Forum

Kuchenne porady

Zimny bufet - pomysły

  • Autor: Kluko Data: 2011-05-14 21:00:42

    Witajcie! Muszę wymyślić zimny bufet dla 25 osób i kompletnie nie mam pomysłów. Ma to być coś konkretnego, żeby ludziska mogli się najeść (to będzie pora obiadowa) i jednocześnie coś co da się ładnie i łatwo podać. Przekąski mam wymyślone, ale jeszcze dodatkowo mam właśnie coś konkretnego przygotować. Pomóżcie!

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-05-14 21:47:15

    http://wielkiezarcie.com/recipe33764.html to też mżna na zimno podać
    http://wielkiezarcie.com/recipe52413.html

  • Autor: hope30 Data: 2011-05-14 22:13:33

    zajrzyj do pzrepisów All-jej zimny bufet jest rewelacyjny

  • Autor: Rzymianka Data: 2011-05-15 09:40:54

    Udka z kurczaka faszerowane + sałatka wiosenna.

  • Autor: karo826 Data: 2011-05-16 21:56:49

    Rybki w occie,jeśli masz czas wcześniej zrobić,a po grecku lub z ananasem(na ostatniej mojej komunii znikły wszystkie),jeśli chcesz dzień przed,galantynki tzw.w kubeczkach,lub rolady w galarecie na paterach,wszelkiego rodzaju sałatki.

  • Autor: Bieetka Data: 2011-05-20 11:28:41

    Witajcie! Muszę wymyślić zimny bufet dla 25 osób i kompletnie nie
    mam pomysłów. Ma to być coś konkretnego, żeby ludziska mogli się
    najeść (to będzie pora obiadowa) i jednocześnie coś co da się ładnie i
    łatwo podać. Przekąski mam wymyślone, ale jeszcze dodatkowo mam właśnie
    coś konkretnego przygotować. Pomóżcie!

    Sałatka brokułowa z migdałami i fetą-rewelka-przepis na WŻ galaretki drobiwe polecam łosoś norweski w cieniutkich plasterkach z cytrynką lub limonką lub sałatkę z łososiem;
    tarteletki,koreczki tradycyjne i owocowe,mini kanapki w różnych kształtach i na różnym pieczywie.Polecam avocado z pomidorem-można podać na krakersie.

  • Autor: agik Data: 2011-05-20 14:13:18

    Bogracz, z przepisu Klio ( nie można wstawiać linków? )
    Albo inna zupa "pasterska"- na zasadzie zupy gulaszowej. Ja kiedyś jadłam w knajpie podaną w kociołku. Bardzo mi się ten pomysł podobał. Kociołek był podany na stół ( zawieszony na takim pałąku- super), tyle, ze porcja była dla maks 4 osób. Dla 25 to pewnie byłby problem.
    Ale mozna też podać w chlebie- jak żurek.
    Albo jakieś danie jednogarnkowe, bogate w pyszne, soczyste mięsa i warzywa.
    W przepisach Uretana znajdziesz ciekawe propozycje- na cassoulet "spolszczone"- tez mozna podać w małych chlebkach.
    A może coś w rodzaju kebaba?- podane w tortillach, albo w chlebkach pita... - też dość atrakcyjne toto, a i na stojąco zjeść...

  • Autor: agik Data: 2011-05-22 23:15:14

    No niestety, ja dalej nie mogę.
    Zaraz zobaczę w IE

    http://wielkiezarcie.com/recipe4087.html

    No jo ;) w IE można, tylko ja już nie lubię IE

    OOO ! w IE nie mogę dodatć emota ...

  • Autor: makusia Data: 2011-05-23 10:30:29

    Korzystam wyłącznie z Mozilli, i nie mam żadnego kłopotu, jeśli nie działa skrót "myszkowy" klikam Ctrl+c (kopiuj) i Ctrl+v ( wklej)

Przejdź do pełnej wersji serwisu