Forum

Kuchenne porady

urodziny córki

  • Autor: USka Data: 2011-01-13 17:39:08

    Mam dylemat co przygotować na 13 urodziny córki.Ma być parę koleżanek ok.10 osób.Jaki tort i coś na przekąske.Myślałam o pizzy...Doradzcie

  • Autor: Olciaa Data: 2011-01-13 18:43:15

    tort najlepiej z bita smietana bo kremem nie daj Boże jakies dziecko moze sie zatruc- niestety różne brzuszki dzieci maja.

    pizza to super pomysl kazde dziecko lubi pizze.

    mozesz tez kupic takie malutenskie krótkie bagietki,przekroic je jak do hot-dogów lekko podpiec w piekarniku

    zrob jakies dwa fajne sosy nie za ostre, ugotuje parówki, warzywa pokrój w wygodne kawaleczki i wyłuz wszystko na stól niech sobie sami robia z czym kto lubi.

    albo parówki pozawijac w ciasto francuskie i do piekarnika- tez pycha

    albo nalesniki na słodko z serem i drzemem do tego sos czekoladowy i bita smietana, nalesniki poprzekraiwac uskośnie na 3 ( ruloniki) i bedzie fajna słodka przekąska


    albo pieczone podudzia z kurczaka mozna fajnie złapac w reke i zjadac a do tego frytki i surówki

    albo skrzydełka w panierce jak w KFC

    albo paszteciki z ciasta francuskiego z nadzieniem miesnym lub pieczarkowym

    Dopisano 11-01-13 21:13:35:

    jejku jak ja napisalam DŻEM--- ehhh z rozpędu

  • Autor: USka Data: 2011-01-13 20:10:22

    O torcie to tak włśnie myślałam żeby jakiś z bitą śmietaną i galaretką.
    Dobry pomysł z tymi podudziami albo ze skrzydełkami i do tego frytki.
    Pizze to faktycznie dzieciaki lubią>Jeszcze mam tydzień to się namyśle ale pewnie coś z tego
    wybiorę.Dzięki za radę .Pozdrawiam

  • Autor: dj Data: 2011-01-13 20:25:42

    Tort możesz zrobić w kształcie motyla (możesz zrobić biszkopty i masę ze swoich przepisów ale sam pomysł na tort, jak dla mnie super) http://wielkiezarcie.com/recipe18166.html Przejrzyj sobie komentarze, może coś wybierzesz, ja jak robiłam ten tort to właśnie ozdabiałam kremem i galaretką.

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-01-13 20:42:56

    Z moich doświadczeń wynika, że na urodzinach dzieci najlepiej sprawdza się wszytsko co niezdrowe .:):)
     Nie wiem jak Ty ale ja raz w roku swoim pociechom na to pozwalam i tak:
    - tor obojętnie jaki najważniejsze aby lubiała go Twoja córka. Nie zadowolisz wszytkich małych gustów zawsze znajdzie się ktoś kto czegoś tam nie lubi i nie zje albo zje tylko trochę
    - galaretka z owocami ja rezygnuję z bitej śmietany jak to mówią co za dużo to nie zdrowo. Za to robię np 3 kolory.
    - chipsy
    - cukierki, gumy
    - ciasteczka i wszystko co słodkie najlepiej schodzi
    - pizza ja robie sama kilka smaków córka lubi tylko z pieczarkami i kukurydzą. robię też tylko warzywna, z szynką i kiełbasą wtedy mam pewność że każdy coś dla siebie znajdzie.
    Napoje wszystkie kolorowe i niezdrowe gazowane ( coli nie kupujemy ) i do tego szampan dla dzieci.
    Na takią niezdrową rozupustę pozwalam swoim maluchą na ich urodzinach i jak ida na czyjeś urodziny.
    Mam w podobnym wieku jak Ty córkę.Jak pytam jej jak idzie na urodzinki co było to przeważnie jest to samo.
    Kanapki i inne to moim zdaniem  strata pieniędzy. Nie każdy lubi np skrzydełka z KFC i sos do tego,, parówki też nie każde dziecko lubi, Same kanapki też odrtadzam bo jak dzieci zjedza kanapki to kto zje pizze. Wszystko zalezy tez od której masz ta imprezę. Ja niedawno robiłam córce urodziny były od 15 do 20 . Dzieci były po obiedzie i jestem pewna że nikt nie zjadł by kanapki.

    Pozdrawim i życzę udanej imprezy

  • Autor: USka Data: 2011-01-13 20:56:19

    Zgadza się dzieciaki lubią to co niezdrowe.Co roku im robię pizze albo filet panierowany  z frytkami.I w sumie to zjadają.Imprezka jest od 14 do ostatniego gościa pewnie zejdzie do 19-20.A szampan to zawsze jest córa to pilnuje.Z tortem to różnie bywa.Nie zawsze go zjadają .Zawsze robiłam z masami teraz muszę wymyślić innego.Mam nadzieje że imprezka się uda.Pozdrawiam

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-01-13 21:00:53

    Uska ja zawsze się cotki pytam jakiego chce torta. Wychodzę z założenia, że to jej urodzinki i przede wszystkim ma jej smakować :):)  Z tymi filetami to tez dobry pomysł . Podobno dzieciaki po ostatniej reklamie firmy na "K"  kochają nagetsy .

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-01-13 21:12:56

    a robilam ten tort na urodzinki małej i z reguły jest on lubiany przez większość. Mało przy nim roboty akurat ostatnio biszkopt kupiłam gtowy bo nie za bardzo miałam czas na pieczenie biszkopta.

    Tort truskawkowy

    Masa truskawkowa
    - paczka mrożonych truskawek
    - 2 galaretki truskawkowe
    - 0,5 l śmietany kremówki

    Galaretki rozpuścić w 0,5 l wody wrzucić zamrożone truskawki ( pokrojone) galaretka momentalnie zacznie tężnieć. Wlac do ubitej śmietany.

    Zdobienie
    - 0,5 l śmietany 30 %
    - 2 łyżki cukru pudru
    - 1 łyżeczka żelatyny
    - duża paczka podłuznych biszkoptów
    - 6,8 truskawek do dekoracji
    - wstążeczka

    Śmietanę ubić z cukrem, żelatynę rozpuścić w gorącej wodzie ( kilka łyżek). Jak przestygnie dodać do niej czubatą łyzkę bitej śmietany. Wymieszać i wlac do bitej śmietany, ubić wszystko razem jeszcze chwilkę. Posmarowac śmietana wierzch i boki tortu. Biszkopty przykleić do boku, zawiązac wstążką, na wierzchu poukładac truskawki pokrojone lub w całości jak kto woli. Udekorowac wg. uznania.

    Tort na kolor óżowo biały do tego iała albo różowa wstążka wygląda bardzo efektownie polecam :):)

  • Autor: USka Data: 2011-01-13 21:29:10

    No ciekawy przepis.Nawet się nie napracuje przy nim.Prawda ma smakować solenizantce,Dzięki bardzo

  • Autor: jolka60 Data: 2011-01-14 08:20:23

    Może koreczki?Tu możesz pofantazjować.Na talerzu prezentują się zawsze ciekawie i na pewno skuszą młodych gości.Jeśli zrobisz kilka rodzajów,każdy znajdzie coś dla siebie.Przy ich robieniu córka też moze Ci pomóc.Moze będzie miała "frajdę",że przygotowuje swoją imprezę?
    Złóż jej życzenia ode mnie.Wszystkiego -oczywiście-najlepszszego.

  • Autor: USka Data: 2011-01-14 14:06:58

    Może koreczki?Tu możesz pofantazjować.Na talerzu prezentują się zawsze
    ciekawie i na pewno skuszą młodych gości.Jeśli zrobisz kilka
    rodzajów,każdy znajdzie coś dla siebie.Przy ich robieniu córka
    też moze Ci pomóc.Moze będzie miała "frajdę",że przygotowuje
    swoją imprezę?Złóż jej życzenia ode mnie.Wszystkiego
    -oczywiście-najlepszszego.

    Przekazałam życzenia dla córy.Dziękuje.Dzięki za pomysł.Pozdrawiam

  • Autor: skopolendra Data: 2011-01-14 08:42:26

    Czytam wszystkie wypowiedzi i troche sie dziwie...Tort motyl, dzieciece brzuszki...hm...przeciez to juz nastolatka.Moja corka tez za tydzien ma 13 urodziny. Tak jak juz napisano sprawdza sie to ci niezdrowe.Chipsy, cola, slodycze.Pizza tez jest warta uwagi -ja robie takie minipizze. Mozna zrobic hot- dogi albo tosty hawajskie:
    Chleb tostowy posmarowany maslem, na to cienki plastet gotowanej szynki, plaster ananasa, na to plaster zoltego sera (gouda lub ementaler sa ok).Takie tosty wstawiamy do goracego piekarnika na czas tak dlugi aby ser sie roztopil.Pycha.Polecam tez brobbery wg Aleex albo buly z przepisow Grzankos. Mysle ze najwazniejsze jest nie to co beda jesc tylko to, co beda robic.My myslimy nad wieczorem wrozb ale jeszce nic dokladnego nie jest zaplanowane oprocz tego ze mama (ja ) troche umie wrozyc z kart.

  • Autor: USka Data: 2011-01-27 21:05:35

    Mam dylemat co przygotować na 13 urodziny córki.Ma być parę
    koleżanek ok.10 osób.Jaki tort i coś na przekąske.Myślałam o
    pizzy...Doradzcie

    Już po imprezce.Zrobiłam pizze,upiekłam ciasteczka,metrowca,noi tort,Wszyscy zadowoleni:)

  • Autor: makusia Data: 2011-01-27 21:13:12

    Grunt to udana impreza:) Wszystkiego najlepszego dla córy:)

  • Autor: USka Data: 2011-01-27 21:39:25

    Grunt to udana impreza:) Wszystkiego najlepszego dla córy:)

    :)dziękuje

Przejdź do pełnej wersji serwisu