Forum

Kuchenne porady

piernik staropolski-jakie bakalie?

  • Autor: misiek_1 Data: 2010-12-27 11:40:24

    Dzisiaj będe robić ciasto na piernik staroplski wg holly http://wielkiezarcie.com/recipe20411.html. Mam pytanie do tych, co już go robili-jakich używaliście bakali, bo ja narazie mam posiekane drobno orzechy włoskie i zastanawiam się czy coś jeszcze dołożyć? jeśli chciałabym dać trochę rodzynek to lepiej ich wcześniej sparzyć i posiekać czy dać w całości? czy używał ktoś z Was przyprawy do piernika z firmy "Apetita", bo chciałam z Kotany lub z Prymatu ale akurat nie było. Ta też będzie?

  • Autor: bozena28 Data: 2010-12-27 12:48:06

    Ja dodaję orzechy włoskie , śliwki suszone i rodzynki , rodzynek nie sparzam .

  • Autor: misiek_1 Data: 2010-12-27 14:47:45

    Ja dodaję orzechy włoskie , śliwki suszone i rodzynki , rodzynek nie
    sparzam .

    Dziękuję Ci za odpowiedź, dalam posiakane orzechy włoskie i rodzynki:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-12-28 10:49:39

    Dodaj orzechy i rodzynki prosto z paczki.

    Pamiętaj,żeby w przyprawie do piernika był imbir.Ma on właściwości bakteriobójcze.

     

    Nie moge doczekac się kiedy znowu zrobie to ciasto a jeszcze mam je w spiżarni!

    To najbardziej niesamowity wypiek jaki miałam okazje robić.Magiczne, cudowne ciasto!

  • Autor: misiek_1 Data: 2010-12-28 15:15:47

    Dodaj orzechy i rodzynki prosto z paczki. Pamiętaj,żeby w przyprawie do
    piernika był imbir.Ma on właściwości bakteriobójcze.   Nie
    moge doczekac się kiedy znowu zrobie to ciasto a jeszcze mam je w
    spiżarni! To najbardziej niesamowity wypiek jaki miałam okazje
    robić.Magiczne, cudowne ciasto!

    Właśnie zobaczyłam Twoje ostatnie zdjęcia w opiniach pod piernikiem, wyglądają cudnie. Mogłabyś mi napisać czym przekładałaś piernika? Większość używa powideł śliwkowych z czekoladą i masy orzechowej alidab -napisz mi proszę ile mniej więcej słoiczków powideł(takich po dżemie) i ile tabliczek czekolady gorzkiej mam użyć do piernika z 1 porcji-będę piekła dopiero za 3 tyg.ale już chcę wiedzieć:) Mam zamiar upiec 4pojedyncze blaty na blaszce(25x40cm), potem przekroić wszystkie wzdłuż, wczoraj zrobiłam ciasto, teraz sobie leżakuje:)juz nie moge się doczekać pieczenia:-)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-12-28 19:44:31

    I ja należę do większości bo też piernik przekładałam powidłami z czekoladą i masą orzechową z przepisu alidab.Jest to połączenie idealne dlatego przy tych masach już zostane.

     

    Myślę,ze na jedną porcje wystarczą 2 słoiki powideł i 1,5 lub 2 tabliczki gorzkiej czekolady.

     

    Zrób też masę orzechową z przepisu alidab.Rewelacja!

     

    A można wiedzieć na jaką okazję robisz to cudne ciasto?

     

     

     

  • Autor: misiek_1 Data: 2010-12-29 07:21:45

    I ja należę do większości bo też piernik przekładałam powidłami z
    czekoladą i masą orzechową z przepisu alidab.Jest to połączenie idealne
    dlatego przy tych masach już zostane. Myślę,ze na jedną porcje
    wystarczą 2 słoiki powideł i 1,5 lub 2 tabliczki gorzkiej
    czekolady. Zrób też masę orzechową z przepisu
    alidab.Rewelacja! A można wiedzieć na jaką okazję robisz to cudne
    ciasto?

    Dzięki za odpowiedzi:) Ciasto robię na drugie urodziny mojej córeczkioprócz tego zrobię jeszcze jakiś torcik tylko narazie nie wiem jaki:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu