Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Co jedzą Wasze pociechy na śniadanko przed wyjściem do szkoły

  • Autor: reniapos Data: 2011-03-02 10:08:12

    Podzielcie się swoimi pomysłami, bo moje już się wyczerpały. Nie lubię monotoni.

  • Autor: renataz36 Data: 2011-03-02 10:21:42

    Nieśmiało wpisze sie do wątku bo nie mam czym sie pochwalić. Moje dziecko (obecnie 16 lat) nigdy nie chciał i nadal nie chce jadać tak wczesnie rano. Ponieważ wychodzi sam do szkoły więc nie mogę użyć sugestii, jedyne do czego go przekonałam i namówiłam to wypijanie gorącej herbaty i do tego zjada 1 płatek ryżowy (taki z LIDL)... tak mało a jednoczesnie tak wiele.

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-03-02 11:13:39

    Renia podpiszę się pod Tobą bo i ja nie mam się czym chwalić. Moja córka 10 lat też nie chciała jeść śniadań. Nie dziwiłam się jej bo i ja najwcześniej  mogę coś przekąsić dopiero o 9-10 rano. Robiłam córce kanapki do szkoły i nie było by problemu gdyby córka je zjadała. Bardzo długo narzekała na ból brzucha ja z nią biegałam od lekarza do lekarza aż pewnego dnia zauważyłam że kanapki lądują w śmietniku. Teraz bez śniadania jej nie wyuszczam. Najczęściej je mleko z płatkami, tosty. Czasem kanapka z czymś np, ser, szynka, dżem do tego kakao lub mleko. Lubi mleko więc nie ma problemu:). Z synkiem nie ma kłopotu bo to prawie wszystko jedzące stworzenie Boże :):):)

  • Autor: ReniaJ Data: 2011-03-02 18:42:22

    gratuluje ,ze Twoj synek wszystko jada,bo ja ze swojm mam problemy,prawie nic nie je ,a to co jada moglabym policzyc na palcach u jednej reki

  • Autor: as Data: 2011-03-02 10:40:20

    Moje dzieci to zerówka i I klasa. Przed szkołą piją szklankę mleko lub kakao + 1 kanapka bezmięsna lub płatki z mlekiem. W szkole 10:30, 11:00 jedzą w szkole obiad jednodaniowy. W poniedziałki jest to zupa a w pozostałe dni drugie danie.

    Boję się im dać kakao i wędlina. Jak myślicie - zaszkodziło by im?

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-03-02 11:07:47

    as- Dlaczego miało by zaszkodzić masz jakieś przeciwskazania zdrowotne, że nie moga ?
    Chuda wędlinka jest jak najbardziej ok, kakao też więc nie wiem dlaczego się obawiasz

  • Autor: as Data: 2011-03-02 11:41:03

    Uczono mnie, że wędliny i mleka nie powinno się łączyć bo mogą być wymioty. Jednak widziałam, że często na zbiorowych wyjazdach do kanapek z wędlina daje się kakao.

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-03-02 11:50:05

    As moje dzieci nigdy nie wymiotowały po takim zestawie. :):)

  • Autor: piszczalka Data: 2011-03-02 12:08:00

    Moj syn czesto taki zestaw dostaje na sniadanie i czasami na kolacje, to zalezy jak chce :)

  • Autor: domino29 Data: 2011-03-02 12:13:43

    I moje tez korzystają z takiego zestawu i nic im nie jest.
    Jeśli chodzi o sniadania to jest to najwazniejszy posiłek dnia i moje dzieci ( 5 i 7 lat) dużo wtedy wsuwają. Mój syn uwielbia niestety parówki, choc staram się je ograniczać. Jedza jajka w różnych postaciach, smazone, gotowane na miękko lub sadzone, ser z jogurtem , kanapki i to najlepiej ze szklanką wody ostatcznie herbaty lub zupę mleczna ,ale nie z kulkami czekoladowymi tylko z płatkami jęczmiennymi lub owsianymi, które lekko dosładzam cukrem waniliowym,żeby chętniej jadły.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-03-02 14:44:22

    Aniu czy Ty aby nie przesadzasz? W wolne dni jak jesteśmy wszyscy w domu, to jemy zupy mleczne, pijemy białą kawę lub kakao.Kanapki z wędliną też jemy i nikt nie wymiotuje! nawet mój syn. Córka je płatki  z surowym mlekiem z kartonu, potem kanapki i wszystko jest ok.

  • Autor: skopolendra Data: 2011-03-02 14:46:27

    Aniu, to co nam wmawialy babcie niestety nie jest oparte na wiedzy tylko na przesadach.Musimy wiecej kierowac sie rozumem a nie stereotypami:)

  • Autor: reniapos Data: 2011-03-02 19:52:06

    Mnie też wpajano od dzieciństwa żeby kiełbasy ani szynki nie popijać mlekiem, bo grozi to rewolucją w toalecie. Ale chodziło chyba o surowe mleko. Ja jednak nie łaczę nigdy wędlin z mlekiem.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-03-02 14:37:05

    Moja córka przed wyjściem do szkoły, wypija  tylko szklankę kakao Puchatek na mleku. Kiedyś jeszcze w nią coś wmusiłam, teraz je dopiero śniadanie w szkole.

  • Autor: marzenulka Data: 2011-03-02 16:31:09

    MR a nie lepiej jak córka wypije prawdziwe ciemne kakao?, wiesz ile cukru jest w takim Puchatku (więcej cukru niż kakao)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-03-02 18:03:03

    Córka woli Puchatka, mleka z kartonu nawet nie gotuje tylko sobie podgrzewa w mikrofali żeby było ciepłe, potem sypie łyżeczkę Puchatka , wymiesza , wypija i leci do szkoły. Jak jej takie  smakuje, to nie będę jej odwodzić od tego,  :)

  • Autor: reniapos Data: 2011-03-02 19:49:03

    A moja nie lubi mleka. Ostatecznie wypije kakao ale sypie trzy łyżeczki do szklanki mleka, to staram się jej ograniczać, Syn je niemal wszystko. Najchętniej wędlinkę.

  • Autor: skopolendra Data: 2011-03-02 14:44:54

    Moje pociechy sa od malego nauczone jedzenia sniadan i nie wyobrazam sobie wyjscia do szkoly bez jedzenia. Najczesciej jedza müsli, sandwichtoasty, pelnoziarniste buleczki (pieke sama) z wedlina lub serem (czasem tez z nutella).Pija herbaty, kazdy inna: najstarszy Albert -malinowo-jagodowa, Nina: jablkowa a Kuba mietowa..Kuba zabiera tez drugie sniadanie do szkoly ale malo, bo owoce i warzywa dostaja w szkole bez ograniczen za darmo. Najczesciej bierze jakis jogurt albo wafle ryzowe.Starsi biora jablka albo banany.

  • Autor: rybka_M Data: 2011-03-03 21:22:53

    mój młodszy syn śniadań w domu nie je, bo dostaje w przedszkolu, ale czasami jak jest głodny to zje bułeczkę maślaną, starszy albo zje kanapkę, albo robi sobie kaszę manną "Mleczny start" ... zawsze też dbam o to, żeby przed wyjściem coś wypili, przeważnie ciepłą herbatę lub kakao (zwłaszcza zimą piją ciepłe)

Przejdź do pełnej wersji serwisu