Forum

Kuchenne porady

Czy i co można mrozić?

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2010-12-21 15:42:52

    Co w ogóle mrozicie i na jak długo? 
    Wiem, że nie można mrozić potraw z ziemniakami, bo zmieniają smak. Mrożę - ugotowany swojski makaron, białka jajek, krokiety, pokrojoną nać pietruszki i koperku, wędliny i mięsa oraz chleb. 
    Czy macie jeszcze jakieś pomysły? 
    Jak długo można to wszystko przechowywać w lodówce?

  • Autor: joannaantoni Data: 2010-12-21 18:34:11

    Można mrozić farsz grzybowy na pierogi, grzyby, obrane orzechy włoskie, pierniki, ciasto francuskie, drożdżowe też ktoś mrozi. Całą masę rzeczy tak naprawdę.

  • Autor: misia2004 Data: 2010-12-21 19:18:37

    Powiem szczerze że ja zdziwiłam się tym że nie powinno sie mroźić potraw z ziemniaków. Ja mrożę pierogi ruskie kluski ślaskie. I nie zauważyłam że smak zmieniają a może się już do tego przyzwyczaiłam?:)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2010-12-21 21:06:39

    Miałam na myśli zupy z ziemniakami i same ziemniaki, a nie kluski.

  • Autor: limetka81 Data: 2010-12-22 01:27:14

    ja mrożę jeszcze gołąbki, flaki , fasolkę po bretońsku, mięsa, ryby, pieczywo, bigos, pierogi, sery białe i żółte oraz topione, wędzone ryby, pokrojony koperek, seler , śledzie matiasy te słone, grzyby, pasztety i wiele innych rzeczy....żadne z nich nie zmieniają smaku...

  • Autor: malibu Data: 2010-12-22 06:43:59

    A ja mrożę białka, racuchy, placki ziemniaczane, naleśniki, krokiety, chleb pokrojony w kromki, paszteciki, bułeczki drożdżowe, zieleninę (koper, pietruszkę,fajnie jest troszkę je posolić wtedy nie zbrylą się ), jest tego cała masa jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2010-12-22 14:03:38

    Ojej nie wpadłabym, że sery można mrozić. W innym wątku dowiedziałam się, że wędzone ryby też do dorzucić można.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2010-12-23 09:03:29

    Pytanie... Czy można mrozić śmietanę i kefir? Bo to często przeterminowuje mi się w lodówce.

  • Autor: renataz36 Data: 2010-12-22 10:59:08

    Zamykam oczy i opowiadam zawartość zamrażalnika : chleb, mięso, kości na zupkę, również te wędzone, kiełbasę cienką, parówki, utarte buraczki, duszoną marchewkę, fasolkę po bretońsku, krokiety, farsz pozostały z ich nadziewania (mimo, że robiony z już rozmrażanego mięska to przesmażony więc może sobie ponownie poczekać na zużycie), kawałek własnoręcznie upieczonego mięska (karczek, boczek, udka z kurczaka)..... na jak długo to raczej trudno określić, miesiąc? czasem krócej czasem dłużej, zależy od potrzeb. 

    Nie mrożę kupionej wędliny (podchodzi wodą) i nie mrożę potraw z kapustą (bigos, gołąbki) bo po prostu nie smakuje mi rozmrażana kapucha.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2010-12-22 14:05:36

    No ja tam lubię taką kapuchę. Ale fakt robi się taka bardziej kapciowata :)

  • Autor: as Data: 2010-12-22 14:12:52

    Ja mrożę potrawy z kapusty i nie zmienia się ich sam ani konsystencja po rozmrożeniu.

  • Autor: daga26 Data: 2010-12-23 10:24:41

    ja mroze prawie wszystko nawet ser bialy :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu