Forum

Zwierzyniec

Krewetki w akwarium potrzebna porada

  • Autor: BEATA55555 Data: 2011-04-04 13:51:12

    Mam akwarium ponad o poj 70L obsada to gupiki, kiryski , glonojady i sumy( takie w biało-czarne pdłużne pasy). Kilka dni temu dokupiłam 10 krewetek i ślad po nich zaginął ani żywych ani martwych. Czy to możliwe aby się tak skutecznie schowały? 

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-04-04 14:11:22

    skutecznie zjadły ich sumy na 100%:)

  • Autor: Olciaa Data: 2011-04-05 14:12:46

    no to miały prawdziwą uczte :)
    mogły o sos sojowy poprosić :)

  • Autor: kasnik Data: 2011-04-05 18:08:40

    Oj, Kochana...:)
    My tez kiedys mielismy akwarium i kupiliśmy sobie dwie dorodne krewetki(dorodne żeby rybki nie zeżarły). Wrócilismy do domu wieczorem, mąż wpuścił małpeczki do akwarium i wtedy  ostatni raz je widziałam żywe....
    Rano chcieliśmy poogladac, ale nigdzie nie moglismy ich odnaleźc. Zaczęły się poszukiwania... przetrząsnelismy wszystko, nawet pościel(choc budziło to we mnie odrazę-sama myśl) i nic.
    Znalazły się....po paru miesiącach.
    Odsuwalismy meble przed malowaniem i były małpy, dwie dorodne krewetki za szafą-niestety juz wyschniete. Przespacerowały cały pokój i wlazły za meble.
    Pytaliśmy w zoologicznym to sprzedawca powiedział, że przez pierwsze kilka dni czasami tak robią zanim się przyzwyczają do nowego lokum.

     U nas właśnie tak skończyła się przygoda z krewetkami, może u Ciebie zostały jednak zjedzone?

  • Autor: BEATA55555 Data: 2011-04-07 19:56:32

    Pewnie zamieniły się w pyszny obiad dla sumów!

  • Autor: Natka13 Data: 2011-12-14 23:34:52

    Moje krewetki przeżyły, ale z tego co wiem to sumy lubią jeść wszelkie dziwne rzeczy, które da się zjeść. Kiedyś kupiłam takiego czarnego, za dnia spał, a w nocy siał spostoszenie w całym akwarium, codziennie wyżerał po rybcie lub dwie, a ja się zastanawiałam co mi tak rybki giną. W końcu sum został oddany tam skąd przyszedł. Krewetki urocze stworzenia, ale niestety wrażliwe na mięsożerców :(

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu