Forum

Zdrowie i uroda

parafiniarka

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-02 20:49:37

    co o niej sądzicie ?

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-01-02 20:55:46

    a ja przeczytałam parafianka i się zastanawiałam o co Ci chodzi:) Coś mi po tym obżarstwie świątecznym na oczy padło.:)))

  • Autor: kokarda Data: 2011-01-02 21:09:52

    ja to samo przeczytałam :D

  • Autor: bogdzia Data: 2011-01-03 16:15:36

    Ja także i zaraz skojarzyło mi się z kolędowaniem księży, hehehhe

  • Autor: majolika Data: 2011-02-03 11:03:17

    Posiadam z 2 lata. Kupiłam, bo podejrzewałam,ze genetycznie po rodzinie dopadla mnie łuszczyca. Uff, na szczeście nie))Wspaniały zakup. moge szorować całą chałupe, a potem  kilka odpowiednich środków(scrub, krem, parafina) i łapki, jak nowe. Moje koleżanki( oj wysoko postawione)) za darmochę ładują mi się na ten "zabieg".W salonach kosmetycznych kosztuje ok 100zł!Ale czego nie robi sie dla koleżanek))

  • Autor: majolika Data: 2011-02-03 11:10:27

    PS. dobrej klasy parafiniarka ma termostat i nagrzewa sie wyłącznie do określonej temperatury. Parafina ma bardzo małą temperaturę wrzenia i zapala się w innych warunkach! nie polecam podgrzewania w garnkach i innych naczyniach- mozna spalić chałupę!Zresztą parafina tzw kosmetyczna(zapachowa) ma dostosowaną temperaturę topnienia do parafiniarek.Potem zaklada się(sa sprzedawane w komplecie) odpowiednie łapki i trzyma w ciepla 0o 20 minut. Uwaga- najlepsza jet na stopy.Sa też w komplecie odpowiednie skarpetki.

    Kupiłam ją leczniczo, ale wykorzystuję kosmetycznie.

  • Autor: Paola_r Data: 2011-01-02 21:04:45

    Szczerze? Nie mam przekonania. Po wypadku Krzysztofa Ziemca z podgrzewaniem parafiny przez żonę jakoś mi "przeszło". Garnuszek, nie garnuszek, podgrzewacz, albo cuś. Jakoś nie. Zwlaszcza, że w zestawie nie tanie.
    Na bardzo suchą skórę stóp kupuję z tego zestawu, tylko maskę-kompres z parafiny, który wystarcza na bardzo długo :
    http://bielenda.pl/kuracja-parafinowa-rece-i-nogi/
    Cena chyba z 12 zł.

  • Autor: dajanka Data: 2011-01-02 22:36:06

    Jeśli mowa o profesjonalnej parafiniarce to jestem jak najbardziej za, nie można przyrównywać jej do garnka, którego temp. nie możemy kontrolować. Ja widziałam parafiniarki o dwóch czy trzech poziomach grzania, z których nawet ten wyższy nie doprowadzał parafiny do temp. prowadzącej do poparzenia. Wiadomo, ze wszystkim należy zachować jakąś tam ostrożność i jest tak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, ale też nie wolno popadać w obłęd;) A działanie na suchą i zniszczonąskórę stóp i dłoni jest nieocenione:)

  • Autor: bahus Data: 2011-01-03 22:26:50

    No dobra? A o co tu chodzi? Mogę też zadać pytanie co sądzicie o kresto morfijfe?

  • Autor: daga26 Data: 2011-01-03 22:32:08

    ja tego nie uzywam :)

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-04 20:51:44

    bahus, przeczytałeś co napisałeś? chodzi mi o opinie użytkowników tego "cuda" . Myślę że jest ok, rączki, nóżki, łokcie można włożyć, resztę posmarować pędzelkiem:) lubicie jak jesteśmy piękne :-)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-01-04 21:02:48

    A nie wystarczy parafina w płynie? W aptece za 2.5 zł lub jak kto woli Oilatum, Emolium do kąpieli albo do smarowania?

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-05 15:11:52

    tak, parafina jest ok, ale gdzie ją rozpuścisz? zalecają garnek po mleku , ale one zwykle są wysokie i wąskie, rączka jak po goścu wejdzie, ale nic więcej, na czuja też grzejesz , a tu mamy i naczynie typu gęsiarka, z kratką na dnie , jak i temperaturę pod kontrolą. Nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią, ale dlatego zadałam pytanie na forum.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-01-05 15:25:49

    Iza ta parafina w aptece jest płynna, nie trzeba jej rozpuszczać. Mi położne zaleciły dla dziecka zamiast balsamów i olejków, że tania i najlepsza. Robi się po niej piękna skóra. Można ją dodać do kąpieli, lub smarować ciało po kąpieli. A Oilatum i Emolium to produkty zawierające parafinę.

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-05 21:37:17

    dzięki, w pt. walę do apteki popytać, dzieki serdeczne

  • Autor: mama Emilki Data: 2011-02-02 23:41:23

    od ok 4 lat stosuję parafiniarkę i świata po za tym urządzeniem nie widzę. pracuje dużo w rękawiczkach lateksowych i moje dłonie wyglądają jak tarka. warto wspomnieć że głownym zadaniem parafiniarki jest że przez ciepło które parafina oddaje dochodzi do rozszeżernia naczyń krwionośnych i włosowatych, dochodzi do lepszego ukrwienia a dzięki temu substancje czynne zawarte w składnikach np, maseczki którą dajemy zawsze pod parafinę skóra dłoni jest lepiej nawilżona, odświeżona, wygładzona. jeśli będziesz topiła parafinę kosmetyczna w specjalnie przeznaczonym do tego celu urządzeniu( regulacja temp,czujnik  nagrzewania itp) to sądzę że będziesz bardzo zadowolona.

  • Autor: katherin19 Data: 2011-08-23 19:07:54

    Do domowego użytku polecam parafinę w spray-u. Jest o wiele bardziej praktyczniejsza i wydajniejsza niż parafiniarka z parafiną ciekłą.

  • Autor: Laugasel Data: 2012-04-13 12:23:28

    Mi pozostało sporo parafiny, po tym jak zrezygnowałam z Dukana. Tak się zastanawiałam jak ją zużytkowac i .... . Okazało się,że parafina jest ponoc bardzo szkodliwa dla zdrowia. Są opinie ,że powoduje raka. Ja nie jestem zbyt w tym temacie , ale to dziwna sytuacja, że lekarze ją polecają a z drugiej strony jest ponoc szkodliwa.Jakie macie zdanie na ten temat?

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-04-13 20:45:10

    Nie chcę bagatelizować, ale co w dzisiejszych czasach raka nie powoduje? Chyba tylko woda ;)

  • Autor: Laugasel Data: 2012-04-13 21:39:42

    Ja dziś szperałam trochę na necie, bo chciałabym tę parafinę jakoś spożytkowac i natknełam się na forum, gdzie parafina była bardzo niekorzystnie przedstawiona. Ja osobiście nigdy jej do niczego  nie używałam ,a mnie ona szczególnie interesowała. Mam ciekłą parafinę z apteki. Dlatego trochę zdziwilo mnie ,że coś co się sprzedaje w aptece może byc szkodliwe. Z drugiej strony trochę mnie to dziwi ,że może byc uzywana do smażenia w Dukanie. Ja chyba coraz mniej wiem.

  • Autor: jagoda.pik Data: 2012-04-14 21:56:46

    Kiedyś dość dawno temu miałam zabiegi z parafiny na dłonie, były przepisane przez lekarza. Teraz moja reumatolog nie przepisuje takich zabiegów, ponieważ parafina rozmiękcza kości. Dlatego myśle, że z tą parafiną należy uważać, zależy do czego i w jakiej postaci. Ale np. laryngolog polecił mi parafinę w płynie, do dostania w aptece, na swędzące w środku ucho,  tyle tylko, że do ucha daje się kilka kropli. Mnie ta parafina do ucha bardzo pomogła.

  • Autor: lolopopa Data: 2012-04-13 21:11:43

    odopane:

    "Myszy wystawiano na promienie UV i smarowano kremem z parafiną. Parafina prowadziła do intensyfikacji tworzenia się guzów nowotworowych i ich rozrostu.

    Gdy smarowano myszy kremem bez parafiny nie odnotowano, by kosmetyk ten miał wpływ na wzrost guzów. Naukowcy zwracają uwagę, że skóra myszy jest cieńsza i pełni inne funkcje niż skóra ludzi więc to nie potwierdza bezpośrednio takiego oddziaływania na ludzką skórę. Jednocześnie wskazują, iż wyniki tego badania wyraźnie sugerują, iż kremy z parafiną powinny przejść testy pod kątem rakotwórczości nim wejdą na rynek. Więc firmy kosmetyczne zdają się nie prowadzić takich badań..."

    a tutaj inne zdanie:

    "

    Badania toksykologiczne wykazały,

    ze oczyszczona parafina w stanie stałym

    nie wykazuje szkodliwego czy toksycznego

    działania w odniesieniu do ludzi.

    Nie jest równiez czynnikiem wywołuja-

    cym choroby nowotworowe."

     

     

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu