Forum

Kuchenne porady

Czy można mrozić galaretę?

  • Autor: renataz36 Data: 2011-02-19 09:36:33

    Tak właśnie kochane żarłoczki zamierzam dziś ugotować galaretę wieprzową z nóżek i goloneczki. Kupiłam piękną mięsną ale niestety dość dużą, a że galaretę u nas w domu jadam tylko ja i młodszy syn to wiem że będzie problem ze zjedzeniem świeżej. No i stąd pytanko, czy można zamrozić trochę już gotowej galarety? a jeśli tak to jak? tzn w czym? pojemnik? woreczki?
    Na Was zawsze można liczyć więc prosze i ja o pomoc. Pozdrówka

  • Autor: iwoniak Data: 2011-02-19 09:43:19

    Mrożę galaretę od lat. Gdy zastygnie już w salaterce, przekładam do woreczka foliowego i wkładam do zamrażalnika. Gdy chcemy zjeść, wkładam nie rozmrożoną do garnka (bez folii oczywiście) i rozpuszczam na małym ogniu. Po przegotowaniu przelewam do salaterki i zostawiam do zastygnięcia.

  • Autor: jolka60 Data: 2011-02-19 09:47:43

    Reniu,ja nier mroziłam.Możesz z powodzeniem zapasteryzować ją w słoikach.Robiłam tak wielokrotnie.Czas pasteryzacji jak zwykle zależny od wielkości słoika-u mnie słoiki 0,7 l minimum pół godziny.Na dłuższe przechowanie powinno się pasteryzować je dwukrotnie,ale ja tego nie robię.Po wystudzeniu wstawiam słoiki do lodówki,a zużywam najczęściej do miesiąca.

  • Autor: Glumanda Data: 2011-02-19 10:20:45

    Mozna mrozic. Po rozmrozeniu musisz ja ponownie zagotowac i wlac do salaterki, ostudzic i poczekac az stezeje.
    Wyprobowalam osobiscie. :)

  • Autor: bahus Data: 2011-02-20 12:46:17

    Mozna mrozic. Po rozmrozeniu musisz ja ponownie zagotowac i wlac do salaterki,
    ostudzic i poczekac az stezeje.Wyprobowalam osobiscie. :)

    Gdy galart (tak w Poznaniu się mówi na galaretę) leżał w zamrażarce ponad miesiąc, dobrze po rozmrożeniu pogotować ok 5 min.

  • Autor: renataz36 Data: 2011-02-19 10:26:46

    Dziękuje Wam za podpowiedzi, w takim razie już spokojnie przystępuje do robienia galarety, już mi cieknie ślinka. Pozdrówka

  • Autor: lexi27 Data: 2011-02-20 13:08:48

    Ja zawsze pasteryzuję ją w słoikach, nie mrożę. Tak można ją przechowywać około 2 miesiące.
    Jeśli chcę, aby miała ładny kształt i wygląd (np. dla gosci) rozpuszczam ją ponownie, zagotowuję  i przekładam do małych filiżanek lub kubeczków po jogurcie. Potem czekam tylko aż zastygnie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu