Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Pomysł na dietetyczne zamienniki

  • Autor: olusia23 Data: 2011-03-24 10:06:52

    Poszukuję ciekawych przepisów na fajne dietetyczne sosiki takie np. do ryżu i warzyw czy piersi z kurczaka pieczonej w rękawie, żeby jedzonko nie było za suche ale też, żeby było dietetetyczne. Nie lubię rozgotowanych pomidorów, więc sos na takiej bazie odpada. Uwielbiam sery ale wiem, że robiąc z nich sos z pewnością nie bedzie on dietetyczny. Poszukuję też fajnego przepisu na chleb razowy, jako alternatywa dla pszennego gnieciucha. Taki, który jest sprawdzony i rzeczywiście pomaga schudnąć. A może macie jakieś pomysły na dietę wysokobiałkową, którą chce zacząć stosować mój mąż? Liczę na Waszą pomoc.

  • Autor: alicja37 Data: 2011-03-24 10:18:49

    Wystarczy jak wejdziesz w przepisy,dział dieta i masz masę przepisów na dietę proteinową.Powodzenia;-)


  • Autor: makusia Data: 2011-03-24 10:38:20

    Olusiu, podaję Ci link do działu "dieta proteinowa" KLIK
    Co do sosów, jeśli pieczesz w rękawie, to delikatny sos powstaje podczas pieczenia( duszenia) mięsa, możesz zrobić dowolną marynatę na bazie jogurtu. Osobiście wolę bez sosu, za to z dużą ilością sałat:)

  • Autor: limetka81 Data: 2011-03-24 11:07:40

    o tak - jogurt przede wszystkim. u mnie w domu od 4 lat nie uświadczysz śmietany. ten produkt nie istnieje dla nas . za każdym razem zastępuję śmietanę czy majonez właśnie jogurtem. jedzenie jest lekkie i smaczne

  • Autor: olusia23 Data: 2011-03-24 11:18:12

    Zawsze robię mięsko w rękawie i sosik, który puszcza mięsko, jest ok, ale chodzi mi raczej o jakiś smaczny (może pikantny) sos, który nada nowy wymiar prostej potrawie i wspomoże spalanie. Zastanawiałam się właśnie nad zdobieniem marynaty jogurtowo-czosknowej + np. zioła i koperek...To chyba fajny pomysł :) Dzięki...

    A co do diety dla męża nie chciałabym, żeby była ona typową drastyczną dietą, bo z pewnością będzie mu trudno w niej wytrwać, a raczej zwiększenie ilości spożywanego białka...choć do diety proteinowej z pewnością zaglądne.

  • Autor: makusia Data: 2011-03-24 16:31:03

    W większości przypadków wystarczy wyeliminować smażone i panierowane mięsa, na rzecz gotowanych czy duszonych bez tłuszczu, spożywanie dużej ilości warzyw ( najlepiej zielonych) i ograniczenie do minimum węglowodanów.

Przejdź do pełnej wersji serwisu