Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

co to za kwiat 2

  • Autor: mafeusz Data: 2011-03-27 14:53:22

    witam ,mam pytanko może ktoś z państwa wie jak nazywają się te kwiatki ten poniżej wygląda jak datura ale jest jednoroczny i rozmnażam go poprzez nasiona tyle wiem

    A drugi to sam nie wiem jest i rośnie ale co to ??
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc . Maciej

    Dopisano 11-03-29 9:51:38:

    to zdjęcia liści .Pozdrawiam

    Maciej

  • Autor: grazka35 Data: 2011-03-27 15:09:32

    Ten pierwszy to wg mnie Bieluń

    Wiem,że dziko rosnący bieluń jest trujący,a czy ten uprawiany w doniczkach też, to nie wiem,ale chyba tak.

  • Autor: mafeusz Data: 2011-03-27 15:34:32

    Bardzo dziękuję ,bardzo

  • Autor: anqe Data: 2011-03-27 17:26:42

    bieluń i datura to jedno i to samo charakterystyczne dla nich jest to że kwiaty mają skierowane ku dołowi ze względu na to że w naturze częściej zapylają je ptaki niż owady wydaje mi się że wiem czym jest twój pierwszy okaz ale muszę przekopać moje książki aby znaleźć jego nazwę co do drugiego to na zdjęciu słabo widać kształt liści ale może mi się uda jeszcze się odezwę

  • Autor: mafeusz Data: 2011-03-27 20:34:16

    zrobie fotki liści i dodam

  • Autor: Kluko Data: 2011-03-28 11:54:27

    Pierwszy to faktycznie bieluń, który jest rośliną jednoroczną o kwiatach wzniesionych zwróconych w górę (w odróżnieniu od wieloletniej byliny-datury, która ma zwisające kwiaty; z drugiej strony bieluń to jest polska nazwa, a Datura sp to łacińska, więc de facto chodzi o jedną roślinę tylko różne gatunki). Znalazłem coś podobnego w internecie - bieluń surmikwiat .
    Co do drugiego to niestety nie pomogę. Coś mi gdzieś dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu