Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Dieta w chorej watrobie

  • Autor: ellena24 Data: 2011-02-26 15:21:45

    Witam Was kochani , chciałam sie poradzic w sprawie diety .Okazało sie ze mam chora watrobe i musze przejsc na scisła diete watrobowa.Szukałam w internecie wiem co mozna i nie wolno jesc ale jak z podanych składnikow przygotowac konkretny posiłek lub upiec cos .Znalazłam taka strone
    http://www.smaczneizdrowe.eu/2010/08/09/chora-watroba/ ale jak upiec biszkopt bez zołtka itp??

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2011-02-26 17:39:51

    Myślę, że nie da się precyzyjnie określić. Mam ten problem od wielu lat, są okresy, że nawet jem prawie wszystko, ale też takie, że muszę pewne rzeczy eliminować. Twoja wątroba będzię sama dawać sygnały, co jej nie odpowiada.
    Moja nie toleruje nigdy majonezu sklepowego, smażonej cebuli, mizerii /gdy ogórek już zwiotczeje/, żółtka na surowo, w tym w jajecznicy lub ugotowanego na miękko jajka, okresowo także fasoli i kapusty.
    Unikam też potraw smażonych, co nie znaczy, że wykluczam całkowicie.
    Inne rzeczy jem w rozsądnych ilościach. Znam jednak osobę, której cebula smażona nie szkodzi, ale surowej nie może.
    Nigdy nie przesadzałam, żeby np. nie jeść ciasta, bo jest tam żółtko, podobnie jem sałatki, w których są jaja.

  • Autor: ellena24 Data: 2011-02-26 18:12:43

    Moze to nie rozsadne ale 6 kwietnia mam wyznaczony termin badan w Bytomiu nie wiem jakich badan sie tam spodziewac i dieta chciałabym podniesc wyniki inaczej mowiac obnizyc alat.

  • Autor: Lucylla Data: 2011-02-26 18:13:45

    To nie lepiej poczyścić wątrobę? Ja mam za sobą 6 oczyszczeń sposobem Huldy Clark. I jest super.

  • Autor: tutunia Data: 2011-02-26 21:21:28

    Lucyllo napisz co to za metoda , nie słyszałam o niej nic.

  • Autor: Lucylla Data: 2011-02-27 16:45:46

    Tutunia, mogę ci podać lekturę i linki do niej, ale tu nie daje się ich wklejać, niestety. Wejdź na kafeterię, na wątek o oczyszczaniu wątroby sposobem Huldy Clark. Tam na str. 55 jest link do książki Moritza  ,,Niezwykłe płukanie wątroby i woreczka żółciowego", ew. ściągnij ją z Chomika.

    Ja zrobiłam już 6 oczyszczeń, przy okazji ładnie oczyszcza się trzustka(cukrzyca!). Bywam na tamtym wątku, więc pomogę jak coś.

  • Autor: jareksz Data: 2011-02-27 18:28:15

    Hmm, to ta sama co zabija pasożyty WEWNĄTRZ ciała prądem o częstotliwości rzędu kilkudziesięciu kilohertzów? Sprytna babka. Jako dziecko bawiliśmy się z kolegami powielaczami od telewizorów: kilka kV 16 kHz. Iskry ogromne a po człowieku spływa. Efekt naskórkowy, prąd przepływa przez cienką warstwę skóry i naskórka. Nie ma szans, by dotrzeć głębiej. Może jedynie poparzyć skórę. Ona zaleca tam w ogóle jakieś minimalne napięcia. No i ten rezonans! Matko i córko! Podaje częstotliwości od 20 kHz do 40 kHz i to ma być rezonans?! To odpowiedz filtru pasmowego jednobiegunowego a nie żaden rezonans! Dlatego uważam, że nie ma co sobie głowy zawracać oszustką. Trzepie kasę i tyle.

    Dopisano 11-02-27 18:59:38:

    Rozpisałem się o fizyce a tu o medycynie miało być. I nie na temat w dodatku. Oki, może rzeczywiście potem się dokształciła, zmieniła specjalizację na medycynę i coś odkryła. Zdrowia życzę.

  • Autor: tutunia Data: 2011-02-28 17:25:06

    Lucyllo dziękuję ci bardzo za odpowiedz zaraz tam wchodzę i czytam.

  • Autor: Kluko Data: 2011-02-26 19:17:08

    Hmmm... Najważniejsze, żebyś maksymalnie ograniczyła tłuszcze i alkohol. No oczywiście ciężkostrawne i obciążające wątrobe produkty też należałoby ograniczyć, ale nie ma co tracić głowy. Jak zjesz kawałek ciasta z żółtkami to się nic nie stanie. Możesz poszukać przepisów na ciasta bezżółtkowe. Są takie, więc może warto spróbować. Nie wiem co Tobie dolega, ale mi na obniżenie Alatu dobrze działa mieszanka Esseliv i Hepatil:)

  • Autor: Kluko Data: 2011-02-26 20:21:54

    Poczytałem sobie ten artykuł ze strony wskazanej prze Ciebie (jako zainteresowany oczywiście) no i ja mogę ponad połowę jadłospisu wykreślić.... bo nie dość, że mam uszkodzoną wątrobę to jeszcze mam zdiagnozowaną cukrzycę.... Jedna dieta wyklucza drugą...... Mogę jeść tylko sałatę z buraczkami

  • Autor: Rzymianka Data: 2011-02-26 20:53:36

    Czasami nerwy więcej szkodzą niż jedzenie.Sprawdzone na własnej skórze.

  • Autor: wiszedi Data: 2011-02-26 21:51:37

    Oj tak, niestety. Podpisuję się pod tym i to obiema rękami

  • Autor: ellena24 Data: 2011-02-26 23:04:42

    Tak widzisz , masz racje do tego ja mam anemie i jedna dieta wyklucza troszke druga ,koło sie zamyka .

  • Autor: pinona Data: 2011-02-26 23:11:57

    Bardzo wspomaga wątrobę ostropest plamisty ( do dostania w sklepach zielarskich lub zdrową zywnością).Ja codziennie zjadam 1 łyżeczkę mielonego ostropestu i zapijam wodą.Poza tym przegryzam ziarna ostropestu ( podobne do sŁonecznika tylko b.twarde).Pozdrawiam.Pinona

  • Autor: jolka60 Data: 2011-02-27 04:15:02

    Ostropest jest również w aptekach.Uprawia się go w Polsce,ale część jest sprowadzana i niestety,ale tak,jak z każdym ziarnem,są lepsze i gorsze.
    Rozmawiałam w zeszłym roku ze znajomym (botanik i chemik),który mówił,że na rynek trafiła spora ilość niepełnowartościowego.Jeśli chcesz,na PV mogę podać adres sklepu,w którym mają jeszcze polski,bardzo dobry jakościowo (poparte badaniami).Poza tym jest tani-dlatego,że właściciel sklepu uprawia go od kilku lat (od niego skupuje inna firma,na zasadzie kontraktacji).Prowadzi sprzedaz wysyłkową.
    Ostropest można zmielić w młynku,dodawać do potraw w czasie gotowania,gdyby komuś nie smakował surowy.
    Tak poza tym,to z niego produkowany jest popularny i często reklamowany lek na watrobę.

  • Autor: gruba Data: 2011-02-27 08:40:45

    Jolu,proszę Cię o adres tego sklepu.

  • Autor: jareksz Data: 2011-02-27 11:02:30

    W aptekach wyciąg z ostropestu jest sprzedawany pod nazwą Sylimarol. Jest bez recepty naturalnie i tani.

  • Autor: bobo_gumi Data: 2011-02-27 13:39:20

    Witam!
    Mój mąż ma dietę tzw. wątrobową.ma kiepskie wyniki głównie chodzi o cholesterol i o alat. Bylismy u dietetyka i krótko mówiąc większość rzeczy jest zabroniona :-). Głownie chodzi o wykluczenie tłuszczu czyli śmietany, majonezu, serków topionych, żółtego sera oraz o zmianę przyrządzania potraw czyli zastąpic zmażenie produktów (głównie z panierką) na gotowanie na parze lub zwykłe gotowanie.No i oczywiście poelcane jest jeść małe posiłki a często.Ponoc to ma pomóc.
    pozdrawiam

  • Autor: ellena24 Data: 2011-02-27 14:26:16

    Własnie problem polega na tym , ze ja tak własnie jen od dobrego roku , nawet smiałam sie ze jestem jabłkoholikiem a tu takie wyniki??zastanawiałam sie czy nie kupic parowaru?

  • Autor: pripankaj Data: 2018-02-09 06:30:20

    Connections and Followers, can be described as the new way for enhancing the professional identification. To know just a few suggestions about this, stay reading this page.

  • Autor: hanah30 Data: 2011-02-27 13:51:12

    Miałam zółtaczkę zakaźną, w tym czasie ścisła dieta a potem jeszcze 6 miesięcy diety.
    Ogórki pokrojone trzeba sparzyć na sitku wrzątkiem.
    Kapusta tylko kiszona gotowana.
    Jabłka działają oczyszczająco na wątrobę tak samo grejpfrut.trzeba te owoce jeść w dużych ilościach.
    Sylimarol jeść regularnie działa osłonowo na miąsz wątroby.
    Unikać wieprzowiny ma cholesterol przy chorej wątrobie podnosi się wynik.
    Nie martwić się wątroba to narząd który szybko regeneruje się widzałam film o pacjencie któremu wycieli 1/2 wątroby z nowotworem i odbudowała się.

  • Autor: Lucylla Data: 2011-02-27 17:00:41

    Tutunia, odpowiedziałam ci wyżej.

    To nie prawda, że nie powinniśmy się tak przejmować wątrobą, bo się regeneruje, itp. Musimy bardzo o nią dbać. Zanieczyszczona wątroba i takież jelito grube są przyczyną większości chorób. U mnie wyszło z wątroby ok. słoiczka kamyczków cholesterolowych(są niewidoczne na usg), i żaden sylimarol ani ostropest plamisty tego nie dokonają. Ani diety...

  • Autor: hanah30 Data: 2011-02-27 20:16:46

    Jeżeli jest chora wątroba nie możemy sobie pozwolić na tak drastyczne zabiegi a npisałam tak aby pocieszyć Elenę jeżeli dba się o dietę to rzeczywiście regenerujje się szybko wiem to po sobie, ale trudno coś przewidziec bo gdy byłam w szpitalu pacjent który złapał żółtaczkę zmarł , lekarka powiedziała że genetycznie miał słabą i źle pracowała.Ja do tej pory nie wiem jakiego typu miałam żółtaczkę gdyż w 1992 nie mieli markerów do badań.Po chorobie byłam tak słaba że gdy wróciłam ze szitala do domu nie miałam siły wyjść z domu.Dobre leki kosztowały fortunę na dodatek były trudne do zdobycia o ile z darów z zagranicy. Pozostało mi tylko matka natura dieta i ziółka.Tak propo mama moja czyściła sobie taką metodą bo miała kamienie i nic żadnych efektów.

  • Autor: ellena24 Data: 2011-02-27 21:12:14

    Bardzo dziekuje Wam za jakiekolwiek wiadomosci , na ten temat narazie musze zmienic cos w diecie ale jesli długi czas je sie jak potrzeba tak jakpisałam od ponad roku ciezko cos zmienic.Boje sie tych badan w szpitalu zwłaszcza jesli nie wiem co i jak badaja.

  • Autor: fitGustaw Data: 2018-02-07 14:44:35

    Może warto pić napar z ostropestu plamistego, ponieważ bardzo dobrze wpływa na pracę wątroby, poza tym chroni również przed nowotworem.

Przejdź do pełnej wersji serwisu