Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Ruszające się kreski

  • Autor: Annuka Data: 2010-11-29 21:29:48

    Witajcie wużetowicze.
    Ostatnio w doniczce z anginką ujrzałam białe ruszające się kreski. Podczas podlewania (wtedy gdy ziemia jest bardziej nasączona wodą)  wyglądają, jakby podskakiwały. Nie wiem jak mogę się ich pozbyć.
    Może ktoś z Was pomoże mi je zlikwidować.
    Błagam.

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-29 22:33:36

    Może pomogłoby "topienie".
    Włóż doniczkę z kwiatkiem do dużego pojemnika, zalej wodą powyżej wierzchu doniczki, poczekaj aż robale uciekną z ziemi 2-3 godziny.
    Zlej wodę z robalami lub ustaw pojemnik z kwiatkiem w wannie i powoli dolewaj do pojemnika wody, wszystkie "śmieci" powinny spłynąc z wodą.
    Wyjmij doniczkę z pojemnika, wstaw np do zlewu lub wanny aby nadmiar wody mógł swobodnie odcieknąc.
    Po takiej kuracji przez jakiś czas nie podlewaj kwiatka aby ziemia mogła przeschnąc, jeśli trzeba powtórz czynnośc np za miesiąc.
    U mnie topienie tych nitek pomogło, nie lubią wody więc przy podlewaniu wychodzą na powierzchnię, gdy wody jest dużo więcej pływają po jej powierzchni i można j łatwo usunąc.
    Życzę powodzenia.

  • Autor: Annuka Data: 2010-11-29 22:51:18

    Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
    Idę je teraz utopić.
    Pozdrawiam.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-11-30 06:40:25

    Ja bym przesuszyła kwiatka i póżniej nie przelewała nadmiernie

  • Autor: Shanna Data: 2010-11-30 11:35:38

    moja babcia takich dziwnych ''wynalazkow''pozbywala sie wkladajac w doniczne zapalke - lebkiem do ziemi albo wsypywala tyton do butelki, zalweala woda i nastepnego dnia taka woda podlewala kwiat (za kazdym razem jak mial sucho). Jemu nic sie nie stalo a stworki uciekly.

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-11-30 15:09:54

    Próbowałam zapałek, popiołu z papierosa zmieszanego z wodą i fusów herbacianych o tytoniu nie słyszałam.
    W miom przypadku  topienie odniosło najlepszy skutek.

  • Autor: bogdzia Data: 2010-11-30 15:43:45

    Jasiu, czyli jak problem to do wody i utopić?

  • Autor: Annuka Data: 2010-11-30 17:45:08

  • Autor: Annuka Data: 2010-11-30 17:46:28

    Utopiłam wczoraj te potwory, do tej pory nie pojawiły się nowe.
    Tak więc metoda okazała się skuteczna.
    Dziękuję

  • Autor: frankafiranka Data: 2010-11-30 16:30:45

    Ja walczyłam z takim "problemem" podlewając kwiatki wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń (niewielka ilość). Z walki wyszłam zwycięsko:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu