Forum

Kuchenne porady

Robot Kuchenny - proszę o pomoc

  • Autor: edziakalitowa Data: 2011-03-24 08:48:53

    Witam

    Poniewż mój malakser już się wypala , sokowirówka także , marzy mi się elektryczna maszynka i super robot z misą i hakiem do mieszania postanowiłam , że sobię kupię taki wypasiony robot zastanawiam się pomiędzy robotem Bosch Mum :

    http://www.bosch-home.pl/produkty/drobny-sprz%C4%99t-kuchenny/przygotowywanie-%C5%BCywno%C5%9Bci-%28rozdrabnianie-i-mieszanie%29/tradycyjne-roboty-kuchenne/list.html


    a robotem Kitchenaid : http://kitchenaid.pl/


    No i mam problem



  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-03-24 11:11:21

    Zależy ile kasy chcesz wywalić na to... Ja mam od 5 lat Zelmera Fenomen z tym mocniejszym silnikiem. Jest nie do zdarcia. Ostatnio kupiłam też maszynke do mielenia mięsa Zelmer i jest boska! Wiem, ze Zelmery są w całych zestawach, że masz wszystko. Teraz kupiłabym pewnie jakąś opcję z dużą misą metalową i płytą konwekcyjną pod spodem, dużą mocą, ale wydałabym fortunę. Nie wiem czy jest sens tyle płacić za robot do użytku domowego. Kiedyś nie było takich, więc nie miałam dylematów, a mój Fenomen wtedy był z najwyższej półki.

  • Autor: pinona Data: 2011-03-25 18:43:24

    ja tez mam Zelmery-odkurzacz,miksery,blendery i maszynke do mielenia -jestem bardzo zadowolona -wytrzymaŁe i praktyczne.Kupowałm w sklepie firmowym w Rzeszowie lub przez internet -mają swoja strone.
    Można pojedynczo dokupic też różne "gadżety".

  • Autor: malibu Data: 2011-03-24 11:31:26

    Ja mam Bosch ProfiMixx 46 electronic (w zestawie z maszynką do mięsa, szatkownicą do warzyw i kielichem do koktajli) jestem bardzo zadowolona, nie wyobrażam sobie pracy w kuchni bez tego urządzenia. Hak bardzo przydaje się do wyrabiania ciasta na chleb, pizzę, ciasta kruchego itp. Okrągły mieszak świetnie ubija pianę z białek, śmietanę kremówkę, super wyrabia ciasta ucierane i różnego rodzaju masy i kremy. Robię w nim również ciasto na naleśniki i wszelkie inne rzeczy które tylko przyjdą mi do głowy. Mam go już dwa lata i jak na razie "odpukać" działa mi bezawaryjnie, bardzo ułatwiając życie i oszczędzając sporo czasu. Pozdrowionka ;o)

  • Autor: kasiia Data: 2011-03-25 21:06:26

    tez mam od lat .. jestem bardzo zadowolona .. podpisujesie pod malibu ( jedna reka .. druga .. nogami tez .. a nawet kocia lapa ;-)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2011-03-24 11:37:33

    Mam KitchenAid Artisan.
    Kocham ten mikser i nie wyobrażam już sobie pracy bez niego.
    Ściągałam go ze stanów.Zamówiłam u tego użytkownika:

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10520032

    Polecam gorąco

  • Autor: gosiekb Data: 2011-03-24 13:41:57

    Mieszkam w Stanach i mam wlasnie taki sam. Jest to moj pierwszy w zyciu robot wiec nie mam porownania, jak na razie jestem bardzo zadowolona.

  • Autor: Zośka Data: 2011-03-24 17:53:37

    Właśnie dokonałam zakupu kenwood major Titanium 007. Zanim dokonałam wyboru czytałam na różnych forach, również angielskojęzycznych , o wadach i zaletach kenwooda chefa, lub majora oraz KitchenAida. Wyszło na to, że KA często nie domieszał ciast chlebowych i miał do tego za mało mocy. Jest w nich jeden trybik przekazania mocy wykonany z tworzywa, który często się psuje. Kenwood zaś miał lepsze recenzje co do wytrzymałości i trwałości, ale nie wytrzymuje konkurencji pod względem wizualnym.  Też zastanawiałam się nad KA Professional 600, ale za tę cenę mam przyzwoity "europejski" robot o mocy 1200 W (sa mocniejsze) z kilkoma przystawkami w komplecie. O Bosha też zahaczyłam, ale jakoś mnie nie zwalił z nóg. Podobno przy cięższych ciastach wszystko mocno pracuje.   Co do "amerykańskości", czy "europejskości" robotów, to nie chce mi się w to wierzyć,  że one takie są.  Pachnie mi tu Orientem.

  • Autor: Paszczakowa Data: 2011-03-24 19:34:15

    Ja również polecam firmę Kenwood. Roboty nie są wprawdzie najpiękniejsze, ale działają bez zarzutu. Pozdrawiam!

  • Autor: Wkn Data: 2011-03-25 21:23:15

    Z ust mi to wyjęłaś :) Ja nazywam swojego "maszyną do szycia", ale nie zamieniłabym go na inny :) Wspaniale radzi sobie z wyrabianiem każdego rodzaju ciast, bardzo łatwo się czyści i jest bardzo dobrze wykonany. Nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda serwisowanie i mam nadzieję, że nie dane mi będzie z niego korzystać :)
    Dużą zaletą serii chef i major Kenwooda w stusunku do KA ora Bosha jest duża ilość fajnych przystawek - obecnie mocno mnie kusi wyciskarka do owoców i warzyw.

    Aha, jeśli komuś przeszkadza strona wizualna, to jest jeszcze seria Kmix - bardzo amerykańska - bardzo ładna i o dobrej kulturze pracy. Jeśli ktoś ma w nosie przystawki, może zastanowić się nad nią - o ile mi wiadomo sprzedawana jest w 3 liniach kolorystycznych - klasyczna czerwień, biel i czerń.

    Przykład wyrabiania ciasta drożdżowego przez Kenwooda Majora? Proszę bardzo:

  • Autor: edziakalitowa Data: 2011-03-25 08:04:45

    Przeczytałam wszystkie wasze wątki no i nadal mam trochę mieszane uczucia. Na pewno nie kupię Zelmera gdyż jakoś mnie nie przekonuje. Coraz mniej mam ochotę na tego Kitchenaid
    ponieważ jeżeli chodzi o przystawki są drogie , ten Kenwood jest super ale cena ....
    Chyba raczej zdecyduję się na Boscha, ponieważ mogę sobie różne przystawki kupić pojedyńczo i jest ich duży wybór , tylko mam problem teraz z wybraniem mocy mojego produktu.

    Ale na razie muszę jeszcze wszystko przemyślec

  • Autor: Zośka Data: 2011-03-25 18:37:34

    Do ciężkich ciast chlebowych, na pizzę, makaron trzeba minimum 1000 watów. Mój kenwood ma 1200 i dziś na inaugurację ukręcił ciasto na pizzę. Ciasto wyszło super, a maszynka się nie zagrzała. 
        Jeśli chodzi o przystawki, to kupowane osobno, zawsze wychodzą drożej.  Moze na Allegro znajdziesz zestaw,  który Cię zainteresuje. Powodzenia

  • Autor: kuchacik Data: 2011-03-25 21:16:16

    Wybacz ,ale nie zgodzę się z tobą ,że Bosch jest lepszy od Zelmera. Dzisiejszy Bosch - to nie stary niemiecki Bosch tylko produkty robione na Słoweni. Jakość pozostawia wiele dożyczenia. Miałem mikser i dziękuje bardzo za tę firmę (trzepaki strasznie latają ,powoli kręci ,tandetny wyłącznik).
    Natomiast z Zelmera mam robot Prymus i Talent - Talent to rzeczywiście Talent w kuchni ,jest rewelacyjny ,super moc ,świetne wykonanie ,bardzo duża regulacja prędkości.

    W przypadku Boscha płacisz za samo logo - bo to "niemiecki" sprzęt.

    Jeśli koniecznie nie chcesz Zelmera to moim zdaniem lepszy Braun - oni się bardziej specjalizują w drobnym agd ,mam tej firmy blender i jest rewelacyjny.

    To jest moje zdanie ,każdy ma swoje. Ale ja jestem zadowolony z tych firm.

  • Autor: edziakalitowa Data: 2011-03-26 14:00:06

    mam parę sprzętów  Bosch i jestem zadowolona , natomiast na marce Zelmer parę razy się zawiodłam i dlatego jej teraz unikam :)

  • Autor: werdandii Data: 2011-03-26 19:58:28

    ...jestem uzytkowniczką Zelmera Fenomen 880.5 od trzech miesięcy .
    Nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo dobrze wyrabia ciasto, miesza, sieka, robi sok itp. Mógłby jeszcze myć naczynia :). Prosty w obsłudze i co ważne duża moc .

Przejdź do pełnej wersji serwisu