Forum

Kuchenne porady

Jak gotować w parowarze

  • Autor: Mika K Data: 2010-12-07 16:15:58

    Witam.Chciałabym uzyskać więcej informacji na temat dań i samego użytkowania parowaru.Jestem zadowolona nawet bardzo z tego urządzenia ale niestety brak mi pomysłów na urozmaicenie dań z tego cuda.Książeczka która była dołączona do urządzenia niestety jest tak napisana że nie wyjaśnia żadnych moich wątpliwości.Chciałabym się dowiedzieć ile trzeba np.gotować jajka na twardo lub miękko i czy potrzebna jest do tego specjalna podkładka?,czy można gotować makaron i jak?czy da radę uparować np.surowe pierogi czy kopytka?czy ktoś próbował parować inne mięso niż kurczaka i jak wyszło?Ja już próbowałam parować warzywa,rybę,ryż,i fileta ale chciałabym się dowiedzieć co wy jeszcze w tym parujecie?Wszystkich którzy mają to urządzenie proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2010-12-07 16:23:33

    Tu masz przepisy, które uzbierałam z internetu: magdaityle.pl - "Gotowanie w parowarze"

    Co jest do wszystkiego jest do niczego! Bez przesady, żeby wszystko parować.

  • Autor: Mika K Data: 2010-12-07 16:48:36

    Dziękuje dla mnie każda wskazówka jest pomocna.

  • Autor: as Data: 2010-12-07 16:52:08

    Ja parowałam plastry schabu dla 7 osób. Były pyszne. Trwało to ok 55 min.

    ziemniaki pokrojone w gruba kostkę (nie wielki ziemniak na 8 części) 40 min
    warzywa mrożone 750 gram 40 min
    filety z kurczaka pokrojone na  4 części - 1000-1200 gram 40 min
    pulpety z mięsa mielonego przygotowane tak jak na sznycle tylko bez panierki dla 5 osób 40 min
    Pierogi surowe czytałam, że można ale nie próbowałam więc nie mam pojęcia jak długo
    Jak długo gotowałaś ryż i w jaki sposób?
    U mnie na końcu książeczki jest fajna tabela co i ile się gotuje ale nie sprawdzałam jak to się ma do rzeczywistości.

  • Autor: Mika K Data: 2010-12-07 18:49:52

    Dziękuję as bardzo mi pomoglaś.A czy ktoś próbował jajka w tym parować?W mojej książeczce o jajkach ani słowa dlatego pytam.

  • Autor: bietka Data: 2010-12-10 07:03:57

    Ja mam tefala i  paruję -pierś z kuraka 25 min, kalafior mrożony 25 min,brkouł świeży 20 min,ziemniaki,marchew w całości na sałatke 40 min,jajaka dokładam na 20 min,rolady mięsne 50 z dużych płatów -50 min.Mam tefala i on ma dużą moc więc może stąd te rozbieżności.

  • Autor: as Data: 2010-12-10 07:24:18

    Ja też mam ten szybki tefal a duże cyfry  bo duże ilości ja robię i robię pod kątem tych ziemniak co się najdłużej gotują. Warzywa czy piersi może można krócej ale nie chcę zdejmować szybciej, a tak długo nie przeszkadza. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu