Forum

Gawędy o jedzeniu

Tanie przyjęcie

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-01-05 10:49:02

    Otwarłam nowy wątek, żeby wpisywać tu tanie przepisy na przyjęcia. Pewnie wiele z Was miało taki problem - niski budżet, a przyjęcie trzeba zrobić.

    Z mojej strony proponuję:
    - Sałatkę z wielu puszek (w moich przepisach)
    - Sałatkę z zupek chińskich (to pomysł znajomych)
    - Brokuły w cieście z sosem czosnkowym (w moich przepisach)
    - Ciasto z kruchym kokosem
    - Jabłecznik

  • Autor: makusia Data: 2011-01-05 12:27:16

    Fajny wątek, tylko jak by były linki, to łatwiej by się czytało:)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-01-05 15:20:59

    Ok, poprawię. Będą linki :)

  • Autor: makusia Data: 2011-01-05 15:49:23

  • Autor: heiworth Data: 2011-01-05 13:15:39

    Hej ! Tak na szybko mi się przypomniało ....czytając Twoje propozycje ...
    Piszesz sałatka z wielu puszek ...a ja robię taką ...z dwóch puszek ....i też tanio wychodzi ...
    -puszka kukurydzy
    -puszka fasoli obojętnie jakiej
    -kawałek szynki ok.10-15dkg pokrojonej w kosteczkę (wersja tańsza to kawałek mielonki )
    -pęczek szczypiorku
    -sól,pieprz ,majonez
    Jak na razie to wszystkim smakuje ...polecam...!

  • Autor: agik Data: 2011-01-05 13:28:47

    A ja w ogóle nie kupuję żadnych puszek, tylko mrożonkę meksykańską, której potrzebną ilość gotuję na parze. Wychodzi jeszcze taniej.

  • Autor: makusia Data: 2011-01-05 13:32:43

    Ostatnio gotuje warzywa( na sałatki i nie tylko) na parze, i muszę przyznać że smak jest nieporównywalny z gotowanymi tradycyjnie:)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2011-01-05 21:22:15

    Moje propozycje:

    paróweczki w cieście francuskim
    małe klopsiki z mięsa mielonego
    małe sucharki z różnymi pastami np jajecznymi
    ja myślę że fajnie można podać naleśniki z różnymi nadzieniami
    sałaty z sosem vinegre

    co do słodyczy

    płatki kukurydziane z batonami mars

    to na razie tyle co mi przyszło do głowy :)

  • Autor: anqe Data: 2011-01-09 01:00:43

    - tartinki z salami i szynką i innymi dodatkami zazwyczaj to co znajduje się w lodówce
    - na gorąco papryka nadziewana mięsem mielonym i ryżem krojona wzdłuż na cztery części tak aby wyszły łódeczki dekoracja z pietruszki mile widziana
    - jajka faszerowane pieczarkami i cebulą w skorupce
    - cienka parówka z serem owinięta dookoła plastrem boczku
    - sałatka - torebka ryżu, mrożonka marchewka z groszkiem, pęczek szczypiorku majonez przyprawy
    - rożki z ciasta drożdżowego z nadzieniem ze szpinaku (1 mrożona tafla) i fety ( 1 opakowanie) około 3-4 łyżek gęstej śmietany
    - jajka w majonezie
    - deska serów i twardych drobnych wędlin kabanosy, paprykowa czosnkowa polska itp
    - ruloniki z szynki posmarowane majonezem ze szparagami konserwowymi związane szczypiorkiem

    ciast z reguły nie uwzględniam bo słabo komponują się z mocnymi trunkami

    z uwagi na brak dużego stołu u mnie zawsze funkcjonuje bufet i małe talerzyki

  • Autor: renataz36 Data: 2012-08-09 12:34:22

    Kochane żarłoczki odnawiam wątek... mała impreza 18stkowa mojego syna (10.10) zbliża się wielkimi krokami więc przydadza mi się porady co tanio i w miarę szybko (np dzień wczesniej) przygotowac na takie przyjęcie. Życie życiem ... z forsą krucho, na lokal mnie nie stać więc musze zrobić 2 małe przyjątka. 1dla młodzieży (ok 7 chłopaków) a 2 dla dziadków i rodziców chrzestnych... będą tydzie po tyg... łomatko już się boję wydatków!!!!

  • Autor: oregano Data: 2012-08-09 15:04:26

    przekąski:

    http://wielkiezarcie.com/recipe32113.html

    http://wielkiezarcie.com/recipe36007.html

    sałatka:

    http://wielkiezarcie.com/recipe25721.html

    tymbaliki drobiowe ( z wywaru można też zrobić barszcz) lub galarete z nóżek

  • Autor: piszczalka Data: 2012-08-09 16:04:03

    Frytki z kurczaka u mnie tez schodza bardzo szybko ale robie mniejsze kawałki tak na jeden kęs.

    Teraz jest cukinia, pomidory, papryka tansza wiec moze zrob leczo do słoików, potem jedynie dodasz cebulke, kielbaske (boczus) i bedziesz miala cos na cieplo gotowe. Ja w ten sposob robie leczo na zime.

    Dla młodziezy mozesz zrobic bułki takie

    http://wielkiezarcie.com/recipe52286.html , szczerze to farsz z mielonym sama sobie doprawiam tym co mam w domu. Były tez buły podobne

    http://wielkiezarcie.com/recipe30119.html

    Sałatki zawsze robie pod gosci :)

  • Autor: anqe Data: 2012-08-11 22:10:15

    na ciepło proponuję parówki w cieście francuskim gotowy płat ciasta kroisz na 12 kawałków na każdy kładziesz plasterek sera cienkie parówki krisz na pół każdą połówkę zawijasz w przygotowane ciasto  i do piekarnika na 20 minut, do tego jakiś sosik ketchup lub meksykański myślę że młodzież spokojnie przełknie gotowca ze sklepu,

    dobrze sprawdzą się też mini kanapeczki, paluchy serowe, koreczki lub po prostu pokrojony w paski ser i mini kabanosiki, dziewczynom pwinny przypaść do gustu koreczki z sera feta i arbuza (jako dolna warstaw arbuz - stabilnie stoi i nie przykleja się do półmiska)

  • Autor: alpabe Data: 2012-08-09 14:36:14

    U mnie na imprezach szybko schodzą takie drożdżowe smażone pierożki (z dowolnym farszem), można je wczesniej zrobic i zamrozić. Robię też takie mini pizze, też wszystkim smakują. Jak mi się cosik przypomni, szybkiego i niedrogiego, to nie omieszkam napisać.

  • Autor: kokarda Data: 2012-08-09 14:40:46

    a do tego barszczyk do popicia

  • Autor: sionia7 Data: 2012-08-13 00:33:40

    Mogę prosić o namiar na te pierozki?

  • Autor: TrendCenter Data: 2012-10-05 14:44:49

    ciężko jest urządzić przyjęcie z niskim budżetem, każdy jeden przysmak wiąże się z jakimiś kosztami, przecież z czegoś to musimy wykonać. Przepis na sałatkę z zupek chińskich jest świetny!

Przejdź do pełnej wersji serwisu