Forum

Kuchenne porady

Mąka chlebowa

  • Autor: aleczka Data: 2011-04-14 21:11:59

    Witajcie:-)Dla posiadających anglojęzyczne pojęcie-czy mąka użyta w tym przepisie(www.aresrocket.com/bread/) to mąka żytnia chlebowa 720 czy pszenna 750?Z góry dzięki:-)

  • Autor: dorocia61 Data: 2011-04-15 14:16:01

    W tym przepisie nie  ma wymienione  jaka konkretnie  ma  byc  maka-  w tlumaczeniu to brzmi maka przeznaczona  do wypieku chleba  lub  maka chlebowa. Nie wiadomo czy to ma byc  maka chlebowa biala ( white bread flour) czy np. razowa , graham ( wholemeal bread  flour). Ja mam doswiadczenie  jesli chodzi o maki angielskie, nie  mam pojecia jak to jest  z makami do wypieku chleba w USA.

    Pozdrawiam !

  • Autor: aleczka Data: 2011-04-15 16:29:54

    Dzięki:-)Upiekę ze zwykłej 750...zobaczymy co wyjdzie:-)

  • Autor: Brach Data: 2011-04-15 16:44:30

    Nie mam tak fachowo opanowanego języka angielskiego ale...
    Jest to mąka pszenna - potocznie nazywana "chlebową",  jest nieco ciemniejsza od znanym wszystkim mąkom wrocławkim (typ 500), czy tortowym (typ 450). Maka chlebowa to poprostu mąka pszenna typ 700 - 750. Pozatym ciasto i gotowy wypiek z mąki żytniej 720 (lub innej) ma znacznie ciemniejszy kolor niż na zdjęciach, jest poprostu szare. Do tego porowatość pieczywa żytniego jest zdecydowanie mniejsze niż pszennego, widocznego na fotkach.
    To tyle co mogę podpowiedzieć
    Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu