Forum

Kuchenne porady

Do czego wykorzystać zamrożone grzyby?

  • Autor: alpabe Data: 2011-01-12 19:42:40

    Mam nadzieję,że znów mi pomożecie, kochane Żarłoczki :)). Otóż posiadam w zamrażarce jeszcze ze 3 torebki grzybów. W jaki sposób mogę je wykorzystać? Chodzi mi o coś w miarę szybkiego, odpadają pierogi i uszka, bo już wcześniej je zrobiłam.

    Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

  • Autor: as Data: 2011-01-12 19:56:43

    Sos

    zupa
    zapiekanka
    albo usmażyć z cebulka i zjeść. To jest najprościej.
    Wszystko gdzie dajesz grzyby gotowane, smażone czy duszone.

  • Autor: Waszka Data: 2011-01-12 20:15:10

    Wrzucić do gulaszu z wołowiny
    wrzucić do gulaszu z serduszek drobiowych

  • Autor: kasnik Data: 2011-01-12 20:18:52

    Zgadzam się z poprzedniczką:)
    sosik ze śmietana lub zasmażany,
    zupki na różne sposoby,
    zapiekanka, sandwich,
    mężusiowi smażę czasami do jajecznicy,
    jako nadzienie do roladek lub kotletów:)

    Mam ich jeszcze sporo w zamrażarce bo mężus trafił na wysyp przy zbiorach:)
    Pojutrze mu strzele jajeczniczke na śniadanie bo na jutro zazyczył sobie sałatke z kotletów
    pozdrawiam:) 

  • Autor: makusia Data: 2011-01-12 20:24:06

    Sos grzybowy, do tego jajka na twardo lub klopsiki, mniammm, albo usmażyc z jajkiem..poezja;)) W sumie to wszystko to co ze świeżych:)

  • Autor: balbisia19 Data: 2011-01-12 20:45:59

    Makaron z grzybami w śmietanie posypany serem, mniam:)

  • Autor: Kluko Data: 2011-01-12 21:25:07

    Nie będe wymieniał tych wszystkich potraw, które pojawiły się już wcześniej. Ja bym jeszcze zrobił paszteciki drożdżowe lub z ciasta francuskiego (grzyby trzeba drobno posiekać, dodać suszonej cebuli, soli i pieprzu do smaku oraz odrobinę tartej bułki, żeby farsz był dość zwarty). Rzucił mi się też kiedyś ciekawy przepis na przystawkę http://wielkiezarcie.com/recipe61766.html (w przepisie co prawda jest mięsny farsz, ale można też przygotować z grzybów leśnych).

  • Autor: anqe Data: 2011-01-13 00:00:37

    mrożone grzyby mają tę zaletę ze można je wykorzystać do wszystkiego zasada jest tylko jedna jaką konsystencję mają mieć w potrawie jeśli muszą być jędrne i mięsiste to lepiej rozmrażaj je powoli w lodówce - czyli zacznij dzień wcześniej tak jak owoce a jeśli mogą być lekko rozgotowaną "papką" to możesz je rozmrażać bezpośrednio w garnku przygotowując potrawę - ja jeśli robię zupę krem wrzucam zawartość pudełka prosto do garnka.

    koleżanki podały grzybki smarzone ze śmietaną do makaronu ja osobiście wolę bez śmietany zesmarzone z cebulką i dobrej jakości pachnącym na kilometr boczusiem podane właśnie na makaronie tartych kluseczkach lub kopytkach oczywiście tymi ze śmietaną też nie gardzę, a ostatnio trenowałam babę ziemniaczaną z opienikami zbieranymi ręką mojej połówki do tego boczuś cebulka kiełbasa czosnkowa i paprykowa polana sosikiem chili na bazie krojonych pomidorów z kartonika ach co to była za uczta

  • Autor: jolka60 Data: 2011-01-13 08:26:42

    Najlepsze są grzyby mrożone "na sucho"czyli tylko oczyszczone,pokrojone wg uznania i zamrożone.Nie ma obawy,że zrobi się z nich "ciapa".Smakują też o niebo lepiej niż te wcześniej obgotowywane.Od dawna tak robię-przed wieloma laty o takim sposobie usłyszałam w jakimś programie kulinarnymi Jedyny minus to ten,że zajmują w zamrażarce więcej miejsca niż obgotowane.

  • Autor: anqe Data: 2011-01-13 09:14:13

    no nie wiem czy tak nie ma obawy mroże grzyby odkąd prowadzę własną kuchnie czyli już jakieś 18 lat i duży grzyb, który ma grubą powłokę gąbczastą zamrożony oczywiście na sucho bo inaczej się nie mrozi zawsze gdy jest za szybko rozmrożony zrobi się papką nie ma tego problemu z grzybami blaszkowymi i małymi czyli niezbyt przerośnietymi

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2011-01-13 10:13:32

    Można również  pokusić się do zrobienia z nich pierożków..  dodając do nich  mięso,podroby, czy też  kapustę...
    Można  zamiast pierożków   zrobić naleśniki  z farszem grzybowo ( mięsnym,  kapuścianym lub innym składnikiem dodanym do  grzybków)...można z n ich zrobić zapiekankę makaronową, ryżową czy ziemniaczaną oczywiście  dodając do nich  inne  składniki wg  swego  smaku i uznania

  • Autor: Olciaa Data: 2011-01-13 18:46:10

    a jak na zaden sposób sie nie zdecydujesz wyślij je do mnie. zrobie pyszny sos do kopytek, albo zupe grzybowa zabielana smietana.

    albo krokiety z kapucha i grzybami.

    a na sniadanie jajecznice na grzybach :)

    jak jeszcze triche zostanie zrobie roladki z piersi kurczaka faszerowane grzybami i pieczone w piekarniku:)

    albo pulpety z grzybami

    kurcze i se smaka narobilam.......

  • Autor: K-rin-k Data: 2011-01-21 14:02:51

    Co roku zamrażam grzyby, bo świetne jest to, że jak je rozmrożę to  i tak praktycznie do wszystkiego się nadają.
    Ale z reguły robię jajecznicę z grzybami na kolację, wtedy zjawia się cała rodzinka, bo wszyscy u mnie uwielbiają grzyby.

  • Autor: makusia Data: 2011-01-21 14:16:46

    Jajecznica z grzybkami to raczej na śniadanko, na wieczór nie polecam, ciężkostrawne;)

  • Autor: K-rin-k Data: 2011-01-21 14:42:26

    Heheh no w sumie racja, bo jak rozmawiam ze znajomymi to większość je taką jajecznicę na śniadanko,
    ale u mnie w domu tak się przyjęło, że zawsze jest wieczorem,
    być może dlatego, że na grzyby zawsze jeździliśmy rano do południa, więc wszyscy mieli już "smaka" na grzybki :)
    Na szczęście nikt nie miał do tej pory problemów :P

  • Autor: blackberryx Data: 2011-01-21 19:27:58

    Ja proponuję paszteciki ;).

    Farsz zrobić z grzybów i kapusty kiszonej.
    Z tym że pracochłonne.

  • Autor: alpabe Data: 2011-01-25 10:26:07

    Baaardzo dziekuję za podpowiedzi. Zrobiłam, mimo że mi się bardzo nie chciało, paszteciki, na razie z jednej paczki. potem zrobie tę jajecznicę. Dzięki jeszcze raz.


Przejdź do pełnej wersji serwisu