Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Preparat na rosliny

  • Autor: ReniaJ Data: 2011-03-28 16:15:23

    interesuje mnie jedna sprawa,otoz kiedys w programie "Maja w ogrodzie"slyszalam o preparacie z czosnku na wszelkiego rodzaje choroby zwiazane miedzy innymi z wszelkiego rodzaju nalotami,chorobami i szkodnikami ,ktory stosuje sie miedzy innymi na maliny ,truskawki i rosliny ozdobne ,czy ktos z was stosuje taki preparat ,bo nie wiem jak czesto mozna stosowac ten preparat i czy na roze rowniez jest skuteczny?

  • Autor: Kamilla Data: 2011-03-28 22:15:07

    To ciekawe, bo dzisiaj wlasnie widzialam ten program, wydaje mi sie, ze mozna to uzywac na rosliny ozdoben jak i na warzywa . Bardzo latwe w przygotowaniu i tez sprobuje w tym roku na roze, bo zawsze sa jakies problemy a nimi.

  • Autor: ReniaJ Data: 2011-03-28 22:52:00

    dokladnie ,z rozami zawsze sa problemy ,ale jak czesto trzeba ten preparat stosowac ,z tego co mowili to ziemie tez mozna tym spryskac-wiec do pracy

  • Autor: Kamilla Data: 2011-03-28 22:57:46

    A wiesz , ze nie doslyszalam tego jak czesto mozna to stosowac, ale mysle ze na poczatku sezonu , no i jak tylko zobaczysz , ze cos sie zaczyna dziac. Do dziela, do dziela...ale jeszcze ciut za chlodno, moze po niedzieli bedzie lepiej.

  • Autor: crisen Data: 2011-03-29 12:15:18

    Witam! Jeśli znacie dokładne składniki  i jakie proporcje to bardzo proszę o podanie ich.
    Interesuje mnie ten preparat ze względu na róże.

  • Autor: Kamilla Data: 2011-03-29 13:32:41

    Bardzo latwy doprzyrzadzenia samemu, 25 dkg czosnku przecisnac przez praske, zalac to litrem wody , potrzasnac i odstawic na pol godzinki. Po tym czasie mozna przelac do butelki , ktora bedziemy spryskiwac, oczywiscie trzeba przelac przez geste sitko, lub gaze, zeeby odcedzic czosnek. No i pryskamy.

  • Autor: ReniaJ Data: 2011-03-29 14:46:12

    Kamila ,mialas prawo nie doslyszec,bo nic nie mowili ,ja 2 razy ogladalam ten program i nic nie wspominali ,a wiem,ze czosnek jest skuteczny,przez pare lat mialam problem z selerem naciowym,jaka zaraza go lapala w tamtym roku posadzilam obok selera czosnek i juz bylo widoczne,a przy okazji dwie korzysci ,seler nie chorowal i czosnek wlasny

  • Autor: jolka60 Data: 2011-03-29 06:38:35

    reniu,pewnie chodzi o gotowy preparat,ale można takie przygotowac samemu.Wpisz tylkkoo "Naturalne środki ochrony roślin" i znajdziesz wiele porad.Samodzielnie przygotowany czosnkowy preparat stosuje moja mama,ale nie wnikałam,jak często i na co,bo ma swój ogródek i rządzi tam,jak uważa.

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2011-03-31 07:11:35

    a nie mogłabyś zapytać na co i jak często?

  • Autor: jolka60 Data: 2011-03-31 08:49:03

    Spytam,ale szczerze mówiąc sprawdzę jeszcze sama w poradnikach działkowców.Wiesz,moja mama ma już 90 lat,niby bardzo sprawna fizycznie i umysłowo,ale może mieć jakieś przyzwyczajenia niekoniecznie dobre.Dlatego właśnie ma swój ogródek i co zrobi,to ma.Musze przyznać jednak,że niektóre warzywa ma dorodne.Z tym jej ogródkiem bardziej chodzi o hobby,zajęcie,a nie korzyść.
    Odpowiem Ci na pewno,bo mam zamiar tez stosować czosnek (podobnie działa wywar z cebuli).Do tej pory stosowałam pokrzywę-jako oprysk i nawóz (część z dodatkiem mleczu).

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2011-03-31 14:06:20

    A, to nie wiedziałam. Nie zawracaj sobie wobec tego głowy, mogę też poszukać w necie. Pokrzywę też robię. Pozdrawiam i życzę Twojej Mamie jeszcze wielu pięknych lat w swoim ogródku.

  • Autor: jolka60 Data: 2011-03-31 14:45:53

    Bardzo Ci dziękuję-w imieniu mamy i swoim.Może,gdy już"poszperamy" w necie i zaczniemy to stosować,wymienimy się doświadczeniami?

Przejdź do pełnej wersji serwisu