Forum

Kuchenne porady

Pasztet ze strusia

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-09 19:29:02

    Zakupiłam sobie dziś taki rarytasik do przetestowania w ilości oczywiście minimalno- testowej ale do rzeczy.
    Zainteresowała mnie galaretka na tym pasztecie w galaretce są suszone śliwki i trochę ziarenek kolendry.
    Chciałam sobie zrobić taki pasztet na święta oczywiście nie strusi ale o tą galaretkę mi się rozchodzi.
    Jak zrobic pasztet to wiem  :):) Galaretka miała lekko słodki smak była w kolorze wiśni.czerwonej porzeczki. Jak bym robiła to chyba zdecyduje się i na śliwkę i na żurawinę . Tylko jak tą galaretkę zrobić bo chyba nie kupić gotowej deserowej.
    Powiem Wam że ostatnio bardzo dużo rzeczy widzę ze strusia w swoim sklepie pasztet, kabanosy. Mieszkam w małym mieście i jestem zdziwiona. Czyż by powoli wchodził trend strusi ?

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-09 19:55:58

    Ja bym zrobiła w nastepujący sposób, wlałabym trochę wody do garnka, dodała troszkę przyprawy vegeta lub kucharek, zagotowała, dodała do koloru, galaretki z czerwonej porzeczki lub soku.Chwilę bym pogotowała, doprawiła do smaku sokiem z cytryny, pieprzem ewentualnie jeszcze odrobiną cukru.
    We wrzącym płynie energicznie mieszając rozpuściłabym żelatynę, potem przecedziła przez sitko, następnie jeszcze przelała 2 razy przez gazę złożoną na 3 razy.
    Będę właśnie w takiej galarecie robić roladki szynkowe na święta:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-09 20:18:24

    też tam właśnie sobie w głowie wykombinowałam tylko ja zamiast wody chciałam rozpuszczać tą galaretkę w rosole. Nada się ?

  • Autor: bahus Data: 2010-12-09 20:12:41

    Wcale mnie to nie dziwi. Mięso ze strusia jest w pełni wartościowe i daj Boże aby się w Polsce "utrwaliło". Poza tym jest bardzo smaczne i (gdy się upowszechni) stosunkowo tanie w hodowli, która jest"czysta" i  nie zatruwa środowiska. Trzymam kciuki za rozwój tego "trendu"

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-09 20:26:50

    Jadłeś mięso ze strusia w smaku jest podobne najbardzej do czego ?
    Ja obstawiam na indyka ale nigdy nie jadlam.
    Pasztet który zakupiłam był bardzo delikatny w smaku spodziewałam się jakiegoś dziwnego posmaku jak w przypadku indyka ale nie. Zdziwiona też byłam cenowo, bo nie był to produkt z najwyższej półki.

  • Autor: bahus Data: 2010-12-09 20:59:18

    Jadłeś mięso ze strusia w smaku jest podobne najbardzej do czego ? Ja
    obstawiam na indyka ale nigdy nie jadlam. Pasztet który zakupiłam był
    bardzo delikatny w smaku spodziewałam się jakiegoś dziwnego posmaku jak w
    przypadku indyka ale nie. Zdziwiona też byłam cenowo, bo nie był to produkt
    z najwyższej półki.

    Jadłem i to wielokrotnie. W smaku (jak dla mnie) to wołowina skrzyżowana z indykiem. Jednak mięso strusia w zależności od umiejscowienia ma różne smaki. Ale ogólnie smak i konsystencja jest rewelacyjna. A wędliny NIEPOWTARZALNE!!!!

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-12-09 21:23:08

    Myślę, że ta galaretka była zrobiona na żurawinie skoro miała słodki posmak, może wystarczy tylko przetrzec przez sito dżem  żurawinowy i dodac troszeczkę żelatyny z wodą, nie dawałabym Vegety ostatecznie ciut soli.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-09 21:57:28

    galaretka była przejżysta to chyba nie był dżem żurawinwy. Smak żurawinyy jest mi bardzo dobrze znany uwielbiam ją. :):)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-09 22:25:55

    Ja dużo robię schabów i różnych przekąsek w galarecie i powiem Ci że galareta na samej wodzie jest mętna, zawsze daję odrobinę vegety, wtedy jest badzo klarowna i smaczna.

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-09 23:14:06

    Powiem Wam że ostatnio bardzo dużo rzeczy widzę ze
    strusia w swoim sklepie pasztet, kabanosy. Mieszkam w małym mieście i jestem
    zdziwiona. Czyż by powoli wchodził trend strusi ?

     

    A czy te produkty są ze strusia w 100%? Bo często firmy reklamują produkty nazywając je strusimi, a tak naprawdę zawierają małą kilkunastuprocentową domieszkę mięsa strusiego, reszta to wieprzowina, drób i... cała tajemnicza reszta :D


  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-10 07:13:41

    hi hi Wkn właśnie z mężem się nad tym zastanawialiśmy i przy następnej okazji przeczytam dokładnie etykietę :)

  • Autor: skopolendra Data: 2010-12-10 08:01:06

    Mam nadzieje, ze w Polsce urwali sie trend strusiego miesa. Dla mnie strus smakuje jak bardzo delikatna, dobrej jakosci, mloda wolowina. Nigdy nie jadlam pasztetu ze strusia ale grilowany stek jest pyszny

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-10 10:42:22

    skopolendro tak sobie narobiłam ochoty na to mięso tylko gdzie ja złapie strusia :)

  • Autor: skopolendra Data: 2010-12-10 11:04:40

    Mysle, ze w kazdym duzym supermarkecie typu real leclerc.Prawdopodobnie mrozone

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-10 11:52:06

    w Garczynie :D Tylko szybko biegają, ale dla świeżego mleczyka zrobią wszystko, wetkną nawet głowę w dziurkę metalowej siatki, żeby dosięgnąć smakołyku :D

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-10 13:55:33

    juz sobie siebie wyobrażam prowadzącą na smyczy strusia a do tego mine mojego lubego jakbym ich sobie przedstawiiła hihi Kochanie poznaj to jest struś na święta.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-10 14:56:44

    Klika odcinków temu w programie ugotowani na Tvn, jedna z uczestniczek zrobiła na proszoną kolację sałatkę z mięsem kangura, uczestnicy nie bardzo byli zachwyceni:)

  • Autor: nata30 Data: 2010-12-10 18:26:23

    albo tatar ze żrebięcia......lubię tatara ...ale ze żrebięcia.....

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-10 20:56:53

    Oglądałam ten odcinek. Mięso z kangura podobno robi furrorę w Rosji. Jest bardzo zdrowe .
     Mnie kangur kojarzy się z Kangurkiem z Kubusia Puchatka

  • Autor: balbisia19 Data: 2010-12-10 17:08:29

  • Autor: makusia Data: 2010-12-10 17:10:55

  • Autor: wiolka110471 Data: 2010-12-13 15:36:26

    w Garczynie :D Tylko szybko biegają, ale dla świeżego mleczyka zrobią
    wszystko, wetkną nawet głowę w dziurkę metalowej siatki, żeby
    dosięgnąć smakołyku :D


    w garczynie strusie jak strusie możesz pobiegać za nimi jeśli szybciej on nie pobiegnie za tobą ale wielbłąd (nie trzeba daleko się udać aby się przejechać miałam okazję śmiechu co nie miara

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-10 19:26:46

    Aga niedaleko masz hodowle strusi i nie musisz lapac , zlapia Ci jakiego
    bedziesz chciala , tylko uwazaj bo kopia bardziej niz narowisty kon :)))

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-10 20:50:42

    aaa tak zaświtało mi i to w Twoich stronach :):)

  • Autor: Ala06 Data: 2010-12-10 20:53:30

    A widzisz:)) nie musisz daleko szukac , wystarczy przyjechac i juz
    prowadzisz mezowi strusia na swieta :))

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-10 21:00:02

    Niedawno pękałam ze śmiechu jak chciałam założyć sobie kurnik i wyobraziłam sobie jego w roli ubicia kury.
    Co do strusia to nie wiem jakby to wyglądało może na Wielkanoc by go dogonił

  • Autor: megii013 Data: 2010-12-10 21:40:23

    hahah dobre z tą pogonią;)))

  • Autor: Alll Data: 2010-12-10 21:08:00

    Wydaje mi się, że był to sos cumberland z dodatkiem żelatyny.
    Uwielbiam go.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-10 21:34:55

    All jak taki sos zrobić ?

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-12-11 12:57:26

    Nie znam tego sosu ale, jest robiony na bazie moich ukochanych czerwonych przeczek, można kupić gotowy:)


    Zimny sos podawany do potraw z dziczyzny (najczęściej potraw z dzika i zająca), sporadycznie do innych mięs. Przygotowuje się go na bazie galaretki z czerwonych porzeczek, soku pomarańczowego i czerwonego wina, z dodatkiem skórki pomarańczowej. Bywa przyprawiany imbirem i musztardą.

    Cumberland najczęściej jest zaliczany do sosów angielskich, do czego skłania jego nazwa. Nazwa pochodzi jednak od nazwiska, które przyjął po abdykacji ostatni król Hanoweru - Jerzy V. Pierwszy raz ten sos miał być podany w Penzingu pod Wiedniem, gdzie osiadł on w 1866. Sos bywa czasami nazywany sosem oksfordzkim. Popularność zyskał także dzięki dziełom znanego francuskiego restauratora - Auguste Escoffiera.


    http://sklep.prezenty.org.pl/sos-cumberland-p-33.html?cPath=1_6

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-12-11 13:15:51

    Zainteresował mnie ten sos poczytałam o nim. Ciekawy bardzo dobry musi być nie tylko do dziczyzny ale do indyka, kaczki.

  • Autor: Alll Data: 2010-12-11 13:28:48

    Co roku robię galaretkę, właśnnie do tego sosu. Jest pyszny.
    Skład  podobny do tego który podała Mama Różyczki, jednak nie dodaję imbiru tylko chrzan. Skórka ze sparzonej i wyszorowanej pomarańczy.
    Świetnie pasuje do drobiu. Podaje się go oczywiście na zimno.

Przejdź do pełnej wersji serwisu