Forum

Kuchenne porady

ogórki kiszone woda śluzowata

  • Autor: zabkazbaka Data: 2010-11-28 08:34:09

    Witam,

    mam problem, zrobiłam ogórki kiszone w tym roku i pierwszy raz mam taki problem - woda w ogórkach nie jest wodnista tylko lekko śluzowata a na dnie słoiczka znajduje się taki gęsty śluzowaty biały nalot. Ogórki są dobre, smaczne i twarde tylko nie wiem czy są jadale.

    Co się z nimi stało i czy mogę je jeść ?

    Błagam o pomoc bo zaraz się załamię.

  • Autor: spajdermen Data: 2010-11-28 09:34:40

    Tak ja też się z tobą zgadzam że decyzja odnośnie zbanowania tineczki została podjęta zbyt pochopnie.

  • Autor: megi65 Data: 2010-11-28 09:38:23

    Kochany Spajduś ...Jesteśmy w temaciku ..ogóraska ze słoiczka ....hiihihiiih
    Młode dziewcze spanikowane ... rozdygotane nad słoikiem ....
    a ty z Tineczką ..... :)
    Chyba nie znjdziemy tu wspólnego mianownika... ::)
    Serdecznie pozdrawiam ... ::)))

  • Autor: spajdermen Data: 2010-11-28 10:51:11

    Meguś w ogóreczkach znajdziemy zawsze temacik bo jak dobrze wiesz to ogóreczka zawsze można czymś mocniejszym podlać

  • Autor: megi65 Data: 2010-11-28 09:35:15

    Sama sobie odpowiedziałaś ....
    Zjedz jednego ... posiedz w domu dla pewnosci ..... ;
    Jak wymiaatć bedzie ciebie do WC ....to niejadalne ..:)
    Jak przezyjesz to zrób ogórkową .... :)
    Kobieto nie załamuj się ... to tylko ogóraski ... i nic wiecej ... :)
    Optymistycznie pozdrawiam .... :)

  • Autor: jareksz Data: 2010-11-28 09:56:44

    Ja bym wyrzucił, bo przewrażliwieni na tym punkcie jesteśmy. Mówią jednak, że można wymienić zalewę i pasteryzować.

  • Autor: skopolendra Data: 2010-11-28 11:29:32

    Mysle, ze skoro msa dobre w smaku to mozna je oplukac zim,na woda, zetrzec na tarce jarzynowej , wlozyc do sloiczkow i zapasteryzowac.Beda na zupe.Pod warunkiem, ze a naprawde jedrne

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-11-28 12:51:55

    Nie wyrzucaj tych ogórków, one są dobre, wystarczy przed otwarciem porządnie wstrząsnąć słoikiem, żeby się wszystko wymieszało.Biały nalot na ogórkach świadczy tylko o tym że ogórki prawidłowo przeszły kiszenie i są bez chemii.
    Myślę że może dałaś do kiszenia więcej czosnku a może dawałaś liście wiśni , dębu lub czarnej porzeczki ? Kilka razy też miałam takie ogórki.
    Piszesz że ogórki są twarde i smaczne, więc masz odpowiedź że są dobre, popsuty ogórek śmierdzi i ma pleśń.
     Ewentualnie przed użyciem, wystarczy ogórka opłukać wodą i schrupać:)

  • Autor: zabkazbaka Data: 2010-11-28 13:54:51

    same ogórki nawet nie mają białego nalotu tylko ten "nalot" cały jest na dnie.... i wszystko było by ok bo zdażało mi się tak (daje dużo czosnku i żadnych innych liści) tylko że ten natol jest taki "glutowaty" i to mnie martwi czy przypadkiem nie gadnieżdziły się tam inne bakterie....

    nie wiem co robić z nimi... nie wszystkie takie słoiki są więc mnie to zastanawia...

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-11-28 14:38:28

    Nie ma żadnych bakterii:) potrząśnij dobrze i jedz ogórki, miałam takie same jak dawałam dużo czosnku i liście. Jeszcze raz Ci mówię że popsuty ogórek śmierdzi, a jak się boisz to pojedź do sanepidu i Ci na miejscu zbadają.

  • Autor: as Data: 2010-11-28 19:18:53

    Jak ogórki są dobre w smaku to ja bym je tylko przed zjedzeniem opłukała wodą i zjadła. Zresztą często  tak robię.

  • Autor: spajdermen Data: 2010-11-28 19:26:20

    Jak to nie ma bakterii, właśnie że ma bo jak to by mogło przejść proces kiszenia.

  • Autor: bogdzia Data: 2010-11-28 19:57:22

    Muszę się tu z tobą zgodzić w 100%, to bakterie kwasu mlekowego, ale to bardzo korzystne dla człowieka bakterie.

  • Autor: zabkazbaka Data: 2010-12-05 12:42:58

    bardzo dziękuje wszystkim za porady.... pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu