Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Jastrzębiec kosmaczek beeeeeeeeeeeeee

  • Autor: wiolka110471 Data: 2011-05-28 16:32:54

    Witam miłych ogrodników.Pomóżcie jeśli możecie .Od 2 lat walczę z zielskiem w trawniku,z początku myślałam ,że to jakaś odmiana mleczu ,bo podobne kwiatki.Niestety ma to pioruństwo takie rozłogi ,że poszło po trawniku dalej.W internecie znalazłam nazwę to jastrzębiec kosmaczek ,który nie chce zareagować na żadne opryski.W tym roku już dalej się pojawil i już nie wiem co robić .Moja mama się zawzięła i zaczęła to wyrywać ręcznie .okazało się ,że pozostają puste placki do tego stopnia wypiera trawę.Zaznaczam ,że o trawnik dbam,nawożę (mam wrażenie ,że przy okazji dokarmiam zielsko) na wiosnę aerator,wertykulator.Pomóżcie może macie pomysł jak się tego pozbyć

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-05-28 17:46:46

    Małżonek pryska trawnik co roku Mniszkiem na chwasty i ja nie mam takiego jastrzębca :):)

  • Autor: iwoniak Data: 2011-05-28 21:21:47

    A ja znalazłam informację, że to roślina trująca, ale też lecznicza i że występuje na suchych stanowiskach: piaszczystych, murawach, wrzosowiskach, przydrożnych poboczach, gdzie tworzy często zwarte płaty. Lubi gleby suche, piaszczyste, słabo nawożone. Unika miejsc silnie zacienionych. W Tatrach występuje aż po piętro alpejskie. W uprawach rolnych chwast rozrastający się przez rozłogi, ale łatwy do zwalczenia, gdyż jest bardzo wrażliwy na selektywne herbicydy.

  • Autor: wiolka110471 Data: 2011-05-29 20:28:30

    opisy roślinki sobie życie sobie.Mój kosmaczek chyba się uwziął na mnie bo już mam połowę trawnika zarośniętą,a zaznaczę,że mało go nie ma .Gleby za suchej nie mam wprost przeciwnie bardziej gliniasta,mniszkiem go potraktowałam w tamtym roku to się ze mnie uśmiał chyba i jeszcze bardziej rozrósł .Pokochać go raczej trudno kiedy jest już go tyle ,nawet miejsca cieniste mu nie straszne .Widzę ,że muszę spróbować jeszcze raz go potraktować jakimś środkiem może tym razem się uda .Ktoś musi paść szybciej ,gorzej jeśli będę to ja.

  • Autor: DorDa Data: 2011-05-28 21:47:33

    A może wystarczy kosmaczka pokochać . W końcu to roślinka lecznicza. Zainteresuj się co potrafi, a może nauczysz się wykorzystywać jej możliwości. A poza tym jałowy trawnik jest nudny.

Przejdź do pełnej wersji serwisu