Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Hurra - znalazłam przebiśniegi 2011 :)

  • Autor: Wkn Data: 2011-03-15 18:19:10

    Podczas niedzielnego spaceru po Parku Oliwskim straciłam nadzieję, że te małe białe łepetynki w końcu wylezą na światło dzienne. Rozglądałam się wszędzie tam, gdzie w ubiegłym roku wystrzeliły najwcześniej - na próżno. Jedyne, co wystawiało główki, to nienażarte kaczki przekarmiane przez spacerowiczów, którzy nie zauważyli, że skończyła się zima :)

    Aż tu nagle, zupełnie niespodziewanie, na kępki przebiśniegów natknęłam się w małym przydomowym ogródku, który mijałam, wracając po pracy do domu :) Niestety nie cyknęłam zdjęcia - już i tak ludzie dziwnie mi się przyglądali, że sterczę pod niskimi oknami murowanego starego domostwa, dziwnie długo i głupawo się uśmiecham :)


    Kto już przydybał przebiśniego (krokusy i inne wiosenne cuda), a kto wciąż na nie czeka i nie może znaleźć?

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-03-15 18:32:15

    A ja zasuszyłam  w doniczce z ziemią zeszłorocznego hiacynta, przypomniało mi się że go schowałam Wyjełam 2 dni temu i podlałam , dzisiaj już widać jak wypuszcza coś zielonego:)
    Na parapecie w kuchni też już zielono zaczyna się robić, bo córa wsadziła kiełkującej cebuli w pojemniczki z wodą. :) Szczypior do twarogu rośnie, mniam:)

  • Autor: Ala06 Data: 2011-03-15 18:40:01

    U mnie już kwitną w całej okazałości, ale coż, południe cieplejsze:)
    tulipany i krokusy wychylają łepetynki

  • Autor: Kamilla Data: 2011-03-15 18:47:50

    U mnie juz zaczynaja kwitnac narcyzy. Osobiscie nie mam krokusow w ogrodku, ale widzialam pod innymi domami . Klimat tutaj troche cieplejszy i wiosna szybciej sie zaczyna. Kocham wiosne ! Jest cudownie!

  • Autor: cerekm Data: 2011-03-15 19:26:20

    ja pierwsze przebisniegi znalazlam w sobote w poludnie maszerujac na cmentarz do ukochanej babci i ta jak Ty Wkn wypatrzylam je w przydomowym ogrodku;-) tez musialam smiesznie wygladac, bo przeszlam obok, spojrzalam, cofnelam sie, jeszcze raz spojrzalam i dluzsza chwile tak stalam przy plocie glupio usmiechajac sie;-) poczulam sie wtedy jakbym znow byla przedszkolakiem kiedy wychodizlo sie na spacer w poszukiwaniu WIOSNY;-)ach..

  • Autor: Beata500 Data: 2011-03-15 19:53:09

    Ja mam na podwórku dosłownie cztery małe kępki przebiśniegów, a krokusów sztuk cztery, wszystkie żółte.Maleńkie  jeszcze, bo u mnie jest jeszcze chłodno.

  • Autor: Agussia834 Data: 2011-03-15 20:01:22

    Jejuuu, jak fajnie, że takie drobne rzeczy potrafią nas cieszyć, że potrafimy zatrzymać się choć na chwilkę i uśmiechnąć na widok- ot zwykłego kwiatuszka :)) U mnie, w północno-wschodniej części Polski, przebiśniegi zaczęły świecić łepetynkami już w sobotę, mam te szczęście, że w moim ogródku, więc uśmiechać się mogłam do woli :))) A na kuchennym oknie kwitną hiacynty i prymulka. :) Pozdrawiam Was przedwiosennie :)

  • Autor: Iza29 Data: 2011-03-15 20:05:15

    U mnie już od zeszłego tygodnia kwitną krokusy i przebiśniegi :)

  • Autor: bozena28 Data: 2011-03-15 20:29:18

    A ja wczoraj w swoim ogródeczku wypatrzyłam przebiśniegi i jednego krokusa na trawniku, jutro wstawię fotke .

  • Autor: Wkn Data: 2011-03-15 21:34:40

    O, super, śledzę ten wątek z wywieszonym ozorem :) Lubię każdą porę roku, ale podczas tych przejściowych mam mrówki w pupie i nie mogę się doczekać właściwej :D

    W połowie listopada w doniczki wepchnęłam cebule hiacyntów, krokusów i żonkili, licząc naiwnie, że zakwitną akuratnie na Boże Narodzenie i będę je mogła przemienić w nowoczesną kwietną zimową dekorację. A guzik - miałam ozdobną ziemię :/
    Nie poddałam się, przez cały styczeń i luty głuptakowato liczyłam, że kwiotki rozbuchają się na początku kwietna. A one ledwo wyłażą nad powierzchnię gleby :/ Chyba zakwitną na Boże Narodzenie 2011 - leniwce jedne. Zdaje się, że też je sfotografujemy i staną się bohaterami eksperymentu wzrostowego :) Będę zamieszczać foty, zdając relację z ilości zielonych milimetrów, które pokonały ku niebu, hihi

    taka ze mnie ogrodniczka, pożal się Boże...

  • Autor: Ala06 Data: 2011-03-15 22:25:34

    Może dlatego Ci nie zakwitły bo zbuntowały się że postąpiłaś z nimi
    nie tak :))
    Czy przeszły okres chłodzenia ??
    Cebule które chcesz tzw "pędzić" musza ten okres zaliczyć , inaczej nic z kwiatków
    na Boże Narodzenie ,muszą być schłodzone ( niektórzy trzymają w lodówce )
    Aby zakwitły na święta trzeba sadzić w połowie wrzesnia
    Nie mądrzę sie już:))

  • Autor: Ala06 Data: 2011-03-16 08:32:36

    Zapomniałam o tym co też ważne , po posadzeniu trzymać w chłodzie
    ,przykryć aby nie było dostępu światła , gdy pojawią się kiełki
    , muszą mieć co najmniej 2-5 cm , odkryć i przenieść w miejsce
    jasne ale nie za bardzo ciepłe 15stopni max  i czekać aż zakwitną
    Ja tak się "bawię" i kwitną pieknie
    Więc wszystko wskazuje na to że Twoje zrobiły bunt bo tego nie miały

  • Autor: Ala06 Data: 2011-03-16 17:53:38

    To moje bożonarodzeniowe hiacynty:)

  • Autor: bozena28 Data: 2011-03-17 08:02:12

    Wczoraj zrobiłam zdjęcia , ale niemiałam czasu je wstawić , wię robię to dzisiaj .

    Tu jest zdjęcie krokusów , ale są zwinięte bo wczoraj było zimno i pochmurno , narazie wyszłyz ziemi i zakwitły tylko te , ale będzie więcej .
    A tu przebiśniegi :
    A to bazie z mojej wierzby , ale dopiero się kapnełam żeby zrobić zdjęcie , jak już były zerwane .

    U mnie żonkile zaczynają wychodzić z ziemi .Hiacyntów nigdy nie sadziłam do doniczek w zimie tak że niewiem jak z nimi postępować .

  • Autor: Kluko Data: 2011-03-15 21:57:05

    Ja już przydybałem jakiś tydzień temu lub dawniej (w ogródkach pod blokami - tam trochę cieplej...), a przedwczoraj widziałem zupełnie rozkwitnięte.

  • Autor: anboku Data: 2011-03-15 22:20:15

    Wczoraj, spacerując z dziećmi też zauważyłam przebiśniegi w przydomowym ogródku-liczyłam na te, ze je tam spotkam, bo co roku przed tym domem jest cały dywan tych kwiatów.

    U siebie w ogródku 19 stycznia zrobiłam taką fotke mam nadzieję, że przebiśniegów już nie przysypie.

  • Autor: Kluko Data: 2011-03-16 13:51:06

    Stokrotki mogą przy sprzyjajających warunkach kwitnąć cały rok... Sam pamiętam jak w Słupsku w styczniu znalazłem podczas spaceru cały trawnik obsypany bielutkimi, malutkimi kwiatkami:) Od razu lepiej się zrobiło:) 

  • Autor: Glumanda Data: 2011-03-15 22:37:24

    A ja... rozpedzilam sie tak..ze kupilam wczoraj 30 kwitnacych bratkow..skrzynki na balkon, nowe..bo stare sparcialy.i ziemie. Dzis posadzilam je i czekam na kwiatki-bratki! :) Dzis byl piekny sloneczny dzien. Niestety spedzilam go sama, bo máz lezy w szpitalu. Ogromny trawnik przed szpitalem pelen jest rozkwitnietych krokusow, zoltych i ciemno-fioletowych! Jutro pstrykne im fotke, poki co..tutaj moje bractwo kwiatkowe!! :)

  • Autor: Kluko Data: 2011-03-16 13:52:35

    Zazdroszcze Ci! Ja tylko czekam, aż pojawią się bratki w sprzedaży i od razu kupię sobie kilka, posadzę w szerokiej donicy i postawie na balkonie przy drzwiach. Rewelacyjnie to wygląda:)

  • Autor: bozena28 Data: 2011-03-17 08:10:44

    Sliczne masz te bratki , ja strasznie lubię żółte i pomarańczowe , zawsze sadzę na Wielkanoc do doniczek .

  • Autor: Wkn Data: 2011-03-17 10:16:31

    Niestety nie mam jeszcze bratków w domu, na dworze też jeszcze nie widziałam, żeby ktoś sadził, ale wklejam zdjęcie z ubiegłego kwietnia - cyknięte w parku miniatur - zobaczcie, jaki fajny pomysł na doniczkę :)

  • Autor: makusia Data: 2011-03-17 12:08:38

    Super, moja teściowa ma w starych, drewnianych taczkach:)

  • Autor: limetka81 Data: 2011-03-15 23:22:50

    ale macie super - u was już wiosna a u mnie jeszcze na 1 - 1,5 m śniegu...... w Norwegii  - ale wiosna się zbliża choć bardziej w kalendarzu bo jeszcze wczoraj padał śnieg.... zazdroszczę.....

  • Autor: makusia Data: 2011-03-16 09:36:00

    U nas też zapowiadają śnieg....więc "aby do wiosny" :))

  • Autor: makusia Data: 2011-03-16 09:37:19

    Wyszłam w poszukiwaniu wiosny... i nic po za napinającym bzem i forsycją, nie znalazłam;/

  • Autor: bogdzia Data: 2011-03-16 10:31:58

    Ja może z innej beczki, wprawdzie nie dopatrzyłam się kwiecia wiosennego, ale spotkałam zwiastuny wiosenne ne spacerze. Przyleciały już żurawie, ale płochliwe są bardzo, nie dały się podejść bliżej i z krzykiem uciekały.
    To są te moje wiosenne cuda.

  • Autor: stokrotka390 Data: 2011-03-16 13:05:03

    U mnie juz wiosennie i ogrodek zagrabiony, a oto dowody z 2.03.11:

    Zycze wszystkim "owocnego" szukania wiosnny i jej przyjcia, pozdrawiam...

  • Autor: elaf Data: 2011-03-16 16:13:34

    w moim ogródku przebiśniegi kwitną już od dwóch tygodni ;)

  • Autor: patrycja1 Data: 2011-03-16 16:42:07

    Wiosna, wiosenka, wiosneczka...

    Jest i tutaj, w Karkonosze wkroczyła!! Odrobinę nieśmiało, ale trwale, ścieżkę swą kwieciem znaczyła.... a i na kotki uśmiech swój, ciepły, słała, snieg precz przepędzając!!

  • Autor: bogdzia Data: 2011-03-16 17:25:40

    Pati, ładnie swoją radość opisałaś . Już niedługo będziemy marzannę topić i odeślemy zimę tam gdzie jej miejsce.

  • Autor: patrycja1 Data: 2011-03-16 19:58:08

    Bogdzia, a i owszem, już za dni kilka... Przesilenie zbliża się....już stąpanie słyszę.... Przy blasku księżyca czary stosowne czynić bedziemy. O rekwizytach aby tylko pamietaj

  • Autor: bogdzia Data: 2011-03-16 21:02:40

    Hahahaha, gdzieżbym tam zapomniała.

  • Autor: makusia Data: 2011-03-16 17:43:49

    Ha! z takim powitaniem to ja rozumiem:))

Przejdź do pełnej wersji serwisu