Forum

Kuchenne porady

Co planujecie podać na Sylwestrową kolacje ;)

  • Autor: jassminize Data: 2010-12-27 19:10:45

    Ja wymysliłam sobie ciasto zwane potocznie "biustem murzynki" ;) i sernik z brzoswiniami -to ze słodkosci :)

    sałatke z awokado,pomidorem i musztarda ,a na ciepło kurczaka pieczonego w czosnku i majeranku z bagietka
    z przekąsek krakersy z róznosciami,tunczykiem,anchois,poledwica lososiową,salami
    a do picia oprócz tradycyjnego wina musującego pina colada ;)

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-27 20:42:48

    U nas będzie składkowo, dużo ludzi o różnej zawartości portfela, ma być miło i niedrogo - planuję przynieść smażone paluchy śledziowe w cieście.

    Gdybym podejmowała niewielką ilość gości u siebie na sylwestrowej kolacji, przygotowałabym jakieś dopracowane kanapeczki z awokado i serkiem śmietankowym lub pomidorami, albo naleśnikowe roladki z wędzonego łososia z czymś zielonym, domowe praliny marcepanowe, jakąś elegancką sałatkę cytrusową z szampanem lub lepszym winem musującym podawaną w szklanych pucharkach. W obecnej chwili nie przychodzi mi do głowy co na ciepło.

    Jeśli miałby to być tani szwedzki stół, to zrobiłabym jakąś sałatkę, upiekłabym wybrany rodzaj mięsa do pieczywa, przygotowałabym bigos do podgrzania w każdej chwili, wystawiła grzybki, ogórki i papryki marynowane. Nafaszerowałabym jajka.
    Choć muszę przyznać, że do tej wersji jakoś mniej mnie ciągnie, choć właśnie jej się spodziewam tego sylwestra. Ale trzeba się dostosować do większości :)

  • Autor: Kluko Data: 2010-12-28 12:39:53

    My idziemy na domową posiadówkę razem z dziećmi do zaprzyjaźnionego małżeństwa. Planujemy wspólne gotowanie (wspólna zabawa i miłe spędzenie czasu w kuchni :) ), chcieliśmy przygotować sushi, indyjskie pierożki samosa , może jakąś sałatkę i myślałem także o małych kanapeczkach bankietowych. A do picia campari z sokiem pomarańczowym (oprócz tradycyjnego "szampana"). Oczywiście to tylko wstępna propozycja... Kto wie co się jeszcze wymyśli :)

  • Autor: Kluko Data: 2010-12-28 12:41:21

    I pralinki czekoladowe z likierem na słodko:) W ciasta raczej się nie będę bawił, bo nie będzie czasu....

  • Autor: rybka_M Data: 2010-12-28 13:19:17

    ja spędzam sylwestra tylko z moimi chłopakami (tzn. mężem i synami) więc dużo nie będę robić

    planuję przygotować:

    • sałatkę gyros
    • śledzie po kaszubksu (kupione gotowe)
    • bigos
    • sałatkę makaronową (na razie jeszcze nie mam pomysłu jaka dokładnie)
    • rybę po grecku
    • groch z kapustą (po północy)
    • barszcz czerwony z pasztecikami lub krokietami (jeszcze się nie zdecydowałam)
    • ciasto "pięciopak"
    • placek czeski
    no i oczywiście przekąski dla dzieci typu chipsy i paluszki
    do picia dla dzieci będzie Picolo, a dla dorosłych, oprócz szampana, drink "złota pipa"

  • Autor: ireth Data: 2010-12-28 14:01:05

    U nas na sylwestrze będzie pewnie bardzo ambitnie! chipsy, paluszki i zapiekanki z mikrofalówki :D haha! I oczywiście gwiazda wieczoru - ruski szampan :D 

  • Autor: monique21 Data: 2010-12-28 22:16:15

    ja również wybieram się na składkową domówkę, a zabieram tam ze sobą ptysie ze smażonymi pieczarkami z cebulką i mozarellą  środku (ptysie ponadziewm na miejscu i wrzucę na 10 minut do piekarnika), myślę że będzie smakować:)

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-28 22:42:06

    a ptysie sama pieczesz? Bo pomysł bardzo mi się podoba. Co prawda z mojego sylwestra wyjściowego coraz większe nici, bo już mnie nawet zęby bolą od kataru, ale i tak chętnie coś przygotuję do przekąszenia do filmu, jeśli będzie trzeba witać Nowy Rok w domu.

  • Autor: daga26 Data: 2010-12-28 22:52:27

    jak wszystko dobrze pojdzie to bede obchodzic sylwka z synem i mezem a jak nie to w klinice z synem ( ale nawet o tym nie mysle) u mnie bedzie serowe fondue, do tego piers z kurczaka uprzednio pokrojona w kostke i podsmazona , banany, bagietka z piekarnika papryka jakas falaszka i dobry sekt( wino musujace) albo bedzie ser raclet na grilu:) cos wymsle a nie planuje bo z planow to zawsze nici wychodza O !

  • Autor: daga26 Data: 2010-12-28 23:07:26

    a sorki zapomnialam zrobie (moze) dla mlodego karpatke ale wlasnie sie zastanawiam czy to dobry pomysl:( ma zakaz na slodycze heh

  • Autor: makusia Data: 2010-12-30 00:44:20

    Jeśli zakaz, to zakaz i już, zdrowie jest najważniejsze:)

  • Autor: daga26 Data: 2010-12-31 14:45:25

    zrobie sernik na zimno zdrowszy niz karpatka :)

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-31 14:51:38

    Mmmmm, to zależy, co tam do niego wpakujesz. I z sernika na zimno można przy odrobinie chęcie zrobić pustą bombę kaloryczną, a biorąc pod uwagę, że domowy krem do karpatki może zawierać sporo smacznego mleka, nie jest tak źle z tym ciastem.

    Jaką wersję sernika planujesz?
    Ja gotuję kajmak w puszce - jeszcze nie zdecydowałam, co z niego powstanie - wachlarz możliwości jest dość szeroki, od nalewki kawowej zaczynając, na batonikach bakaliowych kończąc :D

  • Autor: daga26 Data: 2010-12-31 14:59:02

    Mmmmm, to zależy, co tam do niego wpakujesz. I z sernika na zimno można przy
    odrobinie chęcie zrobić pustą bombę kaloryczną, a biorąc pod uwagę, że
    domowy krem do karpatki może zawierać sporo smacznego mleka, nie jest tak
    źle z tym ciastem.Jaką wersję sernika planujesz?Ja gotuję kajmak w puszce
    - jeszcze nie zdecydowałam, co z niego powstanie - wachlarz możliwości jest
    dość szeroki, od nalewki kawowej zaczynając, na batonikach bakaliowych
    kończąc :D

    Ja robie calkiem normalny sernik na nisko kalorycznym serku waniliowym spod bedzie z amaretini i galaretka calkiem normalne i proste aaa do karpatki do albo maslo dodaje albo smietane ubita:)) Lepsze to jak czekolada a po za tym nie zakazuje mu calkowitego wykluczenia slodyczy czekolade to pasek na tydzien :D Bedzie mu sie bardzo chcialo jezeli zrobie calkowity zakaz. A lekarz mowil ze bedzie mial wiekszy apetyt od terapi i zeby uwazac z cukrami bo moze dostac cukrzycy.

  • Autor: pralina Data: 2010-12-29 23:45:39

    Przed chwilą skończyłam gotować bigos ( wg własnego przepisu ) i zupę gulaszową ( wg eNki ). Podam to na ciepło. Oprócz tego dwie sałatki - jedna tradycyjna z ryżem i wędzonym kurczakiem, druga z brokułami, fetą i kukurydzą ( wg FrankiFiranki ). Oprócz tego jakaś zimna płyta, może koreczki w ananasie... Ze słodkości chcę wypróbować ciasto Grzesiek ( wg Mlodej ) a ze świąt zostały mi jeszcze kruche ciasteczka i kilka pierników - będą jak znalazł:)

  • Autor: piszczalka Data: 2010-12-31 19:32:55

    Zamowilam pizze u meza :))) do tego chipsy i piwo haha :)

  • Autor: Wkn Data: 2010-12-31 19:35:20

    My za godzinę kroimy sery na talerz - to będzie nasza kolacja. Na razie jesteśmy zasłodzeni Karnawałowymi bakaliowcami

    http://wielkiezarcie.com/recipe65030.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu