Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

roślinki jednoroczne

  • Autor: renia294 Data: 2011-05-05 08:37:34

    Witam wsztstkich bardzo serdecznie. Potrzebuje pomocy. Poszukuje roślin najlepiej jednorocznych lub takich co z łatwością można będzie przesadzic, które można posadzic przy ogrodzeniu. po prostu chcę się osłonic od sąsiadów pomiędzy płotem a domem mam ok 1 metra więc to ma sie tam zmieścic. i jeszcze jedno to jest półcień a nie miejsce słoneczne.  

  • Autor: jolka60 Data: 2011-05-05 09:03:28

    Reniu,poszukujesz porady,czy roślin-sadzonek?
    Doradzałabym pnące rośliny,niekoniecznie jednoroczne.Metr odległości od ogrodzenia to niezbyt dużo.

  • Autor: renia294 Data: 2011-05-05 14:43:10

    Chcę porady sadzonki zawsze gdzieś sie kupi przynajmiej mam taką nadzieje.

  • Autor: Ala06 Data: 2011-05-05 09:15:22

    Posadz tuje i masz problem z głowy :) albo milin lub inne pnącze
    np clematisy!! są piękne . Dlaczego myslisz o jednorocznych:)
    takie które Ci polecam posadzisz i masz                           

  • Autor: punca Data: 2011-05-05 11:26:55

    Jak płot jest twój to może jakieś wino pnące,są takie co na zimę nie opadają im liście tylko zmieniają kolor


  • Autor: aggusia35 Data: 2011-05-05 14:28:24

    Na stałe to wąskie są krokety ( chyba tak to się zazywa) Nie myslalaś o jakies makacie są takie przeciwkdeszczowe. Piszesz, że między płotem a ogrodzeniem masz 1 m mnie by było szkoda tego miejsca zabierać na rośliny.

  • Autor: renia294 Data: 2011-05-05 14:41:58

    Chcę się osłonic przed sąsiadami nic nie poradze ze tam tylko 1 metr. Chodzi mi o jednoroczne poniewaz będziemy remontowac dom i te roślimki pewnie się zniszczą, po prostu za mało miejsca i robotnicy sie nie wyrobia.

  • Autor: Wkn Data: 2011-05-05 15:13:28

    Nasturcja wysokopienna rośnie nawet do 3 metrów, ale żeby była dośc gęsta i obficie kwitła wymaga wilgotnej i żyznej gleby. Po kwitnieniu zbierasz duże ciemne nasiona i w przyszłym roku możesz siać znowu.

  • Autor: ReniaJ Data: 2011-05-05 14:52:42

    z tego co piszesz wynika,ze nie musza to byc rosliny wysokie,ja bym radzila kupic pare drzewek iglastych,malych,ktore pozniej bez problemu mozesz przesadzic gdzie chcesz lub roze ,jesli lubisz,,nigdy bym nie sadzila winogrona przy granicy z sasiadem,ty posadzisz,a sasiad z czasem bedzie mial z tego korzysc,jeszcze zalezy jakiego masz sasiada,bo sa rozni.Pozdrawiam

  • Autor: hope30 Data: 2011-05-05 15:07:46

    jak mają" zniszczeć" podczas remontu-to posadź sobie nasturcje ..groszek pachnący..maciejkę..fasolę ozdobną..i ze dwie-trzy odmiany pnączy jednorocznych...zrób sobie miksa z nasion i zasiej....ogrodzenie będzie piękne,niczym łąka....a i roślin nie będzie aż tak szkoda...

Przejdź do pełnej wersji serwisu