Forum

Kuchenne porady

czorba,w wersji jak najbardziej zydowskiej

  • Autor: slimm Data: 2011-03-22 18:04:49

    Otoz na potrzeby restauracji w ktorej pracuje musze przygotowac czorbe.kosztowalem czorby w krakowskim klezmer hoisie.calkiem prosta zupka,lecz pyszna.wolowe kulkie miesne,lekko pikantna.wiec moze ktos mi powie podstawowe zagadnienia jak ja przyzadzic.szukam rady,aby nie zepsuc zupy na starcie.wspolnymi silami uda sie ugotowac cos wyjatkowego.z gory dziekuje,za ewentualna pomoc.pozdrawiam.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-03-22 18:29:12

    Podaje Ci przepis na czorbe z klopsikami mięsnymi z kuchni żydowskiej który mam w oryginalnej książce Żydów Polskich.

    wywar:

    marchew
    por
    seler
    pietruszka
    6 dag koncentratu pomidorowego
    sól
    pieprz

    Klopsiki z mięsa:
    80 dag mięsa wołowego
    2 jajka
    10 dag ryżu
    sól
    pieprz


    Warzywa obrać i pokroić w słupki, włożyc do garnka i zalać około 2 litrami wody.
    Ugotować wywar.
    Mięso zmielić przez maszynkę, dodać ugotowany ryż, jajka , doprawić solą i pieprzem i wyrobić masę.
    Formować kuleczki i wrzucać do gotującego wywaru., gotowa 10-15 min
    Dodać koncentrat pomidorowy, doprawić do smaku jeszcze chwilę gotować

    Moża doprawić jeszcze czosnkiem , w przepisie tego nie ma, ale osobiście jadłam czorbe z czosnkiem.

  • Autor: slimm Data: 2011-03-23 16:49:14

    Ugotowałem zupe wedlug Twojego przepisu,wzbogacilem pieprzem cytrynowym,a farsz uprazonym czosnkiem.efekt-wyborna,syta zupka.lekko pikantna,piekna barwa.posypana natka prezentuje i smakuje mistrzowsko.dziekuje za pomoc.pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu