Forum

Zdrowie i uroda

aloes-co z niego zrobić ?

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-27 20:26:48

    ścięłam aloes i nie wiem co dalej? można go jakoś wykorzystać? proszę  o doświadczenia:)

  • Autor: hanah30 Data: 2011-01-27 20:30:03

    Tak jeżeli ma 5-7 lat to winko aleosowe bardzo zdrowe

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-27 20:40:54

    nie ma tyle lat na pewno:(

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-01-27 21:31:03

    Można zrobić  tonik do przemywania twarzy, ale musi  mieć właśnie 7 lat, pozwól mu rosnąć.

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2011-01-27 21:52:39

    ścięłam aloes i nie wiem co dalej? można go jakoś wykorzystać?
    proszę o doświadczenia:)

    Zajrzyj na http://wielkiezarcie.com/article49031.html

    Czasami robię sobie też taką niby maseczkę - po prostu ścinam z opłukanego liścia kolce,przekrawam go na pół podłuznie wyciskam sok i tym sokiem lub tym przecietym liściem smaruję twarz,dekolt,lub dłonie ,a także inne części ciała .

  • Autor: jolka60 Data: 2011-01-28 10:01:45

    W celach leczniczych nie ścina sie całej rośliny.Najlepiej robic to na bieżaco-
    Odciąć,najlepiej dolny liść.Pozwolić,aby przed użyciem liścia,zupełnie wyciekł zółtawy sok.Mógłby okazać się trujący,albo drażniący.W tym celu trzeba ułożyć liść na ukos,żeby przyspieszyć wyciekanie tego soku (najwięcej zawiera go doł liścia).
    Przeciąć liść na dwie cześci wzdłuz jego długości.Potem należy wydostać miąższ półprzejrzysty,który jest najbardziej przydatny w leczeniu.(
    Nie uszkodzić liscia,aby nie zmieszał się z sokiem.
    Miąższ można pokroić czy zmiksować,dodawać do posiłków. (nie gotowac).
    Do okładów można stosowac miazsz razem ze skórą (ale też odsączyć sok).-Do leczenia oka tylko miąższ.
    Miąższ-natychmiast po odcięciu można zmiksowac i wstaswić do lodówki.(2-4 tygodni).Można ew.dodac odrobinę alkoholu.Gdy miąższ brunatnieje,nie nadaje się do użycia.
    Aloes jest bardzo skuteczny w leczeniu odmrożeń,poparzeń,w tym słonecznych,leczeniu pęcherzy,otarć,podrażnień skórnych.Stosowany regularnie i od razu,przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu blizn,pomaga zlikwidowac przykry zapach z ust.
    Co do skutków opalania, wypraktykowałam na sobie.Kupuję od lat bardzo dobry loton do ciała zawierajacy 20 % aloesu.Jest swietny-zarówno po kąpieli jak i opalaniu.Sprezentowałam w zeszłym roku jeden kolezance i też nie mogła się go nachwalić.Niestety,nie jest w całorocznej sprzedaży.
    aloes mocno nawilża i odzywia skórę,regeneruje komórki.Dzieki właściwościom bakteriobójczym jest dobrym dezodorantem,pomaga zwalczać łupież,mocno nawilża włosy.
    Maseczka do włosów (i na skórę głowy):

    1/2 łyżeczki wit.E w płynie (z apteki)
    1 łyżka miodu
    2 łyżki oliwy z oliwek
    1/2 łyżeczki lecytyny w płynie
    kilka łyżek miąższu aloesu
    Wszystkie składniki (oprócz aloesu) mieszac podgrzewając,aż otrzymamy papkę.Nie zagotować.Wystudzić,dodać aloes,wymieszać.
    Maseczkę dokładnie wmasować w skórę głowy i włosy,owinąć głowę ręcznikiem zmoczonym w gorącej wodzie,zostawić do wystudzenia,najlepiej jeszce po zabiegu masowac skórę głowy.Za kilka dni powtórzyć zabieg.

    Aloes jest również pomocny w leczeniu wielu kobiecych chorób oraz hemoroidów,łagodzi objawy łuszczycy,chorób jamy ustnej (np przyzębia),stanów zapalnych gardła.
    Następnie wypróbowany przeze mnie przepis przeciw przeziębieniu
    Łyzeczkę imbiru w proszku (czasem zastępuję 1 łyżką świeżo startego) zaparzyć w 1-1/5 szklanki wody.Po przestudzeniu dodać 2-3 łyżeczki miodu i dwie łyżki miąższu z aloesu.Pić kilka razy dziennie,w niewielkich ilościach (ja piję maks.po 1 łyżce).Uwaga-jest ostre w smaku,no i niezbyt smaczne.

    Świeży miąższ można stosować przeciwko uporczywemu katarowi (lub krople z aloesu-z apteki),stosować w formie okładów (np naprzemiennie z lodem) w przypadku zwichnięć czy stłuczeń.
    Robiłam kiedyś "winko" z aloesu,ale nie mogę znależć przepisu.Ponieważ jest ich sporo w "Necie",znajdziesz bez problemu.Pamiętam,że piło się go przez jakiś czas w ściśle określonych dawkach,następnie trzeba było zrobić przerwę.

  • Autor: stokrotka390 Data: 2011-01-28 11:21:06

    Ja robilam miod aloesowy z tego przepisu:Liscie trzymane w lodówce (5-7 dni) lub w innym ciemnym zimnie miażdżymy i na każde 100 g miazgi dodajemy 200 g miodu, po czym powoli ogrzewamy do wrzenia, odstawiamy do następnego dnia, ponownie ogrzewamy do wrzenia, przecedzamy przez gęste sitko do słoika i przechowujemy w lodówce.
    Dawkowanie: Miód aloesowy należy przyjmować 2 razy dziennie: rano na godzinę przed śniadaniem oraz po południu na godzinę przed obiadem po 1 łyżeczce.
    Pomaga " na wszystko" odmladza, regeneruje, leczy, uodparnia, oczyszcza przewod pokarmowy. Aloes ma ponad 200 roznych witamin i mineralow. Tak przygotowany moze byc tez dodatkiem do maseczek np. do glinki. Pozdrawiam

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-28 15:57:08

    dziękuję, jesteście kochane :-)))

  • Autor: Scooby Data: 2011-01-28 16:24:36

    Moja teściowa cały czas hoduje aloesu,nie ścina go,tylko jak jej sie coś zrobi w palec,np.,spuchnie itp to liść urywa i przykłada na chore miejsce.Wiem też,że co niektórzy stosują liść aloesu na opuchnięte miejsca.

  • Autor: iza1 Data: 2011-01-30 20:46:36

    baaardzo dziękuję za pomoc :-)

  • Autor: alelen Data: 2011-01-30 22:35:48

    Aloes jest znakomity na stłuczenia. Świeży liśc aloesu, miąższem, przykładam na stłuczone miejsce i bardzo szybko zapominam o bólu i wszelakich problemach związanych ze stłuczeniem. Im szybciej się przyłoży, tym lepiej. Stosowałam też bardzo skutecznie na wodę pod kolanem, tak samo przykładając rozerwany liśc.

    Należy jednak zwrócic uwagę, czy nie ma się uczulenia na skórkę liścia.

  • Autor: przemek55555 Data: 2012-12-16 12:16:51

  • Autor: crisen Data: 2011-02-01 13:24:40

    http://wielkiezarcie.com/recipe27362.html

  • Autor: przemek55555 Data: 2012-12-16 12:18:43

    http://www.aloevera.net.pl

  • Autor: przemek55555 Data: 2012-12-16 12:20:24

    http://www.aloevera.net.pl

    galaretka aloesowa jest świetna na zmiany skórne ,wszelkie zadrapania, skaleczenia czy poparzenia, sam stosuje i niesamowicie dobrze sie wchlania.

  • Autor: majolika Data: 2012-12-16 18:35:59

    Aloes ma  silne własciwości przeczyszczające.Do uzytku wewnetrznego raczej się nie nadaje.Ale wspaniale dziala na skórę i wlosy.Znana jest płukanka do wlosów- rozgniecione liścia aloesu i woda.Dobrze leczy rany, oparzenia.A winko aloesowe, hm...też używa się po łyżeczce, bo....ineczej kibelek by nie wytrzymał))

Przejdź do pełnej wersji serwisu