Forum

Gawędy o jedzeniu

Święta

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-04 23:16:31

    Witam piszę tego posta ponieważ już niewiem co mam robić być może łamie regulamin serwisu jednak bardzo proszę administracje o nie usuwanie wątku ponieważ szukam pomocy.Otóż mieszkam z mamą która jest chora na zespół Barlowa a ja sam straciłem prace...pozostały mi tylko moje pasje i jedno marzenie aby nie być głodnym.Niestety niemam co jeść tkwimi w ogromnych długach staramy sie opłacać jakoś to a internet jest moim jedynym wołaniem o pomoc.
    Zbliżają się święta więc proszę a zarazem błagam Was poprostu o jedzenie na święta bo jest bardzo źle.

    Oczywiście możecie pomyśleć że jestem oszustem ale wspiera mnie radio internetowe zrobili akcje i ludzie tam znają moją sytuację o to link http://www.irn.pl/news,witeczna-paczka-i-ty-mozesz-pomoc,553.html

    Wszelkich informacji uzyskacie pisząc do mnie na : lukasz_dziekanski@g.pl

    Bardzo proszę o pomoc.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-04 23:29:11

    To bardzo przykre co piszesz, żebym tylko miała pewnośc że rzeczywiście nie jesteś oszustem chętnie Ci pomogę.
     Jeżeli jesteś taki biedny jak piszesz, to skąd bierzesz  pieniądze na prąd i internet?

  • Autor: spajdermen Data: 2010-12-04 23:49:40

    To bardzo przykre co piszesz, żebym tylko miała pewnośc że rzeczywiście
    nie jesteś oszustem chętnie Ci pomogę. Jeżeli jesteś taki biedny jak
    piszesz, to skąd bierzesz  pieniądze na prąd i internet?

    Wiesz co, no już teraz to przeszłaś samą siebie jesteś po prostu żałosna, człowiek jest moim zdaniem zdesperowany nie jest mu łatwo prosić o pomoc, a ty próbujesz go rozliczać , jak nie masz zamiaru pomagać to nie zabieraj głosu w sprawie dla której w ogóle nie masz wyczucia i taktu, jak zwykle jest ci przykro jesteś taka dobra i współczująca, ale, ale ,ale , serce tylko na klawiaturze zostawiasz.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-04 23:58:32

    Żałosny to jestes Ty i przestań wreszcie się mnie czepiac, widzę że Twoja nienawiśc do mnie sięgneła   zenitu, może to Ty założyłeś ten wątek i prowokujesz,
    Nie Ty mnie będziesz pouczał w jakich wątkach mam brac udział.
     Jak jestes takim dobrym samarytaninem , to wyślij człowiekowi paczkę z Norwegi , chyba dobrze Ci się powodzi.
    Napisałam że chętnie pomogę , ale muszę miec pewnośc że to prawda, bo oszustów w internecie nie brakuje.

  • Autor: spajdermen Data: 2010-12-05 00:41:19

    Ja ciebie nie pouczam a jakich wątkach możesz brać udział , tylko proszę bądź raz szczera, forum to już nie jest tak że napisało się i poszło niech ludzie sobie czytają jaka to jestem dobra,  ale z drugiej strony twojego monitora, jest odbiorca i niestety ale nie czyta tak jak ty byś chciała.
    Co do Norwegi to bardzo dobrze mi się powodzi jeśli już pytasz.
    A jeśli chcę pomóc to pomagam, nie czynię deklaracji , nie proszę o udowodnienie czy ma czy też nie to wiem. Pewnie zdarzyło ci się nie raz dać komuś proszącemu na ulicy, czy rozliczałaś go,pewnie nie, to się nazywa  odruch serca.



    Insynuacje że to ja założyłem ten wątek są właśnie na twoim poziomie szkoda mi cię,
    Zakładam wątek i czekam na MR.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-05 01:03:59

    Biedny spajdermen kipi do MR z nienawiści:)dopieka na każdym kroku , wystarczy przeczytac wszystkie Twoje posty do moich wypowiedzi..
    Teraz się zastanowiłam czy aby na pewno jesteś z Norwegi, bo wszyscy z zagranicy nie używają rodzimych naszych znaków, a Ty tak , trochę to dziwne, może mnie oświecisz?

    Dla Twojej informacji, zawsze pomogę głodnemu jak zapuka do moich drzwi, pomogłam też kiedyś żebrakowi i zrobiłam mu kanapkę , zawinęłam i podałam.
    On w podzięce przykleił mi ją do drzwi i sobie poszedł.
    Na ulicy też pomagałam żebrakom, teraz już nie pomagam, bo oni zarabiają po 400- 500 zł dziennie i się z naiwniaków co im dają, śmieją.
    Mimo że mnie tak nienawidzisz, nawet nie znając , pomogłabym i Tobie jakbyś mnie o To poprosił.

  • Autor: spajdermen Data: 2010-12-05 08:41:56

    Mogę spróbować oświecić Cię ale czy zrozumiesz, skoro dla Ciebie miarą  skąd kto pochodzi jest znak jaki używa. otóż masz możliwości w komputerze wybrać sobie  jakiego języka używasz  praktycznie jednym kliknięciem
    np. ø.å,æ  człowiek całe życie się uczy co? ale czy się nauczy? Proponuję Ci nie używać innej klawiatury bo możesz mieć kłopoty z powrotem do rodzimej.
    Jak widzisz nie pytam skąd ty pochodzisz, bo dialekt Cię zdradza

  • Autor: bahus Data: 2010-12-05 00:10:26

    Wiesz co, no już teraz to przeszłaś samą siebie jesteś po
    prostu żałosna, człowiek jest moim zdaniem zdesperowany nie jest mu łatwo
    prosić o pomoc, a ty próbujesz go rozliczać , jak nie masz zamiaru
    pomagać to nie zabieraj głosu w sprawie dla której w ogóle nie
    masz wyczucia i taktu, jak zwykle jest ci przykro jesteś taka dobra i
    współczująca, ale, ale ,ale , serce tylko na klawiaturze zostawiasz.

    Spajdermen, jak chcesz pomagaj ale nie krytykuj MR. Uważam, że bez powodu ją zaatakowałeś. Ja też nie pomogę jak nie będę pewny. A skąd wiesz, że  jak piszesz jest to zdesperowany człowiek a nie oszust?. Zalogował się tylko w celach żebraczych, a argument z tym radiem jest no mówiąc łagodnie dla frajerów. Nie siej proszę fermentu.

  • Autor: spajdermen Data: 2010-12-05 00:28:40

    Nie mam zamiaru siac fermentu tylko chetnie pomoge ale udowodnij że jesteś biedny , a skoro jesteś biedny to przecież nie jesteś taki biedny skoro masz prąd w domu, jesli nie będziesz mial prądu to ci pomogę a i jeszcze musisz sie pozbyć komputera bo to bogactwo , owszem to jest sarkazm, janie mam zamiaru pomagać kobiecie, bo z reguły tego nie robię w ten sposób. Ale nie staram sie być falszywie dobrym i pomocnym.

  • Autor: liliana43 Data: 2010-12-05 22:29:02

    Wiesz co, no już teraz to przeszłaś samą siebie jesteś poprostu
    żałosna, człowiek jest moim zdaniem zdesperowany nie jest mu łatwoprosić
    o pomoc, a ty próbujesz go rozliczać , jak nie masz zamiarupomagać to
    nie zabieraj głosu w sprawie dla której w ogóle niemasz
    wyczucia i taktu, jak zwykle jest ci przykro jesteś taka dobra
    iwspółczująca, ale, ale ,ale , serce tylko na klawiaturze
    zostawiasz. Spajdermen, jak chcesz pomagaj ale nie krytykuj MR. Uważam, że
    bez powodu ją zaatakowałeś. Ja też nie pomogę jak nie będę pewny. A
    skąd wiesz, że  jak piszesz jest to zdesperowany człowiek a nie
    oszust?. Zalogował się tylko w celach żebraczych, a argument z tym radiem
    jest no mówiąc łagodnie dla frajerów. Nie siej proszę
    fermentu.

    Pan wie co czuje człowiek proszący o jedzenie? i dlaczego to wielkie słowo "celach żebraczych"

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-12-07 18:52:20

    a może zadzwonić do radia??????!!!!
    Jeśli chcesz sprawdzać - zawsze masz taką możliwość!

  • Autor: makusia Data: 2010-12-05 00:36:44

    Wiesz co, no już teraz to przeszłaś samą siebie jesteś po
    prostu żałosna, człowiek jest moim zdaniem zdesperowany nie jest mu łatwo
    prosić o pomoc, a ty próbujesz go rozliczać , jak nie masz zamiaru
    pomagać to nie zabieraj głosu w sprawie dla której w ogóle nie
    masz wyczucia i taktu, jak zwykle jest ci przykro jesteś taka dobra i
    współczująca, ale, ale ,ale , serce tylko na klawiaturze zostawiasz.

    Proszę o kulturę wypowiedzi i powstrzymywanie się od osobistych wycieczek!

  • Autor: bahus Data: 2010-12-04 23:44:18

    Jakoś z oglądnięcia tej strony radiowej, nie wynika, aby radio wspierało akurat Ciebie.Udowodnij, że to co piszesz jest prawdą... a zobaczymy.

  • Autor: crisen Data: 2010-12-05 09:28:19

    Z Twojego postu wynika ,że jesteś mężczyzną. Dlaczego więc na Twojej stronie użytkownika  podajesz
    płeć-kobieta???

  • Autor: liliana43 Data: 2010-12-05 22:13:19

    Z Twojego postu wynika ,że jesteś mężczyzną. Dlaczego więc na Twojej
    stronie użytkownika  podajesz płeć-kobieta???

    No prosze , strasznie to wazne kto głodny ? , to co czytam co niektore panie piszą i z czym mają problemy chyba lepiej zeby zaczely robić aniołki na szydełku .

  • Autor: megi65 Data: 2010-12-05 11:26:43

    ''Zbliżaja sie świeta wieć proszę a zarazem błagam Was o jedzenie na świeta bo jest bardzo żle ''
      A jak dożyjesz do świąt ??
      A jak będziesz żył po swietach . ??
     Nagromadzisz darów .. jak chomiczek ... ??
    Chetnie pomoge ci ... w normalnym spokojnym dniu ... !!!
    np 12 lutego .... pasuje ??
    Pozdrawiam ....MK

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-05 17:21:22

    Piszecie że mam to udowodnić oczywiście was rozumiem...naturalnie jeżeli wejdziecie na strone radia gdzie również gram jako prezenter hobbistycznie to napiszczcie na meila który jest podany w artykule odnośnie świątecznej paczki.A tam jest tak napisane bo poprostu sie wstydziłem podać swoje imie czy nazwisko...dlatego news został tak napisany.Ten meil co jest tam podany to utworzył jeden z prezenterów radia i on przekazuje moje dane oraz może potwierdzić moją sytuację tak samo jak naczelny radia wystarczy do neigo napisać.
    Ktoś również napisał czemu mam w profilu zaznaczone kobieta więc to chyba pomyłka zaszłą i przez przypadek kliknełem.
    I proszę Was nie kłóćcie się...ja poprostu proszę o pomoc która jest mi naprawde potrzebna.
    Oczywiście pare osób które widziały news na stronie radia pomogą ale obawiam się że bedzie to mało a ja chce żeby wreście święta spędzić z mamą normalnie i żeby nie być głodnym.
    Kolejna sprawa to mówicie masz na internet wiec jak to jest.Otóż sprawa wygląda tak że moja babcia pracowała kiedyś w telekomunikacji polskiej i posiada zniżki resortowe więc za internet płace grosze pozatym wiecie gdyby nie internet nie mógł bym prosić was o pomoc.Pozatym to mój jedyny w świat w którym jakoś funkcjonuje...bez niego raczej już bym się załamał psychicznie.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-05 18:27:54

    Wszystko pieknie ale moze wyjasnisz dlaczego nie pracujesz ,jestes dzieckiem czy co ????

  • Autor: ewa7 Data: 2010-12-07 12:33:45

    skoro jestes tylko ze swoja mama , to ile wy potrzebujecie tego jedzenie, skoro chcodzi ci tylko o zywnosc na swieta?, pozniej juz nie potrzebujecie???nie potrzebujesz tez przed swietami???moze to dziwnie zabrzmi i ja nie jestem od tego zeby ciebie oceniac - ale dla mnie to pachnie oszustwem, nie jestes dla mnie wiarygodna osoba, moze skoro pracujesz w radiu to zglos apel zechetnie komus pomozesz,, posprzatasz lub inny rodzaj zajecia za jedzenie  - skoro jego ci tak brakuje w co nie wierze!!!!, 

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-05 18:37:25

    Jestem obecnie osobą bezrobotną zarejestrowaną w urzędzie pracy jednak no niestety urzad nie proponuje mi żadnych ofert.Tak więc trudno też tu u nas o prace niestety...

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-05 19:11:46

    Ale zasilek dla bezrobotnych chyba dostajesz???

  • Autor: Iloria Data: 2010-12-05 20:17:24

    Dajcie sobie ludzie spokój z tymi pytaniami. Osoba bezrobotna wcale nie musi dostawać żadnego zasiłku. Ani z UP ani z MOPSu ani z opieki społ. Jeśli juz dostaje to są to śmieszne pieniądze. Dlaczego wszyscy zadają takie dociekliwe pytania? Nie jesteście pewni co do autentyczności prośby - nie pomagajcie. Jeśli jednak coś was tknęło i chcecie pomóc - pomóżcie. Proste.
    Jest ogrom ludzi proszących o pomoc w najróżniejszy sposób. Najczęściej spotyka sie ich na ulicach. Gdy wyciągają rekę po pieniądze też zalewacie ich morzem pytań? Albo im dajecie jakiś grosz albo przechodzicie obojętnie i podążacie w swoją stronę. Nie bronię tutaj tych "proszących" ale pytania o zasiłki, pracę, itd są nie na miejscu. Może jeszcze poprosicie o zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego?

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-12-05 20:22:40

    Nic dodać,nic ująć Iloria.

    Mądra z Ciebie dziewczyna.

    Tupet niektórych tutaj mnie powala...Szkoda,że nie każdy ma tyle taktu co Ty

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-05 20:28:11

    Nie przesadzasz aby !!, ja zadalam to pytanie tylko dlatego ze jak sie tak drastycznie
    wypowiada ze nie ma sie co jesc to to jest juz ostatecznosc
    i stad pytam , bo w takiej sytuacji chocby maly zasilek ratuje na tyle ze cos za to jednak mozna
    kupic a nie glodowac

  • Autor: Krystyna911 Data: 2010-12-05 20:52:11

    chyba jednak nie bardzo wiesz co mówisz. Zasiłek (o ile nawet dostaje) to ok. 600PLN. Ta kwota , to nie tylko zakup żywności (która wcale nie jest tania). To także ubranie, leki, mieszkanie, prąd , gaz czy nawet i internet. Rozumiem taką sytuację, bo sama mam zasiłek chorobowy (900PLN) a mąż rentę (480PLN). Opłaty stałe wynoszą ok. 1300 PLN. To ile mi pozostaje na zakup żywności ? Chyba prosta matematyka ? Leki przestałam kupować i brać, bo mnie po prostu na nie nie stać. Realizacja jednej recepty wynosiłaby ok. 200PLN. Na to już nie mam

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-05 20:58:52

    Krysiu wiem co pisze !! Twoja sytuacja to niestety sytuacja bardzo wielu rodzin w Polsce
    ale coz,natomiast tutaj mamy do czynienia z czlowiekiem mlodym , i dlatego mam nadzieje
    ze ze zdobyciem pracy bedzie mu latwiej niz nieco starszym
    Wiekszosc firm szuka mlodych pracownikow , sama o tym przeciez sie przekonalas

  • Autor: Krystyna911 Data: 2010-12-05 21:20:57

    Krysiu wiem co pisze !! Twoja sytuacja to niestety sytuacja bardzo wielu
    rodzin w Polsce ale coz,natomiast tutaj mamy do czynienia z czlowiekiem mlodym
    , i dlatego mam nadzieje ze ze zdobyciem pracy bedzie mu latwiej niz nieco
    starszym Wiekszosc firm szuka mlodych pracownikow , sama o tym przeciez sie
    przekonalas

    Niekoniecznie w moim przypadku chodzi o wiek. W moich okolicach trudno o pracę dla mnie, bo w każdym większym przedsiębiorstwie jest tylko jedno takie stanowisko i stąd jest problem. Drugi problem, to że wymagają biegłego języka (różnych języków) a mnie uczyli logicznego myślenia i prawidłowego rachowania, zgodnego z przepisami.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-05 21:24:08

    Krysiu odbiegamy od tematu , zalozony watek to zupelnie co innego

  • Autor: ewa7 Data: 2010-12-07 12:19:57

    Megi65  slusznie zauwazylas . Przeciez czy ty tylko potrzebujesz zywnosc na swieta? Piszac ze twoja babcia pracowala kiedys w telekomunikacji i stad masz znizke na net - czyzby????, Tyle jest innych organizacji , ktore pomagaja ludziom dlaczego sie do nich nie zglosisz tylko zalazyles taki watek tutaj?? 

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-12-07 13:01:15

    Podepnę się pod Ciebie bo mam też takie zastrzeżenia. Czytam ten wątek i coś zaczyna mi zgrzytać. Łukasz pisze, że mieszka z mamą to dlaczego on ma zniżkę,  taka przysługiwała by babci (o ile wogóle są takie zniżki dla byłych pracowników) a rozumiem, że babcia z nimi nie mieszka.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-12-07 18:56:43

    Krysiu!!!! Nie przyznawaj sie, ze masz tak malo! Zaraz ktos (wiadomo kto...) ci wypomni, skad masz na internet!

  • Autor: liliana43 Data: 2010-12-05 22:08:32

    Nie przesadzasz aby !!, ja zadalam to pytanie tylko dlatego ze jak sie tak
    drastycznie wypowiada ze nie ma sie co jesc to to jest juz ostatecznosc i stad
    pytam , bo w takiej sytuacji chocby maly zasilek ratuje na tyle ze cos za to
    jednak mozna kupic a nie glodowac

    Alu Twoimi uwagami tak jak i innych osob chłopak się nie naje ,  wszedzie szukacie sensacji . Jak nie chcecie to nie pomagajcie poprostu .

  • Autor: dorotask Data: 2010-12-05 20:59:19

    Pytania , pytania a wspomóc Kogoś drobną kwotą to nie grzech , My nie zbiedniejemy , On też się nie wzbogaci .

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-05 21:03:52

    Pieniędzy niechce....ja chce poprostu mieć normalne w życiu święta... :| niechce żeby ktoś tracił na mnie pieniędzy.Poprostu jedzenie to moje jedyne marzenie na święta.

  • Autor: dorotask Data: 2010-12-05 21:10:38

    Podaj miejscowość , zawsze znajdzie się Ktoś życzliwy , wysłanie paczki też kosztuje kilkanaście złotych .

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-05 21:11:56

    W moim profilu jest wszystko.
    Jest również gg można do mnie napisać

  • Autor: bahus Data: 2010-12-06 15:51:25

    Iloria powiem Ci jedno; z racji swojego zawodu mam czasami  do czynienia z ludźmi potrzebującymi i wiem, że istnieją różne instytucje powołane do niesienia im pomocy. Jednak tam są faktycznie wymagane pewne zaświadczenia i "dowody" biedy. Jest to normalne i odstrasza potencjalnych oszustów, (a jest ich niestety więcej niż tych naprawdę potrzebujących). Skala oszustw jest ogromna i przerażająca. Wiem co mówię. Według mnie szukanie "wsparcia" (materialnego) za pośrednictwem internetu pachnie na kilometr próbą naciągnięcia łatwowiernych. Podam przykład: w swojej pracy spotkałem się z facetem, który logując się  na stronach internetowych prosił o jedzenie (nie pieniądze !!!!), a otrzymane dary (i to w dużych ilościach) sprzedawał w sklepiku prowadzonym przez swoją teściową.
    Bahus

    PS. W Polsce żyje w skrajnej nędzy wiele osób ale z głodu nikt jeszcze nie umarł.
           Natomiast proszącemu o wsparcie radzę większą operatywność w szukaniu pracy. Samo zgłoszenie się do Urzędu Pracy i czekanie nie spowoduje oczekiwanego rezultau. U mnie na osiedlu od pół roku wisi ogłoszenie, że przyjmie się mężczyzn do prac porządkowych. A w wielu prywatnych domach przyjmą do odśnieżania, cięcia trawników (latem) itp prac.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-06 17:16:00

    Bahus tyle wiesz że nic nie wiesz czasem warto nosa z przed komputera przenieść do realnego życia

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-06 17:27:42

    Wiesz muszę się trochę zgodzić z bahusem, ma tym razem trochę racji. Tzn. często zdażają się ludzie chcący wykorzystać instytucje, które niosą pomoc (sama spotkałam się z kobietą, która z "samotnego"macierzyństwa zrobiła niezły biznes, dzieci każde z innym, opieka da na jedzenie, leki, węgiel, państwo ubezpieczenie, caritas wyśle dzieci na kolonie itd)a ona kwitła i siedziała w domu bo samotna matka:-))ale jest mnóstwo ludzi potrzebujących, i czasem właśnie ci po pomoc przychodzą ostatni....

  • Autor: makusia Data: 2010-12-06 17:39:32

    To prawda, smutna ale prawda, ten co naprawdę ma biedę, najczęściej wstydzi się poprosić, a na MOP-sach i tego typu instytucjach żerują wcale nie biedni ludzie, spotykam się z takimi przypadkami często:(
    Tylko nie można uogólniać, nigdy nie wiemy czy ten który prosi o pomoc, naprawdę jej nie potrzebuje, ja osobiście nie potrafię przejść obojętnie, obok takiej osoby...

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-06 17:58:41

    Tak Makusiu nie uogólniam, ale nasuwają mi się pytania z czego dotychczas utrzymywali się (głodni nie byli??)skąd pieniądze na leki, rachunki itd. Ja wiem to brzmi brutalnie, ale ludzie wykorzystują dobre serce na maksa. Moja była podopieczna (jestem też opiekunką środowiskową)na sprawie sądowej o eksmisję, napłakała, jako samotna matka, naopowiadała cudów, i "nasze prawo" mimo tego, że miała kuratora, sprawę o odebranie dziecka, pozwolił i została na mieszkaniu, a właściciel został pouczony, że ma jej podpisać papiery o dodatek mieszkaniowy wtedy będzie miał pieniądze. Pani wyszła ze mną z sądu, odpaliła fajkę i powiedziała "k............ udało się i tak nie będą płacić" i jeszcze w ten sam dzień była zalana, a właściciel nadal ma ją w swojej kamienicy mimo tego, że odebrali jej dziecko, ale teraz na bruk nie wywalą bo zima i okres ochronny. Więc baluje i pije za to co uda jej się zarobić, albo pod kogoś się podczepić. A pani gdy trzeźwieje idzie, płacze po instytucjach kościelnych i nie tylko i dostaje żywność itd. Więc zalecam bardzo dużą ostrożność, bo jeśli naprawdę potrzebuje się pomocy i głód do tyłka zagląda, to znajduję się drogę do pomocy, bo to jest fizjologiczna potrzeba i wtedy honor, duma itd nie stoją na przeszkodzie, a jak ktoś kręci to żeruję na dobrych sercach i wykorzystuję wszystkie sposoby na to by zyskać.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-06 18:02:01

    żyjemy w świecie który zamieszkują ludzie dobrzy i źli. Nie mozna wszystkich wrzucić do jednego worka.

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-06 18:08:04

    Nie zrobiłam tego., tylko zalecam daleko posuniętą ostrożność-być może to skrzywienie zawodowe,nie wiem.... życie to kwestia wyborów i decyzji, a świat tworzymy my-ludzie!

  • Autor: bahus Data: 2010-12-06 18:23:24

    Bahus tyle wiesz że nic nie wiesz czasem warto nosa z przed komputera
    przenieść do realnego życia

    Słuchaj, żyję na tym świecie już dość długo aby móc coś na temat życia powiedzieć. A takie uszczypliwe opinie i uwagi to pozostaw dla siebie. Masz prawo do swojego zdania ale nie narzucaj go innym bo o wielu rzeczach nie masz zielonego pojęcia. A mnie "sprowokować" to na pewno Ci się nie uda.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-06 18:32:44

    Ja wiem ile lat żyjesz na świecie, ponoć sto. Daj Ci Panie Boże następne sto :):)
    przykro mi Bahus że odbierasz to uszczypliwie. Ja wyraziłam swoje zdanie i uważam że nie można wszystkich ludzi wrzucić do jednego worka i wydaje mi sie, że Ty powinieneś to wiedzieć z racji swojego wieku..Zgodzę się trzeba być ostrożnym ale bez przesady nie można zamykać się na innych.

  • Autor: bahus Data: 2010-12-06 19:28:23

    No wtym poście to nie mogę odmówić Ci racji. Bardzo mi się podoba ostatnie zdanie.

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-05 20:52:27

    Żadnego zasiłku nie otrzymuje...i proszę Was nie kłóćcie się bo nie po to zakładałem ten temat, tylko po to aby poprosić Was o pomoc.
    I jeżeli ktoś chce mi i mojej mamie pomóc niech napisze meila do mnie : lukasz_dziekanski@g.pl 
    Pozdrawiam

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-05 21:01:09

    Lukaszu nie poddawaj sie i szukaj pracy jestes mlody
    napewno Ci sie uda !!!

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-05 21:05:20

    Zapewne kiedyś się uda natomiast na święta pracy nie znajde...a niechce być głodnym w wigilie bo niewiem czy ktoś tutaj wie jak to jest być głodnym a tym bardziej w święta...

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-05 23:04:51

    Jan Paweł II

    Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.

  • Autor: liliana43 Data: 2010-12-06 07:12:29

    Jan Paweł IINie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy
    się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by
    nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole,
    by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.

    Agusiu , tak właśnie tak , pozdrawiam serdecznie :)

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-05 23:44:56

    Więc dwie osoby już zdeklarowały mi pomóc za co z góry dziękuje bardzo...to dla mnie i mojej mamy naprawde światełko nadzieji na lepsze święta.Oczywiście jeżeli ktoś nadal chce mi pomóc to jak najbardziej piszcie do mnie ponieważ im więcej darów tym lepiej i bede wiedział że święta 2010 będą normalne.

  • Autor: megi65 Data: 2010-12-06 08:44:16

    A ja ci pomogę jak świąteczny szał .. urok migajacych śwaitełek minie ..
    Słuchaj swieta to nie suto zastawiony stół .. pamietasz o tej wazniejszej stronie ..??
    Ode mnie dostaniesz '' prezencik ''w  normalny dzień ... gdzie wszyscy dawno już zapomną o
    twoim swiatecznym apelu ....a potrzeba jedzenia bedzie taka sama ....)))

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-06 10:22:49

    Trochę wiem co i za co należy się z opieki społecznej (zawodowo)tak więc należa Wam się zasiłki celowe, okresowe i takie w szczególnych sytuacjach, dodatkowo bony na obiady,wystarczy iść do MOPR bądź OPS, bądź MOPS (nie wiem co u Was funkcjonuje), a pracownik socjalny zobowiązany jest przyjść na wywiad, i w zależności od sytuacji materialnej (przedstawionych dochodów)udzielają pomocy. Nie są to jakieś obłędne kwoty, ale zawsze coś. Dodatkowo Diecezje organizują paczki żywnościowe oraz inne Stowarzyszenia, więc popytaj. Jeśli płacicie duży czynsz zorientuj się za Dodatkiem Mieszkaniowym, to dopłata do czynszu w zalezności od sytuacji może być do 70 %. Wiesz ja Cię nie namawiam do żebrania, ale do proszenia o pomoc,ale wiem, że jak głód zagląda do tyłka, to chowa się dumę w kieszeń i prosi o pomoc. To nie jest wstyd, ani obciach. Sama byłam w sytuacji przez moment, że na chleb nie miałam i skorzystałam z różnych form pomocy. Korona mi z głowy nie spadła, mimo tego iż pracowałam zawodowo w służbach społecznych, i uważałam, że głupio, że nie wypada, że wstyd, że wyższe wykształecenie, sytuacja mnie zumsiła i nie żałuję. Więc  głowa do góry, i rozejrzyj się wokół. Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-06 11:24:56

    Wszystko to co piszecie jest dla mnie bardzo ważne i doceniam ludzi którzy mi chcą pomóc...czasem ważniejsze jest wsparcie niż coś innego.Mam coraz większą nadzieje na to że święta z mamą spędze miło i smacznie naprawde dziękuje wam z całego serca.
    Niech Bóg wam to wynagrodzi.

    Pozdrawiam

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-06 14:53:42

    No i chyba temat zakończony.......

  • Autor: malka200 Data: 2010-12-06 16:06:06

    a ja mam parę pytań i chętnie się z Tobą skontaktuję-na podany mail, pozdrawiam.

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-06 16:19:01

    Proszę jest chyba podany mój adres, a jak nie na na PW

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-06 16:42:19

    Dziękuje Wam za pomoc im więcej ludzi decyduje mi się pomóc tym moje i mojej mamy święta będą piękniejsze....

    Dziękuje niech Wam Bozia w zdrowiu wynagrodzi

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-06 18:23:28

    Meg chyba skrzywienie :):) Pozdrawiam Ciebie cieplutko

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-06 18:34:39

    Ja również pozdrawiam, i chyba zostanę taka skrzywiona:-)pomagać lubię i mogę, ale muszę mieć pewność, że ludzie tej pomocy potrzebują.

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-06 18:33:13

    WItam ponownie czytam tak sobie wasze posty i nie które osoby odradzają wysyłk iw obawie przed oszustwem.Ja jak najbardziej was rozumiem ale postarajcie się mnie zrozumieć ja pragne przeżyć tylko święta a nie 365 dni z żebrania...święta to czas kiedy człowiek powinien być szczęśliwy.
    I powiem tak bo większość z Was jest w wieku takim którym życie już zna i których życie doświadczyło mniej i więcej.Mam 23 lata a z moją mamą chorą na zespół Barlowa czasem z głodu jedliśmy psie żarcie.
    To nie jest wymysł tylko o takich rzeczach się nie pisze, ja napisałem to tylko aby uświadomić niektórych o tym że mimo młodego wieku można być naprawde potrzebującym a szukanie pracy wcale nie jest takie łatwe choćby dlatego że większość pracodawców potrzebuje pracowników z doświadczeniem oraz dobrym wykrztałceniem....

    Podsumuwując 
    Dziękuje tym którzy pomagają i ja wiem że Ci ludzie więdzą czym jest potrzeba.Dziękuje również tym którzy interesują się moją sprawą.
    A tym którzy piszą że mogę kogoś naciągać lub poprostu niechce mi sie iść do pracy jest w błędzie.
    Tyle odemnie...

    Pozdrawiam 
    Łukasz

  • Autor: agik Data: 2010-12-07 00:49:18

    Łukasz, skorzystam z maila, jesli pozwolisz :)

    A Wy się ludzie zastanówcie!
    Ile jedzenia wyrzucacie codziennie! Kontener po świętach będzie prawdziwą uczta dla kotów- i łososia kotek sobie zje, i karpika i schabik pyszny, bo jakoś dużo tego wyszło no i smaka nie było jakos.
    A chcecie rozliczać z paczuszki śliwek???
    Straszne!!! no naprawdę, naciągacza znaleźliscie i musicie być czujni, bo Was z paczki rodzynek ograbi...

    Zjedzcie sobie świąteczne jedzonko ze smakiem.

    Tu jest kilkadziesiat tys zalogowanych chrześcijan....

    Aż oczy nie wierzą....


  • Autor: agacia3323 Data: 2010-12-07 08:04:45

    A co Ty tu z chrześcijanami wyjeżdżasz,ja jak widzę biedę na własne oczy to pomagam,i nie rządam zaświadczenia.W internecie można pisać cuda ,ja nie jestem taka łatwowierna.A Ty jak chcesz to pomagaj i nie obnoś się tak z tą swoją życzliwością.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 08:09:58

    Agik chyba przesadziłaś z tym wyrzucaniem jedzenia, nie wątpie że są takie osoby które to robią - ale chyba nie wszyscy prawda? Wiem że trzeba pomogac, ale trzeba się też upewnic czy nikt nas nie nabija w butelkę, każdy chce miec pewnośc że jego pomoc trafiła rzeczywiście do potrzebujących, bo oszustów w internecie jest bardzo dużo i nie  mam na myśli tutaj absolutnie Łukasza.

    Łukasz się paczką rodzynek nie naje, w ogóle spaliłabym się ze wstydu wysyłając mu paczkę rodzynek, więc na pewno nikt mnie nie ograbi.

    Twój post uważam za złośliwy, powiedz mi jaką masz pewnośc że zalogowani tutaj ludzie nie pomogą Łukaszowi?
    Kogo chcesz obrazic ? pisząc coś takiego.


    Zjedzcie sobie świąteczne jedzonko ze smakiem.
    Tu jest kilkadziesiat tys zalogowanych chrześcijan....
    Aż oczy nie wierzą....

    Wierzę że ludzie z Wż pomogą Łuaszowi, może powinnaś też wkleic prośbę Łukasza  na swoim forum, którego jesteś założycielką, może też mu ktoś pomoże bardzo życzliwy!

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 08:42:40

    MR ja zastanawiam się jak mam wykorzystać olbrzymie ilości dżemu śliwkowego, który mam w nadmiarze po zeszłorocznych obfitych zbiorach a ktoś na końcu Polski głoduje. Takie jest życie, prawda ?
    piszesz
    "Łukasz się paczką rodzynek nie naje, w ogóle spaliłabym się ze wstydu wysyłając mu paczkę rodzynek, więc na pewno nikt mnie nie ograbi." Jesli ktoś głoduje to te parę rodzynek potrafi zatrzymać głod na jakiś czas.. Ty wyślesz rodzynki, ja makaron, ktoś inny mak i Łukasz przygotuje sobie ala kutje.
    Wstydzić się powinien ten kto ma zimne serce, kto lata co niedziele do kościoła przyjmuje komunie a jest głuchy i ślepy jak pień. Nie obrażaj się nie mam konkretnie Ciebie na myśli żeby było jasne.
    W okresie letnio jesiennym pisałyście jakie wspaniałe przetwory robiliście. Koszt wysłania 1 słoika to 9,5 zł Czy to tak wiele. Czy ktoś zbiednieje od tej kwoty. Bardzo Was proszę pomoóżmy komuś spełnić marzenie. Napiszcie do stacj radiowej którą podał Łukasz jeśli macie wątpliwości i Śpieszcie się bo święta tuż, tuż.
    UWAGA !! Bardzo Proszę o wysłanie Łukaszowi majonezu jeśli ktoś może

  • Autor: ewka63 Data: 2010-12-07 08:45:15

    Wiesz co Agik, tutaj to już przesadziłaś z lekka. Skoro jesteś tak czuła na ludzkie niedole, to ślij paczki sama od siebie, bez sprawdzenia co komu i dlaczego. I nie wytykaj innym braku dobroci. To raz, druga sprawa, jeśli ktoś jest głodny i je psie czy kocie jedzenie, to na święta nie prosi o śliwki czy rodzynki. No chyba że Ty w swojej łaskawości głodnemu podarujesz paczkę rodzynek. A wyobraź sobie, że na naszym portalu są ludzie, których może nie stać na te rodzynki i też ich w swięta jeść nie będą.

    Straszną historię nam tutaj Łukasz opisuje. Sam młody, w wieku mojego syna, mama nie pracuje, jest chora, pojawiła sie też babcia. A właśnie a propos babci:

    Kolejna sprawa to mówicie masz na internet wiec jak to jest.Otóż sprawa wygląda tak że moja babcia pracowała kiedyś w telekomunikacji polskiej i posiada zniżki resortowe więc za internet płace grosze

    Moja mama przepracowała w telekomunikacji 40 lat. Teraz ma zniżkę dla byłych pracowników -100 jednostek taryfikacyjnych gratis i zapewniam, że usługi teleinformatyczne w tą znizkę nie są wliczane. A prawo o zniżkach dla byłych pracowników jest jedno w całym kraju.
    Taki mały rozdźwięk w opowieści o biedzie, ale oczywiście to jest nuians.

    Tu jest kilkadziesiat tys zalogowanych chrześcijan....
    I co z tego???? To, że ktoś jest chrześcijaninem, to nie znaczy, że ma być naiwniakiem. W ocenianiu innych to Ty jesteś jedną z najlepszych.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 10:22:03

    ewa znizki w TP zależą od ilości przepracowanych lat i stanowiska jakie się wykonywało. Czegoś takiego jak 100 jednostek gratis obecnie nie ma . Mama ma pawdopodobnie abonament gratis. Spytaj dokladnie.
    Przykre to co piszesz nie chcesz pomagać nie pomagaj ale nie broń nikomu swojego własbego zdania.
    I co z tego???? To, że ktoś jest chrześcijaninem, to nie znaczy, że ma być naiwniakiem. W ocenianiu innych to Ty jesteś jedną z najlepszych.
     W pewnych sytuacjach nalezy zamilknąć kogo jak kogo ale Cieie o takie słowa bym nie podejrzewała no ale cuż tutaj jesteśmy tylko nickami

  • Autor: ewka63 Data: 2010-12-07 10:40:17

    Agnieszko, ja nikomu nie zabraniam pomagać. Nikomu też nie zabraniam mieć własnego zdania. Ale granie na uczuciach wiary, jest według mnie nie wporządku - "Kto z was jest bez grzechu..."
    Nikogo nie ganię za chęć niesienia pomocy, niech pomaga jak chce i ile chce. Każdy ma swoje sumienie i swoja wolę.
    Ale jesli ktoś krytykuje m.inn. mnie, wytykając mi chrześcijaństwo, to wybacz, ale mam prawo skrytykować również ja, tego kogoś zdanie.
    każdy może byc ofiarny i pomagać, ale nie koniecznie trzeba o tym peany śpiewać i krytykować tych, którzy do sprawy podchodzą nieufnie.
    A co do nick-ów, cóż, dla niektórych to nie tylko nick-i.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 12:36:52

    Ewo ale Agik nie napisałe w tym poscie Ewa63 więc ja nie rozumiem Twojego oburzenia. Oj coś chyba dziś biometr niekorzystny w naszych stronach. Hi Hi ale na mnie nie działa ten biometr mam super dzień :)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-12-07 12:46:01

    Agnieszko, ale napisała o wielkiej ilości chrześcijan na naszym portalu.A wiesz, trzaśnij w stół... :)
    Biomet? Do tej pory byłam oporna. Ale i tak Ci to napiszę: pomagaj, ale nie daj sie zwieść. Wiem, że nawet jak pomożesz 100 osobom i w tych stu, 99 będzie oszustami, to dla tej jednej warto.
    Ale sprawdzić nie zawadzi i nie ma się co złościć, że ci co chcą sprawdzić są źli i mroczni :))

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 12:51:31

    Ewa
    Agnieszko, ale napisała o wielkiej ilości chrześcijan na naszym portalu.A wiesz, trzaśnij w stół... :) jnapisze Ci że jest w tym dużo prawdy nie mam na myżli WZ .O prawdziwych chrześcijanach mogła bym książkę napisać :):) ale to temat na inna dyskusję i inny temat na pewno będę chciała do tego powrócić.
    Ja rozumiem ze każdy jest ostrożny bylimyśmy ślepcami gdybyśmy każdemu bezgranicznie ufali i poniekąd rozumiem zapytanie MR o to skąd autor wątku ma pieniądze na prąd i internet

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 09:26:20

    Agik jak czytam ten Twoj post to tak jakbym czytala kogos kogo
    tutaj juz nie ma , zastanow sie nim cos wyklikasz
    Gdzie Ty zyjesz , ja nie spotkalam sie z tym zeby ktos wyrzucal
    do smieci tyle jedzenia
    Jesli chcesz Lukaszowi pomoc to pomagaj a nie oglaszaj to calemu swiatu
    , tak wlasnie to robia prawdziwi chrzescijanie

  • Autor: mahika Data: 2010-12-07 09:43:30

    Agik jak czytam ten Twoj post to tak jakbym czytala kogos kogo tutaj juz nie ma


    Nie rozumiem. Co to zdanie ma oznaczać ;/

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 09:51:07

    Trudno , musisz zostac w niewiedzy skoro nie rozumiesz :)

  • Autor: mahika Data: 2010-12-07 10:00:52

    Chyba sama nie wiesz co mówisz :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 10:23:06

    Alu cała ta dyskucja moim zdaniem jest bezsensowana nikt nikomu pomagać nie kaze i nie rozumiem Waszego oburzenia

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-12-07 12:00:10

    A gdzie tu jest  oburzenie???

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 21:09:35

    Agik jak czytam ten Twoj post to tak jakbym czytala kogos kogo tutaj juz nie
    ma , zastanow sie nim cos wyklikasz Gdzie Ty zyjesz , ja nie spotkalam sie z
    tym zeby ktos wyrzucal do smieci tyle jedzenia Jesli chcesz Lukaszowi pomoc to
    pomagaj a nie oglaszaj to calemu swiatu , tak wlasnie to robia prawdziwi
    chrzescijanie

    Ala06...nie widzisz, że Agik wchodzi tutaj tylko po to aby mącić i przeciągnąć użytkowników na inne forum? Nie daj się sprowokować...to co ona pisze ma tylko jeden cel...skłócić nas. To osoba bez honoru, założyła forum aby między innymi szkalować (i pozwalać innym) WŻ i jeszcze tu wchodzi...całkowity brak wstydu. Jak chcesz zrobić dobry uczynek to kup pudełko wazeliny i wyślij aggusi35 bardzo jej się przyda do dalszego ocieplenia układów i dobrych relacji z agik

  • Autor: bea39 Data: 2010-12-07 21:13:03

    Hmmmm, taka zmiana, Bahus nie poznaje, gdzie Twój sarkazm i ironia :)

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 21:38:27

    Hmmmm, taka zmiana, Bahus nie poznaje, gdzie Twój sarkazm i ironia :)

    Zagubiły się w nawale chamstwa i złej woli niektórych naszych dwulicowych użytkowników ...

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 21:33:58

    Bahus, ale nie każdy da się przeciągnąć na inne forum, chyba to zauważyłeś. Wierni Wż zostaną tutaj, a nawet jak odejdą to i tak wrócą, bo zawsze wracają

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 21:41:28

    Bahus, ale nie każdy da się przeciągnąć na inne forum, chyba to
    zauważyłeś. Wierni Wż zostaną tutaj, a nawet jak odejdą  to i tak
    wrócą, bo zawsze wracają 

    Bardzo optymistyczny akcent...obyś miała rację ....

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-12-07 22:04:56

    Jak będziecie tak oboje z MR mędzić i mącić to kto wie ile jeszcze osób odejdzie z WŻ. Nie zawsze wracają i nie wszyscy.

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 22:08:36

    Jak będziecie tak oboje z MR mędzić i mącić to kto wie ile jeszcze
    osób odejdzie z WŻ. Nie zawsze wracają i nie wszyscy.

    Nie na wszystkich nam zależy.....

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-12-07 22:17:13

    To widać i słychać - smutno jak ludzie inteligentni odchodzą ,a ludzie typu " przekupka  z Bazaru Różyckiego" zostają. Oczywiście nie mam tu na myśli wszystkich użytkowników, a jedynie jednostki.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 22:54:28

    przekupka z bazaru Różyczkiego, a to dobre:)))ostatni raz byłam na bazarze jak pojechałam z mamą po sukienkę komunijną, wieki temu.Teraz zakupy robię w marketach droga Rzymianko:)

    Że też Ci się chce kłócić przed świętami , ale nie sprowokujesz mnie kochana:)))

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 22:49:34

    Ja mące? a to Ciekawe, pokaż mi gdzie mące? jesteś bardzo złośliwa.

  • Autor: skopolendra Data: 2010-12-07 21:54:20

    Ja melduje sie jako wierna wztowiczka.Tylko na WZ jestem czynnym uzytkownikiem i nie zamierzam tego zmieniac.Nie ukrywam, ze wiele osob z "tamtego" forum darze duza sympatia, szczegonie Agafi9 :)

  • Autor: agafi9 Data: 2010-12-07 22:13:09

    Dziękuję Joasiu
    Ale widzisz... chciałam nie pisac nic na ten temat, jednak... co to za głupia dziecinada: "tamto forum", "zdrajcy", "próbuja kogoś przeciągnąć" - wierzyć mi się nie chce, że dorośli ludzie to piszą. Przecież ja mogę udzielac się na dowolnych forach, na jakich tylko będzie mi się podobało. To nie trzecia klasa podstawówki - rozmawiasz z inną koleżanką, to już moją nie jesteś. Lubię wużet (chociaż szczerze mówiąc ostatnio forum - już mniej) i mam zamiar tu zostać, ale przecież lojalki nie podpisywałam i mogę jednoczesnie udzielać się na forum motoryzacyjnym, przyrodniczym czy robótek ręcznych.
    No, i jeszcze muszę napisać - że na szczęście i na forum wużetu są wciąz tacy ludzie jak Ty - wyważeni, pozytywnie nastawieni do ludzi i nie szukający na siłę zwady

  • Autor: skopolendra Data: 2010-12-07 22:23:04

    Masz calkowita racje.Ja sie w tym forum teraz zupelnie nie potrafie odnalezc. Dla mnie nie ma zadnego Wy lub Oni bo to jest obojetne na jakim forum jestescie,  bo jak piszesz jestesmy dorosli. Tu jak i z pewnoscia na forum utworzonym przez Agik znajda sie ludzie, ktorzy beda obsmiewac rzekoma konkurencje.Jest mi to obojetne.Lubie ciebie, Tineczke z goraca glowa i jeszcze goretszym sercem, ekkore, ...ale z drugiej strony lubie tez Mame Rozyczki i bahusa,   hmmm----jestem chyba hipiska , glosze pokoj i milosc dla wszystkich

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 22:47:05

    Nie było by sprawy gdyby inne fora żyły swoim życiem. Ale gdy na tym innym forum za plecami obgadują to jak to nazwać? Nie massz nawet jednego procenta racji

  • Autor: ekkore Data: 2010-12-07 22:08:21

    ja się nigdzie nie wybieram. Nigdzie nie zostałam przeciągnięta. Ani zagitowana, zmuszona..
    Potrzebuje tylko miejsca do swobodnej rozmowy.

    Ślub brałam jeden i drugi nie jest mi potrzebny.
    A takie insynuacje..I to w wątku, w którym nie powinno mieć to miejsca...

    Ciekawe, jak tam działalność bahusa na innym forum, ba na konkurencyjnej stronie kulinarnej, gdzie ma dosyć ważną pozycje i jak sie ma do oceniania...
    Też sie nie dał przeciągnać?
    Czy to dwulicowość?

    Bo ja czegos nie rozumiem.
    Jeżeli cos komuś się zarzuca, jeżeli się bierze kogoś za sojusznika - wypadałoby się nie ośmieszać i sprawdzić, jaką wierność on oferuje...

    Dla mnie samej wszystko jedno - internet jest kopalnią wiedzy - i każdy ma prawo być w wielu miejscach - tam gdzie ma ochotę.

  • Autor: skopolendra Data: 2010-12-07 22:24:16

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 22:34:54

    Ekkore...nie rozumiem Twojego posta. Przecież nikt się Ciebie nie czepia. Czyżbyś się sama poczuwała do "winy", że się tłumaczysz?. Przecież sama wiesz że dwulicowcy tu są. I nikt mi nie powie, że wszyscy są idealni ..tylko Bahus i MR są be...Po co stwarzasz zarzewie nikomu nie potrzebnej wymiany zdań? Tworzysz niepotrzebne problemy. Nic tu nie rozumiem

  • Autor: ekkore Data: 2010-12-07 22:44:03

    A jednak...
    Poczuwam się...Też jestem zalogowana i jest mi dobrze..NIe jestem winna - ale próbuje się cały czas udowodnić moją winę...Poczytaj co pisaliście do tej pory - i Ty, i Mama Różyczki...

    Ale nikomu nie wypominam, gdzie bywa...To jego wybór i prawo...
    A tu jest cały czas o wierności do WZ..
    Przeczytaj dokładnie post, do którego się odniosłam..

    i jest mi przykro, że ktoś ocenia moje wybory, próbuje mi narzucać ludzi, z którymi trzeba lub nie zadawać się.
    Skoro aggusia potrzebuje wazeliny - ci co są na forum, założonym przez agika - też..Dla mnie to tak działa...


    I jeszcze bardziej mi przykro - że wszystko odbywa sie w wątku osoby, która prosiła o pomoc...

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-12-07 21:40:12

    zapewne czytales moja wypodziedz (w sumie kilka slow) na twoj temat na TAMTYM "ZŁYM" (a kysz! a kysz!) forum... Z zalem musze cofnac napisane tam slowa. Ale nie moge ich wykasowac...

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 21:42:29

    zapewne czytales moja wypodziedz (w sumie kilka slow) na twoj temat na TAMTYM
    "ZŁYM" (a kysz! a kysz!) forum... Z zalem musze cofnac napisane tam slowa.
    Ale nie moge ich wykasowac...

    Nie czytam już tamtego forum

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-12-07 21:51:53

    I musze ci wierzyc, ale wiem, ze czytales i moje wypowiedzi. Byc moze tej, o ktorej wspomnialam juz nie. Moze to i lepiej. P.S. Mam wrazenie, ze poczules potrzebe publicznego przyznania sie do nieczytania tamtego forum. Ulzylo ci po "spowiedzi"?

  • Autor: smakosia Data: 2010-12-07 22:29:28

    Ala06...nie widzisz, że Agik wchodzi tutaj tylko po
    to aby mącić i przeciągnąć użytkowników na inne forum? Nie daj
    się sprowokować...to co ona pisze ma tylko jeden cel...skłócić nas.
    To osoba bez honoru, założyła forum aby między innymi szkalować (i
    pozwalać innym) WŻ i jeszcze tu wchodzi...całkowity brak wstydu. Jak chcesz
    zrobić dobry uczynek to kup pudełko wazeliny i wyślij aggusi35 bardzo jej
    się przyda do dalszego ocieplenia układów i dobrych relacji z agik

    Bohus, tymi słowami wyraźnie obrażasz Agik. Czy to, że ktoś bywa (jak wielu z nas) na innym forum i jednocześnie odwiedza WŻ upoważnia Ciebie do oceniania tej osoby? Co to za insynuacje? Jak można się w ten sposób zachowywać? A gdzie kultura wypowiedzi? Ja widzę jedynie ironię i złośliwości.

    Jest mi przykro, że Administratorzy nie reagują na takie zaczepne komentarze. Wiem, że jesteś na WŻ bardzo długo, ale myślę, że czasami pozwalasz sobie na zbyt wiele. Czy nikt nie widzi, że takim zachowaniem sam doprowadzasz do skłócania forumowiczów? 

    Chcę jednocześnie zaznaczyć (żeby ubiec wszelkie insynuacje), że tak, jak wspominałam w innym wątku ja również zaglądam na wspomniane przez Ciebie forum. Jednocześnie pozostaję użytkownikiem tego portalu.

    Ps. Przepraszam autora tego postu za swoją wypowiedź, która nie dotyczyła bezpośredniego tematu.

  • Autor: bahus Data: 2010-12-07 22:42:06

    Obrażam? No ok. tak to postrzegasz Twoja sprawa ...a mnie tam nie obrażają? No pomyśl...A co chciałabyć aby mnie Adminy stąd wywaliły? Za to że mówię prawdę? Oj pomyśl...idź się wyżal na wstrętnego Bahusa na tamto forum. A ja będę mówił co chcę. Regulaminu nie łamię

  • Autor: smakosia Data: 2010-12-07 23:07:28

    A co chciałabyć aby mnie Adminy stąd wywaliły? Za to że
    mówię prawdę?

    Oj pomyśl...idź się wyżal na wstrętnego Bahusa na
    tamto forum. A ja będę mówił co chcę. Regulaminu nie łamię

    Bahusie, nigdzie nie napisałam, że chcę żeby Ciebie "wtwalono". Mi tylko zależy na tym żeby wszyscy byli traktowani na równi. Zauważam, że od dłuższego czasu prowokujesz swoimi wypowiedziami do kłótni i niepotrzebnych sprzeczek na forum. Uważam, że skoro zwraca się uwagę innym osobom, to Ciebie również powinno to dotyczyć. Nie sądze żeby Administratorzy czy Moderatorzy nie widzieli tych wypowiedzi. W moim odczuciu takie podburzanie ludzi i wszelkie złośliwości (nazywane przez Ciebie "prawdą") , które prowadzą do kłótni są przejawem łamania regulaminu.

    A to czy się będę gdzieś żaliła, czy nie, to oczywiście moja prywatna sprawa, ale... myślałam, że już mnie na tyle poznałeś i wiesz, że nie bawię się w takie dziecinne podchody.

     


  • Autor: Wkn Data: 2010-12-07 22:30:08

    Dajcie już spokój, bo przykro to czytać. Rozumiem, że można mieć różne żale, pretensje i punkty widzenia, ale wyjdźmy z tego z klasą, proszę.
    Gdybym miała obrażać się na ludzi i wyciągać majtkową przeszłość na skórzany płaszczyk, już dawno oglądali by się za mną na ulicach jak za indywiduum.
    Może po prostu zamiast oskarżać się słusznie lub niesłusznie, postaramy się odbudować dobre relacje, mam nadzieję, że to możliwe, ponieważ zawsze zależało mi na przyjaznej atmosferze tego forum,którą Wy budujecie. A wytykanie sobie błędów i złośliwości niczemu dobremu nie służy.

    Aha, podpinam się pod ten post, ale mam na myśli wielu autorów wiadomości na tej stronie. Trochę wyrozumiałości ludzie.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 22:41:00

    Bahusku wazeliny nie uzywam , wrecz mam na nia alergie :)))
    moge podeslac jedynie majonez:))))))

  • Autor: mag141 Data: 2010-12-07 09:52:35

    Agik wiary tu nie mieszaj bo to nie o nią chodzi. Taką ostrożność wyrobiło w nas życie, i czasy w których żyjemy-znajdź mi tu kogoś kto nie został na litość naciągnięty i oszukany!!!jeśli tacy są i nadal bezkrytycznie podchodzą do takiego wołania o pomoc i pomoagają to podziwiam ich wiarę w ludzi. Przypomnij sobie watek o nieznajomym, który miałby usiąść z nami do wieczerzy-ile obaw, strachu-też chrześcijanie je mieli, pamiętasz ile razy była obawa, że ktoś może naszą gościnność wykorzystać....?Zresztą wydaje mi się że warto dać wędkę i pokazać jak rybki łowić, niż dać koszyk rybek, który szybko się skończy.....Pomagaj jak najbardziej, swoje zdanie też głośno wypowiadaj, ale zastanów się, czy w taki sposób. Pozdrawiam cieplutko

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 10:26:10

    Piszę jeszcze raz bo w tych Waszych kłótniach zniknie co najważniejsze
    UWAGA !! Bardzo proszę o wysłanie Łukaszowi majonezu !!

  • Autor: makusia Data: 2010-12-07 10:35:02

    A gdzie Ty tu widzisz kłótnie?

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 10:35:04

    No chyba że Ty w swojej łaskawości głodnemu podarujesz paczkę rodzynek. A wyobraź sobie, że na naszym portalu są ludzie, których może nie stać na te rodzynki i też ich w swięta jeść nie będą.

    Ewa t gdyby każdy z osób potrzebujących zgłosił swoją prośbę tutaj na WZ odnośnie rodzynek mogli byśmy uszczęśliwić wiele osób na święta. Wyobraź sobie Ewa że Ci ludzie nie poproszą o te rodzynki nigdy bo zawsze znajdzie się taka Ewa ktora nie ma ochoty pomóc tylko za wszelką cenę będzie starała się udowodnić że wszyscy są naiwniakami. Ewa nie chcesz pomagać nie pomagaj nikt Ci nie każe wątpisz w szczerośc Łukasz zagdaj mu pytania ktore być może rozwieją Twoje wątpliwości. Zadzwoń do radia ale nie skreślaj tego człowieka !

  • Autor: ewka63 Data: 2010-12-07 10:43:24

    Agnieszko, a gdzie ja napisałam że nie chcę pomagać ???
    Przede wszystkim, nigdzie nie piszę że pomagam. A to zasadnicza różnica.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 12:41:50

    Ja pisałam odnośnie tego co pisałaś o rodzynkach  nie wnikam czy pomagasz czy nie to już jest indywidualna sprawa każdego i nie jest moim zamiarem nikogo za to ganić ani chwalić, ani namawiać. Moja wypowiedz dotyczyła ogółu, napisałam Ewa a mogłam równie dobrze napisać Ala, Asia cokolwiek. Mam nadzieję żr rozumiesz Ewo i nie bierzesz tego osobiście.  Ja tylko prosze czy ktoś mógłby Łukaszowi wysłac  majonez.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 12:50:23

    to ja proponuje caly wagon a co :)))

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 13:02:49

    wystarczy jeden Ala ale Ci  dziś wesoło :):)

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-12-07 12:00:55

    Może sama wyślij zgrzewkę :)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 12:21:18

    Nie wiem po co ten apel aggusi o majonez, jeszcze nie tak dawno był krzyk w wątku żę majonez jest niezdrowy i beeeeee:)

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 12:30:27

    Dziewczynki: majonez  !!!!! nie kumacie :))))))))))))))))

  • Autor: ewka63 Data: 2010-12-07 12:35:15

    Aluś, pewnie dlatego, że nie jestem żabą to nie kumam :(

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 12:40:04

    Aj biomet jednak niekorzystny i to bardzo

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 12:42:59

    Ala jeśli kumasz to bardzo Ci dziękuje za to kumanie :):)

  • Autor: makusia Data: 2010-12-07 12:43:03

    Majonezu, kucharka i kostek rosołowych, nie wolno!!!

  • Autor: agafi9 Data: 2010-12-07 12:49:57

    Makusiu, żeby osiągnąć choć w przybliżeniu taki wygląd (że o zdrowiu nie wspomnę) jak ta urocza Mikołajowa, która wyświetla sie obok Twojej wypowiedzi, to rzeczywiście - majonez precz!!!

  • Autor: makusia Data: 2010-12-07 12:52:31

    No, no..ma się rozumiec,

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 12:56:05

    Madziu strzal w dziesiatka:)) , precz z takimi darami :)))!!!!

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 13:03:46

    nie uwierzę że robisz sama majonez

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 13:20:19

    Oj to co to będzie Makusiu, mój mąż na ostatnich zakupach kupił sobie kostki z boczkiem wędzonym (jakaś nowośc) i zażyczył sobie, że jak będę gotowała grochówkę to mam mu wrzucic do smaku:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 12:44:57

    dlatego że na niego niestarczyło mi już pieniędzy Jak możesz wyślij proszę

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 13:29:49

    Aggusiu, ja nigdzie nie napisałam na forum że mam zamiar wysłac paczkę( jeżeli to zrobię, nie będę o tym głośno mówic na forum) może zrezygnuj z wysyłania dżemu ,a wyślij majonez. Nawet nie masz pojęcia ilu ludzi w Warszawie jest w potrzebie, w samym moim bloku mam 2 znajome starsze panie , które są samotne i potrzebują pomocy.

  • Autor: makusia Data: 2010-12-07 10:33:17

    Agik, wiem jaki masz cel wypisując takie bzdury tutaj... ale pominę ten temat.
    Lukas poprzez wpis na naszym forum, otrzyma pomoc od niejednego "Wżetowicza", sam napisał że dziękuje za zainteresowanie, to że nie każdy się obnosi ze swoją pomocą, nie znaczy że przechodzi obojętnie! Wielu woli to zrobic bez rozgłosu, którego Tobie widocznie potrzeba.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 10:36:23

    Makusiu dobra duszo ściągnij różowe okulary :):):)

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 11:13:47

    Aga ja chyba sciagnelam , i moge Ci powiedziec ze dlatego
    podchodze do tego problemu z rezerwa

  • Autor: makusia Data: 2010-12-07 11:19:17

    Są momenty że mi "spadają", ale szybko je poprawiam, tak aby nie spadły:)

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-12-07 12:02:43

    Czy Ty pod każdym postem masz coś do powiedzenia?

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-07 12:46:35

    jak będę mieć ochote to moge wypowiadac się pod każdym

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-07 14:52:14

    Bardzo bym prosił wszystkich tych którzy mają mi pisać teksty typu " Czemu żerujesz na ludzkich uczuciach ?" itd niech poprostu nie pisza bo czuję się urażony oczywiście w miare jeżeli wiadomość do mnei będzie kulturalna to będe odpisywał jak narazie jedna osoba napisała do mnie z takim tekstem ale myśle że nie miała na celu mnie w jakiś sposób obrazić tylko dowiedzieć sie praru rzeczy oczywiście odpisałem i mam nadzieje że rozwiałem wątpliwości.
    Co do zniżki TP to faktycznie popełniłem błąd ponieważ nie posiadam zniżki na internet tylko na telefon źle to określiłem piszcząć "za internet" chodziło mi o też o telefon.Tak więc osoba która pisała że zniżki na internet niema jest prawdą natomiast posiadam 100 darmowych jednostek.Przepraszam za złe sformułowanie.

    Dziękuje wszystkim tym którzy wspierają mnie radząc żebym nie przejmował się złymi opiniami itd.
    Pragnę również poinformować że będe korzystał z pomocy opieki społecznej ponieważ ktoś z Państwa zadzwonił do MOPS-u w moim mieście i powiedział co i jak za co bardzo dziękuję ponieważ w ten sposób bariera wstydu zostałą przełamana i teraz będzie łatwiej mi prosić o pomoc tam.

    Pozdrawiam

  • Autor: ewa7 Data: 2010-12-07 16:27:48

    Stac cie oplacac co miesiac internet ale nie stac cie na jedzenie , zeby miec cos trzeba z czegos zrezygnowac!!!!!!!

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-07 16:49:01

    Dobrze zrezygnuję z internetu ale te pieniądze wystarczą mi na jedzenie zaledwie na dwa dni a co z resztą z czego mam rezygnować ?...Takie rozwiązanie jest doraźne.Pozatym internet bardzo przydaje mi sie do monitorowania rynku pracy bardzo często wysyłam CV patrze czy serwisy z pracą aktualizują oferty pracy.
    No może sie to naprawde wydać głupie dla innych że ma na internet a prosi o pomoc na świeta.

    Pani Ewo moja sytuacja jest naprawde złożona jeżeli ma Pani wątpliwości do mojej osoby bardzo serdecznie zapraszam do mnie pokaże Pani w jakich warunkach żyjemy a moi kochani "pseudo" dziadkowie łącznie mają 1800 zł emerytury i nie pomogą finansowo ale z nimi to jeszcze bardziej złożona historia.Tak więc sądze że po takich odwiedzinach diametrialnie zmieniła by Pani podejście nie mniej jednak nie namawiam Pani do przekonania do mnie.Mamy demokracje i każdy ma prawo wyrażać swoją opinie na temat innych oczywiście w granicach rązsądku.

    Pani Ewo dziękuje za słowa na priv mimo ostrych napewno dadzą mi pozytywnego kopa.

    Pozdrawiam

  • Autor: ewa7 Data: 2010-12-07 16:52:21

    nie zartujz ze miesieczne oplacanie internetu daje ci zywnosc na 2 dni ?

  • Autor: mahika Data: 2010-12-07 17:06:04

    rozlicz co do grosza. mnie net kosztuje 40 zł. na ile starcza ci 40 zł?

    Boże, widzisz i nie grzmisz. Dajcie już spokuj, bo to jest żenujące.

  • Autor: ewa7 Data: 2010-12-07 17:23:57

    Zle mnie zrozumialas nie chcodzi o rozliczanie nikogo , tylko osoba ktora zamiescial ten post nie byla z twszystkimi szczera , jego status nie wynika z biedy tylko..... a to niech wam dopowie sam( a tak a propo  to lepsza prawda niz klamstwo

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-12-07 19:10:25

    Fuuuuuuuuuuuj! Jak mozna byc tak malostkowym??????!!!!!!!
    Ja place za domowy Internet 30 zl z kawalkiem. I co???? nawet jesli by mi mialo starczyc na 5 dni jedzenia, to mozliwosci, jakie daje internet (np. wspomniane poszukiwanie pracy - wiem, sama przez to przechodzilam, znalazlam prace przed I-net) stawiam na szale i przewazaja.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-07 19:37:53

    I na Wż nie mogłabyś  siedziec:))

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-12-07 19:47:32

    to też
    teraz jestem w dlugasnej delegacji, wieczorami umieram z nudow i psuje wzrok przed komputerem.
    Niestety, od stycznia, do roboty!!! Skonczy sie wuzetowanie...

  • Autor: kwiatek09 Data: 2010-12-07 17:19:54

    A może to kompletna ściema, prowokacja, ot-taki przedświąteczny egzamin człowieczeństwa tu na WŻ ?!
    Przy okazji wychodzi albo wielkie serce i klasa albo sianko butami ...
    "Darcie łachów, żeby za chwilę składać sobie życzenia" ... - cytuję ...

  • Autor: makusia Data: 2010-12-07 17:21:35

    Lukas, paczki na Święta dostaniesz, ale trzeba życ dalej, zapraszam Cie na forum, jest tam sporo rad jak przeżyć za małe pieniądze:)
    podaję Ci link dla ułatwienia http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=360396&post=360396

  • Autor: Lukas911 Data: 2010-12-07 17:51:27

    Witam ponownie czytam tak te posty i czytam i powiem jeszcze raz jeżeli ktos ma wątpliwości co do mojej osoby oraz sytuacji zapraszam na stronę radia www.irn.pl tam w dziale kontakt szef radia potwierdzi moją sytuację.Padło pare postów typu że coś jest nie jasne że babcie że zniżki....Kochani ja bym bardzo chciał wam opowiedzieć całą moją sytuacje tu na forum publicznie jednak to nie jest miejsce aby pisać bardzo osobiste i prywatne rzeczy odnośnie mojej osoby i mojej rodziny proszę to uszanować.
    Myśle że będzie to mój już ostatni post ponieważ ciągłe tłumaczenia nie wystarczają pewnym osobą...trudno.
    Osoby które chca pomóc to pomogą i ci którzy już pomogli to pomogli i to właśnie im podziękuje i napisze odpowiednie podziękowanie na stronie Radia Nasielsk bo chociaz tak będe mógł sie odwdzięczyć za pomoc która do mnie już nie długo dotrze.

    Pozdrawiam.

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-07 22:54:58

    Moze zakonczmy ten watek , Lukasz dostal pomoc i to najwazniejsze
    a dalsze kontynuowanie prowadzi  jedynie do osobistych zaczepek

  • Autor: mahika Data: 2010-12-07 22:58:01

    Myślisz że ktoś posłucha??
    Może warto zastanowić się czym są zbliżające się Święta, jaki to czas....

    Czy poza żarciem nie warto się zastanowić nad sobą i swoim życiem? :(((

  • Autor: toffik Data: 2010-12-07 23:12:25

    Zamykam wątek ponieważ zaczęły się prywatne wycieczki i całkowita zmiana tematu.

Przejdź do pełnej wersji serwisu