: 2010-11-27 17:44:33

    Każda władza jest wrogiem swojego narodu ;)

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 18:30:13

    Co zrobisz...
    Albo  modra w kubeł, albo wynocha- nazywa się to "naruszaniem interesu WŻ"

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 17:41:07

    :)No widzisz, tak dużo slow napisałam, a o najważniejszym
    zapomniałam.Dziękuję Ci, Tineczko! Za wszystko! za to, że mnie nauczyłas
    gotować, za to, że mnie nauczyłas dyscypliny w kuchni, za to, że mi
    otworzyłaś oczy- nie tylko na gotowanie.Za to, ze mnie zachęcałaś do
    próbowania, za to, że mnie podnosiłaś, kiedy mnie brakło
    entuzjazmu.Za wiedzę, którą chciałaś się ze mną podzielić, za
    cierpliwość.I dobrze, że jesteś! Choć nie możesz tego przeczytać.

    Odetchnąłem jak przeczytałem ostatnie zdanie bo już myślałem, że to cytat z Tineczki nagrobka ...

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 18:00:55

    A jak byś widział swój cytat z nagrobka ? Stary , gruby , złośliwy coś jeszcze ?

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 22:19:51

    A jak byś widział swój cytat z nagrobka ? Stary , gruby ,
    złośliwy coś jeszcze ?

    Nie wiem gdzie Cię wychowali, ale na nagrobkach pisze się tylko w superlatywach, ale skąd Ty to możesz wiedzieć prawda? Chciałaś mi dopiec a wyszaś na ****** (sama sobie wybierz odpowiednie słowo)....
    Bahus

  • Autor: agus2404 Data: 2010-11-27 18:04:57

    Chyba jednak wszyscy za Nią tęsknimy, bo, o ile dobrze zauważyłam, wątek poświęcony właśnie Tineczce, jest najbardziej obleganym w ciągu ostatnich kilku dni.

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 18:18:40

    Ja mówię za siebie- odczuwam wielki brak!

  • Autor: lucyna1 Data: 2010-11-27 19:31:42

    Mimo, ze sie tu nie udzielam, to zagladam tu codziennie, czytam przepisy i forum. Nie powiem bo bardzo mi przykro, ze uzytkownik taki jak tineczka zostal stad usuniety, a inni jak MR, ktora prowokuje bardziej niz tineczka nie poniosla zadnych konsekwencji.

  • Autor: siwy_001 Data: 2010-11-27 19:37:25

    Chociaż jestem tu od niedawna, to zdążyłam polubić Tineczkę i w wielu sprawach podzielam jej zdanie. Przepisy na jej dania są rewelacyjne, a wiedza na temat gotowania ogromna. Smutno mi zwłaszcza, że nie tylko ona zawiniła.

  • Autor: dorotask Data: 2010-11-27 19:40:05

    Nam też jest przykro , są równi i równiejsi .MR jest równiejsza..

  • Autor: liliana43 Data: 2010-11-27 19:38:23

    Lubiłam czytać Tineczke i mam nadzieję ze wroci :)

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-27 19:39:12

    Wiecie co - ta dyskusja do niczego nie prowadzi.
    Zamiast oceniać sytuację, oceniamy postępowanie nieobecnej. Był dobra, była zła..
    Jaka była, taka była - nie ma jej - a w tym wypadku to zakrawa na obgadywanie
    Znowu dzielimy się na obozy. Toczymy boje o nic. Bo czy jeden powie, że była super, drugi, że beee - jaki to będzie miało wpływ na byt lub niebyt?

    Mamy pretensje, że forum zamiera - ale to my tworzymy forum. I jak będziemy tylko czekać na interesujące wątki, bez własnego wkładu - nic z tego nie będzie.

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 19:52:59

    Fakt

    Ekkore- to są jedne z moich ostanich chwil na tym forum, więc proszę- nie krytykuj mojego żalu, bo to wszystko jest tak cholernie niesprawiedliwe, że aż dupa się marszczy :(

    Show must go on... :(

    Nie ma wpływu, że była, a nie jest...- na forum nie ma wpływu.
    Ale ja to jestem ja i odebrałam Twój wpis emocjonalnie- jak zwykle ja... Nie dlatego, zę mnie uraziłas, czy coś w tym stylu, tylko po prostu mnie to boli- mam silne przekonanie, niemal graniczące z pewnością, ze TY to rozumiesz.

    Rozumiem Twój wpis i wiem, że jego celem było bronienie dóbr osobistych Grażyny, która sama nie moze się bronić ( i chyba nawet Jej się nie chce) ale trzeba się wygadać- i mam wrażenie, że wiesz o tym tak samo jak ja.

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-27 20:00:22

    To teraz ja Ci powiem do słuchu - przy ludziach.
    Weź tą swoją marszczącą d..w garsć i mimo żalu pomyśl...

    Nie ma nic gorszego, niż odchodzenie w ramach solidarności, gdy robisz to pod wpływem impulsu.
    To najgorsze z możliwych decyzji...
    Odczekaj...

    Nie proszę, abyś została - tego już nigdy nie zrobię - bo to Twoja prywatna decyzja..Jednak pamiętaj, że z decyzją moze być tak samo jak z butami...potrafi uwierać, mimo pierwszego dobrego wrażenia...

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 20:01:56

    :)

  • Autor: wita Data: 2010-11-27 20:01:03

    Ja tylko chcialam sie zapytac czy kazdy ma prawo pisac na kolorowo?
    Tyle bylo krzyku o pisanie malymi literami, o niewyroznianie sie sposrod innych uzytkownikow.
    Czy uzywanie kolorowych liter na forum jest dowolne, czy moze obowiazuje jakas etykieta?
    Zanim nie zlapie sie za zielenie, wole zapytac.

  • Autor: agik Data: 2010-11-27 20:03:16

    ?
    Napisałam cos na kolorowo?

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-27 20:06:29

    Ja też w pierwszym odruchu myślalam, żem daltonista (a wczoraj byłam u okulisty - i nie zgłosiłam problemu).
    Potem ,że chodzi o oznaczanie wątków na forum
    A na koniec - ze wita che cos napisać na zielono - tylko pyta profilaktycznie, coby nei narazić sie na karę.

    Ale która opcja właściwa??

  • Autor: toffik Data: 2010-11-27 20:12:57

    Możesz pisać na kolorowo.

    Jedynie kolor czerwony jest "zarezerwowany" dla administratorów i moderatorów.

  • Autor: bahus Data: 2010-11-27 22:22:57

    FaktEkkore- to są jedne z moich ostanich chwil na tym forum, więc proszę-
    nie krytykuj mojego żalu, bo to wszystko jest tak cholernie niesprawiedliwe,
    że aż dupa się marszczy :(Show must go on... :(Nie ma wpływu, że była, a
    nie jest...- na forum nie ma wpływu.Ale ja to jestem ja i odebrałam
    Twój wpis emocjonalnie- jak zwykle ja... Nie dlatego, zę mnie
    uraziłas, czy coś w tym stylu, tylko po prostu mnie to boli- mam silne
    przekonanie, niemal graniczące z pewnością, ze TY to rozumiesz.Rozumiem
    Twój wpis i wiem, że jego celem było bronienie dóbr osobistych
    Grażyny, która sama nie moze się bronić ( i chyba nawet Jej się nie
    chce) ale trzeba się wygadać- i mam wrażenie, że wiesz o tym tak samo jak
    ja.

    Znowu ostatnie? Oj Agik, Agik.... Pomiłuj....

  • Autor: krysia64 Data: 2010-11-28 00:42:23

    Agik, a co stoi na przeszkodzie abyś prywatnie się kontaktowała z Grażyną skoro byłyście bardzo blisko.?
    Ja osobiscie z wieloma osobami poznanymi sporo czasu temu przez własnie Wielkie Żarcie spotykam się prywatnie ,czy to osobiście czy też przez inne komunikatory.
    Nastał dobry czas na necie z możliwoscią wideokonferencji i nie tylko ....wieć w czym problem?
    Uważam ze dla chcącego nic trudnego :-)
    Nie rozumiem tego całego rożalania się nad brakiem kogoś.
    Ten wątek nie prowadzi do niczego juz tak naprawde.

  • Autor: agik Data: 2010-11-28 00:56:00

    Agik, a co stoi na przeszkodzie abyś prywatnie się kontaktowała z Grażyną
    skoro byłyście bardzo blisko.?Ja osobiscie z wieloma osobami poznanymi sporo
    czasu temu przez własnie Wielkie Żarcie spotykam się prywatnie ,czy to
    osobiście czy też przez inne komunikatory.Nastał dobry czas na necie z
    możliwoscią wideokonferencji i nie tylko ....wieć w czym problem?Uważam ze
    dla chcącego nic trudnego :-)Nie rozumiem tego całego rożalania się nad
    brakiem kogoś.Ten wątek nie prowadzi do niczego juz tak naprawde.

    Nic nie stoi na przeszkodzie :)


    Jeju, Krysiu- dziękuję!

  • Autor: basilek Data: 2010-11-27 22:10:06

    Nie było mnie tutaj kilka dni i jestem niemile zaskoczona "zbanowaniem" tineczki i to tylko jej.
    Uważam tineczkę za inteligentną osobę, która niejednokrotne zmuszała nas do samodzielnego myślenia. Za to ją niezmiernie cenię.
    Zadawała trudne pytania Administatorom, ale czyż niekiedy nie miała racji? Miała odwagę powiedziec to, co inni przemilczali.
    Dla nas forumowiczów zechciała nauczyc się pisac poprawnie w języku polskim, za co ją niezmiernie podziwiam.
    Podzieliła się z nami swoimi świetnymi przepisami, za co jej bardzo dziękuję.

  • Autor: Izuś Data: 2010-11-29 11:55:23

    Rzadko się wypowiadam na forum, bo przestało mnie to bawić, ale dziś postanowiłam zabrać głos. Mam dziwne wrażenie, że niektórzy zapomnieli czym jest WŻ. Dla mnie jest to serwis kulinarny, gromadzący kucharzy (w wiekszości amatorów), kochajacych gotować (i jeść). Więc gdzie, jeśli nie tu mamy pytać (o tak przyziemne i intelektualnie niskich lotów) sprawy jak ,,jaki kupić ser?" bądź ,,jakiego robota kuchennego polecacie?". Na forum motoryzacyjnym??? Fajnie, że chcemy dyskutowac o wszystkim, tematach ważnych, ale nie zapominajmy, dlaczego każdy z Nas tu trafił. Niektórzy traktują stronkę jako odskocznię od ,,spraw ważnych" i codziennego życia. Ja do takich należę i nie czuję się przez to gorsza. ps. Cenię Tineczkę za niewątpliwą wiedzę kulinarną i zyciową, jednak sposób forsowania niektórych jej poglądów był dla mnie niedopuszczalny. Pozdrawiam Ją i was wszystkich.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-11-29 12:27:59

  • Autor: werdandii Data: 2010-11-29 12:42:31


  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-29 15:20:00

    Izuś, wużet jest swietnym portalem kulinarnym i ja z niego bardzo chętnie korzystam właśnie z uwagi na moje kulinarne zamiłowania. Czy ktoś tu napisał, że pytanie o zakup sera jest głupie i świadczy o braku inteligencji? Nie.
    Załozyłam ten wątek, bo miałam potrzebę wyrazić swoje emocje w kwestii Tineczki. Jak się okazało, watek taki był potrzebny, bo wszyscy - i przyjaciele Tineczki, i ci, którzy jej nie znoszą - wygadali się na ten temat.
    Administratorzy też chyba uznali, ze wątek należy zostawić - a niech się ludziska wygadają, potem bedzie spokój. Jeszcze chwila - dozbiera się 200 postów - i wątek zostanie zamknięy.
    Życie wirtualne, jak prawdziwe, toczy się dalej

  • Autor: Izuś Data: 2010-11-29 18:25:03

    Może nie głupie, ale nudne, przyziemne, prozaiczne...A przeciez my potrzebujemy emocji! Akurat kilka takich wątkow było w ciągu ostatnich dni, a na miejscu autorów mogłabym się poczuć nieswojo. W ciągłym biegu- z wywalonym często ozorem-, bombardowana z każdej strony sprawami ważnymi, problematyką natury politycznej, moralnej i religijnej- marzę o ,,odsapce"- nudnej, prozaicznej i przyziemnej. A czytanie nowych przepisów, komentarzy i wymiana poglądów nt. kapusty jest dla mnie psychicznym zbawieniem, choć z przyjemnością oglądam zdjęcia Waszych kotów, dzieci itp. Nie twierdzę, że tylko o tym mamy rozmawiać, ale niech problematyka forum będzie dla wszystkich przyjazna i uszanujmy też tych, którzy chcą tylko odpocząć, a nie prowadzić ,,takie męskie rozmowy- o życiu i śmierci" ( zresztą nie do końca chodzi o tematykę, ale głównie formę dyskusji, która dla mnie stała się żenująca).Pozdrawiam- Iza

  • Autor: agik Data: 2010-11-29 18:49:09

    Izuś- ale w praktyce, jak to zrobić?
    Jak uszanować tych, którzy "chca się psychicznie oderwać" ? Nie zakładać tematów kontrowersyjnych, bo możliwe, że ktoś, kto jest zmęczony życiem i wszystkimi tymi trudnymi sprawami, przeczyta przez przypadek?
    Może bez przesady, co?

    To forum kiedyś tętniło życiem, naszymi radościami i smutkami. Jasne, że na forum kulinarnym, jak najbardziej powinny się znaleźć porady dotyczące czajnika i kiełbasy.
    Ale takich forów, na których rozkminiają czajniki i kiełbasy jest kilkanaście. To było inne. Kiedyś.
    Było inne, dzięki ludziom, którzy chcieli się nawzajem zapoznawać, wymieniać swoimi międzykulturowymi doświadczeniami, przeżyciami.
    Jak na forum kulinarne- dyskusja o czajniku i kiełbasie, jest jak najbardziej ok :) Podobnie jak na innych kulinarnych portalach :)

    Natomiast, to co wyróżniało to forum od innych ( równiez kulinarnych for) odeszło już w niebyt. Po prostu.
    I tego właśnie najbardziej żal.

  • Autor: Izuś Data: 2010-11-29 19:14:19

    Wiesz, jak czytam ,,że kiedyś było tak dobrze, a teraz to bee" to mam wrażenie, że rozmawiam z ,,Najlepszą" z Teściowych. To forum tętniło życiem i nadal tętni. Sądzę, że jest tu miejsce na wszelkie tematy. Kiedy moja psychika jest zmęczona, to poważnych nie czytam, wtedy czytam o kiełbasie. Natomiast poziom i forma tych ważnych dyskusji ostatnio pozostawały na bardzo kiepskim- moim zdaniem- poziomie, a to mnie odstręczało od czytania nawet o czajniku. Wolałam ominąć forum.Wielu moich wirtualnych znajomych ( a jestem od 2006) odeszło albo się nie udziela nie z powodu tematów, które sie porusza, ale formy, w jakiej to sie odbywało. Ja w wirze walki moge dyskutować o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi, byle w miłej i przyjaznej atmosferze, bez personalnych wycieczek i udowadniania, że moja prawda jest najprawdziwsza. O;żesz, się nagadałam.

  • Autor: makusia Data: 2010-11-29 19:19:30

    "O;żesz, się nagadałam. "

    Gadaj Izuś, bo mądrze gadasz :)

  • Autor: Ala06 Data: 2010-11-29 19:40:03

    Agik wybacz ze tu sie podpinam ale nie moge sie zgodzic z tym co w tym
    poscie piszesz , to forum od dawna tetnilo zyciem i tez bylo duzo tematow
    mocno kontrowersyjnych ,( tez jestem tutaj dluzej od Ciebie ) ludzie tez sie sprzeczali ale jakos dziwnym trafem nie bylo takich podzialow na jak tu juz ktos pisal   " dwa obozy "
    wlasnie teraz to co tutaj sie dzialo bylo na dluzsza mete nie ok
    moze w zwiazku z tym odeszlo duzo fajnych osob , nie uwazasz???
    Atmosfera jaka wytworzyla sie obecie byla nie fajna
    Dlaczego wz skazujesz na niebyt ??? ja jednak tak nie uwazam
    Przeciez wlasnie to Ty sama tez mozesz podgrzac atmosfere forum , jezeli wedlug Ciebie
    jest tu nuda , wiem ze Cie na to stac

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-29 20:26:17

    wiele spośród tych fajnych osób nie odeszło z powodu psujacej się atmosfery, ale zostało wyrzuconych

  • Autor: Izuś Data: 2010-11-29 20:42:24

    Wiesz, tych wyrzuconych, to chyba nie było aż tak wielu. Natomiast tych, którzy milczą- jest zdecydowanie więcej.Ja się z WŻ nigdzie nie ruszę, bo dzięki tej stronie stałam się kulinarnym ,,guru" w moim towarzystwie (dzwonię do Ciebie, bo ty masz przepis na wszystko).Oczywiście, nie przypisuję sobie autorstwa, uczciwie informuję, skąd wiem i polecam stronkę( no może nie zawsze). Niektóre kontrowersyjne osoby bardzo lubiłam, ale czasami myślę, że ludzie nie potrafią przystopować i ugryżć się w język- a to cenna umiejętność, aczkolwiek bolesna. To jest tylko internet, ale dzięki tej stronie spedziłam wspaniałe chwile z Lucky, Marinikiem, Till i Ave. Praktycznie nikt z nich się nie udziela i wiem dlaczego. Nieustająco pozdrawiam- Iza

  • Autor: bea39 Data: 2010-11-29 20:51:40

    To powinnaś tez wiedzieć,że zarówno Marylka jak Marinik zostali zbanowani.Reszta milczy i tu masz racje, forma jaką przybierały dyskusje, a raczej poziom reprezentowany przez niektórych biorących w nich udział był i jest  nie do przyjęcia.

  • Autor: makusia Data: 2010-11-29 21:04:38

    Beatko, Marylka odeszła sama, nigdy nie została zbanowana.

  • Autor: bea39 Data: 2010-11-29 21:44:03

    Kiedy sobie uporządkowałam ówczeny rejwach, obrażania się, banów i upomnień, było juz po.Czasem lepiej poczekać aż ktoś poprawi, niż dac pole do domysłów co też tam babsko wykasowało i wstawiło nowe :)

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-11-29 20:53:53

    Marinik został zbanowany

  • Autor: Izuś Data: 2010-11-29 21:06:28

    O tym, że Mariusz został zbanowany, nie wiedziałam. Natomiast wcześniej podjął decyzję o zaprzestaniu działalności na forum (chodziło o zmiany w regulaminie i tzw.,, wątek o cenzurze"). Myslę, że taraz też by się nie produkował, bo to nadzwyczaj inteligentny i wrażliwy facet (pozdrawiam, jesli czytasz, Ty- banie).

  • Autor: agafi9 Data: 2010-11-29 21:01:21

    Bea39 napisała już o banach, o których może nie wiedziałaś

    Iza, polemika między nami nie ma sensu. Ja zasadniczo zgadzam się z Tobą - wż jest świetnym portalem i ja osobiście mam zamiar tu zostać (no chyba że "góra" zdecyduje inaczej). Na forum zrobiło się nieco nudnawo (oczywiscie - według mnie), chociaz ja na prawdę nie jestem zwolenniczką kłótni i psykówek, ale raczej emocjonujących i konstruktywnych dyskusji. No ale może to się zmieni...
    Tineczki jest mi niezmiennie żal, bo była dla mnie częścią tego miejsca i współtworzyła jego klimat.
    I to własciwie wszystko
    Ciebie oczywiście również pozdrawiam - i do napisania chociazby przy okazji rozmowy na temat schabowszczaka

  • Autor: Wkn Data: 2010-11-29 21:24:10

    Agafi, "góra" za każdym razem, gdy stoi przed koniecznością zbanowania kogoś, najpierw długo gryzie sobie paluchy do bólu, sprawdzając z każdej strony możliwość niezbanowania.
    Zawsze na pierwszym miejscu jest dobro forumowiczów - możliwość stworzenia im atmosfery na tyle przychylnej, aby jak najwięcej osób mogło się wypowiadać, nie czuć zdominowanymi, ośmieszanymi i wyszydzanymi, czy prowokowanymi do formułowania postów pełnych negatywnych emocji.
    Reszta dla mnie jest oczywista - nie powiem, że z przyjemnością poniosę psychiczne konsekwencje blokowania dostępu użytkownikom, które z takim naszym dążeniem się nie zgadzają, ale poniosę je konsekwentnie bez przyjemności. Po to właśnie, aby wszystkie osoby umiejące uszanować zdanie inne niż swoje i znające zasady kulturalnej dyskusji znalazły tu dla siebie miejsce i nie bały się zabrać głosu. Nawet jeśli to będą użytkownicy o diametralnie odmiennych od "góry" poglądach, jest tu dla nich kawałek wielkiego czy małego żarcia.
    Wiem, że nie zastąpię osób, które odeszły, nie będę nawet próbowoać - nie jestem autorytetem w dziedzinie kulinariów, tak sobie gutuję, wymyślam takie sobie przepisy, średnio zdrowe i pomysłowe, piszę artykuły "jak cię mogę", klecę absolutnie autorski WuŻecik, który większość społeczeństwa ma w nosie, bo jest niszowy i nie prowadzą go sprytni marketingowcy. Ale będę dalej szła swoją drogą, bo wiem, że jest właściwa - ponieważ nie zajmuję się w życiu narzekaniem, tylko próbuję tworzyć coś dla innych.
    Czego i Wam życzę, mając nadzieję, będziecie potrafili żyć z sobą w zgodzie lub kłócić bez epitetowania lub długoterminowej wojny podjazdowej. Myślimy nad zrobieniem dla Was opcji jakichś fajnych "podfor" tylko dla znajomych i bez oka moderatora - tylko trochę ciężko nam pomysły realizować w dwie pracujące głowy plus kawałek grafika z doskoku. Ale zrobimy co się da.

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-29 21:50:56

    Może będę ostanim wypowiadajaćym się - w końcu 200 wpis...

    Powtórzę to co już mówiłam...
    Mimo, że Tineczka długo pracowała na bana, zabanowanie tylko jej w tej a nie innej sytuacji nie było sprawiedliwe. Oznacza nierówne traktowanie użytkowników. Tym bardziej, że obie strony poniosły emocje.
    Nie było nikogo obrażanego, nękanego.

    Jeżeli idzie o zdjęcia robota. Nie było to pierwsze narzekanie na reklamy, nie pierwszy protest. Też nie jest to powód do banowania.

    To jest moje prywatne zdanie, do którego mam prawo.
    WZ jest bliskie, zawsze, odkąd odkryłam forum było. Stąd takie a nie inne stanowisko...

    Dopisano 10-11-29 22:01:32:

    A jednak nie jestem 200 tylko 201

  • Autor: bahus Data: 2010-11-29 23:36:08

    Może będę ostanim wypowiadajaćym się - w końcu 200
    wpis...Powtórzę to co już mówiłam...Mimo, że Tineczka długo
    pracowała na bana, zabanowanie tylko jej w tej a nie innej sytuacji nie było
    sprawiedliwe
    . Oznacza nierówne traktowanie użytkowników. Tym
    bardziej, że obie strony poniosły emocje.Nie było nikogo obrażanego,
    nękanego.Jeżeli idzie o zdjęcia robota. Nie było to pierwsze narzekanie na
    reklamy, nie pierwszy protest. Też nie jest to powód do banowania.To
    jest moje prywatne zdanie, do którego mam prawo.WZ jest bliskie,
    zawsze, odkąd odkryłam forum było. Stąd takie a nie inne
    stanowisko...Dopisano 10-11-29 22:01:32:A jednak nie jestem 200 tylko 201

    Ekkore, a ja bym Adminów postawił pod sąd polowy i jeszcze przed ogłoszeniem wyroku rozstrzelał....byłoby sprawiedliwie i po "myśli" niektórych
    Bahus

  • Autor: ekkore Data: 2010-11-29 23:42:55

    A tu siez Tobą nei zgadzam..oni są jak najbardziej potrzebni, wykonują niewdzieczną pracę - muszą podejmować decyzje, nie zawsze akceptowalne. Ale to są ich decyzje.

    A jeżeli będą wiedzieli - że cos w "narodzie" nie pasuje - na złe im to nei wyjdzie. Bo mogą wziąć pod uwagę, mogą pomyśleć nad tym - ale nie mają żadnego obowiązku...

  • Autor: toffik Data: 2010-11-29 23:49:59

    Zamykam wątek, bo wolno się otwiera. Jeśli istnieje potrzeba proszę otworzyć nowy wątek.

Przejdź do pełnej wersji serwisu