Forum

Kuchenne porady

Przepisy Nigelli

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 12:26:53

    Ostatnio widziałam jak Nigella robi ciasto cytrynowe. Składnikami była mąka kukurydziana, mielone migdały, jajka, cytryny i poncz cytrynowy. Nigdzie nie mogę znaleźć przepisu. Może ktoś pomoże?


    A Wy gotowaliście coś z jej przepisów co zrobiło na Was wrażenie prostotą i smakiem? 

    Mnie bardzo smakuje Brownie - wilgotne ciasto czekoladowe (daję tylko mniej proszku do pieczenia i sody). Pycha! Jego odpowiednik - ciasto czekoladowe z kremem mascarpone mam na stałe w swoich przepisach. Brownie też robię w blenderze - jest tak proste.

  • Autor: punca Data: 2011-05-13 12:41:58

    Ja uwielbiam oglądać jak ona gotuje.Ja w moich przepisach mam lekko znieiony jej przepis na gulesz,tak nam zamakował,że często go robię.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 12:45:25

    Piękna kobieta i tak się pysznie oblizuje :)

    Ps. Zobaczę ten Twój przepis

  • Autor: punca Data: 2011-05-13 12:58:14

    Aha,ona go jeszcze robiła z udzców drobiowych,robiłam tak ze 2 razy,ale nie chciało mi się bawić z obieraniem mięsa z kości,więc biorę gulaszowe.

    Najbardziej podoba mi się to że z niczego potrafi zroibić pyszności.

  • Autor: joannaantoni Data: 2011-05-13 13:41:50

    Też lubię oglądać jej programy. Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, że robić coś fajnego z niczego. Ona ma spiżarkę i lodówę wypchaną po brzegi, ogromne zapasy najróżniejszych produktów, przypraw i sprzęt kuchenny taki, że głowa boli. Każdy by wykonał coś ekstra popisowego mając takie warunki .

  • Autor: punca Data: 2011-05-13 16:33:07

    sformułowałam to inaczej chodziło mi o to że z paru prosytch rzeczy zrobi coś pysznego

  • Autor: Alia Data: 2011-05-13 13:01:18

    Co do ciasta cytrynowego, to sama nie robiłam, ale przed chwilą znalazłam to - może coś pomoże: http://wielkiezarcie.com/recipe54543.html
    Co prawda to bomba kaloryczna, ale myślę, że czasami można sobie na nią pozwolić ;)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 13:13:33

    No widzę, że w tym cieście cytrynowym składniki te same. Dziękuję :) Brakowało mi słowa polenta, bo ciasto cytrynowe znalazłam na oficjalnej stronie Nigelli: Tangy Lemon Polenta Cake.


    A ta czekoladowa chmura olinek to brownie tylko zmodyfikowane właśnie :) Pewnie pyszne. Kiedyś spróbuję zrobić. Nigella robi dwa rodzaje ciasta czekoladowego - na kakao, na czekoladzie - oba pyszne i szczerze polecam!

  • Autor: Alia Data: 2011-05-13 13:34:28

    Cieszę się, że mogłam pomóc :)

    Spróbuj też tej czekoladowej chmurki- fajne połączenie delikatnego, mocno czekoladowego ciasta (bez mąki) i bitej śmietany. Ja zmniejszam troszkę ilość cukru i daję dwie czekolady gorzkie i jedną mleczną.

    Zaciekawiłaś mnie tez swoim szybkim brownie, muszę niedługo wypróbować :)
    Pozdrawiam

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 13:41:51

    W wypiekach Nigelli na jej oficjalnej stronie znalazłam kilka ciast, które wypróbuję oprócz cytrynowego: Cheeke Carrot Cake i ciasto na Guinessie. Devils Food Cake - wygląda jak ta Twoja chmurka :)

    Ojjj tyłek urośnie :)

  • Autor: Alia Data: 2011-05-13 14:08:20

    hehe
    Chyba od wszystkich jej przepisów tyłek urośnie :)
    Muszę poszperać w jej stronce, bo też lubię pooglądać sobie jak ona gotuje. Tylko, że jej dania są straaaaasznie kaloryczne. Wszędzie pełno masła, tłustej śmietany.
    Ale co tam, życie za krótkie żeby sobie czasem nie pozwolić na coś tak pysznego:)
    Właśnie weszłam na jej stronkę- ta chmurka to Chocolate Cloud Cake;)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 14:23:27

    Fajnie, że jest tłumacz google, wszystko czytać można :) 

    A z tą kalorycznością to fakt... Ale ja tam uważam, że takie odchudzone dania, czasem nie są smaczne, aczkolwiek staram się w miarę możliwości je odchudzać (jogurt zamiast śmietany, mniej oleju, masła itp., ale nie zawsze się da). Ja nie robię deserów i ciast często, tak 2 razy w miesiącu taki wypasik, to i dupka nie rośnie. A teraz to sobie mogę pozwolić, bo jedno dziecko na cycu, drugie we mnie to i mam apetyt. O odchudzaniu pupki pomyślę później :)

  • Autor: wiolka110471 Data: 2011-05-13 14:57:35

    gratuluję już drugiej dzidzi ,to okres kiedy możemy bezkarnie się objadać i zrzucać powiększający się tłuszczyk na dzidzię.Troszeczkę później bedzie gorzej jak trzeba będzie to zrzucić,ale co tam raz się żyje......

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 15:18:36

    Dziękuję :) E... bez przesady. Normalnie też mam apetyt, tylko więcej rzeczy można robić np. jeździć na rowerze, wspinać się to i więcej się spala, to wtedy można sobie folgować.

    Raz się żyje, a robaki też muszą coś wcinać :):)

  • Autor: agulinia Data: 2011-05-13 20:51:54

    My się martwimy ;-) a Jennifer Lopez sobie powiększyła podobno :D

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 21:06:18

    Ale przy niektórych Amerykankach to żadna konkurencja :) ;)

  • Autor: agulinia Data: 2011-05-13 21:18:16

    Ha ha dobre Madziu, rozbawiłaś mnie

  • Autor: kasia146 Data: 2011-05-13 14:49:02

    ja czesto robie sos do salaty taki cytrynowo-musztardowy jest pyszny

  • Autor: Paszczakowa Data: 2011-05-13 19:32:04

    Ja u Nigelli wypatrzyłam ziemniaczki z mozarellą i babeczki. Najbardziej lubię jak ona wieczorem, już w szlafroku, idzie do lodówki i wgryza się w coś smacznego przed samym spaniem .

  • Autor: Laugasel Data: 2011-05-13 20:04:17

    Ja też się zastanawiam jak ona pałaszuje w nocy  nad konsekwencjami. Oj , zły zwyczaj!!!!

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-13 20:06:13

    Ta i potem pokazują ja w dzień w tym programie od pasa w górę, najczęściej z wielkim dekoldem, żeby gdzie indziej zwracała uwagę ;) No i jak pisałam pysznie się oblizuje ;)


    A które to ziemniaczki i babeczki?

  • Autor: punca Data: 2011-05-13 20:44:26

    tak z tym jedzeniem w nocy t jest fajnie pokazane,ja zawsze mówię d... rośnie,a jeść się chce!!!!!

  • Autor: Paszczakowa Data: 2011-05-14 10:28:45

    Ale super się trzyma na swoje lata. U mnie w kolekcji ziemniaczki: http://wielkiezarcie.com/recipe66924.html i babeczki: http://wielkiezarcie.com/recipe66866.html

  • Autor: Alia Data: 2011-05-15 18:12:51

    Na to samo zwróciłam uwagę :) Tylko od pasa w górę ją pokazują - nigdy całej - ciekawe dlaczego :))

  • Autor: agulinia Data: 2011-05-13 20:49:52

    Ja bardzo lubię ten przepis http://wielkiezarcie.com/recipe29030.html

  • Autor: ulla* Data: 2011-05-13 21:29:35

    Bardzo lubię jak gotuje,co gotuje,jak podaje..)
    Ciasto cytrynowe jest w książce Kuchnia-Przepisy z serca domu-mam ją (jak i pozostałe)mogę spisać przepis.
    Brownie (szybkie) też jest z tej księgi- pyszne,robiłam i dałam przepis na stronę.
    Jeszcze z tej książki często robię pizza na miękkim spodzie-prosta,szybka,składniki jakie mamy w domu.
    muffinki czekoladowo-bananowe
    -wilgotne,długo świeże,ekstra;babka z orzechami i syropem klonowym-też wilgotna i smaczne ma nadzienie;kiełbaski w szlafroczkach z sosem musztardowym-mało składników, szybkie,smaczne;francuskie grzanki (maczane i smażone w jajkach,mleku,cukrze i cynamonie)pyszne, pachnące..itd..Książki ma świetne,lubię z nich korzystać,zawsze otwieram,gdy oglądam program,czasami coś sobie zanotuję..


  • Autor: punca Data: 2011-06-27 20:28:30

    Jest własnie program Kuchnia Nigelli,robiła tam zapiekankę z chleba zapiekaną z mlekiem i jajkami,wyglądało bardzo apetycznie,a nie zdążyłam zapiać.
    Wiem,że ktoś zanieścił tu taki przepis,ale nie wiem jaki to autor,może ktoś wie i ni pomożę?!

  • Autor: ursula Data: 2011-06-27 23:38:10

    witaj punca,
    moze to ten przepis?
    http://wielkiezarcie.com/recipe67210.html,
    znalazlam tez taki:
    http://testykulinarne.blogspot.com/search/label/Nigella%20deser - przepis: pudding chlebowy z czekolada
    pozdrawiam

  • Autor: punca Data: 2011-06-28 08:07:29

    Ursula,bardzo dziękuję o to właśnie mi chodziło,pozdrawiam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu