Forum

Kuchenne porady

Parowar

  • Autor: kuchacik Data: 2011-03-23 21:03:59

    Witam ,czy ma ktoś parowar elektryczny ? jakie z tego jest jedzenie ? smaczne ? czy lepsze gotowane tradycyjnie ? Jakie polecacie parowary ?

  • Autor: as Data: 2011-03-23 21:32:31

    Ja mam parowar elektryczny firmy tefal vitamin+ Smak to kwestia gustu. Nam smakuje. nie wiem co masz na myśli gotowanie tradycyjne. Jeżeli masz na myśli w wodzie to na parze jest 100 razy lepsze. Mięso jest soczyste. Warzywa maja bogatszy smak niż z wody. Ja przyprawiam wg swojego gustu i daje sól bo inaczej by nam nie smakowało.

  • Autor: Wkn Data: 2011-03-23 22:42:35

    No właśnie - gdybym tylko miała miejsce w kuchni, natychmiast kupiłabym parowar, ale zwyczajnie nie mam go już gdzie wetknąć na małej przestrzeni :) Natomiast kilkoro znajomych w różnym wieku zaopatrzyło się i bardzo chwali :) Zdrowe i kolorowe. Marki ani modelu nie znam, bo nie pytałam, podali tylko cenę - kilkaset zł.

  • Autor: Kluko Data: 2011-03-23 23:05:45

    Ja z powodu problemów lokalowych także nie mam parowaru, ale z powodzeniem radzę sobię z wkładką do garnka (taka rozetka rozkładana) do gotowania na parze w garnku... :)

  • Autor: hanah30 Data: 2011-03-24 13:28:03

    Jedzonko gotowane na parze jest smaczne uwielbiam ryby z panierką a ziemniaczki mają inny smak niż z wody gotuję na takiej rozkładanej wkładce

  • Autor: kokarda Data: 2011-03-24 13:52:52

    AS mamy ten sam parowar ;)
    Ja również chwalę sobie jedzenie z parowaru. Ryba z brokułem gotowa w 15 minut ;) POlecam  filet morszczuka !! ja przez ten czas mogę zregenerować siły po dniu ;)

  • Autor: as Data: 2011-03-24 15:12:37

    Napisz dokładnie jak robisz rybę z brokułami.

  • Autor: kokarda Data: 2011-03-24 16:09:50

    hehehe ;) wszystko jest mega szybkie i mega proste Kochana,aż się boje że czekasz na jakiś wymyslny przepis, a tu przedstawie Ci taką prościznę. Robię tak: filety z morszczuka rozmrażam, obficie skrapiam sokiem z cytryny, obsypuje odrobina majeranku. Wkładam na pierwszą podstawkę i włączam program Vit.+ na 7 minut. Po 7 min dokładam 2 warstwę z wsypanymi brokułami. Włączam na kolejne 7-9 minut. Jem wtedy z kefirem lub jak mam czas robię sos czosnkowy na bazie jogurtu naturalnego z Bako. z mega ilościa koperku i szczypiorku. Proste, szybkie i meega zdrowe ;)

  • Autor: as Data: 2011-03-24 18:22:36

    Lubię proste i pyszne potrawy.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-03-24 16:54:04

    Na myśli miałem gotowanie w wodzie ,a mięso na patelni z tłuszczem.

    A jak smakuje mięso z parowara ? do jakiej obróbki można je porównać ? gotowanie ,smażenie ?

    Zastanawiam się nad Zelmer , mimo że chiński to będzie dobry ,bo to Zelmer.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-03-24 13:38:21

    Ano posiadam z Tefala. Mój opis na temat gotowania w parowarze tu: magdaityle.pl

  • Autor: jolka60 Data: 2011-03-24 13:47:27

    Mam parowar,ale używam niezbyt często (myślę,że to się zmieni po remoncie kuchni i wymianie mebli na większe).Natomiast garnek do gotowania na parze używam bardzo często-głównie do warzyw.śą o wiele lepsze w smaku (choćby do sałatki jarzynowej).

  • Autor: Mika K Data: 2011-03-24 18:16:11

    Ja też mam Tefal vit.+ i jestem zadowolona.Mam mało miejsca i dlatego stoi na mikrofali ale używam dość często z lenistwa:).Bardzo nam smakuje jedzenie z tego cuda ale jak jest odpowiednio wcześnie przygotowane.Robię często karczek pokrojony w plastry.Dzień wcześniej zapeklowałam obsypałam przyprawami i do lodóweczki.Następnego dnia do parowara z ziemniaczkami albo ryżem,warzywka i za 30 min.cały obiadek gotowy.Karczek smakuje rewelacyjnie ja osobiście nie przepadam za gotowanym mięsem wolę smażone ale ten karczek smakuje mi nawet bardziej niż smażony.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-03-24 18:41:34

    A czy w takim parowarze można przyrządzić schab w panierce naprzykład ? ? ?

    Powiedzcie ,co w tym jeszcze robicie ,jak przygotujecie te surowce to obróbki cieplnej ? ? Bo nie chcę wydać kasy ,żeby leżało mi to w szafie. .
    Pozdrawiam .

  • Autor: Mika K Data: 2011-03-24 19:11:14

    No z tą panierką to gorzej bo Ci cała odejdzie.Jak dobrze sobie mięsko przyprawisz odpowiednio wcześniej to uwierz mi ta panierka nie będzie Ci potrzebna.Ryż czy kaszę wkładam do specjalnych pojemniczków i zalewam rosołkiem lub wodą z rozpuszczoną kostką rosołową.Na ziemniaki kładę koperek świerzy cały i jak ziemniaczki się uparują ściągam koperek bo u mnie mało go kto je ale zapaszek fajny.Parujemy wszystkie warzywa na sałatkę,kluski na parze,podgrzewamy parówki,ostatnio podgrzewałam w ten sposób golonko dzień wcześniej upieczone.Warzywa w ten sposób obrabiane są na pewno zdrowsze ale i smaczniejsze.Już nie muszę pilnować ziemniaków żeby mi nie wykipiały co zazwyczaj zdażało mi się notorycznie.Mielone też w tym wychodzą super(bez panierki).Ja jestem zadowolona ale znam osoby które nie parują w tym cacku bo twierdzą że jedzenie jest nie dobre .Podejrzewam dlatego że nie są wcześniej te produkty odpowiednio przygotowane.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-03-24 19:41:23

    Parowar jak sama nazwa wskazuje - paro warzenie. To gotowanie na parze. Wszystko wychodzi jak gotowane, ale niewygotowane!

  • Autor: kuchacik Data: 2011-03-29 18:02:41

    Czy możecie dokładnie podać jak robicie mięsa w parowarze ? Jakie ,jakie dajecie przyprawy itp.
    Właśnie zamówiłem Zelmera 37Z010 będzie na czwartek więc zobaczymy co i jak .  .

  • Autor: olusia23 Data: 2011-03-29 19:52:27

    Jak robię np. pierś z kurczaka czy indyka marynuję przed parowaniem w przeciśnietym przez praskę czosnku, sosie sojowym, pieprzu i ziołach np. tymianek, majeranek, bazylia, zioła prowansalskie. Rybkę skrapiam sokiem z cytryny i też posypuję ziołami, ale nie marynuję jej wcześniej. Tak można przyrządzić także inne mięsa np. schab w plastrach. Polecam.

  • Autor: makusia Data: 2011-03-29 21:07:30

    Moja marynata do drobiu
    Na marynatę

    • sos sojowy, ok. 15 ml
    • przyprawa do kurczaka, 1/2 łyżeczki
    • przyprawa do gyrosa, 1/2 łyżeczki
    a tutaj (KLIK) przepis

    Ale przyprawy do marynaty dajesz dowolne, takie jakie lubisz.

  • Autor: olusia23 Data: 2011-03-25 14:23:00

    Ja jakieś pół roku temu kupiłam jeden z najtańszych parowarów w jednej z sieci handlowych. Zarówno ja jak i moja (poczatkowo sceptycznie nastawiona) rodzinka chwalimy sobie ten zakup Nie chciałam inwestować w coś droższego, bo nie byłam pewna czy to się przyjmie w mojej kuchni.

    Dziś bardzo często korzystam z parowaru. Wcale nie zajmuje dużo miejsca, a jest fenomenalnym sposobem na zdrowe życie i szybkie przygotowanie warzywek (nawet do sałatek), mięsa i ryb. Ziemniaki z parowaru są fantasyczne, mięciutkie i maślane - mają po prostu smak ziemniaka, a nie rozgotowanej paci. Podobnie jest z kalafiorem, brokułem, zielonym groszkiem, marchewką, pieczarkami, bobem, fasolką szparagową czy brukselką. Warzywka zachowują piekny kolor i smakują tak jak powinny. :) Rybkę najczęściej nacieram solą pieprzem, ziołami i skarapiam sokiem z cytryny. Pierś z kurczaka czy indyka, marynuję z czosnkiem, ziołami i przyprawami, tak przygotowana i przyrządzona na parze - jest soczysta i pyszna! Polecam!

  • Autor: anqe Data: 2011-03-30 02:49:01

    ja mam zwykły opi bo gdy go kupowałam nie byłam do końca przekonana czy na długo zagości w kuchni czy może stanie się meblem i nie chciałam wydawać zbyt dużo kasy. Efekt używam dość często co do smaku potraw zaś to jak sobie przyprawisz tak smacznie zjesz - wiem że sporo osób nie przyprawia jedzenia w parowarze bo ma być takie dietetyczne  tylko dlaczego dietetyczne ma być niesmaczne

Przejdź do pełnej wersji serwisu