Forum

Kuchenne porady

Co z soczewicy???

  • Autor: ezelka Data: 2011-02-21 12:22:25

    Coś mnie w sklepie napadło i kupiłam paczkę soczewicy. Nigdy w życiu niczego z niej nie gotowałam i nie mam żadnego pomysłu...podrzućcie jakiś pomysł

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2011-02-21 12:27:29

    a może  pierożki lub kotlety??,
    Sałatka z soczewicą,  no o zupie już nie wspomnę , pasta do kanapek z dodatkiem soczewicy.

  • Autor: punca Data: 2011-02-21 13:04:43

    Witam,niech pani zobaczy na mój przepis "bigos " z soczewicy,polecam ten przepis i pozdrawiam

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-02-21 15:55:09

    Namoczyć soczewicę, ugotować i odcedzić, przesmażyc cebulę na oleju dodać soczewice. Doprawić solą i pieprzem. mieszając jeszcze chwilę razem smażyc.
    Nadziewać naleśniki lub pierogi, w smaku podchodzi pod mięso, pychaa

  • Autor: ezelka Data: 2011-02-21 19:44:46

    Dziękuję wszystkim, napewno w tym tygodniu coś z tych przepisów wybiorę.

  • Autor: Paola_r Data: 2011-02-21 21:37:09

    Dużo przepisów na zupy z soczewicą ma :
    http://whiteplate.blogspot.com/
    Już uszczegółowiam :
    http://whiteplate.blogspot.com/search/label/Zupy

  • Autor: BlackOnion Data: 2011-02-22 16:10:51

    A co google u Ciebie padły ?

  • Autor: ezelka Data: 2011-02-22 18:42:42

    A co google u Ciebie padły ?

    Jeśli nie wypowiadsz się w temacie to nie wypowiadaj się wcale. Po to jest forum, żeby zadawać pytania.

  • Autor: agacik33 Data: 2011-06-01 23:53:38

    hmm soczewica:))) co mozna zrobic? mnóstwo,  bardzo przydatny składnik: ja podam tylko co testowałamna sobie;)
    - pasta z soczewicy (najlepiej czerwona bo sie szybko gotuje dodajesz podsmazona cebulke i , pieprz, majeranek i  sie zajadasz na chlebku
    -  nalesniki , (z tym samym farszem + jakies np pomidor/ogórek  + wedlina (syte jak..)
    - pierogi z soczewica i ziemniakami i cebula
    - gołabki z soczewica i warzywami
    - jako dodatek do sałatek (moim zdaniem bardziej zielona, bo ma bardziej wyraziste ziarenka)
    - kotlety- ugotowac, wymieszac dodac przyprawy, panierowac i usmazyc

    i pewnie mnóstwo innych, ale podalam to, co znam, nad innymi pomysłami pracuje;))

    pozdrawiam

  • Autor: daga26 Data: 2011-06-01 23:58:30

    mozesz zrobic zupe lub jak risotto:) lub jakos lenia salatke:) w niemieckiej kuchni czesto wystepuje soczewica:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu