Forum

Kuchenne porady

Sum sumowi nierówny

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-17 20:03:00

    Mało u nas przepisów na suma na stronie. Kupiłam, mam jakiś wstępny pomysł, w jaki sposób tę rybę przyrządzić, ale aby uniknąć ewentualnych wpadek, chciałabym spytać Was o sprawdzone sposoby na suma.
    Różne o nim krążą opinie. Jedni mówią, że mięso tej drapieżnej i śmieciożernej ryby, która zgarnie z mułu wszystko, co jej po drodze do pyska podczas pływania wpadnie, jest bardzo delikatne i smaczne.
    Inni twierdzą, że smak zależy od czystości wód, w jakich ryba zostanie złowiona.
    Niektórzy zarzekają się, że sum gorszy od pangi - i smakuje dokładnie tak samo jak padlina, którą często się żywi.
    Czy próbowaliście tej ryby, w jaki sposób przygotowanej i jak ją oceniacie pod względem smaku?

  • Autor: Alll Data: 2010-12-17 21:11:38

    Niestety, nie podpowiem, bo jeszcze nigdy nie jadłam suma. Chociaż zauroczona ostatnio przyrządzonym sandaczem z pewnością zrobiłabym tak samo.
    Chcesz go podać na ciepło czy na zimno?

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-17 21:17:14

    Chcę go podać na ciepło w pierwszy dzień świąt jako alternatywę mięsa. Więc pieczony w dowolnym sosie lub duszony w jasnym sosie.
    Bo na zimno będę mieć karpia w grzybowej galarecie z sosem śmietanowo-majonezowym z kaparami i zielonym lub czerwonym pieprzem oraz dorsza albo pstrąga pod czerwonym sosem warzywnym

  • Autor: Glumanda Data: 2010-12-17 23:06:48

    Jadlam juz suma i byl bardzo dobry. Byl przyrzadzony bardzo skromnie na masle usmazony, tylko w mace otulony. Wégorz tez jada padline, a jaki smaczny?? !!! Swinki jedza odpadki.. kuchenne... a w ich chlewikach nie pachnie zbyt przyjemnie..wiec.. nie zrazaj sie, bedzie smaczne :)) To jaki tam byl do Was adres..na tego suma przylece!!! :)))

  • Autor: hanah30 Data: 2010-12-18 01:33:54

    Ja stosuję zasadę jak nie wiem jak doprawić rybkę lub mięsko to ścieram warzywa marchew seler pietruszkę cebulkę obkładam na 24h potem doprawam przyprawami.

  • Autor: Bodek Data: 2010-12-18 01:57:29

    zamarynowany w czosnku przez noc.
    nastepnie pokrojony na kawalki -- maja byc rozmiarow odpowiednich do gustu :)
    zapiekane w piekarniku z pieczarkami :) mniam !!! :)
    ewentualnie mozesz podsmazyc na srednim ogniu po 4-6 minut z kazdej strony :)
    ja wole dodac sosik z kaparow do tego :)
    mozna rowniez zamarynowac na ostro :)):):):):)

    pozdr xx

  • Autor: Beata500 Data: 2010-12-18 21:08:52

    Jadłam jako pulpety w rosole.Były przepyszne.Robiła je moja teściowa i od tamtej pory polubiłam wszelkie zupy rybne.Wcześniej były dla mnie niejadalne.

Przejdź do pełnej wersji serwisu